Skocz do zawartości
Spl97

Zen 3(AMD Ryzen 5xxx) - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

44 minuty temu, Minciu napisał:

Kolega pisał że kupił i7 10700 za 1250zl. Ale tak to jest jak się wyrywa fragment z kontekstu i jeszcze zawyża cenę i7 o stówkę, a ryzena zaniża? 

https://www.ceneo.pl/93704630

Wiesz, to że ktoś tam wyrwał procesor za 1250 zł to nie jest wyznacznikiem aktualnej ceny danego produktu, ja też wyrwałem nową sztukę 3800X za 1050 zł, ale to była okazja.

W dalszym ciągu cena Ryzen R5 3600(850zł) do i7 10700F(1420zł) to spora różnica, nawet bardzo spora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Pitt_34 napisał:

Wiesz, to że ktoś tam wyrwał procesor za 1250 zł to nie jest wyznacznikiem aktualnej ceny danego produktu, ja też wyrwałem nową sztukę 3800X za 1050 zł, ale to była okazja.

W dalszym ciągu cena Ryzen R5 3600(850zł) do i7 10700F(1420zł) to spora różnica, nawet bardzo spora.

Ta kupił za 1250 zł to niech mi kupi z 4.Swoją droga kupiłem rtx 2070super i wydałem z karty portfela zwał jak zwał 1499 zł .To też pasuje do tej bajki co kto kupił a jaka jest cena :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.08.2020 o 13:49, TheMr. napisał:

Bo ta za 300 czy 400 nie zaoferuje mi 6-8 portów USB, flashbiosa z tyłu czy większej ilości portów SATA albo NVMe. 

a takie x370 i x470 :D?

ew b350/b450 + sledz usb ? ? sata/nvme ile potrzeba?

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie mało plotek o Zen3, możliwe że premiera będzie w samej końcówce 2020. Chyba nie ma co myśleć o październiku :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Saren7(jg77xfx) napisał:

Narazie mało plotek o Zen3, możliwe że premiera będzie w samej końcówce 2020. Chyba nie ma co myśleć o październiku :(

Wręcz przeciwnie. Według mnie jest 70% prawdopodobieństwo że premiera Zen3 będzie w październiku. Pozostałe 15% to wrzesień, 15% listopad.

IgorsLab kiedyś sobie stwierdził że pod koniec sierpnia lub na początku września ma już ruszyć produkcja finalnych egzemplarzy Zen3. Jeśli tak będzie to można jako tako oszacować datę premiery na podstawie Zen2, którego premiera była 7 lipca zeszłego roku, biorąc pod uwagę datę produkcji pierwszych zakupionych egzemplarzy (kod na czapce). Jeśli ktoś pamięta to niech przypomni który tydzień na czapce miały pierwsze egzemplarze (chyba to był 20 któryś tydzień,192x ?).

Imo na rynku CPU w tej chwili mamy trochę paradoksalną sytuację. Bo aktualnie nadal najlepszym procesorem do gier jest Intel, a jeśli chodzi o Zen2, to najlepszym GPU, które są te procesory w stanie w miarę dobrze wykarmić jest obecnie 5700xt lub 2070Super. Karty pokroju 2080Super, czy tym bardziej 2080ti zaleca się łączyć z procesorami Intela. I teraz wyobraźcie sobie co się dzieje po premierze Ampere na początku września, jeśli 3070 ma mieć (narazie według plotek) wydajność zbliżoną do 2080ti, lub nawet trochę wyższą. Być może tym razem 3060 będzie maksem dla Zen2. A od 3070 w górę lepszym wyborem będzie Intel. Tylko jest jedno ale, bo o ile 3070 ze względu na wydajność będzie dobrym połączeniem z Intelem, tak nie możemy na chwilę obecną potwierdzić tego, że 3080(ti), 3090 też będzie, bo te karty mają być sporo wydajniejsze od 2080ti, a 10gen Intela jeszcze nie obsługuje Pcie 4.0. i pytanie jest czy pcie 3.0 nie będzie je trochę ograniczać (pewnie nie będzie), lub czy pcie 4.0 w stosunku do 3.0 nie przyniosłoby jakichś dodatkowych korzyści. 

Zen3 pewnie będzie szedł w grach łeb w łeb z 10gen Intela (bardziej optymistyczny scenariusz że go wyprzedzi, a pesymistyczny że będzie sporo bliżej ale nadal za) no i będzie miał tę przewagę w postaci pcie 4.0. Ja wiem że nie powinno to mieć większego znaczenia jak narazie, ale jesteśmy jeszcze przed premierą Ampere i nie wiemy jak te topowe karty będą się zachowywać.

Tym bardziej AMD powinno zależeć żeby wypuścić Zen3 jak najszybciej po premierze Ampere, bo raczej mało kto będzie łączył 3070, 3080 czy 3090 z Zen2. O ile rdna2 ma mieć premierę chwilę przed premierą konsol w listopadzie, o tyle o Zen3 nie wiemy nic. Natomiast premiera w grudniu jest raczej niemożliwa, więc stawiam dolary przeciwko orzechom że Zen 3 wyjdzie najpóźniej w listopadzie razem z rdna2, ale bardziej prawdopodobne jest że wyjdzie wcześniej, najpewniej w październiku, ale jest jakaś tam szansa że nawet pod koniec września - tak gdzieś czytałem.

 

Edytowane przez parcu
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal podtrzymuję,że premiera będzie w listopadzie.

27 minut temu, parcu napisał:

Natomiast premiera w grudniu jest raczej niemożliwa, więc stawiam dolary przeciwko orzechom że Zen 3 wyjdzie najpóźniej w listopadzie razem z rdna2, ale bardziej prawdopodobne jest że wyjdzie wcześniej, najpewniej w październiku, ale jest jakaś tam szansa że nawet pod koniec września - tak gdzieś czytałem.

Premiera w grudniu jest możliwa,tyle że jest to tak nieprawdopodobne,z tego względu że zazwyczaj w "świątecznym" miesiącu nie robi się dużych premier. Czyżby Zen 3 miałby być wyjątkiem?*

* - pytanie retoryczne

Edytowane przez Spl97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, parcu napisał:

Zen3 pewnie będzie szedł w grach łeb w łeb z 10gen Intela (bardziej optymistyczny scenariusz że go wyprzedzi, a pesymistyczny że będzie sporo bliżej ale nadal za) no i będzie miał tę przewagę w postaci pcie 4.0. Ja wiem że nie powinno to mieć większego znaczenia jak narazie, ale jesteśmy jeszcze przed premierą Ampere i nie wiemy jak te topowe karty będą się zachowywać.

Z punktu czysto marketingowego ale również finansowego, zbliżające się święta, premiera Ampere, do tego obsługa PCIE4.0, idealny czas, można tutaj naprawdę cuda robić. To jest ten moment w którym premiera miałaby największy sens i to mogłoby przełożyć na naprawdę dobrą sprzedaż. Imho jeżeli się nie ogarną teraz, to w przyszłym roku będzie trzeba mocno kombinować, bo na horyzoncie będzie już Rocket Lake.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już nie moge sie doczekać R5 4600, w koncu RX 5700 zacznie żyć pełnią. Później jak wyłapie jakąś promocje kupie Ampere bez pośpiechu. Masz rację AMD powinno zdąrzyć z Zen3 na Ampere. Co do krzyści PCIE 4.0 to będą pewnie widoczne w zależnie od gry, kiedy vram będzie zapchany. Był test na black w Wolfie 2 gdzie R7 3700X pokonało i7/i9 właśnie przez PCIE 4.0, właściwie to PCIE 4.0 pokonało 3.0. innych sytuacji nie widziałem. Według mnie kupując teraz nowego kompa od zera warto kupić b550 zamiast b450, podstawowe modele są niewiele droższe, troche dopłacić. Możę się coś zyska w przyszłości.

Edytowane przez Saren7(jg77xfx)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Zen3 pewnie będzie tak samo papierowa premiera jak z Big Navi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z prockami łatwiej, to sam chip praktycznie, nie trzeba martwic sie o reszte komponentow tak jak z kartami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD pewnie wypuści nowe procki razem z navi, albo navi zaraz po zenie, żeby potencjalny klient mógł złożyć sobie kompa. Gdyby wypuścili procki we wrześniu to każdy nowy komp byłby sparowany z rtxem 3000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak bedzie we wrzesniu glownie polaczenie intel + rtx, wiec zen3 we wrzesniu to lepszy pomysl niz czekanie na nowe navi dla premiery procków.

Edytowane przez Saren7(jg77xfx)
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy okres na premiere to bedzie wrzesien/pazdziernik i tak jak Lisa mowila Big Navi ma byc przed nowymi konsolami czyli max pazdziernik. Premiera musi byc 2msc przed swietami zeby sprzedaz ruszyla i byla jako taka dostepnosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy stock ryzen 5 4600 i 3600mhz pamiątki będzie wydajniejszy od r5 3600 4550mhz all core i pamiątki 3800mhz.

Skoro amd zapowiada 7-14% wzrost wydajności a podkrecony r5 3600 jest o 14,5% szybszy od stock to moze posiadacze golden sampli zyskają 0% wydajności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R4600 to w grach pewnie bedzie zjadal 3700X. No i porownanie z tylka tak jakby 4600 nie daloby sie podkrecic a przeciez na start beda mialy wyzsze zegary niz Zen2 mial i te twoje golden sample to bedzie przeszlosc skoro to ten sam proces tylko usprawiony wiec cepy nie beda tak uposledzone zegarami jak na premiere Zen2.

Edytowane przez Phoenixsuple
  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Phoenixsuple napisał:

Najlepszy okres na premiere to bedzie wrzesien/pazdziernik i tak jak Lisa mowila Big Navi ma byc przed nowymi konsolami czyli max pazdziernik. Premiera musi byc 2msc przed swietami zeby sprzedaz ruszyla i byla jako taka dostepnosc.

mnie najbardziej interesuje w jakim kierunku pójdzie zużycie energii przez zapowiadane CPU zen 3 oraz tak w ogóle wszystkiego sprzętu...niby proces technologiczny będzie ulepszany oraz zmniejszanie  nm...

wg mnie TDP wzrośnie nieznacznie ale jednak będzie wyższe. A wg Was?

Edytowane przez forumowicz-a55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TDP nie wzrosnie, bedzie takie samo bo na nizsze nie ma co liczyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie Zen3 maksymalnie będzie na równi z Intelem, ipc wyższe ale Intel nadrobi wyższymi zegarami cpu i ramu, ale AMD będzie oszczędniejsze i ze wsparcie PCIE 4.0. Nie zmienia to faktu, że będzie można kilka lat posiedzieć na tych prockach i grać płynnie.

Edytowane przez Saren7(jg77xfx)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamietaj ze Intel wyda jeszcze Rocket Lake ktore tez bedzie mialo wyzsze IPC i wiele usprawnien. Takze znowu bedzie AMD w tyle. Z tym poborem pradu i oszczednoscia AMD to taki pic na wode troche, o ile jak zapodam Blendera to intel wciaga mi 190W a 3700X 130W gdzie w grach roznic juz brak i oba oscyluja w grnicy 50W-80W. No i te skoki temp do 50st na pulpicie AMD moze niektorych irytowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, forumowicz-a55 napisał:

wg mnie TDP wzrośnie nieznacznie ale jednak będzie wyższe. A wg Was?

TDP takie same będzie,czyli 65W lub 105W,a w Threadripperach 280W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Spl97 napisał:

TDP takie same będzie,czyli 65W lub 105W,a w Threadripperach 280W

skoro tak, to z kolei powstaje pytanie:  czy nowy Ryzen 7 4700X --8c/16t--   będzie dorównywał obecnemu Ryzenowi 9 3900X posiadającemu 12c/24t  ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybszy, wolniejszy proc, ważne żeby wystarczał do płynnej rozgrywki.

R5 4600 będzie w wielowątkowości takie jak R7 3700x lub szybsze, za to czy 8/16 Zen3 przegoni 12/24 Zen2, uważam, że nie.

Edytowane przez Saren7(jg77xfx)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, forumowicz-a55 napisał:

skoro tak, to z kolei powstaje pytanie:  czy nowy Ryzen 7 4700X --8c/16t--   będzie dorównywał obecnemu Ryzenowi 9 3900X posiadającemu 12c/24t  ?

W grach będzie z pewnością lepszy,ale w programach profesjonalnych górą będzie 3900X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen 7 to będzie gole 12 rdzeni bez smt zeby zmniejszyć tempy, podnieść zegary i dogonić i7 8700k

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, wallec napisał:

Ryzen 7 to będzie gole 12 rdzeni bez smt zeby zmniejszyć tempy, podnieść zegary i dogonić i7 8700k

O, bollec miał wytrysk intelektualny ?

  • Haha 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...