Skocz do zawartości
Spl97

Zen 3(AMD Ryzen 5xxx) - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Spl97 napisał:

W grach będzie z pewnością lepszy,ale w programach profesjonalnych górą będzie 3900X

To co zrobić:   

1)  po wyjściu  zen3 --kupować R9--3900X  105W TDP            -albo-

2)  brać po takiej samej cenie jak powyższy 12C/24T  ale  z nowszą architekturą 8C/16T   Ryzen 7 4700X  mający "tylko"  65W TDP   ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak gry to oczywiście, że druga opcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Saren7(jg77xfx) napisał:

Jak gry to oczywiście, że druga opcja.

robić zadymę z powodu 6-7 fps więcej ?

wg mnie do gier to są karty graficzne przede wszystkim...

Procesor miałby mi służyć do wszystkiego po trochu oraz przyszłościowo żeby winda next gen czyli win11 mi poszła na tym CPU.

 

Edytowane przez forumowicz-a55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, MarcoSimone napisał:

O, bollec miał wytrysk intelektualny ?

Dajcie już mu spokój ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Win 11 pójdzie nawet na R3 1200. Nikt nie wypuści ciężkiego systemu.

Edytowane przez Saren7(jg77xfx)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Armage169 napisał:

AMD pewnie wypuści nowe procki razem z navi, albo navi zaraz po zenie, żeby potencjalny klient mógł złożyć sobie kompa. Gdyby wypuścili procki we wrześniu to każdy nowy komp byłby sparowany z rtxem 3000.

No a tak to każdy rtx 3000 będzie sparowany z Intelem 10gen, więc w kazdym nowym kompie nie byłoby ani CPU ani GPU od AMD, więc straciliby podwójnie, w/e

24 minuty temu, forumowicz-a55 napisał:

?

Procesor miałby mi służyć do wszystkiego po trochu oraz przyszłościowo żeby winda next gen czyli win11 mi poszła na tym CPU.

 

A to będzie jeszcze kiedykolwiek nowy Windows? Bo coś Microsoft mówił kiedys że nowego już nie będzie i to 10 ma być tym ostatnim systemem 

Edytowane przez parcu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, parcu napisał:

A to będzie jeszcze kiedykolwiek nowy Windows? Bo coś Microsoft mówił kiedys że nowego już nie będzie i to 10 ma być tym ostatnim systemem 

Mi obiło o uszy Windows 365 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy oni w końcu te nowe Ryzeny zapowiedzą? Bo człowiek wysiedzieć już nie może ;__;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego nikt nie wie,raczej jesień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Spl97 napisał:

Tego nikt nie wie,raczej jesień

Ciekawe jak będzie z dostępnością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.08.2020 o 21:48, kiko76 napisał:

Ta kupił za 1250 zł to niech mi kupi z 4.Swoją droga kupiłem rtx 2070super i wydałem z karty portfela zwał jak zwał 1499 zł .To też pasuje do tej bajki co kto kupił a jaka jest cena :)

Misiu kolorowy chcesz nówkę ze sklepu to wejdź na caseking 10700F 309eur (1363zł) od ręki ;) i takie ceny podawałem, a za ile sam kupiłem z allegro wątpliwego pochodzenia to nie wiem dlaczego ktoś miałby się tym sugerować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Spl97 napisał:

Kolejny przeciek o przyszłorocznym APU, wolałbym coś o tegorocznym Zen3 Vermeer. 

1 godzinę temu, PACIK19 napisał:

Kiedy oni w końcu te nowe Ryzeny zapowiedzą? Bo człowiek wysiedzieć już nie może ;__;

Jeśli jeszcze raz kolega mnie zapyta o to kiedy składam nowego kompa to wiecie co mu odpowiem? - "Later this year." :E:E 

Co do zapowiedzi to na chwilę obecną nikt tego nie wie kiedy, jedyną oficjalną informacją jest ta, że będzie ona w tym roku. Ale jeśli chcesz to możemy się pobawić w szklaną kulę. Moja mówi że zapowiedź (prezentacja) będzie 28-30 września, a premiera w październiku.

Wrócę tu za miesiąc :E

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, PACIK19 napisał:

Ciekawe jak będzie z dostępnością.

Pewnie jak zawsze, odpady w dowolnej ilości (4600). Selekty jedno wielkie G (4800-4900).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie serwerowych CPU
https://www.purepc.pl/amd-epyc-milan-ma-oferowac-do-20-wyzsza-wydajnosc-od-rome

Dla was szkoda,że o Vermeer nadal brak przecieków :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Spl97 napisał:

Dla was szkoda,że o Vermeer nadal brak przecieków :(

Mam takie przeczucie że we wrześniu po premierze Ampere dziwnym zbiegiem okoliczności takie przecieki zaczną się pojawiać :D

No ale ogólnie to lipa, bo ostatnio więcej się naczytałem o Cezanne czy Van Gogh które mają być dopiero za rok niż o Vermeer do którego premiery zostało pewnie maksymalnie 2 miesiące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda,że nie piszą,ale przynajmniej nie trzeba czyścić wątku z samowolek :D

Jeśli was interesuje giełda,to AMD dzisiaj śrubuje kolejny rekord na NASDAQ - 92 USD za akcję.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że AMD gdzieś tam kiedyś potwierdziło premierę nowych CPU w tym roku ale jakoś nie chce mi się w to wierzyć. Do końca roku pozostały cztery miesiące, a tu ni widu ni słychu o jakichś szczegółach. Przy ZEN 2 mieliśmy zapowiedź w maju a premierę w lipcu, a gdzie tu jeszcze zmieścić premierę Big NAVI ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD 3 razy potwierdzalo w tym sama CEO ze beda w tym roku. Plotki mowily od poczatku o premierze pazdziernik-listopad, wiec czas na zapowiedz jeszcze maja.

RDNA2 moga zapowiedziec razem z nowymi Ryzenami, tak jak to zrobili w ubieglym roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że w połowie września (jak opadnie kurz po nVidii) zapowiedzą konferencję o Big Navi na październik, po czym faktyczna sprzedaż zacznie się w listopadzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, czy wiadomo czy te nowe procesory od AMD Vermeer beda kompatybilne z podstawka AM4? bo chcialbym niedlugo zlozyc nowego kompa i mysle czy nie kupic Ryzena 3800-3900 i po wyjsciu nowych ryzenow nie zamienic go na nowy bez wymiany plyty glownej, co myslicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, n0time4u napisał:

witam, czy wiadomo czy te nowe procesory od AMD Vermeer beda kompatybilne z podstawka AM4? bo chcialbym niedlugo zlozyc nowego kompa i mysle czy nie kupic Ryzena 3800-3900 i po wyjsciu nowych ryzenow nie zamienic go na nowy bez wymiany plyty glownej, co myslicie?

Poczekaj już te dwa miechy, bo stracisz tylko kasę. Ryzeny 3xxx będą masowo wysprzedawane bo 4xxx zaoferuje dużo ulepszeń. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, TheMr. napisał:

Poczekaj już te dwa miechy, bo stracisz tylko kasę. Ryzeny 3xxx będą masowo wysprzedawane bo 4xxx zaoferuje dużo ulepszeń. 

Np jakich jeśli możesz coś podesłać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, skubi napisał:

Np jakich jeśli możesz coś podesłać ?

Ulepszone Infinity Fabric, wsparcie szybszych RAMów, wzrost IPC, jedno CCX na 8 rdzeni -> 3300X pokazały w grach co to potrafi zrobić, możliwe zniżenie opóźnień do poziomu Intela, większe zegary, wzrost IPC, możliwe wzrost L1/2/3? Inna konstrukcja rdzenia i przemodelowanie Ryzena. To będzie ostatni procek na AM4, musi się udać. 

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...