Skocz do zawartości
Spl97

Zen 3(AMD Ryzen 5xxx) - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, novi napisał:

Chicałbym, ale gwarancję mi wychodzą

Co masz na myśli, bo nie rozumiem? Że gwarancja na sprzęt Ci się kończy? I co z tego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, novi napisał:

Chicałbym, ale gwarancję mi wychodzą :E . Więc muszę sprzedać i coś kupić, ale co ? Amd czy jednak 10gen... ? sygnaturka jest aktualna chyba z dziś nawet. 

Ty to lepiej zainwestuj w jakiś monitor 1440p 144Hz a nie żonglujesz sprzętem co kilka miesięcy to wykorzystasz w końcu może potencjał gratów.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie,hype train wystartuje?
5c5ad7259e42b911d3055365.jpg

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie Wam powiem, bo tak sobie myślę. O ile na rynku GPU cały czas szliśmy w ostatnich latach do przodu, tak na rynku CPU chyba trochę zastój mieliśmy, co nie? Bo nadal (jeśli chodzi o gry) nic nie wyprzedziło starego Skylake :hmm: Możliwe że Zen3 w końcu to zmieni, skoro AMD mówi że to będzie dobry okres dla graczy :E

 

Edytowane przez parcu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Smogsmok napisał:

Zen3 info  10 września 

:notworthy:

 

Good News! :)

Wzrost taktowania oraz IPC musieliby mieć wysoki (czego im życzę) by mieć argument do podniesienia cen nowych Ryzenów 4000 (czego nam nie życzę).

10400F można kupić za 700zł a R3600 za niecałe 850zł, mam nadzieję że AMD nie przesadzi z cenami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co się dzieje na morele XD 

Adept zalinkował Asus ROG STRIX B550-F GAMING  która była za 770zł,   coś  około tego, mineły niecałe 2 godziny i teraz jest za  854zł

?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka płyta najlepsza do OC pamięci na ryzenie:
https://ithardware.pl/aktualnosci/nowy_kontroler_pamieci_apu_ryzen_4000g_jest_swietny_osiagnieto_ddr4_6234-12856.html
https://www.purepc.pl/nowy-rekord-podkrecania-pamieci-ram-ddr4-na-amd-renoir

 

Ile pójdzie max IF:
https://www.youtube.com/watch?v=4M9OGulw7_o&t=693s

 

Na Renoir RAM/IF 4400/2200 wygląda jak standard 3600/1600 dla zen 3000. Wcześniej już wklejałem jeszcze jakiegoś japońca, gdzie było szersze zestawienie i okolice 4800MHz na ram były jak najbardziej realne. Dla CPU oczywiście :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Smogsmok napisał:

Co się dzieje na morele XD 

Adept zalinkował Asus ROG STRIX B550-F GAMING  która była za 770zł,   coś  około tego, mineły niecałe 2 godziny i teraz jest za  854zł

?

Ceny B550 w stosunku do B450 albo X470 to jest jakiś "stan umysłu". Morele ma automat co sam reaguje na podaż/popyt, zresztą nie oni jedyni, trochę "januszerka" ale co zrobisz :( 

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego poza ipc taki ram 2200mhz 1:1 to może być klucz do sukcesu w walce z intelem na min. fps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy coś wiadomo na temat wsparcia dla Ryzenów 4xxxx na płytach z chipsetem B350? Mam płytę główną taką jak w stopce i może w przyszłym roku bym się rozejrzał za zmianą mojego Ryzena 7 1700.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak i nie, Renoir ma przycięty kesz i mimo lepszego if/pamięci nie błyszczy na tle zen 3600. Trzeba więcej zmian w budowie, nie tylko lepszy zegar IF :)

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Lewy648 napisał:

A czy coś wiadomo na temat wsparcia dla Ryzenów 4xxxx na płytach z chipsetem B350? Mam płytę główną taką jak w stopce i może w przyszłym roku bym się rozejrzał za zmianą mojego Ryzena 7 1700.

Zapomnij flash za mały a zresztą nikomu tej płyty już nie będzie się chciało suppotować po takim czasie.

Pewnie już  EOL od jakiegoś czasu.

Tylko niektóre płyty z chipsetem B450 będą supportować i podejrzewam że nawet 16MB flash nie gwarantuje tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z promocją MSI, płyty Z490 już nie odstraszają ceną, szkoda tylko, że do wyboru kotlet i5, lub za zablokowana i7, bo odblokowana i7 po OC żłopie prądu co niemiara. 

Strix od Asusa nagle zdrożały, ach te Janusze.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam bardziej ciekawi powód wprowadzenia promocji :D Czyżby jednak x670(??) był w planach? :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, grayman_1 napisał:

Zapomnij flash za mały a zresztą nikomu tej płyty już nie będzie się chciało suppotować po takim czasie.

Pewnie już  EOL od jakiegoś czasu.

Tylko niektóre płyty z chipsetem B450 będą supportować i podejrzewam że nawet 16MB flash nie gwarantuje tego.

Ok. No to ewentualnie pomyslę nad Ryzenem 3700X. Pewnie cena spadnie po wejściu na rynek nowej generacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Makatak napisał:

Co masz na myśli, bo nie rozumiem? Że gwarancja na sprzęt Ci się kończy? I co z tego?

Tak, kończy się za miesiąc. Więc trzeba się pozbyć sprzętu, póki ma jeszcze jakąś gwarancję i przesiąść się na coś młodszego :) . 

Monitor 1440p dopiero będę kupował po nowym roku. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie doradzcie, Gaming Plus lub Tomaholk, nie wiem co wybrac. Tomek ma 2 sieciowki ktore nie sa mi potrzebne przez co ma 2 porty ubs mniej niz Gaming Plus. Tomaholk ma troche lepsza sekcje. Roznica w cenie 110zl. Zastanawia mnie jeszcze obsluga pamieci gdzie na Tomaholku niby mozna wiecej ale patrzac na uzytkownikow tutaj to kreca nawet ram na tanich GB DS3 itp wiec nie wiem czy to czasem doplacanie sztuka dla sztuki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz słabą kartę dźwiękową to bierz Tomahawka, jak masz jakiegoś DACa to imo. ja bym brał Gaming Plusa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Lewy648 napisał:

A czy coś wiadomo na temat wsparcia dla Ryzenów 4xxxx na płytach z chipsetem B350? Mam płytę główną taką jak w stopce i może w przyszłym roku bym się rozejrzał za zmianą mojego Ryzena 7 1700.

19_amd_b450_oraz_x470_potwierdzono_zgodn

Nie będzie wsparcia na płytach z serii 3xx,choć może zaskoczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Katane soundbar wiec i tak dzwiekowke wylaczam ;)  No i wolalbym 2porty USB wiecej miec w Gaming Plus niz 2 sieciowki ktorych nie wykorzystam. Jeszcze sie namysle :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smiało bierz gaming plusa ,110pln to spora dopłata w tej kategorii cenowej płyt ,ogólnie te msi b550 działa przyzwoicie  ,cruciale z podpisu  bez problemu wstają na 3733mhz  ale nic nie ustawiałem  popracowało to z 1 dzien i wróciłem na te 3200mhz gdyż w nic nie gram i często gęsto poza miejscem zamieszkania .Miałem brać też tego gaming plusa ale trafił się tomahawk w cenie b450 tomahawk :E

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj jeszcze jeśli możesz, niedawno 1 września skończyły się promocje na bonusy od MSI za zakup płyt głównych, moim zdaniem warto jeszcze zaczekać bo zawsze to wpadnie jakieś doładowanie Steam czy coś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...