Skocz do zawartości
Spl97

Zen 3(AMD Ryzen 5xxx) - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, addept napisał:

Pamiętajcie, żeby się nie napalać na te Zenki od razu na premierę, bo będzie tak samo jak z poprzednimi prockami, gdzie dopiero po paru miesiącach zaczęto klepać zdecydowanie więcej sztuk, które dawały się kręcić, a te pierwsze sztuki to były z reguły niewiele warte szroty ;) 

Nie ma czego pamiętać, proces będzie dokładnie taki sam jaki masz użyty w wersjach XT, od XT będzie dodatkowo może 100-200 Mhz więcej. To już nie jest zejście z 12 nm do 7nm i dlatego początek produkcji był słaby, tylko przejście 7nm -> dopracowany 7nm. AMD praktycznie wypuściło Zen2 w zupełnie świeżym procesie. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, addept napisał:

Pamiętajcie, żeby się nie napalać na te Zenki od razu na premierę, bo będzie tak samo jak z poprzednimi prockami, gdzie dopiero po paru miesiącach zaczęto klepać zdecydowanie więcej sztuk, które dawały się kręcić, a te pierwsze sztuki to były z reguły niewiele warte szroty ;) 

Ja kupiłem r 3900x na samym początku, to był listopad 2019 i nic mi się z nim nie dzieje, a się bardzo dobrze kręcił. 

Jest sens zebym przesiadal sie na zen3? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko nadzieję, że na MSI MEG X570 ace będę mógł posadzić (jeśli będzie warto robić taką zmianę) najmocniejszego ryzena zen3 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Serhito napisał:

Mam tylko nadzieję, że na MSI MEG X570 ace będę mógł posadzić (jeśli będzie warto robić taką zmianę) najmocniejszego ryzena zen3 

przecież ta płyta ma jedną z lepszych sekcji zasilania, ja na swoim tufie nie obawiam się najmocniejszych procków 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenek i jego wydajność nigdy nie było tak ważną kwestią wydajności nowych CPU jak obecnie, gdy premierę mają tak mocne GPU.

Gdy wydajność skoczy o typowy dla ryzena stopień, to 5600 powinna wyrównać się wydajnościowo z 10700K, czyli być idealnym CPU dla Ampere, za raptem kilka stówek dopłaty względem 3600.

Mam nadzieję na bezprecedensowy i gigantyczny skok wydajności za dopłatę 3-4 stówek(sprzedaż 3600, kupno 5600) na poziomie 15% w fullhd z rtx 3080 na pokładzie i wyrównanie z szalenie drogimi intelami.

Edytowane przez Blurey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Blurey napisał:

Gdy wydajność skoczy o typowy dla ryzena stopień, to 5600 powinna wyrównać się wydajnościowo z 10700K, czyli być idealnym CPU dla Ampere, za raptem kilka stówek dopłaty względem 3600.
 

Raczej 5700 się zrówna z 10700k.

Edytowane przez blubaju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ryzenach ilość rdzeni powyżej 6 aż tak się nie skaluje. Jak 5800 się zrówna z 10700K, to 5600 również, zobaczymy. W 5600 jest największy potencjał, by za grosze trzymać gigantyczny wzrost wydajności i mam na to nadzieję.

Edytowane przez Blurey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam rozterki co brać 5600 czy 5800. Z drugiej strony jak wezmę 5600 i kiedyś będę chciał wymienić na używany 5800 to wyjdzie podobnie jak zakup od razu 5800. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do grania tylko 5600, po co dopłacać?

A kiedyś wymiana na 6600/6700, po co myśleć przyszłościowo? Od 15 lat słyszę te rozterki. "Brać E8400 i sobie za rok-dwa wymienić na quada czy czekoc". Oczywiście te ktosie, które męczyły tymi pytaniami po dwóch latach siedzieli na szybszych Intelach Core, lejąc moczem na te zasrane stare quady.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Smogsmok napisał:

Najlepsze jest to, że Zenony trzecie są już klepane od zeszłego miesiąca. 

Jeśli faktycznie w sierpniu zaczęli klepać,to należy spodziewać,ze pierwsze procesory będą miały batche rozpoczynające od 2031-2035

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Saren7 napisał:

Kupujecie na premierę? 

Owszem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, ze będzie jakaś gierka w zestawie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Saren7 napisał:

Kupujecie na premierę? 

Jeszcze nie oszalałem, niech świry co nie mogą się doczekać będą beta testerami

  • Confused 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Blurey napisał:

Zenek i jego wydajność nigdy nie było tak ważną kwestią wydajności nowych CPU jak obecnie, gdy premierę mają tak mocne GPU.

Gdy wydajność skoczy o typowy dla ryzena stopień, to 5600 powinna wyrównać się wydajnościowo z 10700K, czyli być idealnym CPU dla Ampere, za raptem kilka stówek dopłaty względem 3600.

Mam nadzieję na bezprecedensowy i gigantyczny skok wydajności za dopłatę 3-4 stówek(sprzedaż 3600, kupno 5600) na poziomie 15% w fullhd z rtx 3080 na pokładzie i wyrównanie z szalenie drogimi intelami.

Szkoda tylko ze 10900k nie jest w stanie wykarmic tej karty w 1080p haha A tu widze kolejny bezmyslny magik ktory chce wrzucac ta karte do tej rozdzialki i to z ryzenem :rotfl: Kubel zimnej wody na glowe by sie przydal.

 

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedynie kto tutaj jest bezmyślny to ty gostek. To, czy w 1080p cpu da radę wykarmić, czy nie jest tutaj nieistotne.

Edytowane przez Blurey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to bym nawet taką 3080 połączył z obecnym 3100, ale nie jestem przygotowany finansowo to tego nie zrobię dodatkowo jest zerwa dostępność tych kart.
A i jestem świadomy, że procek ograniczyłby kartę, tylko w moim przypadku szybciej wymienię cpu+mobo niż kartę. 

Edytowane przez -arek-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Blurey napisał:

Jedynie kto tutaj jest bezmyślny to ty gostek. To, czy w 1080p cpu da radę wykarmić, czy nie jest tutaj nieistotne.

Czyli typowa odp, zero argumentow oraz burczenie pod nosem ;) Na mnie to mozesz sobie z Celeronem ta karte laczyc jednak faktow nie oszukasz bo cyerfki sowje pokazuja a twoje odp pokzuja tylko w jakiej niewiedzy zyjesz i glupocie ;) No ale niektorzy widac lubia z tym zyc. Jak ma forum trzymac jakis poziom jak takie gostki przylaza i tylko zanizaja poziom bez zadnej merytoryki. Na mnie twoje pyskowki nie dzialaja i mozesz sobie pisac co chcesz bo takich to na peczki tu przerabiam miesiecznie :D A jesli fakty i konkretne liczby nie przemawiaja do ciebie to nie ma co dalj prowadzic dyskusji i pozostaje ci zyc dalej w tej swojej bajce.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Blurey napisał:

Jedynie kto tutaj jest bezmyślny to ty gostek. To, czy w 1080p cpu da radę wykarmić, czy nie jest tutaj nieistotne.

Ale ten test pokazuje, że 3600 jest kiepski do 1080 144Hz i 1440p 144Hz, a wśród graczy to popularne monitory.. wyparcie nic nie da ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcecie pisać o 3080 i bottlenecku Ryzena 3600,to zapraszam do wątku o Ampere.Nie śmiecić tutaj,proszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a kiedy premiera tych nowych Ryzenów? Jeszcze w tym roku, czy w następnym?

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Kowal napisał:

Ale ten test pokazuje, że 3600 jest kiepski do 1080 144Hz i 1440p 144Hz, a wśród graczy to popularne monitory.. wyparcie nic nie da

Hmm, może dlatego napisałem:
"Zenek i jego wydajność nigdy nie było tak ważną kwestią wydajności nowych CPU jak obecnie, gdy premierę mają tak mocne GPU"

?

Lotni to wy nie jesteście.


No ogranicza kolego, ogranicza... Dlatego czekamy na kolejną generację, gdzie możliwe, że za grosze w fullhd z 3080 będą gigantyczne wzrosty. ?

Edytowane przez Blurey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...