Skocz do zawartości
Spl97

Zen 3(AMD Ryzen 5xxx) - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Saren7 napisał:

Dla posiadaczy B450 i Zen/Zen+ pozostaje kierunek Zen2

Z koleiny posiadaczom płyt B550 pozostaje usiąść w kąciku i cicho zapłakać. +20% do wydajności, +25% do ceny. Procesorowy Turing

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, PACIK19 napisał:

Myślałem, że będziemy mieli jakiegoś R7 5700 za 1650zł, a tu nawet go nie zapowiedzieli.

Mogą go zapowiedzieć,w terminie późniejszym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Spl97 napisał:

Mogą go zapowiedzieć,w terminie późniejszym

No i pewnie tak zrobią, kwestia tego ile im to zajmie :x 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem po kiego wała oni ciągle mielą tego CS'a w benchmarkach. Czy to 300 czy 350 FPS w tej grze ma aż takie znaczenie? O AOTS już nie wspomnę, ale nawet Nvidia zakochała się w tej grze. :whee:

Wolałbym zobaczyć jakąś nowszą gierkę jak np. RDR 2 czy HZD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja za 1500zł wyhaczylem na promocjach 3600 + b450 + 32gb ram i posiedze na tym lata w takim razie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, baron6b napisał:

Ja nie wiem po kiego wała oni ciągle mielą tego CS'a w benchmarkach. Czy to 300 czy 350 FPS w tej grze ma aż takie znaczenie?

Tak, bo to e-sportówka, monitory 360Hz same się nie sprzedadzą. 

  • Like 2
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę sprzedawać B550 bo będę stratny. Najrozsądniej czekać na spadek cen Zen3 tylko kiedy, jak długo. Mam zapasowy komp więc jakoś dam radę, ale nie po to mam już nowego mobo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
30 minut temu, Kaiketsu napisał:

Teraz już się tak raczej nie da. Może odsprzedając nasze graty fanom AM4 za parę lat powtórzymy ten trick? :E Tylko do tego trzeba tego 5900x chociaż. Nie będą chcieli "upgrade" do R3600, bo pewnie sami go będą mieć.

A może wrócą stare dobre czasy, gdzie był faktyczny rozwój i komp 5-6 letni nadawał się jedynie do śmietnika, a nie do odsprzedaży? I nawet nie pomagał topowy cep tutaj, bo miałem taki np w postaci pentium 75 (kupowany, gdy nie było nic mocniejszego), w czasach PIII wylądował w koszu, a to tylko 2 generacje różnicy.

I tego bym chciał, by zen5/6 leczyło z chęci zakupu jakiegokolwiek cepa zen3. Też tego, by intel zad ruszył, bo inaczej powtórka ery z czasów core i buldozera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD nie odpusci rynku $200-250, bo to segment gdzie najwiecej ich CPU sie sprzedalo. Tyle ze nowe CPU pokaza raczej nie w tym roku. ;)

Coz, early adopterzy zawsze musieli placic najwiecej.

Pozatym tylko 3 modele pokazali, miejsca na dodatkowe jest jeszcze sporo.

Edytowane przez UbaBuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobimy afere jak ze wsparciem Zen3 dla B450 XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
11 minut temu, UbaBuba napisał:

AMD nie odpusci rynku $200-250, bo to segment gdzie najwiecej ich CPU sie sprzedalo. Tyle ze nowe CPU pokaza raczej nie w tym roku. ;)

Ale on nie jest odpuszczony, na AM4 jest pełne spektrum cepów, też i takich w okolicach 100$. Ostatnie ileś lat to nawyk, że musi być tanio i (najlepiej) blisko topowej wydajności.

A czy coś więcej i tańszego się pokaże? Może tak, może nie. Na dzień dzisiejszy największy problem AMD to moce produkcyjne TSMC, to co wyprodukują i tak zejdzie na pniu.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie sadzisz ze Zen3 bedzie zaczynal sie od $300. Pokazali tylko najwyzsze modele, bo i tak wiedza ze w pierwszych miesiacach wszystko sprzedadza.

Zen2 drozeje i bedzie schodzil z polek bo na jego liniach klepia Zen3. Proces jest dokladnie ten sam i glupota byloby zajmowanie linii przez slabsza technologie. Nikt tak nie robil, ani Intel, ani NV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaprezentowano 5600X a skąd wiecie, że nie wskoczy zaraz 5600 wyceniony na te oczekiwane 1100-1200?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak premiery Intela z odblokowanymi CPU na start.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, cervandes napisał:

Zaprezentowano 5600X a skąd wiecie, że nie wskoczy zaraz 5600 wyceniony na te oczekiwane 1100-1200?

bo nigdzie nie było informacji o takowym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5600X poleci z ceną, nie ma innej możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdą nowe Ryzeny to pojawi się sporo używanych 3600 w cenie 600-700 pln. Ja tam wygodnie rozsiadam się w fotelu, czekam na nowe biosy do B450 (bez max) i w połowie 2021 roku przymierze się do wymiany na 5600.

Trzeba dodać, że obecne Ryzen 5 3600 to cały czas bardzo dobre procesory.

Edytowane przez kibolkks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
15 minut temu, UbaBuba napisał:

Chyba nie sadzisz ze Zen3 bedzie zaczynal sie od $300. Pokazali tylko najwyzsze modele, bo i tak wiedza ze w pierwszych miesiacach wszystko sprzedadza.

Z czasem wprowadzą zen3 na najniższe półki (o ile nie jest nim już obecny 3100/3300), ale to mogą być czasy, gdy już ZEN4 będzie zaglądał przez okno. AMD zwyczajnie nie ma gdzie klepać takiej ilości scalaków, jaką wchłonąłby rynek, więc zarabiają ile mogą. Pisałem to już, oni nie realizują zamówień do lapków, bo nie mają mocy produkcyjnych, mogą mieć kłopoty z dostawami do serwerów, a tam jest kasa.

Cytat

Zen2 drozeje i bedzie schodzil z polek bo na jego liniach klepia Zen3. Proces jest dokladnie ten sam i glupota byloby zajmowanie linii przez slabsza technologie.

Niekoniecznie. Dla nas byłoby najlepiej jak piszesz, dla korporacji już nie. Jeśli mieliby wprowadzić sporo tańszy produkt, który wydajnością niewiele ustępuje temu co pokazali, to może się okazać, że jednak lepiej jeszcze poklepać zen2, a za zen3 doić do czasu aż będą kłopoty ze zbyciem produkcji.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, krzyyss napisał:

Pisałem to już, oni nie realizują zamówień do lapków, bo nie mają mocy produkcyjnych, mogą mieć kłopoty z dostawami do serwerów, a tam jest kasa.

Rynek serwerowy to przede wszystkim lukratywne kontrakty,nie zdziwię się,jak AMD będzie pompować Epyc Milan w pierwszej kolejności,a potem HEDT/Mainstream

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężka decyzja. R5 3600, może nawet używany lub przepłacone R5 5600X jeśli chcę ograć w listopadzie CP 2077.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X570 zamówiony, teraz czekać na 5 listopada i ustawić się w kolejce po 5800X. W końcu procek którego warto kupić, szkoda tylko że AMD nie ruszyło IF, boli fakt że w przyszłym roku AMD pewnie wyda refresh. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem okazyjnie 3900XT za 1100zl od zanajomego i poczekam na 5900X do poczatku przyszlego roku jak intel 11th wyjdzie i ceny opadna.

Zobaczymy czy zrobi 4.5Ghz allcore na rozsadnym napieciu.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, TheMr. napisał:

 boli fakt że w przyszłym roku AMD pewnie wyda refresh. 

 

Ma wyjść bodaj Warhol prawdopodobnie w połowie 2021.

amd-plany-wydawnicze-procesorow.jpg

Edytowane przez baron6b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Refresh pod postacią Warhol,który może być podobny do XT Zen 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...