Skocz do zawartości
Spl97

Zen 3(AMD Ryzen 5xxx) - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

6/12 czyli i5 10600K można kupić za 1200. Dobrze się kreci, ma iGPU oraz pociagnie ramy 4000+. Dlatego 1500 to za dużo jeśli chodzi o R5 5600X.

  • Upvote 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Saren7 napisał:

6/12 czyli i5 10600K można kupić za 1200. Dobrze się kreci, ma iGPU oraz pociagnie ramy 4000+. Dlatego 1500 to za dużo jeśli chodzi o R5 5600X.

To zmien na intela, ile razy mozna czytac to samo, co drugi pisanie co ma intel :rotfl: Jak nie jeden to drugi :D 

Edytowane przez Phoenixsuple
  • Like 2
  • Confused 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Saren7 napisał:

Dlatego 1500 to za dużo jeśli chodzi o R5 5600X.

Tak samo 1999 zł za 5800X to też za dużo na tle i7 10700K,który jest za 1600-1700 zł do dostania,1500 zł zablokowany i7 10700.
O tym to można wiecznie dyskutować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Amd wyciera podłogę intelem :D

Procesory 6/12 chyba nie będą za bardzo przyszłościowe. Lepiej patrzeć w stronę 8/16.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Phoenixsuple napisał:

To zmien na intela, ile razy mozna czytac to samo, co drugi pisanie co ma intel :rotfl: Jka nie jeden to drugi :D 

Ja ten temat czytam od kilku dni i Saren wbił więcej postów w tym wątku, niż ja od 2010 roku, a nawet od 2005, jak miałem jeszcze inne konto. Na każdej stronie 3-4 jego wpisy, każdy o tym samym, że ma to i kupi tamto, albo, że zrobił źle albo, że drogo, a to a tamto, ciągle to samo. Rzygać się już od tego chce. Wylewanie płaczu, jakby ktoś zmuszał kogokolwiek do kupienia czegokolwiek. Jakby granie było pierwszą potrzebą do zaspokojenia. Ludzie, wyluzujcie. AMD fakt trochę poleciało, ale wydaje mi się, że więcej złego zrobi polska januszeria. Jak ktoś już nie wytrzyma, to i tak kupi, choćby cena zabijała. Jak kogoś nie stać to zostanie dalej na starszym sprzęcie. Jeżeli ceny AMD się nie przyjmą, to pójdą w dół. Jeżeli wszystko wyprzeda się na pniu, to i ceny zen2 pozostaną wysokie i tyle.

  • Haha 1
  • Upvote 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konsole mają 8/16 jednak wolniejszy wątek, Zen2 oraz o obniżonym taktowaniu do 3,6-3,8 GHz.  Zen3 6/12 w multi będzie sporo szybszy pomimo mniejszej liczby rdzeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Saren7 napisał:

Kupię obydwa. 

załóż sobie chłopcze wątek o tych swoich dylematach, jęczysz, smęcisz. Koło tyłka nam  latają  twoje wybory, co 4-5 post twoje trutki. Qrwa ile można tego słuchać.

  

7 minut temu, wompierz napisał:

Amd wyciera podłogę intelem :D

Procesory 6/12 chyba nie będą za bardzo przyszłościowe. Lepiej patrzeć w stronę 8/16.

 

Według przecieków Rocket Lake (11th gen) ma mieć IPC wyższe o ~13-15% względem Comet Lake (10th Gen)  więc jakieś zmiany muszą być.

Edytowane przez chreasy
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Trepcia napisał:

Pytanie jakie taktowanie bedzie mial Intel. Nie jest wykluczone, ze taktowanie moze byc nizsze od obecnej 10 serii ale jednoczesnie sumaryczna wydajnosc bedzie wyzsza, o 5-10%. I wtedy AMD odpowie refreshem Zen3 z wyzszymi taktami i tak to sie bedzie jakos zylo :E

Niech się nawzajem pozagryzają, to będzie dobre dla nas ? Rywalizacja jest wskazana, a nie jak jak było do tej pory... sierotka amd zawsze za niebieskimi.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Piioo napisał:

Jeżeli ceny AMD się nie przyjmą, to pójdą w dół. Jeżeli wszystko wyprzeda się na pniu, to i ceny zen2 pozostaną wysokie i tyle.

Pójdą w dół,w przyszłym roku.
O sprzedaży wyprodukowanych egzemplarzy,to nie zapomnij o tym,że Azja(bogatsze kraje),USA czy Zachodnia Europa mają inny poziom zarobków niż u nas w Polsce i podniesienie cen o $50 zbytnio nie odczują w klienckich budżetach

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Trepcia napisał:

Pytanie jakie taktowanie bedzie mial Intel. Nie jest wykluczone, ze taktowanie moze byc nizsze od obecnej 10 serii ale jednoczesnie sumaryczna wydajnosc bedzie wyzsza, o 5-10%. I wtedy AMD odpowie refreshem Zen3 z wyzszymi taktami i tak to sie bedzie jakos zylo :E

Tylko rakieta to bedzie tylko i az 8/16 procesor, ja nie wiem jak oni go chca reklamowac na tle 10900k. Wiec te cepy beda strikte do grania bo jak ktos robi wiecej  niz gra to pojdzie w AMD z wieksza iloscia rdzeni gdy wchodzi w gre jakas obrobka itp.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Doamdor napisał:

Przecież wsparcie jest, biosy mają się pojawić.

jak wsadzisz Ryzena 5xxx 5 listopada 2020 do płyty to wtedy pogadamy
saren7 już raz próbował od palić Ryzena 3600 na B350

10 godzin temu, DisconnecT napisał:

Zostaje mały zawód że I/O Die prawdopodobnie nie przeszło żadnych istotnych zmian od ZEN2, co oznacza że zapewne nadal będzie limit na taktowaniu pamięci w okolicach ~ 3733 MHz

to ograniczenie spowodowane częstotliwością IF nie kontrolera DRAM

4400 MHz jest osiągalne na Zen2 ale dzielniki IF powodują zaniżenie jego taktowania poniżej 1866 MHz a zatem spadek wydajności

ceny Inteli premierze znacząco spadły z i5 10400f na czele o czym nikt nie wspomina a zapewne tak samo stanie się z Zen3 który będzie musiał konkurować cenowo z Zen2 i 10 gen Core

Edytowane przez Auberon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powyżej 8 rdzeni AMD jest w komfortowej sytuacji bo Intel nie odpowie przez długi czas. Dopiero LGA 1700.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Auberon napisał:

jak wadzisz Ryzena 5xxx 5 listopada 2020 to  wtedy pogadamy

to ograniczenie spowodowane częstotliwością IF nie kontrolera DRAM

4400 MHz jest osiągalne na Zen2 ale dzielniki IF powodują zaniżenie jego taktowania poniżej 1866 MHz a zatem spadek wydajności

ceny Inteli premierze znacząco spadły z i5 10400f na czele o czym nikt nie wspomina a zapewne tak samo stanie się z Zen3 który będzie musiał konkurować cenowo z Zen2 i 10 gen Core

Doinformuj się kiedy mają być biosy dla B450.

Mi ZEN3 na chwilę obecną nie jest potrzebny, bo zanim karty graficzne będą dostępne to będzie styczeń. :rotfl:

Edytowane przez Doamdor
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Spl97 napisał:

Pójdą w dół,w przyszłym roku.
O sprzedaży wyprodukowanych egzemplarzy,to nie zapomnij o tym,że Azja(bogatsze kraje),USA czy Zachodnia Europa mają inny poziom zarobków niż u nas w Polsce i podniesienie cen o $50 zbytnio nie odczują w klienckich budżetach

Tu nie chodzi o ile wiecej ale jaka jest oplacalnosc zmiany np.  z Ryzena 3600 czy 3700x i B450 ...

 Zadna ?

50$ to dla mnie tez nie jest duzo. Tyle to wydaje na pieluchy dla dziecka .....

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Phoenixsuple napisał:

Tylko rakieta to bedzie tylko i az 8/16 procesor, ja nie wiem jak oni go chca reklamowac na tle 10900k. Wiec te cepy beda strikte do grania bo jak ktos robi wiecej  niz gra to pojdzie w AMD z wieksza iloscia rdzeni gdy wchodzi w gre jakas obrobka itp.

albo HEDT po dostosowaniu cen do rynku (co już raz się zdążyło)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Saren7 napisał:

6/12 czyli i5 10600K można kupić za 1200. Dobrze się kreci, ma iGPU oraz pociagnie ramy 4000+. Dlatego 1500 to za dużo jeśli chodzi o R5 5600X.

Nie każdy ma ramy pod 4000+, wejść na optymalną wydajność pod Ryzena czyli 3733 jest znacznie łatwiej, no fajnie że dobrze się kręci, przy 100?150W, więcej? Nie, dziękuję. 

Płyta do tego 10600K to 200-400 zł więcej niż do AMD, czyli cena Ci się wyrównuje a masz najwydajniejszy jeden wątek. 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Doamdor napisał:

Doinformuj się kiedy mają być biosy dla B450.

długo po 5-setkach i 4-setkach max

29 minut temu, wompierz napisał:

Amd wyciera podłogę intelem :D

Procesory 6/12 chyba nie będą za bardzo przyszłościowe. Lepiej patrzeć w stronę 8/16.

obecnie Ryzen 3600 wyciera podłodze Ryzenem 2700

za chwile Ryzen 5600X będzie wycierać Ryzenem 3700X ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, TheMr. napisał:

Nie każdy ma ramy pod 4000+, wejść na optymalną wydajność pod Ryzena czyli 3733 jest znacznie łatwiej, no fajnie że dobrze się kręci, przy 100?150W, więcej? Nie, dziękuję. 

Płyta do tego 10600K to 200-400 zł więcej niż do AMD, czyli cena Ci się wyrównuje a masz najwydajniejszy jeden wątek. 

Najwydajniejszy to będzie jak i ipc i takty będa lepsze, a tak zapewne nie będzie.
Argument Ramu tez średni - jak kupujesz nowy zestaw to sobie pod Intela kupisz po prostu drożej szybsze ramy.

Jak zakładasz że ktoś che sie przesiąść na Zena 3 na obecnym zestawie to jest problem, bo b450 nie ma na raze biosów ....

Jak kibocowałem AMD od pierwszego Zena tak teraz kibicuję Intelowi.
Bez ostrej walki rynkowej ceny nie zaczną spadać.

Swoją drogą nie łapie dlaczego nie zlecą produkcji w  7nm i 5nm nawet czasowo na 1-2 gen TSMC.
Intelwskie fabryki i tak miały by co produkować ,a procki były by znacznie konkurencyjniejsze no i łatwiej było by porównać architektury obu producentów. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji tej premiery poszla jeszcze wieksza informacja jak dla mnie.

AMD chce kupic Xilinxa :-).

Czyli najwieksza konkurencja dla bylej Altery a teraz Intela na rynku FPGA :-) .

30mld $ ponoc. Teraz juz wiecie jak maja zamiar pozyskiwac ta kwote ?

AMD tanio to juz bylo ?

Najpierw Nvidia wydala 40 mld $ na ARM-a a teraz AMD ma wydac 30mld na Xilinxa. Wyceny tych spolek sa w kosmos wy@#@ ?.Z drugiej strony co ten dolar jest jeszcze warty ?

A potem bedzie jak z Tesla wczoraj gdzie w modelu Y szklany dach odlecial zaraz po wyjezdzie z salonu ?Bo pod koniec kwartalu wedlug delarow jakosc zawsze leci na leb na szyje bo najwazniejsze sa cyferki na gielde czyli ilosc wprodukowanych egzemplarzy a nie sam produkt ?

"Greed  is good ...." ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rano pisałem o możliwym przejęciu Xilinx przez AMD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Tomcat napisał:

Swoją drogą nie łapie dlaczego nie zlecą produkcji w  7nm i 5nm nawet czasowo na 1-2 gen TSMC.
Intelwskie fabryki i tak miały by co produkować ,a procki były by znacznie konkurencyjniejsze no i łatwiej było by porównać architektury obu producentów. 

moce przerobowe TSMC, Zen+ w 12 nm robiło GF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszysko  kwestia zaklepania linii z  odpowiednim wyprzedzeniem i tyle.
Rozumiem poczatkowa niechęć Intela - własne fabryki, kasa władowana w 10nm, prestiż itp ale to już trwa ładnych parę lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, calvex napisał:

No i jeszcze miałem i7-5775c z alieexpres kupionego za 660 zł (dolar wtedy wysoko stał) po czym go sprzedałem na allegro za 800 zł i zszedł jakoś w 2h ?

  

Wiem, wiem :D Miałem i7-5775c przez pare dni u siebie. Róznica między 4690k, a  i7-5775c w Cod:Warzone osiągała jakoś 20-25 fps, ale co z tego skoro to nadal 4 rdzenie i 1% low robił swoje, więc postanowiłem pożegnać intela i przejść na ryzena.

Teraz jest na aliexpress za około 400zł, mam właśnie 4690k @4,5ghz i się zastanawiam, czy warto mi go zmienić, całej platformy jeszcze nie chcę zmieniać, a jakbym sprzedał tą i5, to możliwe, że tylko 100zł musiałbym dopłacić do tej i7. Jeszcze mam tutaj płytę asrock z97 pro4, 16gb ram i gtx 1060, całego kompa pewnie bym zmienił jak intel wypuści nową podstawkę LGA 1700 pod Adler Lake, lub jak amd coś wyda na nowej. Czyli pewnie tak za 1-2 lata bym zaczął wymieniać. A też nie gram w najnowsze gry, to może te 4 rdzenie jeszcze dadzą radę. Warto się w to pchać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...