Skocz do zawartości
Spl97

Zen 3(AMD Ryzen 5xxx) - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, GPUPower25 napisał:

IF? Tyle samo. 3800 dawało się robić na 1 sztukach i dalej jest podobnie.

jasne ze dało jednej na 100 sztuk bo doskonale pamiętam przeboje Noviego

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Tornado3 napisał:

jasne ze dało jednej na 100 sztuk bo doskonale pamiętam przeboje Noviego

Forum to żaden wyznacznik tego co się dzieje. Mój to 1924SUS i od początku 3800Mhz. Miałem też 1926PGT i też 3800. Może dla wielu loteria, ale jak dla mnie jedynie co się poprawiło po czasie to taktowania samego procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, GPUPower25 napisał:

Mój to 1924SUS i od początku 3800Mhz. Miałem też 1926PGT i też 3800. Może dla wielu loteria, ale jak dla mnie jedynie co się poprawiło po czasie to taktowania samego procka.

IO die jest w wyższym procesie więc nie korzysta z bonusów 7nm. Także ma to sens ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, grayman_1 napisał:

Fuma 2 jest teraz po tyle ze znizka 5 euro.

Fuma 2 jest po 61,29€ + VAT + 7,99€ wysyłka. 5€ rabatu zbije cenę poniżej 300zł, ale niewiele poniżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytaliście na zagranicznych forach jaki jest odzew w związku z cenami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Saren7 napisał:

Czytaliście na zagranicznych forach jaki jest odzew w związku z cenami?

Tak, ludziom się to nie podoba, na AMD reddit pełno tematów z narzekaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, kalderon napisał:

Fuma 2 jest po 61,29€ + VAT + 7,99€ wysyłka. 5€ rabatu zbije cenę poniżej 300zł, ale niewiele poniżej.

Nie od  zewnętrznego sprzedawcy ale od Amazona ...

O kurde już znikły ? .To jest tak właśnie z tymi promocjami na Amazonie .... ? Szczególnie takimi.

Jeszcze wczoraj zamówiłem z dostawą na 19- 21 Października ... Rano jeszcze widziałem możliwość rezerwacji. Wisiały tak chyba od środy/czwartku aż się ludzie połapali ... Cenowarka pokazywała nawet ostatnio ...

Wyszło 50.03 euro z kuponem ....

To tak jak kupowałem Ryzena 3600 za 620zł a niektórzy w tym czasie brali 3700x za 1016zł.Poszło wtedy błyskawicznie ?

Ale cena na Noctue dalej aktualna. W x-kom z kuponem  dzisiaj 369zl.

 

image.png.6b0c17ce98f71e3d4c8de12724129f92.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, darkonza napisał:

Wiadomo kiedy niezależne testy?

Pewnie 5 listopada godzina 15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kalderon napisał:

Potwierdzone że nie ruszali kontrolera pamięci ani IF. Czyli nie dobije.

Łahaha to dalej nie wykrzeszę ostatnich mocy z patriotów a dla samego wzrostu ipc raczej nie chce mi sie wymieniać bo 3700x jest wystarczająco wydajny, kurcze myślałem że pobawię się pamięciami od nowa i wyżej z megahercami podjadę... choćby nawet kontroler mi tam ogarnął 3800/1900 @ z równymi 14-14-14 to jednak zbyt mało zabawy :D

Swoją drogą kur czy wy musicie spamować przy każdej premierze jakiegoś podzespołu o cenach i kursach walut ? co za banda baby na targu panowie mniej narzekają.... Chcesz coś płacisz > kupujesz, nie stać cie nie kupujesz i siedzisz na dupie pokornie :E tyle w temacie.

Edytowane przez Send1N
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem gdzieś z tyłu głowy możliwość powrotu do AMD, ale jak widać mój 10700k 5.1/4.8 na 1.32v oraz pamięci 4266 cl16 to jest coś o czym na AMD bym nawet nie myślał. Niby jest ten boost na 5900x do 4.8ghz ale znając AMD to pojawi się on na pulpicie przez ułamek sekundy 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Bodzi3k napisał:

Miałem gdzieś z tyłu głowy możliwość powrotu do AMD, ale jak widać mój 10700k 5.1/4.8 na 1.32v oraz pamięci 4266 cl16 to jest coś o czym na AMD bym nawet nie myślał. Niby jest ten boost na 5900x do 4.8ghz ale znając AMD to pojawi się on na pulpicie przez ułamek sekundy 

Nie wiem jak można chcieć zmieniać takiego cepa na AMD, przecież na luzie wykarmi większość GPU:szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Reddzik napisał:

Nie wiem jak można chcieć zmieniać takiego cepa na AMD, przecież na luzie wykarmi większość GPU:szczerbaty:

Generalnie jakby mnie czymś AMD zaskoczyło w kwestii wydajności to bym się zastanawiał. Poza tym ja gram w 90% w bf5 i kiedy w ICH testach widzę tam stratę -3% względem 10900k w porównaniu do 5900x, to śmiem domniemać że w testach niezależnych +OC intela zrobi się procent -15 :D

Oczywiście mając z tyłu głowy że na AMD pamięci kończą się przy odrobinie szczęścia na 3800mhz, natomiast intel 4400mhz zrobi jeżeli ma się pojęcie o OC

Edytowane przez Bodzi3k
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Bodzi3k napisał:

Miałem gdzieś z tyłu głowy możliwość powrotu do AMD, ale jak widać mój 10700k 5.1/4.8 na 1.32v oraz pamięci 4266 cl16 to jest coś o czym na AMD bym nawet nie myślał. Niby jest ten boost na 5900x do 4.8ghz ale znając AMD to pojawi się on na pulpicie przez ułamek sekundy 

Nawet jak boost potrwa dłużej to twój wykręcony 10700K i tak będzie szybszy w grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, kalderon napisał:

Nawet jak boost potrwa dłużej to twój wykręcony 10700K i tak będzie szybszy w grach.

Być może masz rację, nie jestem fanbojem jednak jeżeli taki 5900x będzie dawał się ustawić na stałych 4500mhz na 12 rdzeniach to już jest coś. Oczywiście traci się wtedy na wydajności wielordzeniowej przy stałym OC nie wiem dlaczego.. poza tym ta słynna już degradacja powyżej jakiegoś napięcia. Pewnie w większości to mit ale niczego nie można wykluczyć. Trzeba czekać na niezależnie testy i fajnie że AMD dogoniło Intela w grach czy nawet jest delikatnie z przodu.. Tylko coś czuję że 11gen Intela znowu odjedzie i tak będą się bawić latami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Bodzi3k napisał:

Być może masz rację, nie jestem fanbojem jednak jeżeli taki 5900x będzie dawał się ustawić na stałych 4500mhz na 12 rdzeniach to już jest coś. Oczywiście traci się wtedy na wydajności wielordzeniowej przy stałym OC nie wiem dlaczego.. poza tym ta słynna już degradacja powyżej jakiegoś napięcia. Pewnie w większości to mit ale niczego nie można wykluczyć. Trzeba czekać na niezależnie testy i fajnie że AMD dogoniło Intela w grach czy nawet jest delikatnie z przodu.. Tylko coś czuję że 11gen Intela znowu odjedzie i tak będą się bawić latami

Nie da rady 4.5GHz (chciałbym się mylić) - base clock o 100MHz niższy niż 3900X sugeruje, że przy dociążeniu wszystkich rdzeni będą kłopoty z ciepłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spece pare stron wcześniej jak zobaczyły wykresiki to pisali "intel zaorany" :E fajnie że amd zbliża się wydajnościowo od X lat (ZEN2) a teraz zen 3 się nawet zrówna (podobno) tylko szkoda że za chwile niebiescy wypuszczą golejną generację i znowu odskoczy :E i tak w kółko

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Jenot napisał:

Nie da rady 4.5GHz (chciałbym się mylić) - base clock o 100MHz niższy niż 3900X sugeruje, że przy dociążeniu wszystkich rdzeni będą kłopoty z ciepłem.

3900XT na sztywno 4600mhz z napięciem 1.30v

https://d1ebmxcfh8bf9c.cloudfront.net/u308494/image_id_2368610.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może, moooooże jakby czerwoni coś podziałali z kontrolerem pamięci to by się opłacało zastanawiać na wymianą. A teraz tak naprawdę posiadacze 3700x i wyżej sensu aby wymienić procka na serię 5000 to nie mają najmniejszego. Współczuję tym którzy czekali majac 3600 i chcieli wskoczyć na nowe 6/12.. możecie ale za 1300zł jak się ceny unormują xD dziwnie to brzmi ale Intel jest tańszy i generalnie wydaje mi się że tak samo wydajny jak nowe dzieci AMD

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Bodzi3k napisał:

Może, moooooże jakby czerwoni coś podziałali z kontrolerem pamięci to by się opłacało zastanawiać na wymianą. A teraz tak naprawdę posiadacze 3700x i wyżej sensu aby wymienić procka na serię 5000 to nie mają najmniejszego. Współczuję tym którzy czekali majac 3600 i chcieli wskoczyć na nowe 6/12.. możecie ale za 1300zł jak się ceny unormują xD dziwnie to brzmi ale Intel jest tańszy i generalnie wydaje mi się że tak samo wydajny jak nowe dzieci AMD

No ja np. siedzę na 3600 i chciałem wymienić procka na 8/16, ale jak takie ceny rzucili to podziękuję. Wolałbym już sprzedać co mam i dorzucić do np. używki 9900k/10700k 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sytuacja mocno przypomina tę z premiery radeonów rx 5xxx. na 3 dni przed premierą dotarło do nich że aby sprzedawać produkt słabszy od nvidii w cenie wyższej niż nvidia to z ich produktem czekoladopodobnym mocno średni pomysł jest. i niby w hojności (tak przynajmniej twierdził PR minimalnych) cieli po 50$. ot taka januszerka w świecie korpo. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są jakieś korzyści z OC pamięci na płycie z 2 slotami na platformie AMD jeśli 3800 to i tak max dla 1:1 infinity fabric? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, lukibossss napisał:

No ja np. siedzę na 3600 i chciałem wymienić procka na 8/16, ale jak takie ceny rzucili to podziękuję. Wolałbym już sprzedać co mam i dorzucić do np. używki 9900k/10700k 

Zawsze możesz szukać 3700x czy wyżej ale boosta w grach raczej nie poczujesz dużego, na Intelu byś odczuł. Wiem sam po sobie jak wymieniłem 3900x na 10700k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, kaylo napisał:

Są jakieś korzyści z OC pamięci na płycie z 2 slotami na platformie AMD jeśli 3800 to i tak max dla 1:1 infinity fabric? 

Dziwne pytanie, cisnąć do 3800 i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, kaylo napisał:

Są jakieś korzyści z OC pamięci na płycie z 2 slotami na platformie AMD jeśli 3800 to i tak max dla 1:1 infinity fabric? 

Ogólnie w Ryzenach OC pamięci to praktycznie korzyść,gdyż IF jest taktowany tak samo jak ram przy dzielniku 1:1.Przy 1:2 zwiększają się opóźnienia w komunikacji CPU-Ram z 60-65 ns do ~80 ns,więc wydajność jest wtedy trochę gorsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Tornado3 napisał:

3900XT na sztywno 4600mhz z napięciem 1.30v

https://d1ebmxcfh8bf9c.cloudfront.net/u308494/image_id_2368610.jpg

OK, odszczekuję. Ale... mam poważne obawy, że przy prime smallfft skapituluje. Ja wiem, że ludziom wystarczy że da się grać, przejdzie cinebench, ale mi to nie wystarczy. AVX się rozpycha coraz bardziej, mój cep przy dociążeniu zapewne skończyłby się koło 4.1 w manualu, w automacie dojeżdża do 3.9.

@Bodzi3k
Nie zdziwię się jak w wersji XT Zen3 nie podniosą zegarów tylko zupgrade'ują I/O do 7nm (teraz tłukąc w gorszej litografii odciążają TSMC, które może zrobić więcej CCD).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...