Skocz do zawartości
Spl97

Zen 3(AMD Ryzen 5xxx) - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, Damiankowalski napisał:

 

a tymczasem przy 50watach i  z 2666mhz

Autor filmu pisze, że na R5 3600 odczucia z rozgrywki są płynniejsze, ale fps wyższy przy i5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, eagle napisał:

Pany jaki sklep wybieracie na premierę Ryszarda trzeciego?

Najtańszy, ale na pewno nie x-kom, który zresztą przy debiucie serii XT był i tak najdroższy. Gwarancja i tak na numer seryjny, więc sklep nie ma większego znaczenia, a bios na moją płytę z X470 pojawi się nie wcześniej niż w styczniu, na 2 flagowce będzie pewnie spory popyt jak rok temu, więc nie dość, że szybko je wyprzedadzą to ceny jeszcze pewnie wzrosną skoro premiera Rocket Laków dopiero w marcu. Kupi się 5 listopada, wyślą w grudniu, a może w styczniu przyjdzie RTX 3080 TUF od x-komiarzy, tylko jeszcze nie wiem czy w styczniu 2021 czy 2022,  może poznać jak wyglądał PRL człowiek ma pieniądze, a ich wydać nie może. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, grayman_1 napisał:

 Na pewno ludzie zle prorownuja 5600x Tego trzeba porownywac do serii i7 ze wzgledu na chore wyceny przez sklepy.

Możesz powiedzieć mi o czym Ty mówisz? Ceny podane przez AMD to MSRP na rynek amerykański(bez podatków, bez opłat transportowych, itd.). Dolicz sobie 23% VATu u nas, transport, dystrybucję, a jeszcze trzeba na tym zarobić :D. 5600X powinien kosztować 1450-1500zł. X-KOM miał realną wycenę po doliczeniu wszystkich obciążeń. Ogólnie ta premiera pokazała, że rywalizacja z Intelem kosztuje i to kosztuje bardzo dużo... aż tyle, że trzeba przeskoczyć niebieskich w cenach. Fajnie, że będzie wybór czy AMD, czy INTEL(bo IPC wygląda identycznie, tyle że Intel dalej się kręci, a czerwoni pewnie jak przy ZEN2 już z pudełka pod korek), ale jeśli chodzi o ceny to sorry... Jak zwykle użytkownik został... wiadomo co ;). Nie wiem po kiego na tych slajdach zestawiali 5900x z i9 skoro to inna półka cenowa(już nie mówię o zablokowanych wersjach i9).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, forfun napisał:

Możesz powiedzieć mi o czym Ty mówisz? Ceny podane przez AMD to MSRP na rynek amerykański(bez podatków, bez opłat transportowych, itd.). Dolicz sobie 23% VATu u nas, transport, dystrybucję, a jeszcze trzeba na tym zarobić :D. 5600X powinien kosztować 1450-1500zł. X-KOM miał realną wycenę po doliczeniu wszystkich obciążeń. Ogólnie ta premiera pokazała, że rywalizacja z Intelem kosztuje i to kosztuje bardzo dużo... aż tyle, że trzeba przeskoczyć niebieskich w cenach. Fajnie, że będzie wybór czy AMD, czy INTEL(bo IPC wygląda identycznie, tyle że Intel dalej się kręci, a czerwoni pewnie jak przy ZEN2 już z pudełka pod korek), ale jeśli chodzi o ceny to sorry... Jak zwykle użytkownik został... wiadomo co ;). Nie wiem po kiego na tych slajdach zestawiali 5900x z i9 skoro to inna półka cenowa(już nie mówię o zablokowanych wersjach i9).

No tak, bo dobry Intel przez lata wcale użytkowników nie ... chuchał.  Złe AMD, wspaniały Intel :rotfl:

PS. Też zaczynam nie rozumieć tego płaczu. Boszzzz. Kupcie Intela, zamiast płakać. U mnie kolejną platformą w przyszłości znowu może być Intel, ale to najwcześniej za parę lat. Niemniej nie wykluczam żadnego scenariusza, bo jestem fanboyem dobrej konkurencji, a nie konkretnej firmy. 

Edytowane przez addept
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, addept napisał:

No tak, bo dobry Intel przez lata wcale użytkowników nie ... chuchał.  Złe AMD, wspaniały Intel :rotfl:

PS. Też zaczynam nie rozumieć tego płaczu. Boszzzz. Kupcie Intela, zamiast płakać. U mnie kolejną platformą w przyszłości znowu może być Intel, ale to najwcześniej za parę lat. Niemniej nie wykluczam żadnego scenariusza, bo jestem fanboyem dobrej konkurencji, a nie konkretnej firmy. 

Hmm, możesz mi wskazać, gdzie napisałem że Intel nie stosował podobnych praktyk :)? Będę wdzięczny. Nigdy nie patrzyłem się na firmę i tyczy się to wszystkich moich zakupów :). Intel obecnie zaorał AMD obniżkami(a czerwoni podwyżkami, typu Ryzen 3600), a pewnie to nie ich ostatnie słowo i po premierze Zen 3 pójdzie kolejny cios(bo teraz 10400f schodzi jak ciepłe bułeczki). Niebiescy mogą sobie na to pozwolić i czerwonym trzeba dziękować za presję, którą nałożyli na tego giganta, ale nie za premierę Zen 3 ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, forfun napisał:

Możesz powiedzieć mi o czym Ty mówisz? Ceny podane przez AMD to MSRP na rynek amerykański(bez podatków, bez opłat transportowych, itd.). Dolicz sobie 23% VATu u nas, transport, dystrybucję, a jeszcze trzeba na tym zarobić :D. 5600X powinien kosztować 1450-1500zł. X-KOM miał realną wycenę po doliczeniu wszystkich obciążeń. Ogólnie ta premiera pokazała, że rywalizacja z Intelem kosztuje i to kosztuje bardzo dużo... aż tyle, że trzeba przeskoczyć niebieskich w cenach. Fajnie, że będzie wybór czy AMD, czy INTEL(bo IPC wygląda identycznie, tyle że Intel dalej się kręci, a czerwoni pewnie jak przy ZEN2 już z pudełka pod korek), ale jeśli chodzi o ceny to sorry... Jak zwykle użytkownik został... wiadomo co ;). Nie wiem po kiego na tych slajdach zestawiali 5900x z i9 skoro to inna półka cenowa(już nie mówię o zablokowanych wersjach i9).

Tak cena MSRP z VAT-em itd ... Kilka stron wczesniej wszystko dokladnie liczylem ...

Powinno byc raczej w granicach 1410 z Polskim VAT-em .. Co to jest wedlug ciebie w takim razie MSRP  ..??

Patrzac na cene z UK to z Polskim VAT-em bedzie oklo 1475zl...Bardzo mozliwe ze na Europe MSRP jest inne.

Tak cena w USA jest bez podatku miasta,hrabstwa,stanu bardzo dobrze wiem jak dziala system podatkowy w USA ....

Edytowane przez grayman_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, forfun napisał:

Hmm, możesz mi wskazać, gdzie napisałem że Intel nie stosował podobnych praktyk :)? Będę wdzięczny. Nigdy nie patrzyłem się na firmę i tyczy się to wszystkich moich zakupów :). Intel obecnie zaorał AMD obniżkami(a czerwoni podwyżkami, typu Ryzen 3600), a pewnie to nie ich ostatnie słowo i po premierze Zen 3 pójdzie kolejny cios(bo teraz 10400f schodzi jak ciepłe bułeczki). Niebiescy mogą sobie na to pozwolić i czerwonym trzeba dziękować za presję, którą nałożyli na tego giganta, ale nie za premierę Zen 3 ;).

No więc właśnie. Gdyby nie AMD, to Intel by siedział z zaporowymi cenami kolejne lata. AMD też zejdzie na ziemię, tylko trzeba im dać trochę czasu. Pół roku? Może szybciej. Proste. Nie kupujcie Zenów 3 na premierę, to korekta szybko poleci. I tyle w temacie. AMD ma mieć teraz dobre procki, być może lepsze od Intela, więc nic dziwnego, że badają rynek. Na ziemię zejdą, jak im słupki sprzedaży przestaną się zgadzać. 

  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, addept napisał:

No więc właśnie. Gdyby nie AMD, to Intel by siedział z zaporowymi cenami kolejne lata. AMD też zejdzie na ziemię, tylko trzeba im dać trochę czasu. Pół roku? Może szybciej. Proste. Nie kupujcie Zenów 3 na premierę, to korekta szybko poleci. I tyle w temacie. AMD ma mieć teraz dobre procki, być może lepsze od Intela, więc nic dziwnego, że badają rynek. Na ziemię zejdą, jak im słupki sprzedaży przestaną się zgadzać. 

na większe obniżki niż 5% nie ma co liczyć. serwery, konsole, mobile to rynek który wchłonie wszystko o takiej wydajności perf/wat. zresztą widać to po cenach zen2, drożej niż na premierę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, grayman_1 napisał:

 

Tak cena w USA jest bez podatku miasta,chrabstwa,stanu bardzo dobrze wiem jak dziala system podatkowy w USA ....

Tylko podatek stanowy, nie ktore stany bez podatku przy zakupie przez internet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, grayman_1 napisał:

Tak cena MSRP z VAT-em itd ... Kilka stron wczesniej wszystko dokladnie liczylem ...

Powinno byc raczej w granicach 1410 z Polskim VAT-em .. Co to jest wedlug ciebie w takim razie MSRP  ..??

Patrzac na cene z UK to z Polskim VAT-em bedzie oklo 1475zl...Bardzo mozliwe ze na Europe MSRP jest inne.

Tak cena w USA jest bez podatku miasta,hrabstwa,stanu bardzo dobrze wiem jak dziala system podatkowy w USA ....

Aaa, czyli importer, a potem sklep ma zarobić całe 0 zł na tym produkcie. Ciekawy pomysł biznesowy :). Chyba niezbyt dokładnie przeczytałeś to co napisałem... a wszystko Ci wyjaśniłem.

P.S - Kurs dolara to pewnie też liczysz jak najmniejszy i nie biorąc pod uwagę wahań(które muszą być uwzględnione).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, MaxForces napisał:

Tylko podatek stanowy, nie ktore stany bez podatku przy zakupie przez internet.

Juz tak dobrze nie ma.Jesli tylko Amazon ma np. fizycznie magazyn, siedzibe w danym stanie to juz nie idzie obejsc podatku ... Jeszcze w niektorych idzie ale ostatnio niestety sie roczarowalem gdy doszlo 8% ... Jak pujde do Apple store  w miescie to niestety zaplace podatek miasta jak i hrabstaw i stanu nic cie nie omija ...Na rachunku jest to jeden procent ale on sie rozklada na skladowe...

Przyklad dla Seattle:

The minimum combined 2020 sales tax rate for Seattle, Washington is 10.1%. This is the total of state, county and city sales tax rates. The Washington sales tax rate is currently 6.5%. The County sales tax rate is 0%. The Seattle sales tax rate is 3.6%.

Ale to offtop koniec z tym ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytając to co piszecie oraz to co przedstawił AMD to wymieniając mojego 2700X na 5900X mogę spodziewać się wzrostu wydajności miedzy 50 a 70% ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym przeskoczył z mojego r5 2600 4ghz na 5600x i dało się podkręcić jeden rdzeń na 4,8ghz to skok pojedynczego wątku to 50% ( Cinebench r20)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Damiankowalski napisał:

40procent w rdzen i  110 łącznej mocy  obliczeniowej

Ale będę miał skok technologiczny ! ;) 

To jak przesiąść się z malucha do ferrari ;)

Ciekawe o ile poprawię sobie wyniki w Time Spy.

Edytowane przez RsNeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Damiankowalski napisał:

odczucia  mogą byc rozne

 

ciekawi natomiast asasin gdzie na 8/16 szczególnie amd dropy a na10 rdzeniówce nie ma

 

Na 8/16 dropy :rotfl: To chyba jak masz cos ponizej Zen2.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie ktoś kupował Zen3 na premierę niezależnie od ceny? Przydałby się ktoś do testowania na forum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra nadrobiłem czytanie wątku. Pite było więc nie wiem czy dobrze ogarnął w razie co poprawcie. IF nie ma się zbytnio lepiej kręcić niż na zen2? 5600x w cenie 3800x więc ceny o półkę wyższe na starcie. Generalnie dostajemy kilka % darmowej wydajności za resztę słono płacimy ale i to zakładając, że porównujemy po odpowiedniku, bo jak po cenach to jest jeszcze gorzej. Dodatkowo wcięło niezłego boxa z RGB. 

maxresdefault.jpg 

 

 

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Art385 napisał:

 IF nie ma się zbytnio lepiej kręcić niż na zen2?

Niestety właśnie nie,gdyż nie było żadnej wzmianki o tym,a później zostało potwierdzone,że I/O Die praktycznie się nie zmieniło w Zen 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Damiankowalski napisał:

szczególnie to  na12 watkowcu widac i nie ma to nic wspólnego z cpu load bo nizsze

 

Stwierdzam ze nigdy nie miales 8700k i jestes slepy, na tym filmie gosc ma stuter i dropy z niewiadomego powodu ale to nie ma nic wspolnego z cpu. Poki co nie ma gry ktora by zagiela 8700k.  Gosc co to nagrywal chyba nie bardzo wie co robi skoro taka kaszanke wrzuca do neta, jak sie robi testy i takie cos sie pojawia to robisz do skutku az przebieg bedzie plynny i dopiero wrzucasz material na kanal. Brakuje tez wykresu frametime to byloby jak na dloni ladnie wszystko widac.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, forfun napisał:

Aaa, czyli importer, a potem sklep ma zarobić całe 0 zł na tym produkcie. Ciekawy pomysł biznesowy :). Chyba niezbyt dokładnie przeczytałeś to co napisałem... a wszystko Ci wyjaśniłem.

P.S - Kurs dolara to pewnie też liczysz jak najmniejszy i nie biorąc pod uwagę wahań(które muszą być uwzględnione).

Ehhh co to jest MSRP i co uwzglednia o to sie ciebie zapytalem bo mi wszystko wymieniles co juz MSRP ma zawierac ....

Sprzedawcy sprzedaja ponizje MSRP i co nie zarabiaja ? ....

Przyjdzie maly sklep internetowy z siedziba na jakiej malej ulicy w miescie i sprzeda za 1450zl i jeszcze pewnie zarobi ...

Wzialem kurs dolara na poziomie 3.81 to mniej wiecej srednia z ostatnich 2-3 miesiecy ....

Chyba ze AMD stosuje inna definicje MSRP ???.Bylbym bardzo zdziwiony ...

Najprawdopodobniej jak zwykle na Europe zastosowano gorsze MSRP w euro ...

Nie pierwszy raz zreszta ...

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, darkonza napisał:

Startowa cena 3800X to 400 dolców a 5600X to 300 dolców.

Ludzie, amerykańskie korpo doją jak zadne inne, ale co drugi wpis to jakieś wymysły na temat cen. Wy chcecie żeby było jeszcze drozej czy jak bo nie rozumiem?

Ty chyba coś nie ogarnąłeś. Zakosili cooler, cene podnieśli o 50$ w stosunku do 3600x. Drożej już jest. Ja generalnie mówię o tym, że mając 8/16 zen2 to jest tak średnio. Do tego skurczybyki nie poprawili IF i nici z free wydajności.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co by nie było i jak by nie było ja jestem na wygranej pozycji ;)

Nie ważne jaki 5x kupię i tak będzie to petarda ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...