Skocz do zawartości
Spl97

Zen 3(AMD Ryzen 5xxx) - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, MaxForces napisał:

 

Faktycznie :E Rano "do kawy" był bardziej bait-owy (a może teraz jest bardziej bait-owy? hue hue hue)

Siła narodu, Seba się przełamał i zmienił ;)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, wompierz napisał:

Pewnie widzieliście testy na ppc Intel Core i7-10700K5200 MHz vs  AMD Ryzen 7 3800XT4600 MHz.

Co to sie stało sie, że ryzen jest tam taki mocny?

3700X niewiele się chyba rózni od 3800XT. Wystarczy trochę szczęścia żeby poszedł na 4.4Ghz a one 1100zł kosztują. Płyty B450 mocno staniały. Dzisiaj była promocja MSI b450 MAX za 350zł w xkom.

Nic to tylko pjur, oni tak zawsze, jak robią test CPU to na limicie GPU, jak test GPU to limicie CPU, a w którą stronę pójdzie to zależy jakie zamówienie zostało złożone przez sponsora. ?

Co do wojenki Oktaba vs Gosu to nie wiem na którego postawić swoje dwa orzechy, jeden i drugi bełkocze niesamowicie bez sensu :E
 

  • Haha 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, DisconnecT napisał:

 

>KLIK< Nic nie przebije tego kanału, wcześniejsze testy np: jakiegoś nowego procesora intela w porównaniu procesor amd, oba "spią na 50-60%" a grafika piłuje na 99% :rotfl: 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Damiankowalski napisał:

Pewne  1/3 z tego tematu zostawiła mu  suba 

Nie wrzucaj wszystkich do jednego worka tak jak Małgorzata Domagalik w swojej nowej książce :E

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus Crosshair VII Hero (X470) nie dostanie wsparcia dla Ryzenów 5000. A jak nie dostanie go topowy model to nie będzie też BIOSów dla żadnej płyty B450/X470 Asusa.

  • Sad 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, BlindObserver napisał:

Swoją drogą ciekawsza od testu jest wymiana zdań między Gosu i Sebastianem. Aż sobie popcornem podrzuciłem :E 

Wszedłem przed chwilą i nic ciekawego już nie ma. Wszystek pokasowane. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, ernorator napisał:

A gdzie jest taka informacja, że nie dostanie?

Nie ma. Pierwsze info o biosach raczej w grudniu bo w styczniu dopiero beta dla 4xx series. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Bemx2k napisał:

Czyli chcąc zmienić platformę wystarczy wziąć jakąś  płytę  na  chipsecie  x570 do tego  Ryzen 9 5900X i jakieś fajne  RAM'y  3600 CL16 ,dodam ze liczę na  przyzwoity przyrost mocy względem mojego zestawu.

jak grasz cinebench to nawet 100% jeżeli w inne gry to max 5-10% a może nawet mniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uprzedziłeś mnie, to jest ładna masakra. Jestem ciekaw po kij mają wprowadzać nowe b450? Jak ich x470 nie będzie pod nowe Ryzeny xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie jest wspomniane, że nie dostaną. Pewnie aktualnie nic nie wspominają o 400, żeby napędzić sprzedaż chipsetu 500.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy taki był plan, czy poczytali co na nich wiara wiesza za ceny ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można zauważyć, że Zen2 mimo wyższego wyniku single core w benchmarku czasem traci 20% do Intela w grach. 

Edytowane przez Saren7
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Info o tym Ryzenie 5 5600 od jakiegoś no-name'a z Twittera (typowy wypełniacz na WCCFTech), ale już opisujemy plany AMD :E  

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że obojętnie co by tam było napisane też być to zacytował i dodał: to najważniejsze. Co jest ważnego w tekście, który każdy może wrzucić, z ceną, którą każdy może sobie sam wymyślić i z datą, którą każdy może sobie dopisać, to nie mam zielonego pojęcia.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisane kilka rzeczy, które wymyślili no-name i WCCFTech :D Nie ma co, to najważniejsze. Ale pośmialiśmy się, tyle starczy.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, lion_cfs napisał:

Z tego wynika, że 10900K ma taką samą wydajność single core co 3800XT. :szczerbaty:

Bo poza grami tak to wygląda

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobię twitta na R5 5700X. Ciekawa czy WCCFTech przechwyci i doda na stronę :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, BlindObserver napisał:

Info o tym Ryzenie 5 5600 od jakiegoś no-name'a z Twittera (typowy wypełniacz na WCCFTech), ale już opisujemy plany AMD :E  

Blind nie rozwalaj planu wydawniczego AMD :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Joak dla mnie, to ogromny minus dla AMD za tą całą antyknsumencką, marketingową szopkę z wersjami normalnymi, X, XT i tymi samymi modelami pod róznymi nazwami (vide X700 i X800) procesorów.  Efektem tego jest selekcja procesorów i całkowite wycięcie tego, co wielu osobom sprawiało przyjemność przy zakupie procesora - czyli zabawa i niepewność co do O/C. AMD postanowiło tu wydoić konsumenta na maksa i to po prostu uciąć. Kupujesz jakiś procesor w wersji np. X i już wiesz, że wyżej dupy nie podskoczysz. Jak 200mhz podbijesz jakimś niebotycznym kosztem, to jest cud. Polityka intela w tym względzie podoba mi się dużo bardziej. Tam nie ma takiego cebulactwa na szczeblu korporacyjnym, że dzielą jeden model procesora na 3 wersje co 100mhz i liczą sobie z 40% więcej za każdy z modeli.

  • Confused 1
  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Altun6277 napisał:

Przy premierze Zen3 Gosu tam wróci. Ten typ tak mial. Zawsze tu wracał, aż nie dostał perma. 

Jak Gosu tu wróci z zapasem,to wiemy co z nim robić :cool:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...