Skocz do zawartości
Spl97

Zen 3(AMD Ryzen 5xxx) - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, ghs napisał:

mój ryzen 3100 robi 4ghz na 1,31v :E  stabilne 4,2ghz nie idzie nawet na 1,4v. straszne crapy już zostały na rynku. widać że proces dla zen2 już został dopracowany i odpadów jak na lekarstwo. sprzedają to co kiedyś kwalifikowałoby się na centralny wrzut do basketu

Moj 3100 robil 4.5Ghz przy 1.375v bodajze ale tam malo rdzeni wiec odprowadzenie ciepla przy takim napieciu nie bylo probleme. Przy obecnym 1.31v bardzo dobrze wplywa na temperatury, 4.5Ghz to juz jest sciana i malo ktory cep to zrobi przy rozsadnym napieciu.

3 minuty temu, Radio_Tirana napisał:

1.31V przy 4.4 to bdb wynik jak na procesor, który ma aż 4 CCXy i każdy może być innej jakości (więc trzeba równać do najgorszego). 

Wyzsze zegary malo ktory robi cep pod AVX, tez uwazam ze napiecie jest bardzo dobre patrzac na temperatury. 4.5Ghz na wszystkich rdzeniach jest bardzo trudne do osiagniecia przy 4ccx. Nie chce mi sie bawic w krecenie kazdego ccx z osobna poki co ale moze kiedys sprobuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Phoenixsuple napisał:

Moj 3100 robil 4.5Ghz przy 1.375v bodajze ale tam malo rdzeni wiec odprowadzenie ciepla przy takim napieciu nie bylo probleme. Przy obecnym 1.31v bardzo dobrze wplywa na temperatury, 4.5Ghz to juz jest sciana i malo ktory cep to zrobi przy rozsadnym napieciu.

Zaraz podmianka na 5900X i gogogo na 4.7GHz :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie cen spodziewam się, że będzie naprawdę wydajnie, chyba, że chcą zaserwować powtórkę legendarnej VEGI 64.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Saren7 napisał:

Na podstawie cen spodziewam się, że będzie naprawdę wydajnie, chyba, że chcą zaserwować powtórkę legendarnej VEGI 64.

Legendarna VEGA 64 ma wydajność na poziomie 2060 SUPER, więc ta karta nie ma się czego wstydzić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Phoenixsuple napisał:

A to ile powinien robi przy 4.4Ghz, 1.1v  :rotfl: Widac ze cie dupka boli jak zwykle ;)

Nic nie boli, sporo 3900X z tego roku kręciło już lepsze wyniki, a XT to niby miał być super hiper bin z samego środka wafla i wybrany osobiście przez Lisę.  :D
Ściema jak większość tego co oferuje AMD jako super premium dla wybrańców, o ile pamiętam to rocznicowa 5700 XT też nie była niczym specjalnym a ludzie się podniecali że to też super biny będą.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy CPU X, XT często to wersja bazowa w innym przebraniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze jakies sztuki krecily sie lepiej ale nie jest to napewno kasztan bo troche 3900 w zyciu widzialem, 4.5Ghz to jest juz niezla sciana dla tych procow a 4.4Ghz malo ktory robi przy 1.3v ;) Rodzynki zawsze sie znajda ale to nie jest zaden wyznacznik. Pamietaj ze to ja mam byc zadowolony a nie Ty, a ja jestem bardzo zadowolony z tego cpu ;)

Jakby ktos pytal to data produckji 2028.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Radio_Tirana napisał:

Legendarna VEGA 64 ma wydajność na poziomie 2060 SUPER, więc ta karta nie ma się czego wstydzić :)

Bardziej chodzi mi o zapowiedź, wycenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale przecież media na świecie ogłosiły już, że zen3 będzie najwydajniejsza seria do gier. Czekam na recenzje porównujące wykręcone ramy na zen3 do procesorów Intela z odblokowanym mnożnikiem na stock u. Czy tylko mnie to tak razi jak niektóre kanały na yt tak robią? Czy to z lenistwa czy jest jeszcze jakiś zewnętrzny czynnik. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, radier napisał:

 

Niby PPT ustawione na 85.2W i tylko to "ma robić robotę" że podane liczby są "legitne"? Hmmm... niech podepnie cię miernikem pod ścianę i pokaże wskazania w szczycie (w trakcie liczenia cinebencha).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak wysoko wycenili to 'spece z yt' już wiedzą, że to będzie wydajność jakiej nigdy jeszcze nikt nie miał. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, radier napisał:

 

Niezle ale wynik CB20 dramat  ;) Ja musze sie pobawic jeszcze OC per CCX bo skoro najslabszy rdzen  wymaga tak nisko napiecia to te lepsze wyciagna sporo wiecej. Znajomy krecil 3900X per CCX to do mojego wyniki w CB20 musial dac az 1.37v a to ja mam ponoc kasztana :rotfl:

 

obraz.png.340c1909d0c449e522e7b49d46e36d7f.png

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Phoenixsuple

A jak odczucia z  rozgrywki w porównaniu do i7 10700K? 

Edytowane przez Saren7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Phoenixsuple napisał:

Przy GTX 1660ti bez zmian :D

12/24 musi siedzieć na 1660ti bo rtxów "nie ma i nie będzie... a karty recenzentom się po prostu należały" :E 

Porobiło się z tymi rtxami 3080, eh.

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można zejść do 640x480 żeby obudzić proca ?

Co tam, że pikseloza, ale można się pochwalić 300+ FPS, a to że widać jak wadzie wzroku +-12 to nie szkodzi.

Edytowane przez Saren7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, RyszardGTS napisał:

 rtxów "nie ma i nie będzie... a karty recenzentom się po prostu należały" :E 

Porobiło się z tymi rtxami 3080, eh.

Oj boli czekanie :D Do 10litopada przed nowym Asasynem musze miec juz nowe gpu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bardziej czekam na CP2077. Jak już nie będą mógł się doczekać to będę próbował na 4/4, później powtórzę na nowym CPU.

Edytowane przez Saren7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Saren7 napisał:

Ja bardziej czekam na CP2077. Jak już nie będą mógł się doczekać to będę próbował na 4/4.

Mi to gpu wlasnie pod ta gre potrzebne na fulla z RT :D  ALe tydzien przed Asasyn wychodzi na rozgrzewke. 4msc dziaduje na tym gtx obecnie i juz mam dosc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę odbiegnę od tematu ale tutaj jest gorący temat, B550 Gigabyte AORUS PRO vs ASUS STRIX-F Gaming pod ZEN 3. własnie oba w koszyku puki jest okazja na zakup, oba w cenie ~ 500 zł. 

Wiem ze obie płyty to dobry wybór ale może jakieś doświadczenie co do biosów albo wsparcia macie. 

Edytowane przez pwitcher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie po tyle są? Brałbym Gigabyte.

@Phoenixsuple

Ja dziaduje na 4 wątkach. Pewnie nie wytrzymam i przepłacę za Zen3. Byle nie za dużo. Też tak właśnie w okolicy polowy listopada chciałbym mieć 'pełnowartościowego' pc.

Edytowane przez Saren7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Saren7 napisał:

Gdzie po tyle są? Brałbym Gigabyte.

Amazon prime day + 50 euro za założenie karty Amazon. 

A czemu akurat Gigabyte?

Edytowane przez pwitcher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kojarzę Strix nie ma czujnika temperatury na vrm.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...