Skocz do zawartości
Spl97

Zen 3(AMD Ryzen 5xxx) - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Zapewne tak jak 3600 łoił w grach 2700, tak 5600 skopie tyłek 3700 i to w niższej cenie (no, zakładając że ten 5600 nie-X faktycznie wyjdzie w cenie 220 USD). Cóż, 3700X i tak wydaje mi się, że do 60 FPS wystarczy na całą przyszłą generacje gier portowanych z PS5/XSX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Phoenixsuple napisał:

Oj boli czekanie :D Do 10litopada przed nowym Asasynem musze miec juz nowe gpu :D

Ciężko będzie :D 

Dostępność 3080 jest praktycznie zerowa po prostu katastrofa, do 10 listopada sytuacja chyba się wiele nie zmieni. 29 października wchodzi 3070, pewnie będzie podobnie jak z 3080, w ostateczności gdybyś miał szansę kupić 3070 to bierz, lepsza 3070 niż 1660ti :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, RyszardGTS napisał:

Ciężko będzie :D 

Dostępność 3080 jest praktycznie zerowa po prostu katastrofa, do 10 listopada sytuacja chyba się wiele nie zmieni. 29 października wchodzi 3070, pewnie będzie podobnie jak z 3080, w ostateczności gdybyś miał szansę kupić 3070 to bierz, lepsza 3070 niż 1660ti :E 

Może róbmy jak murzyni na premierę GTAV ktoś wychodzi z RTX3080 i myk go cegłą w głowę i długa do domu. Okulary + maseczka + kaptur ułatwiają sprawą.

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Proszę się nie sugerować 3080, timestap jak nastawiony na cenę Zen3. 

1 godzinę temu, pwitcher napisał:

Trochę odbiegnę od tematu ale tutaj jest gorący temat, B550 Gigabyte AORUS PRO vs ASUS STRIX-F Gaming pod ZEN 3. własnie oba w koszyku puki jest okazja na zakup, oba w cenie ~ 500 zł. 

Wiem ze obie płyty to dobry wybór ale może jakieś doświadczenie co do biosów albo wsparcia macie. 

Najtańszy X570 jest lepszym wyborem niż B550. Jay już powiedział na swoim kanale. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, bleidd napisał:

wystarczy na całą przyszłą generacje gier portowanych z PS5/XSX

W sumie ciekawe, czy za jakiś czas wyjdzie aktualizacja APU ps5/xboxa do Zen 3, bez wydania nowej generacji konsol. W poprzedniej generacji takie coś by nie przeszło bez grubych zmian, ale tutaj pewnie nie wymagałoby to projektowania wszystkiego od zera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, TheMr. napisał:

 

Najtańszy X570 jest lepszym wyborem niż B550.

Najtansza X570 maja badziewna sekcje i gniota ja prawie wszystkie tanie B550 ;) Do tego jak ktos nie potrzebuje pcie 4.0 od mostka to nie ma senus zakupu X570.

Bo jay tak powiedzial :heu:

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Phoenixsuple napisał:

Najtansza X570 maja badziewna sekcje i gniota ja prawie wszystkie tanie B550 ;) Do tego jak ktos nie potrzebuje pcie 4.0 od mostka to nie ma senus zakupu X570.

Bo jay tak powiedzial :heu:

Powodzenia w włożeniu Zen2 do B550 w takim razie :E Można kupić X570, kupić po taniości 3xxx i jak zabraknie mocy/rdzeni to zmienić znowu po taniości na Zen3. Kupując B550 MUSISZ iść już w stronę "drogiego" Zena3. No i nie wszystkie tanie X570 mają kijową sekcję, przy obecnych promocjach X570 obniżył ceny do dawnych pełnych cen B550, Gaming Plus X570 MSI można było kupić za 650 zł.

Edytowane przez TheMr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, TheMr. napisał:

Powodzenia w włożeniu Zen2 do B550 w takim razie

B550 nie ma problemu z Zen2 ;) A co mam w sygnaturce ?? Ba nawet odpalilem Zen R1400 na tym :D

Zacytuje cie: "Najtańszy X570" wiec odnioslem sie do najtanszych po czym zmieniasz zdanie na "tanie" Zastanow sie bo nie masz pojecia co jest co a troszke sie wymadrzasz a nie wisz o czym piszesz. Dobre B550 kupisz w przedziale 550zl-650zl czyli znacznie mniej niz najtansze badziewne X570. Mialem zarowno X570 jak i teraz B550 i doskonale jestem rozenany w cenach oraz sekcjach zasilania z tanszego przedzialu cenowego.

obraz.thumb.png.f4589f37723e200cd0abdd907dfac0c9.png

Edytowane przez Phoenixsuple
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Phoenixsuple napisał:

B550 nie ma problemu z Zen2 ;) A co mam w sygnaturce ?? Ba nawet odpalilem Zen R1400 na tym :D

Zacytuje cie: "Najtańszy X570" wiec odnioslem sie do najtanszych po czym zmieniasz zdanie na "tanie" Zastanow sie bo nie masz pojecia co jest co a troszke sie wymadrzasz a nie wisz o czym piszesz. Dobre B550 kupisz w przedziale 550zl-650zl czyli znacznie mniej niz najtansze badziewne X570. Mialem zarowno X570 jak i teraz B550 i doskonale jestem rozenany w cenach oraz sekcjach zasilania z tanszego przedzialu cenowego.

obraz.thumb.png.f4589f37723e200cd0abdd907dfac0c9.png

Zmiana 3900x na 5900x i 2080S na 3080 bedzie w porzadku? Chcialem zmienić tego proca zeby wykorzystac moja plyte, bo chyba 5xxx to ostatnia seria na AM4. 

Plyte mam x570 msi meg ace, pamięć ram 3733 mhz CL 16 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, insulina napisał:

Zmiana 3900x na 5900x i 2080S na 3080 bedzie w porzadku? Chcialem zmienić tego proca zeby wykorzystac moja plyte, bo chyba 5xxx to ostatnia seria na AM4. 

Plyte mam x570 msi meg ace, pamięć ram 3733 mhz CL 16 

5900X do gier nie ma sensu zbytnio, 5800X z 1 CCX bedzie ideolo ;) Chyba ze potrzeba ci wiecej rdzeni do renderowania czy czegos innego lub grania w CB20 ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Phoenixsuple napisał:

5900X do gier nie ma sensu zbytnio, 5800X z 1 CCX bedzie ideolo ;) Chyba ze potrzeba ci wiecej rdzeni do renderowania czy czegos innego lub grania w CB20 ;)

WLasnie renderuje filmy i grafike tworze. Ale jesli chodzi o gry to ten 5900x bedzie okej czy lepiej 5800x? Miejmy na uwadzę ten rendering. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, insulina napisał:

WLasnie renderuje filmy i grafike tworze. Ale jesli chodzi o gry to ten 5900x bedzie okej czy lepiej 5800x? Miejmy na uwadzę ten rendering. 

Renderujesz i mnie sie pytasz co bedzie lepsze, proc z mniejsza czy wieksza iloscia rdzeni :glaszcze:

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, insulina napisał:

WLasnie renderuje filmy i grafike tworze. Ale jesli chodzi o gry to ten 5900x bedzie okej czy lepiej 5800x? Miejmy na uwadzę ten rendering. 

Nie lepiej sie rozejrzec na threadripperami 2nd gen.? Ceny potrafia byc naprawde okazyjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, amsztel napisał:

threadripperami 2nd gen.?

Te procki w grach leza totalnie ;) Ryzen 3600 go rozklada.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Phoenixsuple napisał:

Te procki w grach leza totalnie ;) Ryzen 3600 go rozklada.

Zdaje sobie z tego sprawe ;) Za to w renderowaniu sa to POTWORY :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, DjXbeat napisał:

Ja jestem zaskoczony, że i7 10700 w Cinebench notuję niższe temperatury od R5 3600 a na obydwu miałem to samo chłodzenie - Gelid Phantom 

a twoj 3600 nie byl czasem taką padliną co potrzebowała okolice 1.35v ? :> mialem podobna sztuke latwo robil okolice 80c w cinebenchu r20 na fortisie 3, po zmianie na aio urwalem max 5stopni względem fortisa chiplety.... moj t3600 przykladowo w cinebenchu czasem wskoczyl na 105W :E a u niektórych ten sam cpu tam robi max 70W ;) 

6 godzin temu, Radio_Tirana napisał:

1.31V przy 4.4 to bdb wynik jak na procesor, który ma aż 4 CCXy i każdy może być innej jakości (więc trzeba równać do najgorszego). 

dokladnie, u mnie allcore skończylo się na 4250mhz przy 3700x :E na 1.31v i to stabilne cinebench,gry i co najwyżej occt SSE przy avx po chwili errory wywala, drugi ccx robi 100mhz więcej (4350) po wyłączeniu smt drugi zaczyna działać na 4450 pod grami a pierwszy max 4350 z tym że o stabilności w OCCT nawet SSE nie ma mowy :E dla stabilności w OCCT przy 1.34v muszę mieć wyłączone SMT i jednego ccxa na 4400mhz drugiego 4300 i wtedy avx2 przechodzi te kilka minut :hallucine:

Także kombinacja zaawansowana dla wyduszenia megahercuff ^^

Edytowane przez Send1N
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Send1N napisał:

a twoj 3600 nie byl czasem taką padliną co potrzebowała okolice 1.35v ? :> 

Nie, mój potrzebował tylko 1.37v do 4.2Ghz :E

11 minut temu, Send1N napisał:

moj t3600 przykladowo w cinebenchu czasem wskoczyl na 105W :E a u niektórych ten sam cpu tam robi max 70W ;) 

Po zdjęciu limitów przy 4.2Ghz 1.37v wskakiwało 130W :E 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, DjXbeat napisał:

Nie, mój potrzebował tylko 1.37v do 4.2Ghz :E

no to ty miales pobór jak 3700x stock przy 6/12 :) z resztą ja do tego samego poziomu dobijalem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile w programach typu Cinebench temperatury są kilka stopni niższe na i7 10700 względem R5 3600 tak w grach jest już bardzo duża różnica na korzyść i7.

R5 3600 potrafił mi wbijać 72C przy ~1300rpm a na i7 10700 mam 55-60C przy ~700rpm :E W grach pobór watt jest bardzo podobny a i7 10700 ma większą powierzchnie oddawania ciepła więc chłodzenie efektywniej odbiera ciepło.

Wczoraj pograłem w Hitmana 2 i po prawie godzinnej rozgrywce zanotowałem maksymalnie 58C a wentylatory na Gelidzie rozkręciły się do ~620rpm :E  Na Rysku to już po 15min wbijało mi pod 1300rpm i 70C. 

  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DjXbeat, ja po UV musiałem specjalnie obniżyć krzywą, żeby procek jednak kręcił się wokół 60*C celem jakieś sensownego wysterowania reszty wentylatorów i zapewnienia odpowiedniego przewiewu podczas grania. Przy trochę agresywniejszej krzywej ciężko ponad 50-52*C wyjść :E

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, DjXbeat napisał:

O ile w programach typu Cinebench temperatury są kilka stopni niższe na i7 10700 względem R5 3600 tak w grach jest już bardzo duża różnica na korzyść i7.

R5 3600 potrafił mi wbijać 72C przy ~1300rpm a na i7 10700 mam 55-60C przy ~700rpm :E W grach pobór watt jest bardzo podobny a i7 10700 ma większą powierzchnie oddawania ciepła więc chłodzenie efektywniej odbiera ciepło.

Wczoraj pograłem w Hitmana 2 i po prawie godzinnej rozgrywce zanotowałem maksymalnie 58C a wentylatory na Gelidzie rozkręciły się do ~620rpm :E  Na Rysku to już po 15min wbijało mi pod 1300rpm i 70C. 

Tak tylko że ty tak samo jak ja miales konkret pazdzierza u niektórych na 3600 to nawet 70c nie ma w OCCT :E a taktowanie się zgadza z resztą 3700x też trafiłem slabego... Jeszcze nie tak dawno to intel byl cieplejszy niż AMD (FX) ? tylko że z kolei ten się wywalał po dobiciu do 70c a intel sobie mogl pracować w 90 normalnie.

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, n0time4u napisał:

i co juz wiadomo cos kiedy testy?

Powtórzę po raz kolejny - najszybciej 5 listopada godzina 15

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Spl97 napisał:

Powtórzę po raz kolejny - najszybciej 5 listopada godzina 15

czemu? nikt nie dostanie procka wczesniej do testow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, n0time4u napisał:

czemu? nikt nie dostanie procka wczesniej do testow?

dostanie dużo szybciej ale wrzuci dopiero 5 listopada tak trudno zrozumieć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...