Skocz do zawartości
Spl97

Zen 3(AMD Ryzen 5xxx) - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Tornado3 napisał:

dostanie dużo szybciej ale wrzuci dopiero 5 listopada tak trudno zrozumieć ?

zrozumiec latwo o ile sie wie o NDA, ciekawe czemu az do 5 listopada jest nda :/ moze to crapy jednak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, n0time4u napisał:

zrozumiec latwo o ile sie wie o NDA, ciekawe czemu az do 5 listopada jest nda :/ moze to crapy jednak

5 listopada jest datą premiery.

Oraz procki pojawią się w sklepach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, n0time4u napisał:

czemu? nikt nie dostanie procka wczesniej do testow?

A Ty myslisz ze testy to robia o 14:50 przed premiera :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest cicho,dalej mało przecieków.Cóż na to możemy poradzić,22 dni jeszcze

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mowi porzekadlo: "Najmniej grozny jest ten co najglosniej szczeka". O Zen3 jest w sumie od poczatku w miare cicho wiec chyba sie zapowiadaja niezle potwory wydajnosciowe :D

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Phoenixsuple napisał:

A Ty myslisz ze testy to robia o 14:50 przed premiera :rotfl:

ja bardziej z gamingu pochodze tam zawsze kilka dni przed premiera jest zdejmowane nda i pokazuja sie recenzje gierek, myslalem ze tu jest podobnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, n0time4u napisał:

ja bardziej z gamingu pochodze tam zawsze kilka dni przed premiera jest zdejmowane nda i pokazuja sie recenzje gierek, myslalem ze tu jest podobnie

Dobrze myslales - tu jest tak samo. Zdejmowane jest NDA i ukazuja sie recenzje procesorow ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, amsztel napisał:

Dobrze myslales - tu jest tak samo. Zdejmowane jest NDA i ukazuja sie recenzje procesorow ;)

no nie jest tak samo skoro tutaj zdejmowane jest dopiero na premiere ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Phoenixsuple napisał:

B550 nie ma problemu z Zen2 ;) A co mam w sygnaturce ?? Ba nawet odpalilem Zen R1400 na tym :D

Zacytuje cie: "Najtańszy X570" wiec odnioslem sie do najtanszych po czym zmieniasz zdanie na "tanie" Zastanow sie bo nie masz pojecia co jest co a troszke sie wymadrzasz a nie wisz o czym piszesz. Dobre B550 kupisz w przedziale 550zl-650zl czyli znacznie mniej niz najtansze badziewne X570. Mialem zarowno X570 jak i teraz B550 i doskonale jestem rozenany w cenach oraz sekcjach zasilania z tanszego przedzialu cenowego.

obraz.thumb.png.f4589f37723e200cd0abdd907dfac0c9.png

No to widzisz, AMD co chwilę zmienia ten support więc nic dziwnego że dużo fake newsów lata po sieci. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zmienia, nigdy nie bylo nigdzie napisane o braku wsparcia Zen2 na B550. To tylko twoj wymysl i nawet nie potrafisz sie przyznac do bledu tylko zwalasz na fake newsy i spupport.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zaszła pomyłka związana z tym że druga generacja Ryzen do Zen+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Saren7 napisał:

Pewnie zaszła pomyłka związana z tym że druga generacja Ryzen do Zen+.

Nikt nie pisal o "drugiej generacji" tylko o Zen2, czego tu nie rozumiec??

41 minut temu, Send1N napisał:

@Up

Panowie a nie czasem ZEN+ :> 

Ja nie wiem co autor mial na mysli, napisal Zen2 wiec to sprostowalem i nie ma co tego drazyc ;)

 

Edytowane przez Phoenixsuple
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Saren7 napisał:

To może jednak wygrałeś pojedynek.

Dla mnie to zaden pojedynek, po prostu sprostowanie informacji a pomylic moze sie kazdy. Czasem warto zanim sie cos napisze i nie jest sie pewnym zaczerpnac informacji z google. A skoro mamy premiere Zen 3 to tak na logike dziwne by bylo ze bez wydania nowych chipsetow obecna generacja by nie dzialala na najbardziej aktualnym jednym z chipsetow :D

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, amsztel napisał:

Jak mowi porzekadlo: "Najmniej grozny jest ten co najglosniej szczeka". O Zen3 jest w sumie od poczatku w miare cicho wiec chyba sie zapowiadaja niezle potwory wydajnosciowe :D

O Ryzenach 5000 może tak ale o RX 6000 to tak urósł balonik że niedługo będzie 50% wydajniejszy od RTX 3090 a dodatkowo tańszy niź RTX 3080 :rotfl:  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, RyszardGTS napisał:

[...] o RX 6000 to tak urósł balonik że niedługo będzie 50% wydajniejszy od RTX 3090 a dodatkowo tańszy niź RTX 3080 :rotfl:  

Bralbym :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Damiankowalski napisał:

na forgamers  na pewno bedzie xd

:rotfl:

Ale nie... tu się nie ma co śmiać ;) bo się na youtubach tragedia robi. Szukałem realnego poboru energii w OSD-RTSS i3-10100 to praktycznie pierwsze 20 polecanych do fake'owe kanały z "samymi paseczkami kto ma dłuższego" (a wisenką na torcie to że sporo z nich to klony-multi-kanały tych samych gości).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Phoenixsuple napisał:

Problemem nie jest proces tylko użytkownik. Jeśli przenosi stare nawyki na nowa architekturę i nie dostosowuje napięć i zegarów pod nią, wymagając tyle samo co poprzednia archi to fakt problem gotowy ;) 

Nie zgadzam się, od zen+ najbardziej wkurzało mnie w ryzenach skoki temp w idle czy w podczas przeglądania neta, no po prostu w mało obciążających sytuacjach. Mam dobre chłodzenie przewiewną budę a w momencie pisania tego postu mam peaky temp od 38-50 stopni, i tak wiem że AMD tak ma ale, jest to upierdliwe i generalnie Ryzen w takim scenariuszu typowo użytkowym ma wyższe średnie temp niż Intel. Dobrze że znalazłem program pod Windowsa to krzywe wentylatorów ustawiłem z GPU a nie CPU. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, marcinowozniako napisał:

Dobrze że znalazłem program pod Windowsa to krzywe wentylatorów ustawiłem z GPU a nie CPU. 

Wystarczy w bios ustawić opóźnienie wentylatorów 3s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak w przypadku biosu MSI całe 0.7s :D:D , i dodatkowo miałem inny problem bo przy moim chłodzeniu procek nie dobija do 55-60 stopni podczas gier, więc aby  rozkręcić wentylatory w obudowie podczas gier musiałem szukać innego rozwiązania.

Edytowane przez marcinowozniako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, ernorator napisał:

Wystarczy w bios ustawić opóźnienie wentylatorów 3s

Ja mam krzywa ustawiona do 50st w górę lub tak jak piszesz i problemu nie ma a jak ktoś jest nieogar to sobie problem wymyśla. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...