Skocz do zawartości
Spl97

Zen 3(AMD Ryzen 5xxx) - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, krzyyss napisał:

Nieco zwyczajnie jojczycie nad tymi cenami. Prawa rynku, masz towar który możesz sprzedać po wysokiej cenie, to po takiej sprzedajesz. Masz lipny towar, konkurencja ma lepszy, to schodzisz z ceną. Niby takie proste, a tak ciężko zrozumieć. To tak działa w każdej branży. A inżynierów AMD moim zdaniem można "po tyłku całować" za to, że można mieś fajne intele, choćby 4/8 za mniej niż 400 zł, czy 6/12 za 600-700 zł. A o tanim AMD to możemy chyba na jakiś czas zapomnieć, chyba że coś w GF w 12nm będą klepali dla biedoty, by i3 miały jakąs konkurencję.

a Ty co? dla minimalnych naganiasz? zen2 6/12 był po 750pln, niektórzy kupili nawet poniżej 700pln, zen3 6/12 ma być po 1500pln czyli 100% drożej. klienta nie interesują żarty minimalnych z "X" w nazwie cpu bo od literki na pudełku mocy nie przybywa.

intel chociaż był przewidywalny z cenami, odpowiadające sobie segmenty trzymają poziom cenowy (+-5%) latami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
58 minut temu, ghs napisał:

a Ty co? dla minimalnych naganiasz? zen2 6/12 był po 750pln, niektórzy kupili nawet poniżej 700pln, zen3 6/12 ma być po 1500pln czyli 100% drożej. klienta nie interesują żarty minimalnych z "X" w nazwie cpu bo od literki na pudełku mocy nie przybywa.

intel chociaż był przewidywalny z cenami, odpowiadające sobie segmenty trzymają poziom cenowy (+-5%) latami

Jakbym czytał/słuchał jakąś dzieciarnię - ma być, bo ja chcę i już. Klient kupuje to co mu potrzebne i na co go stać, dzieciarnia tupie nóżkami i nie rozumie, że jak ktoś może sprzedać drożej swój produkt, to zazwyczaj to robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co odstawia AMD z cenami nowej serii CPU to nawet szkoda komentować, a podniesienie cen Ryzen 3600 do nie widzianych od premiery 899zł to zwykły skok na kasę. Czekam na Ryzen 5600 i mam nadzieję, że mnie nie zawiedzie wskaźnik cena/wydajność, no na razie i5-10400f jest królem opłacalności jak długi czas był Ryzen 1600AF.  Niestety po premierze Zen3 w PL nagle ceny tego i5 skoczyły z 659zł na średnio 719zł, a dolar przecież podrożał tylko kilka %.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, TheMr. napisał:

Teraz się zastanawiam czy jest sens brać 5900X, a na testy nie będzie czasu zajrzeć :/

Tylko po cholere mi 12 rdzeni ?

Też się zastanawiam nad 5900X. Głównie przez wycene 5800X i to czy jednak za kilka lat 8 rdzeni to nie będzie za mało do bezkompromisowej obsługi gry na pierwszym planie i otwartych rzeczy w tle jak przeglądarka, discorda który lubi sobie podbić zużycie procka czy zewnętrznego daca. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
10 minut temu, Vern napisał:

Też się zastanawiam nad 5900X. Głównie przez wycene 5800X i to czy jednak za kilka lat 8 rdzeni to nie będzie za mało do bezkompromisowej obsługi gry na pierwszym planie i otwartych rzeczy w tle jak przeglądarka, discorda który lubi sobie podbić zużycie procka czy zewnętrznego daca. 

Oby wróciły czasy przed core, gdzie kilkuletni komp był szrotem, na którym mało co już szło, a nie "bezkompromisowa obsługa gier". Bo to były czasy rozwoju, nie tylko rynku gier, ale też oprogramowania, nowych możliwości, nowych funkcjonalności. To co niektórym może wydawać się przekleństwem, tak naprawdę jest czymś, z czego powinni się cieszyć. AMD przyśpieszyło, trzymam za nich kciuki, bo to zmieni skostniały rynek.

Kończąc studia w okolicach w okolicach 95/96 roku na komputer wydałem półroczną średnią pensję (5,5 tys zł) i ten komputer nie radził sobie z solidniejszym oprogramowaniem inżynierskim, mimo tego, że to był wtedy top x86. 5-6 lat później można to było spokojnie zezłomować, nie nadawało się ani do modernizacji, ani do prostych prac biurowych. Może nie musi być aż tak ostro, ale naprawdę w naszym interesie nie są "przyszłościowe platformy", a jest solidniejszy rozwój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, krzyyss napisał:

Jakbym czytał/słuchał jakąś dzieciarnię - ma być, bo ja chcę i już. Klient kupuje to co mu potrzebne i na co go stać, dzieciarnia tupie nóżkami i nie rozumie, że jak ktoś może sprzedać drożej swój produkt, to zazwyczaj to robi.

Jakbym czytał/słuchał jakiś dział marketingu minimalnych. Świadomy klient na ogół trzyma się z dala od firm które miały w swoim portfolio takie cuda jak Centurion...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.10.2020 o 21:36, Send1N napisał:

Trochę racji masz bo testow nie bylo ale skoro ZEN3 ma mieć ipc średnio 20% lepsze od ZEN2 a względem i7 8700K 5Ghz w zwyż w grach procesorowych potrafi być nawet 25% różnicy to łatwo to policzyć :E 

Ale albo porównuj średnią przewagę w każdym przypadku, albo maksymalną w każdym przypadku, albo minimalną w każdym przypadku, albo wszystkie te przewagi na raz w każdym przypadku, a nie w jednym przypadku bierzesz średnią przewagę (Zen3 vs Zen2), a w innym nie-średnią, tylko maksymalną przewagę (8700K vs Zen2).

Bo tak manipulować to ja też potrafię: skoro Zen3 ma mieć przewagę nad Zen2 nawet 50%, a 8700K@5GHz nad Zen2 ma tylko 10% przewagi, to łatwo policzyć, że należy przygotować się do pochowania Inteli, szczególnie Coffee Lake.

"Coffin Lake - Intel Inside"
(Jezioro Trumien - Wewnątrz Intel)

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, krzyyss napisał:

Oby wróciły czasy przed core, gdzie kilkuletni komp był szrotem, na którym mało co już szło, a nie "bezkompromisowa obsługa gier".

takie czasy na krzemie już nie wrócą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Vern napisał:

Też się zastanawiam nad 5900X. Głównie przez wycene 5800X i to czy jednak za kilka lat 8 rdzeni to nie będzie za mało do bezkompromisowej obsługi gry na pierwszym planie i otwartych rzeczy w tle jak przeglądarka, discorda który lubi sobie podbić zużycie procka czy zewnętrznego daca. 

Za kilka lat to 6 rdzeniowka obleci Zen3, rdzeni na zapas nigdy się nie kupowało. Tylko właśnie jak już wydaje te 2-2.2k na CPU to już te dodatkowe  400-600 zł nie boli, a z drugiej strony wlasnie po kij mi 12 rdzeni :E Niczym 8/16 się zatka to minie z dobre 5 lat. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Singiel jest ładniejszy od multi bo na multi ma odczuwalnie niższe taktowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Saren7 napisał:

Weź i7 10700K i po problemie.

Bawić się w OC i walenie się z timingami RAMu, żeby wycisnąć ostatnie soki, nie chce mi się w to bawić. W dodatku ramy musiałbym zmieniać pod Intela bo nie wykręca się na ponad 3800. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Ogider napisał:

5.2 all core.

 

To Ryzen taktowany 4.95GHz w signle miażdży tak wykręconego 10900K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w single nie ma szansy dogonić .Praktycznie w żadnym teście w jakim były robione przecieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ło panie mam 200 pkt mniej w ST na cpu wykręconym na maxa  ale takty też niższe mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel allcore zrobi ponad 5 GHz. Pytanie jakie taktowanie musi mieć AMD żeby zrównać się w grach względem tej wartości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, TheMr. napisał:

Za kilka lat to 6 rdzeniowka obleci Zen3, rdzeni na zapas nigdy się nie kupowało. Tylko właśnie jak już wydaje te 2-2.2k na CPU to już te dodatkowe  400-600 zł nie boli, a z drugiej strony wlasnie po kij mi 12 rdzeni :E Niczym 8/16 się zatka to minie z dobre 5 lat. 

No cóż. Ja liczę, że na tym procku przetrwam do kolejnej generacji konsol wymieniając tylko kartę graficzną. No ale raczej jestem specyficznym przypadkiem. Jak do ramów myśle czy dopłacić 400-600 zł aby mieć 2x16GB zamiast 4x8GB i mieć spokój ducha, że w razie czego dokupie sobie kolejne 2x16GB jak mi RAMu będzie brakować to czemu nie dopłacić do rdzeni :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w planach na Zen3 przeczekać do 3-4 generacji na ddr5 czyli 4-5 lat.

Edytowane przez Saren7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • FuryGPU - pojedynczy użytkownik opracował od podstaw własną kartę graficzną. Zaskakująco dobrze radzi sobie z grą Quake Ja mam wielki szacunek dla takich napaleńców, co ja umiem sam zrobić, ratuję stare komputery/laptopy/tablety/smartfony ze śmietnika i przywracam je do życia. Te które się nadają oczywiście  
    • Obie konstrukcje mają swoje zady i walety. Najlepiej przeanalizuj jakie masz potrzeby, popatrz testy i wybierz konstrukcje Ci odpowiadającą. Tutaj istotny jest indywidualizm. Podpowiem, że karta zielonych będzie lepsza do tytułów z RT.
    • Akurat panowie gram głównie na słuchawkach albo na głośnych głośnikach więc i tak nie słyszę chłodzenia więc raczej i tak jesli chodzi o chłodzenia to zostanę przy czymś za 200-300 zł max
    • U nas było powszechne oburzenie kiedy notorycznego oszusta z OLX skazano na 20 lat więzienia... takie kary powinny być za oszustwa/przestępstwa finansowe(w zależności od skali od kilku lat do nawet do dożywocia, jak w USA w przypadku piramid finansowych). Można się tylko domyślać ile tragedii życiowych spowodował taki bandzior(w białych rękawiczkach). Taki Marcin P. i jego małżonka nigdy nie powinni opuścić zakładu karnego.
    • No i to jest smutne, bo rozłożenie na lata pozwala myśleć, że pewnie pojawi się jakaś technologia, tanie magazyny ttd, Bo przy obecnych ja tego "net zero" nie bardzo widzę. Te jebnie, a jedyna dobra rzecz w tym, że pewnie nie dożyję najgorszego. Np. peerelowskie budownictwo (choć to z lat 90 nie lepsze). Wiadomo, można dokładać styropianu na ściany i lepsze okna, ale z wentylacją grawitacyjną czy układem pewnych rzeczy nie przeskoczysz bez wyburzenia i zbudowania na nowo. A tak mieszkają miliony ludzi. I nawet jak im pomontujesz pompy ciepła i sieć elektryczna tu uciągnie, to one będą ciągnąć gigawaty i z czegoś trzeba te gigawaty wygenerować, najwięcej w chłodnie i długie zimowe noce.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...