Skocz do zawartości
Spl97

Zen 3(AMD Ryzen 5xxx) - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

i5 10400F z ram 3600Mhz jest po prostu wydajniejszy od R5 3600 z ram 3600Mhz. I tyle w temacie. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, DjXbeat napisał:

https://www.purepc.pl/test-ryzen-5-3600-vs-core-i5-10400f-na-rtx-2060-super-vs-rx-5700-xt

W tym teście w lokacjach typowo procesorowych w zależności od użytej karty graficznej  i5 10400F@4.0Ghz z Ram 3600Mhz uzyskuje ~9% przewagę nad R5 3600@ 4.4Ghz + Ram 3600Mhz. 

 

Gdzie w tym teście jest podany zegar @4000 przy intelu? Przy Ryzenie widzę @4300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, DaviM napisał:

Rozwałki Intela ciąg dalszy. Jeszcze wyższe wyniki (i to znacznie, zwłaszcza w MT) w GB5 niż te z wczoraj. 5950X miał wczoraj:
- 1575 ST i 13605 MT,

a dzisiaj:
- 1657 ST i 15860 MT.

AMD podniosło IPC w jeden dzień o 5%, a multi o 17% :)

W porównaniu do innych procków:

- o 43% wyższy wynik ST od 18-rdzeniowego 10980XE,
- o 7,5% wyższy wynik MT od 18-rdzeniowego 10980XE,

- o 17% wyższy wynik ST od 10-rdzeniowego 10900K,
- o 42% wyższy wynik MT od 10-rdzeniowego 10900K,

- o 28% wyższy wynik ST od 16-rdzeniowego 3950X,
- o 12,5% wyższy wynik MT od 16-rdzeniowego 3950X.

Ludzie sa slepi i czytaja wyniki z dwoch roznych wersji bencza stad rozjazd wynikow ;)

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, eagle napisał:

Gdzie w tym teście jest podany zegar @4000 przy intelu? Przy Ryzenie widzę @4300

Pod obciazeniem na wszystkich rdzeniach jest max 4000mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, MitycznyJeż napisał:

No to już na przykładzie widzimy, skąd się biorą coraz to wyższe,  już wręcz idiotycznie wysokie ceny płyt, i dlaczego za każdą kolejną generacją podbitka uchodzi producentom płyt "na sucho" :D

Ale tak zupełnie na serio - nie wzięło Cię ani na chwilę zastanowienia czym się konkretnie różnią płyty w różnych segmentach cenowych? Co tak naprawdę mają te płyty za 3k w porównaniu do 1/2k? Czy po prostu masz budżet taki, że tysiak w te czy we wte nie robi różnicy, i prewencyjnie bierzesz to droższe niż tańsze, bo "a nuż"?

Gdy składałem komputer nie brałem pod uwagę ceny, po prosut kupiłem MSI MEG X570 ace i tyle. Moze zle zrobilem, ale skoro jest topowa to sie ciesze i wiem, ze obsłuży mojego przyszłego 5900x gdy sprzedam obecnego 3900x. 

Jeśli kogoś uraziłem tym pytaniem to przepraszam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Phoenixsuple napisał:

Ludzie sa slepi i czytaja wyniki z dwoch roznych wersji bencza stad rozjazd wynikow ;)

Geekbench jest popularny, ponieważ jest wieloplatformowy ale zgadzam się, iż jest tam za dużo zmiennych, aby traktować wyniki bardzo poważnie: system operacyjny i jego wersja, wersja samego GB, taktowanie procesora, ilość oraz zegary RAM-u, etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Phoenixsuple napisał:

Ludzie sa slepi i czytaja wyniki z dwoch roznych wersji bencza stad rozjazd wynikow ;)

Coś pomieszałeś :)

Te nowe dzisiejsze i wysokie wyniki 5950X i porównanie ich do 10980XE, 10900K i 3950X, są zrobione w wersji v5.2.5 bodajże.

Natomiast wynik wczorajszy 5950X, ten niższy, był zrobiony na v5.2.3 bodajże, ale to pewnie bez większego znaczenia.

Wynik za to 5900X z wczoraj który też przewinął się przez media, był zrobiony z kolei na v5.1.1 co już może mieć większe znaczenie, ale ja go akurat z niczym nie porównywałem i go nawet nie podawałem.

Kwestię innego RAMu i ilości, ewentualnego OC, WIn 10 Pro vs Home, itp. pomijam oczywiście.

Edytowane przez DaviM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, eagle napisał:

Gdzie w tym teście jest podany zegar @4000 przy intelu? Przy Ryzenie widzę @4300

Zajrzyj na drugą stronę artykułu - masz na niej przedstawione obydwa procesory i ustawienia pod pełnym obciążeniem. 

R5 3600 oc - 4.4Ghz

I5 10400F - 4.0Ghz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym zobaczył coś takiego ale zamiast 10700K by był Ryzen 1600/1700 oraz/lub 2600/2700 :]

4790K niby dziadzio a dzielnie walczy :D 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, DjXbeat napisał:

i5 10400F z ram 3600Mhz jest po prostu wydajniejszy od R5 3600 z ram 3600Mhz. I tyle w temacie. 

W tym teście 10400F z RAMem 2666 był szybszy niż Ryzen z RAMem 3200MHz. To nie jest normalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, kalderon napisał:

W tym teście 10400F z RAMem 2666 był szybszy niż Ryzen z RAMem 3200MHz. To nie jest normalne.

To jest ten fenomen intela ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki procesor jeszcze nie został poruszony w tym temacie ?

Za każdym razem gdy tu wchodzę, to rozmowa jest o wszystkich, tylko nie o ZEN3.

 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, kalderon napisał:

W tym teście 10400F z RAMem 2666 był szybszy niż Ryzen z RAMem 3200MHz. To nie jest normalne.

Jest jak najbardziej możliwe. Dobrze wiesz że są gry które na Intelu działają zdecydowanie lepiej i właśnie taką grą jest np Far Cry 5 i Far Cry New Dawn. W tych grach i5 10400F sparowany z pamięcią 2666Mhz jest wydajniejszy od R5 3600 z pamięcią 3200Mhz więc logiczne jest że z pamięcią 3600Mhz przewaga jeszcze się powiększy.

Kolejną grą która działa zdecydowanie lepiej na Intelu jest Anno 1800. Tutaj przewaga jest jeszcze większa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak zaraz dostaniesz kopa w kolejny zapas więc nie ma co zaczynać z Tobą dyskusji.  :E 

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5600X stock

z tego co pamiętam ernorator miał grubo ponad 1400 i blisko 9000 w multi na R3600

9731cdd5acc56.png

Edytowane przez Tornado3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szału nie robi ten Ryzen 5000 z mojego punktu widzenia, dostał wyraźnie w łeb jeżeli chodzi o multi, a że gram mało i w 4K to wydajność w grach mi totalnie zwisa.
Chyba trzeba się rozejrzeć za jakąś lepszą sztuką 3900X, wydajność prawie taka sama a tysiak w kieszeni.  :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Mar_S napisał:

Szału nie robi ten Ryzen 5000 z mojego punktu widzenia, dostał wyraźnie w łeb jeżeli chodzi o multi, a że gram mało i w 4K to wydajność w grach mi totalnie zwisa.
Chyba trzeba się rozejrzeć za jakąś lepszą sztuką 3900X, wydajność prawie taka sama a tysiak w kieszeni.  :E 

zobacz na taktowanie pamięci

po OC ten procesor przebije z łatwością 10K w multi

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wynik zacny  na memorkach 2133mhz , i faktycznie kolo 10k pkt moze sie zakręcić ten 5600x . Geekbench bazuje glownie na ramie, i wyniki poteznie rosna jak się dobrze ram podkreci. @Mar_S i tak masz calkiem dobry wynik, memorki z kalkulatora ustawiłeś czy jeszcze coś bardziej zjechałeś? Fakt 2x16gb ciut podbija wyniki, ale mimo wszystko. Mój rekord to 8730pkt multi na rysiu 3600 4.5ghz + patrioty 44c19 na bardzo ciasne 3800cl14 :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SCL-ki  mają spore znaczenie szczególnie w ST a tak to zegar i zegar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, novi napisał:

Wynik zacny  na memorkach 2133mhz , i faktycznie kolo 10k pkt moze sie zakręcić ten 5600x . Geekbench bazuje glownie na ramie, i wyniki poteznie rosna jak się dobrze ram podkreci. @Mar_S i tak masz calkiem dobry wynik, memorki z kalkulatora ustawiłeś czy jeszcze coś bardziej zjechałeś? Fakt 2x16gb ciut podbija wyniki, ale mimo wszystko. Mój rekord to 8730pkt multi na rysiu 3600 4.5ghz + patrioty 44c19 na bardzo ciasne 3800cl14 :)

Musiałbym testowo ustawić ram na 2133 i wtedy byłoby idealne porównanie, ale mi się nie chce.  ;)

Nie no, jakbyś mnie nie znał?  :E Miałbym grzebać w timingach godzinami żeby 1 fpsa zyskać?  :D 
A zapuść tego Geeka na swoim dopracowanym selekcie!  :E

Edytowane przez Mar_S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel dostaje baty w geeku od amd w multi, jedynie single ma wyższy niż zen2 :). Ale nie ma problemu pobiorę ta wersje co byl testowany 5600x i wrzuce wynik :). 

to ustaw albo ktoś inny niech ustawi, co 3600 ukreca 4.6ghz , wtedy byłoby praktycznie 1:1 odzwierciedlone.

Tak podejrzewałem, pewnie jeszcze safe nastaw wrzuciles zeby od kopa dzialal :E . Można by sie zajac ramem, ale testy stabilnosci to długo zejda bo jednak 32gb :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No teraz to mnie uraziłeś do żywego! Oczywiście że Fast poszedł!  :E

Ja nie dam rady na 4600 Mhz, nie na tej płycie, na Asrocku robił 4600 bez problemu a pamiątki na 3800, na MSi pamięci się kończą na 3733.  ;)
No idealnie jakby był Ryzen 3600 na 4600 Mhz oraz pamięci na 2133 Mhz, wtedy faktycznie porównanie 1:1.

Edytowane przez Mar_S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to jednak asrock był tak fajną płytą jak myślałem :D ! O całe 30pkt więcej wyplułem w geekbenchu niż na asusie x570, mimo że ram tak samo się kręcił na obu płytach :P. 

Najlepiej byłoby jakby ktoś porównał z cepem 4.6ghz żeby było odzwierciedlenie dobre. A czemu nie dasz rady 4.6ghz skoro robił na asrocku tyle ? Może llc ustaw odpowiednio, albo daj do testu więcej papu :D.

5.2ghz 49x uncore, wersja 5.2.5 bo nigdzie nie mogę znaleźć 5.2.3 ... 

https://browser.geekbench.com/v5/cpu/4297974

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...