Skocz do zawartości
Spl97

Zen 3(AMD Ryzen 5xxx) - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

39 minut temu, eagle napisał:

W danym momencie ale nie na parę dni przed premierą nowych sprzętów. Ja również nie znoszę rad w stylu poczekaj do świętego nigdy ale kila dni chyba można?

Ale te parę dni nic nie zmieni. 6/12 za 1400-1500zł kupią tylko ortodoksyjni fanboje przy 8/16 za 1400zł, które w grach jak będzie w ogóle odstawać to max 10%. A po sparowaniu z szybkim ramem pewnie w ogóle nie będzie. 

Nawet naganiacze jak DaviM nic w tej kwestii nie zmienią. 

Edytowane przez Kowal
  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, amsztel napisał:

W watku Intel 10th gen - jazda po Intelu, tutaj jazda po AMD. Pieknie sie to czyta :hahaha:

Standard :] 

tenor.gif

:E 

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, eagle napisał:

W danym momencie ale nie na parę dni przed premierą nowych sprzętów. Ja również nie znoszę rad w stylu poczekaj do świętego nigdy ale kila dni chyba można?

Jeśli ktoś buduje nową platformę to sorry ale AMD się nie opłaca w kwestii gier. I kilka dni tego nie zmieni, bo będzie wręcz jeszcze gorzej. Jeśli ktoś ma już fajną platformę na AMD, to poczekanie i kupno ich procesorów ma jakiś sens. I tyle. 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Mar_S napisał:

To że łykacie każdy bzdet z internetu to już nie moja wina, miałem kilka sztuk FX na topowych płytach, selekta 2600K który robił 5Ghz na 1.2V, oraz bardzo dobrego 3770k, wszystkie były testowane w tych samych warunkach i FX wypadły słabo.
Wrzucaliśmy też wyniki na forum 3ds Maxa więc pewnie nadal gdzieś tam są, o ile wątek nie zniknął podczas przenoszenia forum na nowy silnik.

W dziale recenzje masz moja recenzje Fxa z 3ds    wliczajac .

Wykresy z 3ds dolacze jak bede w domu

https://app.photobucket.com/u/maxforces/p/31c682ab-6192-47bf-afd4-2a8ac67db1e4

 

Edytowane przez MaxForces
Dopisanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli okażą się szybsi od niebieskich odpowiedników to cena ma mniejsze znaczenie. Produkt top się robi. Gracz będzie kupował. Ten co ładuje 3080-70 do kompa. Potem mogą wyciągnąć rękę po tych oszczędniejszych ...5600 non x czy 5700

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Damiankowalski napisał:

przewidujesz  ze cena ryzena 5000 poleci jak saturn 5?

rtx 3000 to nie jest ale  kto  wie

Moim zdaniem na premierę to kompletnie nieopłacalne będzie. Do tego nie wiadomo co z dostępnością. Zamiast czekania miesiąc może wyjść kilka albo nawet pół roku. 

Co było z Ryzenami 3600? Pierwsze sztuki to były śmieci. BIOSy nie działały, restarty, BSODy... I ktoś tu mówi że warto kilka dni poczekać. Zabawne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, galakty napisał:

I ktoś tu mówi że warto kilka dni poczekać. Zabawne. 

O, widzę że się znasz. To mam pytanko: brać teraz coś na Zen2/Zen3 czy raczej poczekać i zobaczyć co pokaże RocketLake?

Edytowane przez DaviM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, DaviM napisał:

O, widzę że się znasz. To mam pytanko: brać teraz coś na Zen2/Zen3 czy raczej poczekać i zobaczyć co pokaże RocketLake?

Czekać można w nieskończoność... Ja już od 2017 czekam, przebije ktoś? :E

 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, parcu napisał:

Czekać można w nieskończoność... Ja już od 2017 czekam, przebije ktoś? :E

 

Mnie chyba nikt nie przebije z 2500K  już 9 rok razem :E

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrownam sie z toba, mam 2500k 4.4 :). Juz nie moge dluzej czekac. Specjalnie kupilem 5700xt zebym nie mial wyboru hehe.

Zmienie na 5600X/5800X/  lub i7 10700k/10850k

Tylko czeka, na testy i wtedy zdecyduje.

 

Edytowane przez Radziuwilk
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja 2500K miałem do końca marca tego roku. Złota sztuka @5GHz kupiony z pierwszej dostawy po premierze. Sprzedany za 150 zł. Tak samo płyta P67 Extreme 4 za 150 zł i DDR3 3 @2400 16GB za 350 zł. Wszystko zeszło jak cieple bułeczki. Najbardziej zaskoczyła mnie płyta bo ogłoszenie na olx nie wisiało nawet 20 min.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do wyboru bath 2021 lub 2022, chyba bez różnicy? Jakieś opinie o oc sztuk z podobnego okresu? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, DaviM napisał:

Ale ja chciałem, żeby @galakty odpowiedział.

To zależy, nie ma się odpowiedzieć w prosty sposób. Ja kupiłem, a raczej przepłaciłem teraz za Zen 2 bo już nie chciałem czekać, a poprzedni proc nie spełniał oczekiwań. Dlaczego nie czekałem na Zen 3? Bo na starcie będa cholernie drogie, dostępność też nie wiadomo jaka będzie, dodatkowo mam B450 i zanim stabilne BIOSy na to wyjda to też minie kilka miesięcy. 

Na Intela nie czekałem bo na razie nie zmieniam platformy. Gdybym kupował nowa to poszedłbym w Z490 i 10600k ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja trafiłem na ziomka co ma  aktualnie 7 sztuk R5 3600, ponoć kupiona cała paleta 3 miesiące temu. W nd w drodze do pracy ma mi podwieźć. Narazie utworzyłem na RMA zgłoszenie z weryfikacją daty zakończenia gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualne ceny Zen2 też nie są za ciekawe. 3600 był do kupienia swego czasu za 750 zł, teraz widzę niżej niż 900 nie ma. Szedłbym w 10600KF

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Radziuwilk napisał:

(...) Specjalnie kupilem 5700xt zebym nie mial wyboru hehe. Zmienie na 5600X/5800X (...)

W sumie jeśli AMD w nowej generacji też wypuści po jakimś czasie procki XT to będzie ostra jazda? Jak ktoś napisze, że ma np. AMD 5600XT to chyba pozostanie tylko rzut monetą, żeby zdecydować co miał na myśli ?

@bleidd no o tym właśnie wcześniej pisałem, jak ktoś pytał dlaczego teraz nagle poleca się intele zamiast amd w zestawach. Stracili przewagę wydajność/cena, przynajmniej chwilowo.

Edytowane przez okejotron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

del

Edytowane przez Saren7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie już było pisane 100razy ale zapytam, B450 Gaming Plus Max dostanie wsparcie dla nowych ryżów czy już wystawiać ją na allegro? z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostanie, ale dopiero w styczniu.

Cytat

W sumie jeśli AMD w nowej generacji też wypuści po jakimś czasie procki XT to będzie ostra jazda? Jak ktoś napisze, że ma np. AMD 5600XT to chyba pozostanie tylko rzut monetą, żeby zdecydować co miał na myśli ?

Nie zdziwię się jak dadzą nową numeracje(6xxx). W końcu zmieni się malarz z Vermeera na Warhola. 

Edytowane przez baron6b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, poczekam :) Zanim sie wszystko ustabilizuje, stery, ceny itd to akurat będzie odpowiedni czas dla mnie.Z 3xxxx też nie uległem ogólnoświatowej srajówie i bardzo dobrze na tym wyszedłem :) dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Kowal napisał:

Nawet naganiacze jak DaviM nic w tej kwestii nie zmienią. 

Już wiem dlaczego darknoza czasami pisał do siebie - zapomniał się przelogować ?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, galakty napisał:

Jeśli ktoś buduje nową platformę to sorry ale AMD się nie opłaca w kwestii gier. I kilka dni tego nie zmieni, bo będzie wręcz jeszcze gorzej. Jeśli ktoś ma już fajną platformę na AMD, to poczekanie i kupno ich procesorów ma jakiś sens. I tyle. 

Ja wiem, czy się nie opłaca?

Bottleneck z GPU i tak masz prawie zawsze gwarantowany. No chyba że wszyscy macie to 2080TI, ale coś nie chce mi się wierzyć.

A ogólnie wydaje mi się, że w 2020 ciężko o komp tylko pod gry.

Edytowane przez Kamiyan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, bleidd napisał:

Aktualne ceny Zen2 też nie są za ciekawe. 3600 był do kupienia swego czasu za 750 zł, teraz widzę niżej niż 900 nie ma. Szedłbym w 10600KF

z tym że r3600 podkręcisz nawet na płycie za 229pln:

https://foxkomputer.pl/pl/p/Plyta-glowna-Gigabyte-GA-AB350M-DS3H-V2/7351?

co daje 1100 za set i schłodzisz to byle czińczykiem za 50pln.

10600kf to minimum 1800 za set plus co najmniej 200pln na chłodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe dlaczego ludzie kupuja B550 albo 450 a nie 350, hm...

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...