Skocz do zawartości
Spl97

Zen 3(AMD Ryzen 5xxx) - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Radziłbym podejść do przedpremierowych "testów" z dystansem,tacy youtuberzy nawet nie mają fizycznie nowych proców

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Spl97 napisał:

Najpierw porównujcie litografie ze sobą,a dopiero potem wyrokujcie który jest lepszy.
TSMC ma pełnoprawne 7 nm,a 8 nm Samsunga jest pudrowanym 10 nm.

A tak,niecałe 47% uzysku GA102 jest tragicznym wynikiem. I co tutaj temat uzysku ma wnieść do wątku?

Co znaczy pelnoprawne 7nm .... Bezposrednio bez rzeczywistych pomiarow nie jestesmy w stanie porownac to prawda.

TSMC N7 bylo ostatnio pomierzone nie wiem czy ktos sie bawil w przeswietlanie Samsunga ...

A i uzysk to stosunek ukladow ktore mozna sprzedac/uzyc jako pelnosprawne do wszystkich pelnych die na waflu.

To ze TSMC tyle to nie znaczy ze tam w tych "niby"sprawnych nie ma bledow. Pewnie ze  sa ale udalo sie np. z nich zrobic Ryzena 3100,3300,3600 ...

To samo tak jak tu piszecie u Samsungu i Nvidii. Uklady sa delikatnie przyciete zeby zwiekszyc uzysk i wlaczac niesprawne jednostki w razie czego i dalej je moc sprzedac.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie rysunek tylko kalkulator uzysku z wafli krzemowych :boink:

https://caly-technologies.com/die-yield-calculator/

 

Jeszcze raz napiszę, pokazałem to porównanie by uświadomić ludzią, że AMD nie będzie miało żadnego problemu z dostarczeniem odpowiedniej ilości procesorów da rynek. Oni mają 15x więcej 8 rdzeniowych procków z jednego wafla niż Nvidia GA102  

 

Edytowane przez Smogsmok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Damiankowalski napisał:

amd nie ma ich wcale bo nie  ma fabryk.

Płaciłbyś za uszkodzony produkt?

Tak, TSMC bierze kasę za uszkodzony produkt. Tylko NV wynegocjowała że Samsung bierze na siebie koszt uszkodzonych wafli. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, darkonza napisał:

No to ten kalkulator policzył źle. W rzeczywistości uzysk to największa tajemnica firm i widac po tym "kalkulatorze". Żadna to wina kogos kto to znajdzie i rozpowszechni w dobrej wierze, ile to plotek i danych sie nie sprawdziło. W tym przypadku te "dane" są w oczywisty sposób nieprawdziwe bo kłóca sie ze zdrowym rozsądkiem i tym co widzimy na rynku

TSMC rok temu oświadczyło, że 7NM ma 0,09  defekta na  cm2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się, ale moim zdaniem ten Wafel wygląda ok, stosunkowo mało defektów i większość na krawędziach :yuppie:

ba9P4Ji.png

  • Thanks 1
  • Haha 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, DaviM napisał:

@VSS, nie trolluj, nie manipuluj i nie kłam, a najlepiej idź stąd niebieska zarazo :) !

 

11 godzin temu, DaviM napisał:

Mnie za takie brednie i manipulacje dałbyś 10 banów :)

Nie rób z siebie ofiary, a dwa - też nieźle toksycznie trollujesz na pjjjjurze. Wklejać kilka razy takiego samego swojego posta do różnych newsów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Damiankowalski napisał:

amd nie ma ich wcale bo nie  ma fabryk.

Miało wcześniej swoje fabryki,ale z nich zrobiono osobną spółkę zwaną GlobalFoundries i nie jest zależna od AMD.AMD po takim zabiegu zlecał produkcję swoich układów tejże firmie.

5 minut temu, darkonza napisał:

 No dobra, czyli AMD ich nie ma i nie sprzedaje, te na dostępne rynku przywoża marrsjanie.

Przecież wiesz,że zlecili produkcję CPU TSMC(CCD) oraz GloFo (cIOD)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt jest jeden, AMD produkuje 15x więcej 75mm2 chipów z jednego wafla niż Nvidia 629mm2 GA102.

Nie będzie papierowej premiery, powtarzam nie będzie papierowej premiery !

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatni raz czekałem na premierę tak bardzo przy RX 480, ale emocje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, RyszardGTS napisał:

Wklejać kilka razy takiego samego swojego posta do różnych newsów?

Nie wiem o czym konkretnie piszesz, ale jak ktoś w kółko bredzi o tym samym, albo w kółko pyta o to samo, albo kto inny pyta o to samo, albo kto inny bredzi tak samo, itd., itp., to jak chcę tej osobie to samo napisać co wcześniej, bo nic się nie zmieniło w sprawie, to nie mogę zrobić copy/paste?

(jeśli faktycznie tak zrobiłem, ale tylko idiota nie zrobiłby copy/paste gdy chce to samo napisać)

Jak chcesz, chętnie wszystko wytłumaczę :)

***EDIT Nawet tutaj przez ostatnie 2 dni musiałem kilka razy to samo pisać i wklejać ten sam tekst kilka razy, bo niektórzy zapomnieli po 1 dniu o czym była mowa, albo nie chciało im się przeczytać ostatnich 2-3 stron, tylko przeczytali ostatnie 5 postów.

I tak jest wszędzie i z roku na rok coraz gorzej. Jednemu odpiszesz (np. pomożesz, czy poinformujesz), a po chwili przychodzi kto inny i pyta o to samo, mimo że kilka postów wyżej padło to pytanie/kwestia i zostało szczegółowo omówione.

Edytowane przez DaviM
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Valeri napisał:

YT są porównania nowych procesorów do intela, nie wiem na ile to może być prawdziwe. Wynika z tego, że 5800X odpowiada 10900K

 

Takie filmy może zrobić każdy. Dla mnie fake 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten gość potrafi wypluć kilka takich "recenzji" dziennie. Albo geniusz i tytan pracy i ma setkę ludzi do pomocy, albo wiadomo co :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę Was, zachowajcie choć trochę resztek inteligencji okey? Przestańcie wrzucać linki do YT z jakiś "testów". Gość odpalił 3 razy grę na jednym kompie z różnymi ustawieniami, podał FPS i się podniecają. Albo nawet nie zmieniał ustawień tylko przy edycji zmienił losowo liczby... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@EvilKillaruna, no ale ja lubię pisać, tłumaczyć, rozwiązywać problemy, liczyć, analizować ("na głos" też :) ), pomagać i tak dalej i robię to już bardzo długo (aczkolwiek na forach IT to bardzo krótko, można powiedzieć że wcale), no to jak mam zrezygnować? To tak jakbyś mnie prosił żeby przestał oddychać, bo się teraz ciężko oddycha przy chorobie i przy SMOGu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno z drugim nie ma nic wspólnego. Można czegoś nie lubić i w ogóle na to nie narzekać, no i lubić, a jednak narzekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.10.2020 o 10:47, novi napisał:

płyty amd lepiej prowadzą ram niż z370/z390 a w niektórych przypadkach nawet lepiej niż z490 (boot max na 4600mhz przy z490 ale komp nie stabilny, na x570 4600mhz na ramie obleciało hci grubo ponad 1000%).

Prowadzenie pamięci to nie tylko cyferki, za tym też musi iść wydajność ;) Kontroler AMD zauważalnie mniej ciśnie RAM stąd te da się wyciągnąć wyżej. Wydajność to jednak zupełnie inna kwestia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Saren7 napisał:

Ostatni raz czekałem na premierę tak bardzo przy RX 480, ale emocje.

Nakręcili Cię tymi bębenkami? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, DisconnecT napisał:

Prowadzenie pamięci to nie tylko cyferki, za tym też musi iść wydajność ;) Kontroler AMD zauważalnie mniej ciśnie RAM stąd te da się wyciągnąć wyżej. Wydajność to jednak zupełnie inna kwestia.

Po 5.11 konfigi intela bez dobrego oc cpu i wysokiego oc ddr4 pewnie klękną przed zen3.

Te z 10900k również.

Edytowane przez Ogider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Ogider napisał:

Po 5.11 konfigi intela bez dobrego oc cpu i wysokiego oc ddr4 pewnie klękną przed zen3.

Te z 10900k również.

no to w końcu będą niebieskie cepy z up-to 6GHz :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, DjXbeat napisał:

Nakręcili Cię tymi bębenkami? :E

W tamtym okresie składałem kompa, pierwszego od czasów Core2Duo. Opóźniłem o 2 miesiące bo nowe GPU wychodziły jednak na początku cenowo to była porażka i o kolejne 2 miesiące. Ostatecznie kupiłem RX 480 Nitro+ 4 gb za 979.

Edytowane przez Saren7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...