Skocz do zawartości
Spl97

Zen 3(AMD Ryzen 5xxx) - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, novi napisał:

Krotsza gwarancja, i tylko sklepu, dodatkowo z tego co mi się wydaje nie ma pudelka, tylko jest w blistrze. 

Oszaleli tam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem dostajesz cpu w tym plastikowym pierdzielniku co normalnie masz w pudełku. Niby akurat w wypadku zen3 to bez różnicy bo w pudełku nic nie ma oprócz pudełka, bo wszystko zajumali ale gwarancja to jak na OEM pewnie jest. W razie jak zabijesz zupełnie niechcący cpu przy suicide runie lub sam padnie to może być nie ciekawie xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A cenę boxa usunęli, ale było chyba poniżej 100 zł dopłaty więc oferta dla idiotów, traya można brać jeżeli różnica to ze 300 zł, a tak to niech se go wsadzą w międzypośladkowy socket DP4.  :E

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym obstawiał, że wersji "pudełkowa" po prostu skończył się zapas. Pytałem (akurat o 5600x) na temat dostępności na premierę w piątek  to otrzymałem odpowiedź, że produkty wystwione na stronie powinni normalnie wysłać 05.11.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, DjXbeat napisał:

Dokładnie tylko że IF będzie osiągać podobne, stabilne taktowanie co w Zen2 czyli np 1900MHz a ram 2000Mhz i nie będzie obcinać

Ciekawa sprawa ;) 

21 godzin temu, grayman_1 napisał:

Tylko ze do B450 ludzie glownie kupia 5600x a tutaj na plytach pokroju MSI Mortar/Tomahawk nie powinno byc problemu z VRM.

 

:> ja mam 3700x podkręcony na grubo powyżej 1.3v który wciąga 140W w teście i vrm jest chłodne :E raczej jeżeli wjedzie mi na obecną płytę jeszcze ZEN2 to napewno się nie zdowngraduje do 6/12 tylko od razu wleci 5800x

19 godzin temu, galakty napisał:

U mnie na B450 jest bardzo dobrze, zero problemów. No ale minął rok od premiery, kurde :E 

To się ciesz że nie miałeś ZEN2 na b450 od msi po jego premierze :D w skrócie "2 miesiące usypiałem PC zamiast go wyłączyć całkowicie" odcięcie całkowite prądu = odpalenie losowo za 10 a nawet i 50 razem i stanie przy przycisku 10-15 min ^^ ale przetrwałem dzielnie bez placzu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Send1N napisał:

To się ciesz że nie miałeś ZEN2 na b450 od msi po jego premierze :D w skrócie "2 miesiące usypiałem PC zamiast go wyłączyć całkowicie" odcięcie całkowite prądu = odpalenie losowo za 10 a nawet i 50 razem i stanie przy przycisku 10-15 min ^^ ale przetrwałem dzielnie bez placzu.

Akurat ja zawsze kompa usypiam, wyłaczam tylko jak sa jakieś aktualizacje Windy ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, galakty napisał:

Akurat ja zawsze kompa usypiam, wyłaczam tylko jak sa jakieś aktualizacje Windy ;) 

Ja rozbieram często kompa i coś w nim grzebie więc pomyśl sobie że musisz go odłączyć wtedy a jak podpinasz z powrotem to byłeś w pupie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Send1N napisał:

Ja rozbieram często kompa i coś w nim grzebie więc pomyśl sobie że musisz go odłączyć wtedy a jak podpinasz z powrotem to byłeś w pupie :D

Aż się nie chce wierzyć, bo obecnie to Tomahawk śmiga jak marzenie. Zero problemów. Nawet ten okrojony BIOS jest całkiem spoko.

Tylko zapisywanie profili OC nie chce działać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja BOX była jak dobrze pamiętam za 2008 zł, xkom ma 2299 zł

Edytowane przez Valeri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, RyszardGTS napisał:

Elegancko, bardzo niski pobór energii, bardzo podobny z zablokowanym R3600. Plus dla intela - pobór platformy w idle.

Jak możesz to jeszcze "wypalara" Prime95 i max obciążenie/pobór (lock 3600MHz).

edit

Jest i wypalara, dzięki :)

Ogólnie nie mam pytań. Przy 3600Mhz (w grach) masz praktycznie taki sam pobór jak mój 4/4 5675C @ 3600MHz 30-35Watt, a tu mamy procesor 6/12.

W Prime przy 4400MHz mam ponad 80Watt :rotfl: a chociażbym go podkręcił na 10GHz [z azotem i prywatnym reaktorem jądrowym] to i tak 4/4 zakrztusi się w grach.

 

Ja na r3600 w battlefield 5 potrafiłem mieć 75-85W :E a kolega wrzuca jakieś 30-35W na i5 w sotr :E niezle, tyle to ja miałem w pulpicie ^^ 

8 minut temu, galakty napisał:

Aż się nie chce wierzyć, bo obecnie to Tomahawk śmiga jak marzenie. Zero problemów. Nawet ten okrojony BIOS jest całkiem spoko.

Tylko zapisywanie profili OC nie chce działać. 

u mnie obecnie wszystko działa z resztą nie ma żadnego babola od pół roku, zapisywanie profili zawsze u mnie działało i u znajomego na tomie tak samo, problemy z bootowaniem skończyły się gdzieś w okolicy listopada 2019, Były raz problem z "wczytywaniem profili już zapisanych" na 1 lub max 2 biosach.

Z tymi profilami to gdzies u ciebie leży problem a nie typowo w biosie tej plyty

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, galakty napisał:

Aż się nie chce wierzyć, bo obecnie to Tomahawk śmiga jak marzenie. Zero problemów. Nawet ten okrojony BIOS jest całkiem spoko.

Tylko zapisywanie profili OC nie chce działać. 

Powiem tak Pain was real. Pamiętam jak beta bios z pod lady był sumie spoko a potem przyszedł uber mega 1.0.0.4B z ponad setką poprawek i piekło zstąpiło na ziemie. Już teraz jakiś czas siedzę na B550 i kompik lata jak złoto i Xonar działa jak na intelu. Na X370 dopiero na 1.0.0.6 jakoś to latało ale płyta nie pozwalała tak pogonić ramu ale to był T-top więc można wybaczyć.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, galakty napisał:

Akurat ja zawsze kompa usypiam, wyłaczam tylko jak sa jakieś aktualizacje Windy ;) 

 

Ja mam  MSI B450-A PRO MAX i Ryzen 3600 od lutego i tez tak mialem, myslalem ze problem z ramem czy cos, a dopiero jakos w lipcu aktualizacja biosu naprawila ten problem

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Mar_S napisał:

A cenę boxa usunęli, ale było chyba poniżej 100 zł dopłaty więc oferta dla idiotów, traya można brać jeżeli różnica to ze 300 zł, a tak to niech se go wsadzą w międzypośladkowy socket DP4.  :E

Cena box była 2008,04zł, usunęli cenę po moim zamówieniu.

Edytowane przez KaszaWspraju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli się potwierdza, w przypadku AMD czekajcie a będzie Wam dane :) 

Na 3600X mam zamiar posiedzieć rok, akurat ogarna BIOSy dla Zen3 i wtedy sobie przejdę. Wydajności mi nie brakuje, działa to całkiem przyjemnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś wrócił do mnie TUF B550 z serwisu, poprawili dolny slot PCIE. Po weryfikacji płyta cała bez dodatkowych defektów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Saren7 napisał:

Dziś wrócił do mnie TUF B550 z serwisu, poprawili dolny slot PCIE. Po weryfikacji płyta cała bez dodatkowych defektów.

Miałeś krzywo wlutowany ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem obawy bo po serwisie MSI płyta wróciła brudna od pasty i z pogiętymi pina usb 3.0. Tutaj dużo lepiej, porządnie zapakowana, czysta i wszystko proste.

Edytowane przez Saren7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Art385 napisał:

O widzę na taichi jak na każdej generacji z biosami stabilnie xD

Ja jeszcze na MSI 1.1.0.0 Agesy jeszcze nie tykałem, bo na 1.0.8.1 nie mam absolutnie żadnych zastrzeżeń. B-die latają jak złoto nawet popierdziela 14-14-14-28 3733 GD OFF na 1.5v ale nie widzę potrzeby. Za to trzymam 3733 c15 w sumie to nawet ciasno z scl na 2 na 1.4v i latają jak złoto. Na x370 Taichi było to nie możliwe na tym napięciu.

Swoją drogą kurde szkoda, że trzeba czekać aż 5800x zejdzie sceny bo 2,3k w shitkomie za niego nie dam. Jakby był za 1.8k to już bym grzał portfel. O dziwo o bios się nie boje.

 

Z Taichi do P3.00 nie miałem żadnych problemów - ASrock popełnił kilka błędów projektowych, których pozbawione jest MSI - dość głośny wentylator chipsetu, na dodatek pod grafiką, header USB-C też zasłonięty grafiką (asrock dosłał kątową przedłużkę więc luz), gniazda wentylatorów porozrzucane losowo po płycie. Ogólnie to kawał solidnej płyty z paroma upierdliwościami.

Z MSI pozostał mi jeszcze do rozwiązania jeden problem - nie chce współpracować z SC808 - dźwięk jest przerywany szumem i trzaskami, z ZxR na PCIe czy Focusritem na USB żadnych problemów, AIM na Taichi też działa elegancko. Nie bardzo wiem gdzie "macać", a Google nie chce pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...