Skocz do zawartości
Spl97

Zen 3(AMD Ryzen 5xxx) - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

@Art385
A widzisz, Ace ma 2xPCIe x1, ale pociągnięta jest do nich ta same linia z chipsetu, to może być jakiś trop, dzięki. Spróbuję w PCI_E5.

BCLK mam 100.1, bo MSI wywaliło z biosu opcję wyłączenia Spread Spectrum.

 

 

Edytowane przez Jenot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Mar_S napisał:

Brałeś pod uwagę kaganiec z PL w multi ?

Godzinę temu, DjXbeat napisał:

Ja to jestem ciekawy jakie napięcie jest rzucone aby uzyskać boost na 1 wątku ponad 5Ghz ;)

Obawiam się że w multi sa dość słabe wyniki ze względu na limity i napięcie które jest bardzo wysokie. 

Dokładnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji że ryzen 5600 zgniecie intele 10700/10900 w grach, to jak ktoś chce się pozbyć tych badziewnych inteli w normalnych pieniądzach (~1000zł) to dajcie znać, zabiorę ten szrot od was.

  • Haha 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Jenot napisał:

@Art385
A widzisz, Ace ma 2xPCIe x1, ale pociągnięta jest do nich ta same linia z chipsetu, to może być jakiś trop, dzięki. Spróbuję w PCI_E5.

BCLK mam 100.1, bo MSI wywaliło z biosu opcję wyłączenia Spread Spectrum.

 

 

Dziwne na B550 jest a na X570 nie? No za MSI to nie trafisz. Na B550 to w biosie nie brakuje niczego  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, lukibossss napisał:

Z racji że ryzen 5600 zgniecie intele 10700/10900 w grach, to jak ktoś chce się pozbyć tych badziewnych inteli w normalnych pieniądzach (~1000zł) to dajcie znać, zabiorę ten szrot od was.

Wezme Twojego Ryzena na brelok ;)

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, darkonza napisał:

Kto uważa ze geekbench jest bardziej miarodajny?

Nikt tutaj nie uważa tzn jeden taki był i całe szczęście ma urlop

po prostu wrzucamy nowe wyniki a nie przeliczamy miliony procentów ?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba liczyć na to, że ktoś się wyłamie i wrzuci testy z gier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam niedawną sytuację z forum gdzie R5 3600X na Auto w codzie miał słabe wyniki. Okazało się, że stany oszczędzania energii, limity w biosie były włączone. Po wyłączeniu wydajność normalna, poszło 20% w górę.

Edytowane przez Saren7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, eagle napisał:

Brałeś pod uwagę kaganiec z PL w multi ?

Biorę wszystko pod uwagę, i wiem ze oni nie testują na pałę tylko tak żeby wyniki nie były jednoznaczne, dezinformacji uczyli się pewnie od KGB.  :E

Ale pamiętam poprzednie prezentacje i głowę daję ze pokazali to co mają najlepszego, a ukryli to gorsze. ;)

Tak jak już wielokrotnie wspominałem fanbojem nigdy nie byłem, zawsze kupuje co chce a firma mnie nie obchodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Art385 napisał:

Dziwne na B550 jest a na X570 nie? No za MSI to nie trafisz. Na B550 to w biosie nie brakuje niczego  

No w starej wersji było wyłączenie Spread Spectrum, teraz wydzielili BCLK w menu OC, dodali jakieś nowe opcje (BCLK amplitude, cośtam jeszcze), a usunęli Spread Spectrum. Żeby ustawić "na sztywno" muszę z palca wpisać wartość różną od 100, bo wpisanie 100 i przyklepnięcie Enterem ustawia na Auto, każda inna wartość z tego co widzę wyłącza Spread Spectrum.

SC808 jednak nie działa w PCI_E5. Trzeba będzie żyć z ZxR i Focusritem, albo kupić jakiegoś STXII (chyba że z nim też są jazdy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Jenot napisał:

No w starej wersji było wyłączenie Spread Spectrum, teraz wydzielili BCLK w menu OC, dodali jakieś nowe opcje (BCLK amplitude, cośtam jeszcze), a usunęli Spread Spectrum. Żeby ustawić "na sztywno" muszę z palca wpisać wartość różną od 100, bo wpisanie 100 i przyklepnięcie Enterem ustawia na Auto, każda inna wartość z tego co widzę wyłącza Spread Spectrum.

SC808 jednak nie działa w PCI_E5. Trzeba będzie żyć z ZxR i Focusritem, albo kupić jakiegoś STXII (chyba że z nim też są jazdy).

Są jak cholera jazdy - nie kupuj. Mogę potwierdzić działanie tylko na B550 Tomahawk bo mam i skatowałem. Na maxedtech jest lista i wyniki na MSI X570 są nie jednoznaczne. Nikomu nie życzę używać STXII jak się gryzie z płytą oprócz tego karta super.  

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, HiT92 napisał:

 

W Geekbenchu z tego co pamiętam mocno wykrecone pamięci dają sporego kopa w pkt. 

Tak jest ale ja miałem na marnej premierowej sztuce r5 3600 @ 4175mhz z patriotami 3733 cl14 z resztą timingów ciasno ile się da okolice 8300pkt więc to multi 5600x mimo ze na ramie 3600 jest slabe jakieś takie :E 

2 godziny temu, HiT92 napisał:

Trzeba też pamiętać że na stoku jest jeszcze kaganiec w postaci limitów. Po zdjęciu i OC CPU i pamięci napewno R5xxx nie będzie gorszy w multi niż R3xxx, bez jaj 

Tu też może tak być, bo pamiętam jak objeżdżaliśmy w geeku wyniki 3700x na 3600 6/12 :E :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, lukibossss napisał:

Z racji że ryzen 5600 zgniecie intele 10700/10900 w grach, to jak ktoś chce się pozbyć tych badziewnych inteli w normalnych pieniądzach (~1000zł) to dajcie znać, zabiorę ten szrot od was.

Ja dałem 1200zł za 10700K, to trochę szkoda mi oddać go za 1000zł. Chyba jakoś przeboleję moc ryzena 6c za 1499zl ;) 

5 minut temu, Send1N napisał:

Tak jest ale ja miałem na marnej premierowej sztuce r5 3600 @ 4175mhz z patriotami 3733 cl14 z resztą timingów ciasno ile się da okolice 8300pkt więc to multi 5600x mimo ze na ramie 3600 jest slabe jakieś takie :E 

Tu też może tak być, bo pamiętam jak objeżdżaliśmy w geeku wyniki 3700x na 3600 6/12 :E :E 

geek bench to wynik CPU i Pamięci. Dobry CPU ze słabym ramem robi słaby wynik. Tam w testach lecą jakieś symulacje pakowania/rozpakowywania paczek itp. Bez szybkiego ramu nie ma dobrej punktacji. Tak więc jak nie wiadomo jaki konkretnie ram użyto to nie da się do tego porównać. Musieliby dorzucić do wyniku geeka ustawienia pamięci albo wyniki testów z Aida.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Send1N napisał:

Tak jest ale ja miałem na marnej premierowej sztuce r5 3600 @ 4175mhz z patriotami 3733 cl14 z resztą timingów ciasno ile się da okolice 8300pkt więc to multi 5600x mimo ze na ramie 3600 jest slabe jakieś takie :E 

Tu też może tak być, bo pamiętam jak objeżdżaliśmy w geeku wyniki 3700x na 3600 6/12 :E :E 

 

Moim zdaniem  trzeba patrzeć na wynik 3600 czy tam 3600x na stock który już taki świetny nie jest. Tutaj 3600 z dosyć ciasno ustawionymi Crucialami na 3600 cl15. 

https://browser.geekbench.com/v5/cpu/4388355

f4a6ff90933cc.png

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz widzę akcje, że opłacalny będzie downgrade z 10/20 na 8/16 do gier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Damiankowalski napisał:

https://browser.geekbench.com/v5/cpu/4390325?fbclid=IwAR26BVjQaRlkqxfttnjbdemvgc9pRwtnGin5L88nZ02kywMutooHYtUooiM

moj wynik z tego benchmarka wygląda tragicznie a oprawiam  o 20 procent fpesem ryzena 3600

Tu masz podobny proc w nowszym opakowaniu ;)

https://browser.geekbench.com/v5/cpu/4390703

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Tornado3 napisał:

Tu masz podobny proc w nowszym opakowaniu ;)

https://browser.geekbench.com/v5/cpu/4390703

Tego Geekbencha można sobie w tyłek wsadzić :E Mój 7700K ma niby 1087 pkt. Single Core przy stocku a wiadomo że między nim a Ryzenem 3xxx jest przepaść w Single Core. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Tornado3 napisał:

Dlatego czekamy na rewolucje ze strony AMD w ST:D

Zależy czego oczekujesz od AMD. Ja decyduje się na nich bo wiem, że kolejne przejście będzie pod DRR5 a na DDR4 Rocket Lake nie zagrozi AMD. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Valeri napisał:

Pierwszy raz widzę akcje, że opłacalny będzie downgrade z 10/20 na 8/16 do gier

To ja nie wiem gdzie byłeś przez ostatnie lata bo co roku jest to samo.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DDR5 to na razie pieśń przyszłości i jeszcze trochę czasu upłynie zanim pojawią się na desktopy a w tym świecie nie ma co planować do przodu

5 listopada przekonamy się na ile AMD odrobiło lekcję

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Tornado3 napisał:

DDR5 to na razie pieśń przyszłości i jeszcze trochę czasu upłynie zanim pojawią się na desktopy a w tym świecie nie ma co planować do przodu

5 listopada przekonamy się na ile AMD odrobiło lekcję

 

Jako pieśń przyszłości to można było mówić w 2015 roku, a nie pół roku-rok do premiery :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Tornado3 napisał:

DDR5 to na razie pieśń przyszłości i jeszcze trochę czasu upłynie zanim pojawią się na desktopy a w tym świecie nie ma co planować do przodu

Na desktop mówią o 2022-2023 roku,w przyszłym roku DDR5 zawita na serwery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Spl97 napisał:

Na desktop mówią o 2022-2023 roku,w przyszłym roku DDR5 zawita na serwery

Być może TheMr. będzie kupował serwer za pół roku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Valeri napisał:

Pierwszy raz widzę akcje, że opłacalny będzie downgrade z 10/20 na 8/16 do gier

Zobacz w recenzjach jak ze względu na swoją budowę R3300X 4/8 potrafi być często wydajniejszy w grach od R3600 6/12 (oczywiście czas 4/8 już przemija i to takie "ostatnie podrygi" ;) )

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...