Skocz do zawartości
Spl97

Zen 3(AMD Ryzen 5xxx) - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Idźcie ze swoimi Intelami i Zenami 2 do innego tematu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, galakty napisał:

Aha, 3 tygodnie i sprzedaje, pewnie się kasztan trafił. Okazja życia. 

Ty masz faktycznie problem z czytaniem ze zrozumieniem. Może zanim się wypowiesz przeczytaj chociaż treść ogłoszenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, smilehunter napisał:

Jako, że cudzym hajsem łatwiej się zarządza - jestem za wymianą. Kolego @wojtreek napędzaj naszą zdychającą gospodarkę!

Nie nie, tutaj chodzi jeszcze o możliwe przerzucenie części winy na inne osoby. Jak delikwent będzie niezadowolony z całokształtu wymiany (bo procesor potaniał, bo nowy Intel szybszy, bo coś jeszcze innego) to będzie mógł się sam przed sobą usprawiedliwić "ludzie z forum też by wymienili". Nie będzie wtedy tak mocno piekło. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, addept napisał:

Idźcie ze swoimi Intelami i Zenami 2 do innego tematu

+1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Pitt_34 napisał:

Znajdź mi proszę taki zestaw używany z 8700K w cenie jakiej mówisz, bo z tego co widzę na OLX i allegro oraz innych ogłoszeniach to raczej nikłe szanse. Najtańszy na OLX 1150 zł, na allegro jedna sztuka, bez opisu i gwarancji 950 zł, serio kupiłbyś dla siebie taki sprzęt ?

Dobra ostatnia odpowiedz zeby nie robić smrodu w wątku. 

3-4 tygodnie temu, byl jakos wysyp tych cepów od 900zł (obserwowałem bacznie, bo sam mialem wystawione graty na alledrogo). Za 950zl nikt się nie skusił na 8700k po delidzie u patrykaT z gwarancja u intela do końca roku , sztuka latala 4.9 stable w programach avx2, game stable avx2 5ghz ukrecala, ba oferowali 700-800zl nic więcej, argumentując ze za tyle kupia nowego ryzena, który jest podobnie wydajny (odsyłałem takich od razu do zakupu ryzena, skoro jest podobnie wydajny a nie zawracali mi gitarę). Taichi za 450zl tez jakos szału nie robil, oferty 300-350zl , na końcu dostałem propozycję 400zl jak już zestaw sprzedalem. 

Graty wisiały 3tyg na alledrogo, co z tego ze ktos ceni 1000-1100zl za 8700k jak w miesiącu moze z 4 śmiałków sie trafi co wezmie za tyle te procki, a sądząc po ogłoszeniach na forum to chyba brakuje nawet tych 4 śmiałków zeby przytulic za tyle tego cepa, bo ogloszenia sa odświeżane :). Jak się chce to mozna, kwestia obserwowania i za 1300-1350zl dorwie zestaw z 8700k na pokładzie. Jak szukałem plyty pod 8gen dla znajomego to outlety szło dorwac od 319zl jesli sie nie mylę, plyta która pod gry z oc 8700k sobie poradzi, za 389zl byl z390 aorus , z resztą chyba ktos z forumowiczów go przytulił, wiec na prawde mozna jesli sie chce. 

Odnoszę się cenowo do 5600x, stąd wpis w tym temacie. Cenowo zestaw wyjdzie blizej 3600+b450 nijezeli 5600x+b450, a wydajnościowo bedzie mu blizej do 5600x . Trzeba na chlodno podchodzić do zakupów, i sobie wszystko przekalkulować. Amd ceny nowej generacji ustalilo bardzo niekorzystnie dla kupujących,  głównie w niższych modelach, bo np 5900x jeszcze jest w calkiem znośnej cenie, a już 5600x dla mnie jest w nie akceptowalnej cenie. Nawet jako fan ogromnego fps, nie dałbym tyle za tego cepa, jesli wyprzedzi nawet intela średnio o 15%. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może doradzić RAM do nowych Ryzenów? Wymagania to kości 16GB. 

Myślałem nad Crucial Ballistix MAX, DDR4, 32 GB, 4000MHz, CL18 ale one kosztują ~1800 zł i stwiedziłem, że może jednak nie chcę aż tyle wydawać na RAM. 

Czy takie G.Skill Trident Z RGB, DDR4, 32 GB, 3600MHz, CL16 (F4-3600C16D-32GTZR) za ~1200zł wystarczą aby wykorzystać możliwości na jakie pozwoli Zen 3 odnośnie ustawienia czętotliwości? Pewnie bez ściskania timingów jak tylko się da, ale to zrozumiałe. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maxy przepłacane.

Wzialbym albo cruciale 3000-3200mhz po taniosci + ręczne oc, ewentualnie 4x patriot 4400 cl19 i recznie je docisnął. Niestety w nowej rewizji z patriotami jest sos z niechlujnością firmy, zmienili pcb ramu, kosci sa blizej zlacza płytki, a radiatory maja wyzej naklejona taśmę termoprzewodzaca, wiec 1/3 lub polowa powierzchni kosci nie ma w ogóle styku z radiatorem. Może w najnowszej rewizji to naprawili. Ewentualnie g.skill wprowadza na rynek nowe moduly i maja być w wersjach 2x16gb i oczywiście na samsungu bdie. Ale chyba o cenach nic nie wiadomo jeszcze (nie sledze tematu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadacze B450/X470, jak wasze plany? :)

Ja czekam do 2021, żeby zobaczyć wydajność rocket lake oraz to, w jaki sposób Zen3 działa na B450. Żeby znów się nie okazało, że jest milion problemów (cold booty, szalejące temperatury, resety) a bios dali "beta" i nie zamierzają w tym więcej grzebać.

Wolałbym 5600 bez x, ale nadal nie widzę potwierdzenia jego (planowanego) istnienia poza tweetem jakiegoś randoma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

14 minut temu, novi napisał:

Maxy przepłacane.

Wzialbym albo cruciale 3000-3200mhz po taniosci + ręczne oc, ewentualnie 4x patriot 4400 cl19 i recznie je docisnął. Niestety w nowej rewizji z patriotami jest sos z niechlujnością firmy, zmienili pcb ramu, kosci sa blizej zlacza płytki, a radiatory maja wyzej naklejona taśmę termoprzewodzaca, wiec 1/3 lub polowa powierzchni kosci nie ma w ogóle styku z radiatorem. Może w najnowszej rewizji to naprawili. Ewentualnie g.skill wprowadza na rynek nowe moduly i maja być w wersjach 2x16gb i oczywiście na samsungu bdie. Ale chyba o cenach nic nie wiadomo jeszcze (nie sledze tematu)

Cruciale po taniości masz na myśli takie BL2K16G32C16U4B?

O Patriotach czytałem, że są polecane, ale szukam kości po 16GB. Co do G.Skilli nowych to liczę, że będę już miał nowego pieca zanim one wyjdą. :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak , mogą być te. Wydajnoscia ciut bedzie brakować do bdie, ale są w stanie osiagac wysokie taktowania :). Akurat w mediach expert promka https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/podzespoly-komputerowe/pamieci-ram/pamiec-ram-crucial-ballistix-32gb-3200mhz-ddr4-cl16-dimm-2x16-black?gclid=CjwKCAiA-f78BRBbEiwATKRRBNvmHSP3tQcVAAxhtiuxCIjHv0NC2dv3_edg6BkDRNJl3j3TRBcRcRoC1TAQAvD_BwE

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Kaiketsu napisał:

Posiadacze B450/X470, jak wasze plany? :)

Ja czekam do 2021, żeby zobaczyć wydajność rocket lake oraz to, w jaki sposób Zen3 działa na B450. Żeby znów się nie okazało, że jest milion problemów (cold booty, szalejące temperatury, resety) a bios dali "beta" i nie zamierzają w tym więcej grzebać.

Wolałbym 5600 bez x, ale nadal nie widzę potwierdzenia jego (planowanego) istnienia poza tweetem jakiegoś randoma.

Jako były użytkownik X470 od MSI jestem mega wkrzony. Cała ta akcja z wersjami MAX to masakryczne bagno na moje szczęście kupiłem X470 w bardzo dobrej cenie więc dużo nie straciłem przy odsprzedaży. Na sprzedaż X470 i Zen pierwszej generacji to chyba był ostatni moment bo teraz B450 MAX chodzą po 300 na promo. Nie wiem jak to wyglądało u innych producentów, ale z ZEN 2 i Biosami od MSI to były takie jazdy, że masakra. BIOS-y znikały ze strony producenta, co chwilę je podmieniano jeden wielki burdel. Teraz przesiadłem się  na B550 Aours Elite kupioną na promo i siłą rzeczy kupiłem ryzena 3600X całość nie wyszła najdrożej. Myślałem  jeszcze o 3100 na przeczekanie, ale akurat koniec roku to dla mnie idealny czas by nadrobić zaległości w grach więc wybór padł na 3600X. Na chwilę obecną wydajności mi nie brakuję sprzęt wymieniam bardziej jako hobby, więc spokojnie sobie czekam na rozwój sytuacji. 

Edytowane przez Hero586

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Hero586 napisał:

Jako były użytkownik X470 od MSI jestem mega wkrzony. Cała ta akcja z wersjami MAX to masakryczne bagno na moje szczęście kupiłem X470 w bardzo dobrej cenie więc dużo nie straciłem przy odsprzedaży. Na sprzedaż X470 i Zen pierwszej generacji to chyba był ostatni moment. Współczuję osobom którę kupiły X470 w normalnych cenach teraz B450 MAX chodzą po 300 na promo. Nie wiem jak to wyglądało u innych producentów, ale z ZEN 2 i Biosami od MSI to były takie jazdy, że masakra. BIOS-y znikały ze strony producenta, co chwilę je podmieniano burdel niesamowity jednym słowem. Teraz przesiadłem się  na B550 Aours Elite kupioną na promo i siłą rzeczy kupiłem ryzena 3600X całość nie wyszła najdrożej. Myślałem  jeszcze o 3100 na przeczekanie, ale akurat koniec roku to dla mnie idealny czas by nadrobić zaległości w grach więc wybór padł na 3600X. Na chwilę obecną wydajności mi nie brakuję sprzęt wymieniam bardziej jako hobby, więc spokojnie sobie czekam. 

Tak to jest jak chce się być beta testerem za własne pieniadze. Mam Tomahawka bez MAX i śmiga wszystko pięknie :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, galakty napisał:

Tak to jest jak chce się być beta testerem za własne pieniadze. Mam Tomahawka bez MAX i śmiga wszystko pięknie :) 

No akurat ja sobie spokonie siedziałem na  ryzenie 1700 , ale miałem trochę cyrków z RAM-em, dlatego czekałem aż sytuacja się uspokoji. Nikt nie przewidział, że taka kicha wyjdzie z tymi BIOS-ami i wersjami MAX. Bardziej jestem wkurzony na utratę wartości samej płyty bo akurat myślę, że spora część osób woli dopłacić do lepszej płyt  z myślą o ew. wymianie na mocniejszy procek. Finalnie wychodzi na to że jak ktoś dopłacił do X470 zamiast kupić tańsze B450 to dostał płytę za wcale nie małe pieniądze z prawie zerowym wsparciem. W dodatku będzie beta testerem przyszłych Biosów, ja podziękowałem za taką atrakcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już się nie martwcie na zapas.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyniki w benchmarkach wyglądają obiecująco. Szkoda, że nie zawsze przekłada się to na wydajność w grach. W programach z kolei będzie moc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, radier napisał:

Już się nie martwcie na zapas.

 

A ktoś się martwił? :E Przecież wiadomo ze 5xxx dostarczy to czego trzeba. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, galakty napisał:

Tak to jest jak chce się być beta testerem za własne pieniadze. Mam Tomahawka bez MAX i śmiga wszystko pięknie :) 

+1. B450 Gaming PRO zero problemów. Jestem mega zadowolony z płyty. Procka planuję zmienić na wakacje i do tego czasu pewnie ukażą się działające biosy. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

196ca25191742.png

3700X i 3800X możecie już sprzedawać :D

Edytowane przez Tornado3
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17% lepsze multi, nawet 3.7 GHz wypada sporo lepiej od wykręconego 3600. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Multi na poziomie R7 3700X bez oc w cb r20.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...