Skocz do zawartości
Spl97

Zen 3(AMD Ryzen 5xxx) - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

42 minuty temu, Sunchez napisał:

1.
CCD 0 (CCX 0) - ustawione wszystkie sześć rdzeni na 4600 MHz
CCD 1 (CCX 0) - ustawione wszystkie sześć rdzeni na 4500 MHz
Vcore - 1,2875 V

Wyniki:
CB 20 single.: 590, multi: 8547;
CPU-Z Bench: CPU singl.: 639, CPU multui: 9420;
3D Mark Time Spy CPU Score: 13734;

Kilka godzin grania w BFV: stabilnie (bez żadnego wywalenia z gry itp historii).

 

Coś tu poszło nie tak bo ja na PBO włączonym w tryb Enhanced Mode 1 na płycie MSI (zegary ok 4.4 GHz) mam 8750 punktów w CB i 630 na jednym watku (ok. 4930MHz wedlug Ryzen Master). Pytanie: czy RAM Cię nie ogranicza. U mnie 3600 CL16

U mnie Ryzen Master pokazuje max speed na 5150MHz, nie wiem od czego to zależy, nigdy takiego zegara nie widziałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie czy 5900X na mobo MSI B550 Tomahawk i Noctua NH-D15 chromax.black

czy temp w AIDA po 30min testu 71-73C są ok ?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Black_Tiger napisał:

Szybkie pytanie czy 5900X na mobo MSI B550 Tomahawk i Noctua NH-D15 chromax.black

czy temp w AIDA po 30min testu 71-73C są ok ?

Normalne tempy. Wręcz bardzo dobre jak na 12/24 :)

@Sunchez

Riva Tuner Statistic ogarnia dane z HWINFO. MSI AF nie jest Ci nie zbędne do tego ;-)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, JF5ebastian napisał:

Podaj linka do CB20. Znajduję na google ale linki są nie aktywne. Albo podaj wynik w CBr23

https://www.dropbox.com/s/8wtl2srzhamavaw/CinebenchR23 3800 CR1 CL16 PL 22873 1649 x13-87.png?dl=0

CB20 masz darmowy w MS Store w systemie do pobrania.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Phoenixsuple napisał:

CB20 masz darmowy w MS Store w systemie do pobrania

No właśnie mam tam tylko R23. Nie potrafię znaleźć wersji R20 w wyszukiwarce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RAM RBG bug.

Jest już nowa wersja MSI Dragon Center (92), która naprawia sterowanie ledami na kościach pamięci. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, JF5ebastian napisał:

No właśnie mam tam tylko R23. Nie potrafię znaleźć wersji R20 w wyszukiwarce

Wlasnie widze, to juz podmienili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie wszystkie wersje Cinebencha są do pobrania na stronie guru3d.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R23 można pobrać bezpośrednio ze strony Maxona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem źródło zaniżonej wydajności... nowy ficzer Asusa PBO Fmax Enhancer. Polecam wyłączyć w cholerę i używać zwykłego PBO.

Bez tego w CB20 wyniki skoczyły z 610->640 i 8200->8700. W benchu CPUZ też poprawa kilku %. Płyta też zaczęła korzystać z mocnego VRM i w głupim CB20 proc ciągnie 205W :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Skymad napisał:

Znalazłem źródło zaniżonej wydajności... nowy ficzer Asusa PBO Fmax Enhancer. Polecam wyłączyć w cholerę i używać zwykłego PBO.

Bez tego w CB20 wyniki skoczyły z 610->640 i 8200->8700. W benchu CPUZ też poprawa kilku %. Płyta też zaczęła korzystać z mocnego VRM i w głupim CB20 proc ciągnie 205W :E

To już wczoraj o tym mówiłem . U mnie nie daje to kompletnie nic a czasem właśnie zaniża wyniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Skymad napisał:

Znalazłem źródło zaniżonej wydajności... nowy ficzer Asusa PBO Fmax Enhancer. Polecam wyłączyć w cholerę i używać zwykłego PBO.

Bez tego w CB20 wyniki skoczyły z 610->640 i 8200->8700. W benchu CPUZ też poprawa kilku %. Płyta też zaczęła korzystać z mocnego VRM i w głupim CB20 proc ciągnie 205W :E

Zgadza się. W Blenderze czy R20 Fmax Enhancer zaniża zegary efektywne, względem głównych wskazań na rdzeniach i wychodzą niższe wyniki...a vcore ten sam.

btw jak zmierzyłeś pobór samego proca, skoro HWINFO nie pokazuje tej informacji dla serii 5000?

59 minut temu, RsNeo napisał:

To już wczoraj o tym mówiłem . U mnie nie daje to kompletnie nic a czasem właśnie zaniża wyniki.

Ja i tak najwyższe wyniki mam na sztywnym OC. 6444pkt i żadne PBO nie jest wstanie się do tego zbliżyć.
Ba, nawet 4.6 na sztywno daje wyższe wyniki niż to całe PBO.

@msky7300 Dzięki ?

Edytowane przez MarcoSimone
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, MarcoSimone napisał:

 

btw jak zmierzyłeś pobór samego proca, skoro HWINFO nie pokazuje tej informacji dla serii 5000?

 

Beta pokazuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakim cudem ten VSS jeszcze ma możliwość pisania na tym forum ? :E koleś wchodzi z intelem do tematu amd i na siłę szuka słabych punktów ryzena nie wiem co to ma na celu :> przeciągnięcie większej ilości osób na swoją niebieską stronę mocy? , tak samo jak w temacie ampere szukał na siłę przewagi 2080Ti nad 3080... chłop same niepotrzebne wojenki prowokuje a dodatkowy spam raczej nie jest potrzebny w danym temacie... 

  • Thanks 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Elbios napisał:

Te ramki będą ok do 5900x?

https://proline.pl/pamiec-g-skill-ripjawsv-ddr4-32gb-2x16gb-3600mhz-cl16-xmp2-f4-3600c16d-32gvkc-p1391631

Nie będę się bawił w OC raczej, grunt żeby XMP trzymało

Ja mam dokładnie te same :D Łykają XMP bez problemu z 5900X i X570-E. Nawet jest 1T z automatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Elbios napisał:

Te ramki będą ok do 5900x?

https://proline.pl/pamiec-g-skill-ripjawsv-ddr4-32gb-2x16gb-3600mhz-cl16-xmp2-f4-3600c16d-32gvkc-p1391631

Nie będę się bawił w OC raczej, grunt żeby XMP trzymało

Mam te same, XMP działa bez problemu

 

Edytowane przez koniu22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Send1N napisał:

Jakim cudem ten VSS jeszcze ma możliwość pisania na tym forum ? :E koleś wchodzi z intelem do tematu amd i na siłę szuka słabych punktów ryzena nie wiem co to ma na celu :> przeciągnięcie większej ilości osób na swoją niebieską stronę mocy? , tak samo jak w temacie ampere szukał na siłę przewagi 2080Ti nad 3080... chłop same niepotrzebne wojenki prowokuje a dodatkowy spam raczej nie jest potrzebny w danym temacie... 

On to robi dla rozrywki....

Jakbyśmy faceta masowo olali to by nie miał po co tu włazić, a tak karmimy trolla/narcyza.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Send1N napisał:

Jakim cudem ten VSS jeszcze ma możliwość pisania na tym forum ? :E koleś wchodzi z intelem do tematu amd i na siłę szuka słabych punktów ryzena nie wiem co to ma na celu :> przeciągnięcie większej ilości osób na swoją niebieską stronę mocy? , tak samo jak w temacie ampere szukał na siłę przewagi 2080Ti nad 3080... chłop same niepotrzebne wojenki prowokuje a dodatkowy spam raczej nie jest potrzebny w danym temacie... 

Dorzuć go do blacklisty - bardzo skuteczne, jeszcze żeby dało się wyfiltrować odpowiedzi na jego zaczepki to wątek byłby czysty.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę prosić wyniki z benchmarka Far Cry 5 od kogoś kto posiada RTX 3080 z nowym Ryzenem przy 1440p ? Najlepiej 5800x lub 5900x ale generalnie cokolwiek się uda to będę wdzięczny ;) Może być priv żeby tu nie zaśmiecać.

Edytowane przez Fenrir_14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Fenrir_14 napisał:

Czy mogę prosić wyniki z benchmarka Far Cry 5 od kogoś kto posiada RTX 3080 z nowym Ryzenem przy 1440p ? Najlepiej 5800x lub 5900x ale generalnie cokolwiek się uda to będę wdzięczny ;) Może być priv żeby tu nie zaśmiecać.

Youtube i Google Search zamknęli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie temp w idle dla 5600x u mnie skacze 38-55* i nie wiem czy to normalne w stresie max 68* na AiO 240mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Send1N napisał:

Jakim cudem ten VSS jeszcze ma możliwość pisania na tym forum ? :E koleś wchodzi z intelem do tematu amd i na siłę szuka słabych punktów ryzena nie wiem co to ma na celu :> przeciągnięcie większej ilości osób na swoją niebieską stronę mocy? , tak samo jak w temacie ampere szukał na siłę przewagi 2080Ti nad 3080... chłop same niepotrzebne wojenki prowokuje a dodatkowy spam raczej nie jest potrzebny w danym temacie... 

Gdybym mógł coś z tym zrobić i go wyrzucić z stąd,to od kilkunastu/kilkudziesięciu stron tego wątku nie miałby tu wstępu.

2 godziny temu, Jenot napisał:

Dorzuć go do blacklisty - bardzo skuteczne, jeszcze żeby dało się wyfiltrować odpowiedzi na jego zaczepki to wątek byłby czysty.

To samo miałem na myśli,bardzo to pomaga.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym dobrze wygrzać tego ryża? Prime95 na SmallFFT wystarczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...