Skocz do zawartości
Spl97

Zen 3(AMD Ryzen 5xxx) - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Roberto78 napisał:

 Kiedyś się zapytałem czy można wycisnąć 3800MHz  CL14 na 4 kościach ramu :]

Dziś dotarł drugi komplet na 3800MHz komputer nie wstaje :E  Na chwile obecną realne i nieco przetestowane zmieniłem tylko trfc na 288.

Pewnie da się jeszcze wycisnąć  trochę MHz (chyba odpalałem na 3666)  ale na pewno nie 3800

odpal program w trybie administrastora to raz, druga sprawa 3cykle to zaden test stabilnosci tak na przyszlosc ;) 3600cl14 na 4bankach to bardzo fajny wynik :D

Edytowane przez Phoenixsuple
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa beta dla aorus x570 master z nową Agesa przycięła taktowanie if/ram. Z 3800 musiałem zejść do 3660.

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ernorator

Jakim cudem zawsze trafiasz najlepsze sztuki na forum ? :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Phoenixsuple napisał:

odpal program w trybie administrastora to raz, druga sprawa 3cykle to zaden test stabilnosci tak na przyszlosc ;) 3600cl14 na 4bankach to bardzo fajny wynik :D

No dobra.   Wywaliło jeden error w trybie administratora. Nic nie poradzę, że program kończy po 3 cyklach  :]

To było tak na szybko bo wczoraj ledwie co zamontowałem  drugi komplet ramu.

Jakoś nie mam zaufania do OC pamięci nie wiem po co się w to bawię  ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 godzinę temu, Roberto78 napisał:

 

Jakoś nie mam zaufania do OC pamięci nie wiem po co się w to bawię  ?

Bawisz się dla "e-penisa" jak każdy z nas, który "uprawia" O/C.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślenie "e-penisem" może każdego z nas zgubić,dlatego dystans do tego jest zalecany.Pamiętajcie o tym.:D

OC jak to OC,każda sztuka kręci się inaczej.To,że jednemu da się osiągnąć 5 GHz,to nie znaczy drugi osiągnie taki sam wynik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Roberto78 napisał:

 Nic nie poradzę, że program kończy po 3 cyklach  :]

 

Ale co to za odpowiedz nic nie poradze? To zmien to w pliku cfg, daj go do odczytu, zmieni ilosc cykli z 3 na 10. Zapisz i ponownie i daj tylko do odczytu. Jak ci sie sypie w 3cyklach to zanim dojedzie do 10 to poleci masa bledow.

Jak dobrze ustawisz i sprawdzisz stabilnosc to bedzie jak skala i nie trzeba sie o nic martwic.

2 godziny temu, Pioneer83 napisał:

Bawisz się dla "e-penisa" jak każdy z nas, który "uprawia" O/C.?

To chyba ty sie bawisz dla e-penisa, ja to robie zeby zwiekszyc wydajnosc, a ta portrafi solidnie wzrosnac tam gdzie sie tego oczekuje wiec pisz za siebie ;)

10 minut temu, Spl97 napisał:

Myślenie "e-penisem" może każdego z nas zgubić,dlatego dystans do tego jest zalecany.Pamiętajcie o tym.:D

OC jak to OC,każda sztuka kręci się inaczej.To,że jednemu da się osiągnąć 5 GHz,to nie znaczy drugi osiągnie taki sam wynik.

OC do pewnego momentu daje fajne przyrosty, pozniej wiadomo sztuka dla sztuki, nie bez powdu duzo osob wybiera plyte bez OC cpu a taka gdzie podkrecimy mem bo tam wlasnie sa najwieksze przyrosty. Podkrecajac lacznie cpu/mem/gpu uzyskuejmy bardzo fajny boost i pozbywamy sie waskich gardel. Takze jak ktos pisze o e-penisie to chyba nie wie o czym pisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 godziny temu, Phoenixsuple napisał:

 

To chyba ty sie bawisz dla e-penisa, ja to robie zeby zwiekszyc wydajnosc, a ta portrafi solidnie wzrosnac tam gdzie sie tego oczekuje wiec pisz za siebie ;)

 

Nikt kto pracuje zarobkowo na czymś więcej niż na arkuszach kalkulacyjnych nie zaryzykuje utraty kilku/nastu/set godzin pracy tylko przez to,  że mu się wysypie podkręcony komputer pod koniec pracy. Gdy komuś takiemu potrzeba więcej mocy to zwyczajnie kupuje lepszy i szybszy sprzęt. Podkręcać kompa można tylko i wyłącznie do gier (i to też nie ogrywanych zarobkowo) - a to tylko powiększanie e-penisa i nic więcej. Naprawdę zaczynam rozumieć ludzi, którzy wypowiadają się w dość dosadny sposób o tobie i twoim zachowaniu na forum - zwyczajnie zachowujesz się jakbyś pozjadał wszystkie rozumy.:respect: Albo taka "rozwydrzona księżniczka", lub "słońce narodu z Nowogrodzkiej".:respect:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Pioneer83 napisał:

Nikt kto pracuje zarobkowo na czymś więcej niż na arkuszach kalkulacyjnych nie zaryzykuje utraty kilku/nastu/set godzin pracy tylko przez to,  że mu się wysypie podkręcony komputer pod koniec pracy.

Zejdz na ziemie, o czym Ty do mnie piszesz :rotfl: Gosc od arkuszy kupuje i3 i zapomina o sprzecie a my jestesmy na forum "pasjonatow" wiec kiepski sobie arument wziales. Ja ci podalem argument dlaczego krece sprzet, jesli do ciebie nie dociera to zachowaj sobie komentarze o e-penisie dla siebie bo sa plytkie jak twoje argumentry ;) OC= Wieksza wydajnosc, tyle w temacie. Moze ja dla ciebie pozjadalem rozumy, za to Ty nie masz go wcale skoro piszesz takie glupie komentarze i do ciebie argumenty nie trafiaja.

Edytowane przez Phoenixsuple
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Pioneer83 napisał:

- zwyczajnie zachowujesz się jakbyś pozjadał wszystkie rozumy.:respect: Albo taka "rozwydrzona księżniczka", lub "słońce narodu z Nowogrodzkiej".

Gordon w sprzęcie komputerowym? Niektórzy mogą go nie pamiętać :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki Gordon? Gordon był jedyny w swoim rodzaju,aktualnie przesiaduje se na wykopie i pisze o polityce ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodziło mi, że to Gordon ale że się zachowuje jak on. A na wykopie coś ucichł chyba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
22 minuty temu, Phoenixsuple napisał:

Zejdz na ziemie, o czym Ty do mnie piszesz :rotfl: Gosc od arkuszy kupuje i3 i zapomina o sprzecie a my jestesmy na forum "pasjonatow" wiec kiepski sobie arument wziales. Ja ci podalem argument dlaczego krece sprzet, jesli do ciebie nie dociera to zachowaj sobie komentarze o e-penisie dla siebie bo sa plytkie jak twoje argumentry ;) OC= Wieksza wydajnosc, tyle w temacie. Moze ja dla ciebie pozjadalem rozumy, za to Ty nie masz go wcale skoro piszesz takie glupie komentarze i do ciebie argumenty nie trafiaja.

:lame::finger:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat Gordona kojarzę i on często ostro atakował w tematach politycznych tutaj.Nie miałem przyjemności z nim "rozmawiać",a może i dobrze,nie wiem.Tu wyżej była drobna sprzeczka,nie wydaje mi się,żeby @Pioneer83 zachowywał się dokładnie tak jak Gordon.

7 minut temu, Bochenende napisał:

A na wykopie coś ucichł chyba.

 Aktywny wczoraj :E Nie stalkuję go jakby co.

Kończmy ten offtop :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Pioneer83 napisał:

:lame::finger:

Niczego innego sie po tobie nie spodziewalem, zapamietaj sobie jedno, kazdy ma prawo do swojego zdania i ja szanuje twoje wiec uszanuj moje ale nie wypowiadaj sie w czyims imieniu to po pierwsze, po drugie jesli ktos podaje ci swoj argument to go uszanuj bo w tym momencie cos co nie jest zgodne z twoimi zalozeniami powoduje u ciebie wylew gownianych emocji. Nie da sie jak widac z kims rozmawiac kiedy po przedstawieniu swojego zdania na ten temat wciszkasz na sile swoje zdanie. Jesli dla ciebie czyjes zdanie to pozjadanie rozumu to trudno. Zdanie innych? W przeciwienstwie do innych posiadam wlasne zdanie i kiedy o czyms pisze to staram sie argeumentowac, taka mala subtelna roznica. Tobie pozostaje jedynie wylew zlych emocji i glupich testow w moja strone ;)  Powtorze raz jeszcze, dla mnie OC=Wieksza wydajnosc, dla ciebie to e-penis ok, jednak kiedy nie zgaszasz sie z moim zdaniem nie musisz pisac o ksiezniczkach i rzucac glupich tekstow bo to tylko zle o tobie swiadczy, ze nie potrafisz uszanowac czyjegos argumentu a po to sluzy forum zeby sie wypowiadac i przestawiac swoje zdanie. ;) Nie piszemy tu w liczbie mnogiej, wypowiadamy sie za siebie.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
55 minut temu, Phoenixsuple napisał:

Niczego innego sie po tobie nie spodziewalem, zapamietaj sobie jedno, kazdy ma prawo do swojego zdania i ja szanuje twoje wiec uszanuj moje ale nie wypowiadaj sie w czyims imieniu to po pierwsze, po drugie jesli ktos podaje ci swoj argument to go uszanuj bo w tym momencie cos co nie jest zgodne z twoimi zalozeniami powoduje u ciebie wylew gownianych emocji. Nie da sie jak widac z kims rozmawiac kiedy po przedstawieniu swojego zdania na ten temat wciszkasz na sile swoje zdanie. Jesli dla ciebie czyjes zdanie to pozjadanie rozumu to trudno. Zdanie innych? W przeciwienstwie do innych posiadam wlasne zdanie i kiedy o czyms pisze to staram sie argeumentowac, taka mala subtelna roznica. Tobie pozostaje jedynie wylew zlych emocji i glupich testow w moja strone ;)  Powtorze raz jeszcze, dla mnie OC=Wieksza wydajnosc, dla ciebie to e-penis ok, jednak kiedy nie zgaszasz sie z moim zdaniem nie musisz pisac o ksiezniczkach i rzucac glupich tekstow bo to tylko zle o tobie swiadczy, ze nie potrafisz uszanowac czyjegos argumentu a po to sluzy forum zeby sie wypowiadac i przestawiac swoje zdanie. ;) Nie piszemy tu w liczbie mnogiej, wypowiadamy sie za siebie.

Wyraźnie napisałem już w mojej pierwszej odpowiedzi do ciebie - O/C tylko do gier (zwiększenie wydajności - jak najbardziej, ale również sztuka dla sztuki i jaranie się cyferkami wyplutymi przez dany benchmark). Do pracy zawodowej nikt nigdy nie użyje podkręconego sprzętu. A ty jak "zdarta płyta" - do biura I3 i zapomnieć. My pany pasjonaci to "elyta" - są jeszcze również graficy, architekci, "filmowcy", itd. którzy już nie mieszczą się w twoim zestawieniu a to oni potrzebują dużej mocy więc ich zupełnie olewasz (nie, nie jestem jednym z nich - obecnie jestem "fizycznym"). I tak w "koło Macieju". 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, Trepcia napisał:

@Phoenixsuple

Podkrecanie jest dla fisiolkow takich jak my tutaj na forum, aby miec jak najwiecej fpsow a tak to dla nikogo innego.

Nie twierdze ze jest innaczej i nie to było powodem powyzszych sporów, a co było już wyjaśniłem. To o czym piszesz jest bardzo oczywiste, to tak jakby napsiac ze karma dla kota jest tylko dla kota;) OC robią tylko pasjonaci. Wiadomo ?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
9 minut temu, Phoenixsuple napisał:

Nie twierdze ze jest innaczej i nie to było powodem powyzszych sporów, a co było już wyjaśniłem. To o czym piszesz jest bardzo oczywiste, to tak jakby napsiac ze karma dla kota jest tylko dla kota;) OC robią tylko pasjonaci. Wiadomo ?

:soczek::przytula:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy wspomnieć jakich komputerów do przetworzenia danych potrzebują dzisiaj astrofizycy, są to wielkie klastry o mocy 1000 razy przewyższającej taki domowy PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Stjepan napisał:

Wystarczy wspomnieć jakich komputerów do przetworzenia danych potrzebują dzisiaj astrofizycy, są to wielkie klastry o mocy 1000 razy przewyższającej taki domowy PC.

Gosu by się pewnie kłócił :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Send1N napisał:

Gosu by się pewnie kłócił :D

Zdjęcie cienia czarnej dziury galaktyki M87, co dziennie spływało 350TB danych do super-komputerów zwanych korelatorami w Max Planck Institute for Radio Astronomy i MIT Haystack Observatory w celu połączenia. Thredripper by się zesrał przy tym, nie mówiąc o R5950X. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy zobaczyc do CERN-u ile danych jest zbieranych i jakiej mocy obliczenwionwej potrzeba zeby je przeanalizowac.A zbieraja mniej niz 0.005% informacji o detektowanych zdarzeniach/kolizjach.

Ze strony:

The raw data per event is around one million bytes (1 Mb - tu maja babola ?), produced at a rate of about 600 million events per second.

The data flow from all four experiments for Run 2 is anticipated to be about 25 GB/s (gigabyte per second)

  • ALICE: 4 GB/s (Pb-Pb running)
  • ATLAS: 800 MB/s – 1 GB/s
  • CMS: 600 MB/s
  • LHCb: 750 MB/s

I dalej:

In the first stage of the selection, the number of events is filtered from the 600 million or so per second picked up by detectors to 100,000 per second sent for digital reconstruction. In a second stage, more specialized algorithms further process the data, leaving only 100 or 200 events of interest per second. This raw data is recorded onto servers at the CERN Data Centre at a rate around 1.5 CDs per second (approximately 1050 megabytes per second). Physicists belonging to worldwide collaborations work continuously to improve detector-calibration methods, and to refine processing algorithms to detect ever more interesting events.

A to wszystko przetwarza swiatowe LHC z czego 20% mocy obliczeniowej dostacza CERN.

A LHC sklada sie z okolo 900000 maszyn w 42 krajach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, Send1N napisał:

Gosu by się pewnie kłócił :D

Zostawmy tego Gosu już w spokoju,naprawdę.Nie dość że dzisiaj tu Gordon został wspomniany,to teraz ten pajac z EH.

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...