Skocz do zawartości
Spl97

Zen 3(AMD Ryzen 5xxx) - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Ceny tak jak piszesz 1,6-1,7 tys. za 5800X i 1,2-1,3 tys.zł za 5600X byłby całkiem spoko,gdyby ich nadal nie najlepsza dostępność - choć skala problemu nie jest duża wsród 5600X i 5800X,to jednak problemy są przy 5900X i 5950X,ich praktycznie nie ma w sklepach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem,  że  5800X jest dostępny  w większości sklepów nie sprawdzałem 5600X. Rzeczywiście  z tymi jest problem 5900X i 5950X

Z procesorami R 5000 i tak nie ma takiej tragedii jak z GPU. Ktoś założył wątek na forum GTX 1660Ti za 3 tyś  :Ew jakimś sklepie . Za tą kartę dałem 1.2 tyś w grudniu 2019r  tu jest masakra dopiero

Edytowane przez Roberto78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam 5900x ktory recznie kręci sie tylko na 4600 ale ostatnio bawołem sie oc pbo i udalo mi sie zeby startowal na niektorych rdzeniach na 5150 ogolnie wzrost wydajnosci cpuz singre 705 multi 10150 

Macie moze tak oc zrobione jak macie poustawiane parametry ? Używacie ryzen master ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Spl97 napisał:

Ceny tak jak piszesz 1,6-1,7 tys. za 5800X i 1,2-1,3 tys.zł za 5600X byłby całkiem spoko,gdyby ich nadal nie najlepsza dostępność - choć skala problemu nie jest duża wsród 5600X i 5800X,to jednak problemy są przy 5900X i 5950X,ich praktycznie nie ma w sklepach.

Przy obecnych cenach AMD ciężko by mi było kogoś szczerze namawiać na zakup procesora do 6-8 core od czerwonych. Sam wolał bym brać intela ze względu na stosunek ceny do wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.02.2021 o 10:27, Marucins napisał:

Ci z płytami od MSI MEG-X570-ACE

BIOS 7C35v1E1(Beta version)
Description
- Update to ComboAM4PIV2 1.2.0.1
- Improving Ryzen CPU performance

https://www.msi.com/Motherboard/support/MEG-X570-ACE

 

//mała wzmianka: https://forums.anandtech.com/threads/amd-ryzen-5000-builders-thread.2585909/page-39#post-40447461

Ufff, nowy BIOS  przywrócił możliwość ustawienia 3600CL14. Na biosie z AGESą 1.2.0.0 utknąłem na 3600CL16 z luźnymi timingami, cokolwiek ruszyłem niżej to miałem training i powrót do 2133, albo TM5 wywracał Windowsa po kilku sekundach.

Tak, wiem, mogłem zrobić Flashback, ale mi się nie chciało bo każde flaszowanie to ustawianie wszystkiego od zera "z palca".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Jenot napisał:

Ufff, nowy BIOS  przywrócił możliwość ustawienia 3600CL14. Na biosie z AGESą 1.2.0.0 utknąłem na 3600CL16 z luźnymi timingami, cokolwiek ruszyłem niżej to miałem training i powrót do 2133, albo TM5 wywracał Windowsa po kilku sekundach.

Tak, wiem, mogłem zrobić Flashback, ale mi się nie chciało bo każde flaszowanie to ustawianie wszystkiego od zera "z palca".

Ciekawe też mam MSI co prawda x570 unify i nie miałem problemu z Ramem też mam 4*8GB 3800 CL14.  Czemu nie pogonisz swoich na 3800MHz  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Roberto78 napisał:

Ciekawe też mam MSI co prawda x570 unify i nie miałem problemu z Ramem też mam 4*8GB 3800 CL14.  Czemu nie pogonisz swoich na 3800MHz  

Bo nie chce mi się tracić czasu na doprowadzenie całości do 100% stabilności, jak będę miał kilka dni wolnego to się pobawię dla sportu. Przy IF 1900 ustawionym "na szybko" mam już pojedyncze błędy WHEA (i ich odpowiedniki pod Linuksem), pewnie regulacja napięć (VSoC, VDDP, VDDG) pozwoliłaby na ustabilizowanie całości. Ja gram bardzo mało, a przy kilkugodzinnych obliczeniach czy długich kompilacjach nie mogę sobie pozwolić na niestabilność bo wtedy cały sens OC bierze w łeb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy sprawdzaliście u siebie ale część płyt i biosów (Cholera wie od czego to zależne) ma dziurę na IF 1900/3800.

Czasami bywa tak że nie ma opcji że ruszysz na 3800 ale jak dasz więcej to działa wszystko jak trzeba. 

Dziwne ale prawdziwe.... 

Sprawdźcie u siebie. Jeśli macie problem z 3800/IF 1900.

 

//edit
mówię o tym:

 

Edytowane przez Marucins

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.02.2021 o 00:56, Send1N napisał:

Wczoraj była promocja na morele 1499 (5600x box) z darmowa wysyłką i już mnie ręka swędziała ale jednak żydek się odezwał gdzieś tam w podświadomości że nadal za drogo :E ?

Teraz za tyle jest w x-komie (pewnie można od nich jeszcze kilkadziesiąt zł urwać), tj. tam gdzie i >1700zł kiedyś chcieli (1789zł kojarzę, nie jestem pewien) - co wg mnie zwiastuje że ceny niedługo mocniej spadną ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, JF5ebastian napisał:

U mnie bardzo duża poprawa na A91

eP4y19N.png

Oczywiście Ram mam straszny, muszę się za niego brać :)

Oczywiście to 5950X

cachemem_STABLE.png.1f76e53195a49458d7eb8c1775a07534.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie transfery na 5950X poniżej 800. 

Kiedy gigaFAIL ogarnie to. Nie mam pojęcia. Ale przyznam że nigdy więcej płyty od tych partaczy. Gdyby Asus miał konstrukcje bez wiatraka a tak jest to co jest ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Marucins napisał:

U mnie transfery na 5950X poniżej 800. 

Kiedy gigaFAIL ogarnie to. Nie mam pojęcia. Ale przyznam że nigdy więcej płyty od tych partaczy. Gdyby Asus miał konstrukcje bez wiatraka a tak jest to co jest ?

Trzeba było brać MSI wiatrak na chipsecie praktyczne się nie włącza :]

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem troszkę o płytach i wątpię, aby MSI MEG X570 GODLIKE tak lajtowo obchodził się z chipsetem.
Teraz jest np. taki ASUS ROG Crosshair VIII Dark Hero... Tylko co z tego skoro X570 to jużupierająca platforma.
No nic, dlatego każdemu będę odradzał. Widocznie tak musiało być - trzeba było naciąć się na Gigabyte, trzeba było doświadczyć na sobie, aby można było cokolwiek mówić o tej wtopie - dlatego nawet nie patrze na inne produkty tej firmy.
A tak swoją drogą. Gdy bawiłem się w OSx86 już wtedy wyśmiewaliśmy te płyty i działania OSX na mobasie od GIGABYTE. Karma... :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż tak Cię boli niższy wynik w AIDA64? :E Rozumiem, gdyby problem był z wydajnością w rzeczywistych zastosowaniach, ale głupi benchmark...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, tomcug napisał:

Aż tak Cię boli niższy wynik w AIDA64? :E Rozumiem, gdyby problem był z wydajnością w rzeczywistych zastosowaniach, ale głupi benchmark...

Przecież on złożył platformę pod AIDE :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Marucins napisał:

 Gdyby Asus miał konstrukcje bez wiatraka a tak jest to co jest ?

Jest taka płyta z X570 - Crosshair VIII Dark Hero :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjdą ramy DDR5 6400/8400Mhz CL40 64GB to będziecie mieć wydajność w Aidzie 120GB/s+ i więcej na pamięciach z Zenem 4. Ryzen 6950X itd. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na pewno nie kupię pierwszych procków z ddr5. Poczekam, aż potaniej i pamięci nabiorą prędkości. Trochę też będę chciał nacieszyć się Zen3, którego jeszcze nie mam.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, Saren7 napisał:

Ja na pewno nie kupię pierwszych procków z ddr5. Poczekam, aż potaniej i pamięci nabiorą prędkości. Trochę też będę chciał nacieszyć się Zen3, którego jeszcze nie mam.

Ja też planuje Zen3 docelowo, jakiś 5600 styknie na długo, bez OC, bo już mi się nie chcę w to bawić. :)

Ale będę Zen 4 obserwował, fajnie to będzie wyglądać, Ryzen 5 6600X 6/24 i 4Ghz. :E Nie mówiąc już o TR na Zen 4 128/512, widzicie to. :E 

Edytowane przez Stjepan666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej TR Zen 4 nie będzie miało 128/512,a co najwyżej 96/192 - specyfika budowy CPU ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tu jest ciekawiej... W końcu wsparcie AVX-512

5o-Xm-At6-Tj83z-Rrih.jpg

 

4 godziny temu, tomcug napisał:

Aż tak Cię boli niższy wynik w AIDA64? :E Rozumiem, gdyby problem był z wydajnością w rzeczywistych zastosowaniach, ale głupi benchmark...

tzn?
 

Edytowane przez Marucins

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Marucins napisał:

Czytałem troszkę o płytach i wątpię, aby MSI MEG X570 GODLIKE tak lajtowo obchodził się z chipsetem.
 

No nie wiem,  nie mam GODLIKE   ale miałem dwie płyty na X570 MSI    A Pro   i obecnie mam UNIFY  na pierwszej jeśli wiatrak się włączył (chyba tylko podczas grania)  to chodził na max 750RPM na UNIFY jeszcze nie zaobserwowałem żeby się włączył.

Na tych płytach wiatrak włączą się  powyżej 70 stopni C na chipsecie  z tańszych to chyba jedyne płyty MSI  w których wiatrak nie pracuje cały czas .

Nie sądzę żeby  GODLIKE pod tym względem odstawał od pozostałych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co się działo zaraz po premierze gdy sporo osób smażyło się na wiatrak, który jest zasłonięty przez GPU?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • A może zaczniesz czytać ze zrozumieniem? Widzę że trafiło na operatora drona i jak już napisane że czegoś nie wolno to emocje biorą górę... Nawet pogrubiłem Ci i podkreśliłem mega istotne stwierdzenie, czyli:  jeżeli zdjęcie jest na tyle wyraźne żeby można było ich rozpoznać lub ustalić inne szczegóły. Zatem oczywistym jest, że jak wykorzystujesz drona do takich zdjęć jakie dałeś, to nie ma ono przesłanek do naruszenia prywatności, bo nie da się rozpoznać szczegółów. Lecz drony można wykorzystywać w różny sposób a cała dyskusja zaczęła się od tego, że ja to napisałem, ale uwaga! w odniesieniu do nagrania z drona jakie pokazała TV Republika z przeszukania domu Ziobry, gdzie: 1. Działania operacyjne prowadziły służby specjalne 2. Nagranie pokazywało dość wyraźnie osoby wykonujące te działania.   Co do licencji to ok, użyłem niewłaściwego określenia, ale raczej powinieneś wiedzieć, że chodzi o uprawnienia, które musisz odnawiać co 5 lat, jeżeli latasz dronem o masie powyżej 250g i jako operator musisz być zarejestrowany, a dron musi mieć naniesiony numer operatora. Też o tym już pisałem, więc użycie określenia "licencja" było skrótem myślowym, bo myślałem, że to ogarniesz.  Pisałem już też o tym, że można od googla ubiegać się o wymazanie obiektów prywatnych, o to samo może upomnieć się jednostka wojskowa. To jest ich sposób po prostu na polubowne załatwianie takich spraw, bez zbędnych dróg prawnych. To co innego niż zdjęcia z drona wykonywane przez osoby prywatne lub firmy, których zleceniem była jakaś konkretna działalność. Wtedy taka jednostka może iść do operatora drona i zażądać usunięcia zdjęć lub wymazania konkretnych obiektów i ma do tego prawo, jak nie to sprawa kończy się rozstrzygnięciem w sądzie. Nie, nie pisałeś i wiem o strefach, ale podałem po prostu dosadny przykład by zobrazować jak wygląda Twoje myślenie w tym temacie, że jak coś nie jest wprost zakazane to jest dozwolone. Nie, to tak nie działa, bo to co robisz musi być wykonywane z poszanowaniem praw innych osób czy Ci się to podoba czy nie.  
    • Horizon na PS5 ma tryb 40fps, tzw balans, bo sam grałem na tym klatkarzu na moim monitorze 1440p. Dla pewności można zobaczyć OSD na monitorze, które pokazuje wyświetlany jest aktualnie obraz, plus zmiana między trybami graficznymi zawsze obraz mignie, bo zmienia się 60hz na 120hz.
    • Ale to już nie pierwsza taka sytuacja, głupie to strasznie taka scheda po konsolach gdzie zawsze jest biedne anizo najczęściej x4 
    • Nie wiem czy HFW tak ma, ale niektóre studia Sony robią tryb 40 fps właśnie z myślą o tv 120 Hz ale to garstka gier
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...