Skocz do zawartości
Spl97

Zen 3(AMD Ryzen 5xxx) - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Ja się nie palę na nową platformę ta powinna mi styknąć dość długo. Zmieniam CPU bardziej aby wyprostować kwestie latania na wysokim fclk na 4 ławkach. 3800 MHz na ramie przy CL16 jak to się mówi jest good enough. Tak naprawdę to spokojnie stykał mi już r5 3600 xD

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się przesiadłem z kompa, którego mam drugiego w sigu więc ciągle jestem w szoku ;) wydawało mi się, że w sumie może medium może 1080p ale tam wszystko działa spoko, wydawało mi się :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Alyjen napisał:

Ja się przesiadłem z kompa, którego mam drugiego w sigu więc ciągle jestem w szoku ;) wydawało mi się, że w sumie może medium może 1080p ale tam wszystko działa spoko, wydawało mi się :D

Szok to ja miałem po przesiadce na 3080 zarówno jeśli chodzi o pobór prądu jak również i wydajność. 3070 było fajne ale to to jest dewastator nawet jakby przytniesz zegar i zamkniesz pobór na poziomie 3070 to dalej wydajność w 4k się zgadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Art385 napisał:

Szok to ja miałem po przesiadce na 3080 zarówno jeśli chodzi o pobór prądu jak również i wydajność. 3070 było fajne ale to to jest dewastator nawet jakby przytniesz zegar i zamkniesz pobór na poziomie 3070 to dalej wydajność w 4k się zgadza.

taki był plan ale jak się nie ma co się lubi.. GTX 970 a RTX 3070 to serio jest przepaść ;) zresztą nawet jeszcze zanim 3070 wyrwałem to 5800X ze starą grafiką i tak działał dużo lepiej, płynniej, niej shutteringu i innych dziwnych akcji 

Edytowane przez Alyjen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ja się przesiadałem z kręconego 1070Ti i to też była przepaść u ciebie to nie przepaść to wielki kanion xD

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Art385 napisał:

Myślę, że ddr5 powstrzyma mnie skutecznie od grzebania. Tutaj zrobię przekładkę na 3800x pójdzie do chrześniaka a ja mam sensowny pretekst aby sobie włożyć 5800x :E No i wiesz biosy będą optymalizowane pod zen3 więc szkoda by było nie skorzystać

Przejdziesz za 3 lata na Lunar Lake, Zen 5 z DDR5 9600Mhz, CL 20, PCI-E 5.0, USB4.2 itd. na super wydajnego najnowszego kompa, no i RTX5090 48GB GDDR6X. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Stjepan666 napisał:

Przejdziesz za 3 lata na Lunar Lake, Zen 5 z DDR5 9600Mhz, CL 20, PCI-E 5.0, USB4.2 itd. na super wydajnego najnowszego kompa, no i RTX5090 48GB GDDR6X. :E

Hmm przy tej inflacji cen na hardware to będzie jakieś 30 tysięcy podczas okazji xD 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Art385 napisał:

Wiesz ja się przesiadałem z kręconego 1070Ti i to też była przepaść u ciebie to nie przepaść to wielki kanion xD

coś czuje że za chwile się przesiądziesz na 3080ti :E skoro taki r5 3600 by ci wystarczył a przekładasz do 4K to definitywnie pokazuje przypadek swędzących rąk ? 

44 minuty temu, Alyjen napisał:

taki był plan ale jak się nie ma co się lubi.. GTX 970 a RTX 3070 to serio jest przepaść

dla mnie 25% + wydajności gpu to jest już przepaść :) więc nic dziwnego jak 3070 jest 3x wydajniejsza :E jak przełożyłem z 2060 na 2070S nie tak dawno to już była przepaść :pimp:

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no bez przesady po co mi 3080ti? to znaczy jak wyskoczą z jakimś sensownym msrp to może zapoluje ale to raczej nie możliwe aby było tanio. Natomiast przesiadka na cpu z 1 chipletem z pociętych 2 chipletów jakiś sens ma może nie największy, może nawet nie duży ale jakiś ma xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem zmieniac swojego obecnego cepa na 5900x,ale ich ceny poszly 50% w gore i szczerze mowiac chyba mi sie odechcialo...(proc do rtx3080) ,po prostu niesamowicie podroza-szczerze mowiac jestem w lekkim  szoku:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, oizo76 napisał:

Mialem zmieniac swojego obecnego cepa na 5900x,ale ich ceny poszly 50% w gore i szczerze mowiac chyba mi sie odechcialo...(proc do rtx3080) ,po prostu niesamowicie podroza-szczerze mowiac jestem w lekkim  szoku:/

Poluj na strzała na 5800X za 1950 zł albo normalnie za 2050 zł i nic lepszego Ci nie potrzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5800x?To juz chyba wole 3950x zostawic.

5800x wszedzie dostepne od reki,tylko te zasrance 5900x w chorych cenach,tzn teoretycznie byly niby po £520,a teraz to trzeba z £730 zaplacic :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, oizo76 napisał:

5800x?To juz chyba wole 3950x zostawic.

5800x wszedzie dostepne od reki,tylko te zasrance 5900x w chorych cenach,tzn teoretycznie byly niby po £520,a teraz to trzeba z £730 zaplacic :/

Tylko 5800X w grach jest lepsze od 3950X. 

A te 12/24, podobnie jak 16/32 w 3950X to Ci roboty w grach nie zrobi. Szkoda hajsu.

Chyba, że zarabiasz na kompie ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mając 3950x to też bym go wolał xD Zawsze można wyłączyć SMT i pogonić go to the moon 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Art385 napisał:

Mając 3950x to też bym go wolał xD Zawsze można wyłączyć SMT i pogonić go to the moon 

Absurd. 

I ile go pogonisz i na jakim napięciu? No i co z IPC?

Do gier wszystko ponad 8/16 to przerost formy nad treścią.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie bez SMT równe 50mhz więcej na CCX1 i to samo na CCX2 :E pogoniłem to the moon :pimp: chociaż taki 3950 by lepiej pewnie szedł z smt off

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gry w 1080p = 5800X

Gry w 1440p/4K = zostawić 3950X

Jeśli nie grasz w 1080p to wymiana procka dopiero za 2-3 geny. Jeśli dodatkowo robisz użytek z 8 rdzeni więcej, wybór jest już prosty. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, TheMr. napisał:

Gry w 1080p = 5800X

Gry w 1440p/4K = zostawić 3950X

Jeśli nie grasz w 1080p to wymiana procka dopiero za 2-3 geny. Jeśli dodatkowo robisz użytek z 8 rdzeni więcej, wybór jest już prosty. 

W sumie racja. Zapomniałem co się dzieje powyżej 1080P :P

A @oizo76 gra w 4K.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak,4k.

 

nie,wymiana 3950x na 5800x nie wchodzi w gre.

chcialem wlasnie 5900x,kiedy byly niby w normalnych cenach,to doplata z obecnego proca nie bylaby duza,a teraz jest.

Poniucham jeszcze troche,moze cos sie trafi.a jak nie,to tez plakac nie bede.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, oizo76 napisał:

Mialem zmieniac swojego obecnego cepa na 5900x,ale ich ceny poszly 50% w gore i szczerze mowiac chyba mi sie odechcialo...(proc do rtx3080) ,po prostu niesamowicie podroza-szczerze mowiac jestem w lekkim  szoku:/

To,że 5900X i 5950X są w wysokich cenach to jedno,a drugie że tych CPU praktycznie nie ma w sklepach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, MarcoSimone napisał:

@oizo76

A z jakiego powodu tak trzymasz się tej ilości wątków?

Przyszłościowo ?

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobyt na forum bardzo zmienia. Od stanu po byle odpalić grę do maksowania detali, odświeżania oraz zmian estetycznych PC. Przed dołączeniem wystarczało mi, że gra w ogóle odpali, 25 fps low, przycinki, ale dla mnie było OK. Dziś już mnie ręce swędzą jak jeden wentylator w budzie jest inny.

Edytowane przez Saren7
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, MarcoSimone napisał:

Absurd. 

I ile go pogonisz i na jakim napięciu? No i co z IPC?

Do gier wszystko ponad 8/16 to przerost formy nad treścią.

Oj myślę, że przy binowaniu jakie idzie do 3950x to pewnie ustrzeliłby 4.5 GHz na dobrym AIO bez większego trudu, a to już przy porównaniu allcore troszeczkę zmieni sytuację no i to będzie 16 jajek prawdziwych a nie 8 z SMT. Z 3950x jakby nie patrzeć to jednak mocny świniak. Koniec końców nie będzie takiej różnicy jakby się mogło wydawać patrząc na niższe sku.

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Art385 napisał:

Oj myślę, że przy binowaniu jakie idzie do 3950x to pewnie ustrzeliłby 4.5 GHz na dobrym AIO bez większego trudu, a to już przy porównaniu allcore troszeczkę zmieni sytuację no i to będzie 16 jajek prawdziwych a nie 8 z SMT. Z 3950x jakby nie patrzeć to jednak mocny świniak. Koniec końców nie będzie takiej różnicy jakby się mogło wydawać patrząc na niższe sku.

200-300Mhz nie zrobi zadnej roznicy w grach, a 5600X objedzie ten cpu jak chce. Zmiany w Zen3 pod gry sa tak ogromne ze zadne taktowanie w Zen2 nie nadrobi do Zen3. Dobry swiniak ale pod prace a nie pod gry. Skalowanie zegara w grach w Zen2 pow 4300 jest zadne.

Edytowane przez Phoenixsuple
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...