Skocz do zawartości
Spl97

Zen 3(AMD Ryzen 5xxx) - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, SanczoPanczo86 napisał:

Już z  nim gadałem za nim wrzuciłeś ofertę na forum :E pisał że jak opłacę prowizję to wystawi przez allegro ale w dosyć chamskim stylu to napisał i go olałem niech ma :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dla zabawy wysiadłem z pociągu AMD ;-)

Czekam na AM5 w drugiej odsłonie, podobnie w przypadku Intela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem twoją aukcję na allegro ostatnio :D Po opisie proca zorientowałem się że jesteś martinem :smokin:

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Send1N napisał:

Już z  nim gadałem za nim wrzuciłeś ofertę na forum :E pisał że jak opłacę prowizję to wystawi przez allegro ale w dosyć chamskim stylu to napisał i go olałem niech ma :D 

To trzeba było wrzucić tutaj linka do ogłoszenia, skoro widziałeś przede mną ;). Może ktoś inny by się skusił.

Zresztą - ogłoszenie już nieaktualne. Cena była bardzo kusząca jak widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Send1N, wW sumie na OLX trochę jest, więc niekoniecznie oszust... a to że burak. No cóż.
Obstawiam że CPU z kradzieży. 

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy... Tylko co z tego jak cena za lapka z takim podzespołem "zabija".

Gdyby jeszcze tak poza Apple inni producenci ogarnęli AMR to byłaby to super alternatywa. Do wszystkiego się nada (pomijam gry). A i bateria wytrzyma cały dzień - czyli nawet na wyjazd z dziećmi się idealnie nada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nadal zbyt drogo :D w dodatku patrząc na cene tego 11600kf

Swoją drogą to po kliknięciu na niego wypluwa 1499 :> 

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Send1N napisał:

Nadal zbyt drogo :D w dodatku patrząc na cene tego 11600kf

Swoją drogą to po kliknięciu na niego wypluwa 1499 :> 

Wpisz "prezent"

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurczę dzięki :E grubsza technologia i człowiek się gubi ?

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Send1N napisał:

Nadal zbyt drogo :D w dodatku patrząc na cene tego 11600kf

Swoją drogą to po kliknięciu na niego wypluwa 1499 :> 

Tanio już było :D.

Ten 2070S chętnie by przyjął 5600X do towarzystwa ;).

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś szukał szybkiego sposobu na stabilizowanie jajek pod Curve Optimizerem. To nie korzystajcie z CoreCyclera bo ssie paukę. Przepuściłem wiele godzin na tym badziewiu i jedyne co zyskałem to gorszą wydajność w MT i gorszą w ST - super narzędzie bulwo :rotfl:Prime95 na SmallFFT znajduje co trzeba w 30 sekund a nie kilkadziesiąt godzin :E Puszczamy smallfft i czekamy tylko który worker na którym rdzeniu się wyłoży i korygujemy offset. Jak już opanujemy sytuacje i się nie wykładają to patrzymy czy przypadkiem na którychś jajkach nam nie spada zegar efektywny np. do 2.5GHz i korygujemy aż na wszystkich jajkach mamy równiutki zegar. Potem można puścić na 10 minut dla pewności ja trzymałem 1h ale jak się trzymają po osiągnięciu stałej maksymalnej temperatury te kilka minut równo to wszystko jest ok.

Możemy sobie dodać autoOC tak aby pod prime95 +/- zegar wydajności zgadzał się z efektywnym u mnie jest to +50 MHz - wiadomo będą wahania na wydajnościowym w górę ale będą co chwile się spotykać na tej samej wartości. Nie wiem o co chodzi ale wygląda jakby jakaś korekcja napięć zachodziła gdy ustawiamy CO pod stabilność dla 1 jajka i się robi bigos. Teraz core 1 i 2 zamiast na -8 i -6 chodzą na -17 i -18, core 4 i 5 wystarczyło obniżyć negatywny offset z -30 do -28 aby efektywny nie spadał na ~2.5 GHz. Reszta gania na -30. 
Teraz przy 90 stopniach na CPU CB23 trzyma 4.6 GHz allcore a cb20 4.625GHz.   

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Art385Nie nudzi ci sie to grzebanie? Manualne OC ustawisz raz i zapominasz a TY kombinujesz pod gorke i zajmuje to sporo wiecej czasu. Do tego zmienisz bios i wszystko sie sypie a konkretne rdzenie i tak trzeba by przypisywac do schedulera konkretnej aplikacji.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest jego hobby właśnie aby grzebać i układać swoje teorie amerykańskiego naukowca :) :smokin:

  • Haha 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to się może sypać :D Jak ogarnięcie ustawień to moment. Przerażające było testować core cyclerem. Teraz to trwa dosłownie 5 minut. 

Potweakowałem trochę z wykorzystaniem trybu snapshota w hwinfo gdzie można podglądać poszczególne vidy i efekty eleganckie. Nawet najgorsze jajko jest wstanie trzymać stabilne 4.8 bez żadnych spadków pod cb20 efektywnie, najlepszy rdzeń 4.96 GHz na UV na -24. Teście cpu 3dm na 4.7-4.65, a jak jakaś gra zarzuci pod okolice 100% to idzie 4.8 all core. Przy lekkim obciążeniu między 4.85-4.95 GHz. Tak więc po co to kręcić. Biosu na razie nie zmieniam 1.2.0.1 jest ok. Ten się nie glitchuje.
Co do tego czego nie kręcę manualnie to dlatego, że z jakichś nie wiadomych przyczyn sypie mi się CPU powyżej 4.6 GHz z powodu rdzenia 1 i 2 i wyżej nie podskoczę. Co śmieszniejsze każdy z tych rdzeni osobno śmiga na 4.8 GHz na 1.35v co byś na niego nie wrzucił. Aktualnie dziś mogę powiedzieć, że już nie grzebie bo nie mam w czym. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już wcześniej próbowałem CTRa 2.1 RC5 (wykupiłem dostęp) ale niestety mam kiepskie doświadczenia. Było ok przez ok. 10 minut, ale niestety krótko po uruchomieniu AC Valhalla komputer się zawiesił. Te obliczone profile nie były stabilne - podejrzewam że chodziło tu o profil PX. Może jeszcze się pobawię, ale nie wiem czy mi się chce w to bawić, bo resetujący się komputer podczas gry to tylko frustracja ;)  Dajcie znać jak u Was to wygląda. U mnie wyszedł "golden sample".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Moj 3700x w formie brązowej :E widzę że nic w tej kwestii się nie poprawiło względem 2.0 przy teście pół roku temu :)


DIAGNOSTIC RESULTS
AMD Ryzen 7 3700X 8-Core Processor
CPU VID: 1226
CPU TEL: 1220
Max temperature: 64°
Energy efficient: 3,32
Your CPU is BRONZE SAMPLE
Recomended values for overclocking (P1 profile):
Reference voltage: 1250 mV
Reference frequency: 4025 MHz
Recomended values for overclocking (P2 profile):
Reference voltage: 1350 mV
Reference frequency: 4175 MHz
Recomended values for undervolting:
Reference voltage: 1175 mV
Reference frequency: 3875 MHz

 

Zainstalowałem (2.0 usunąłem) i muszę po prostu wrzucić swoje nastawy p1 i p2 bo 4175mhz dla p2 przy 1.35v to ucinanie wydajności :P 

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
3 godziny temu, Send1N napisał:

Moj 3700x w formie brązowej :E widzę że nic w tej kwestii się nie poprawiło względem 2.0 przy teście pół roku temu :)

No w sumie CTR krzemu nie poprawi ? Ja właśnie testuję profil PX. Co ciekawe mimo wyższego traktowania wynik w CPU-Z jest sporo niższy. 1usmus odpisał mi na Twitterze że w CPU Z tak będzie bo wykorzystuje "affinity"?. ?. Zobaczymy czy w CB23 wynik single core  będzie lepszy. Całkiem spoko funkcja bo o 100 mV niższe napięcia przy maksymalnym booscie.

No i na plus pełna obsługa nowej Agesy 1.2.0.

Edit: faktycznie w CB wynik na PX PROFILE lepszy.

Edytowane przez severall

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Subman napisał:

Ja już wcześniej próbowałem CTRa 2.1 RC5 (wykupiłem dostęp) ale niestety mam kiepskie doświadczenia. Było ok przez ok. 10 minut, ale niestety krótko po uruchomieniu AC Valhalla komputer się zawiesił. Te obliczone profile nie były stabilne - podejrzewam że chodziło tu o profil PX. Może jeszcze się pobawię, ale nie wiem czy mi się chce w to bawić, bo resetujący się komputer podczas gry to tylko frustracja ;)  Dajcie znać jak u Was to wygląda. U mnie wyszedł "golden sample".

Skoro Ci się resetuje to po prostu obniżaj o 25MHz zegar, po czym testuj stabilność powiedzmy 30 minut w CB. CTR testuje profile bardzo krótko więc nie ma pewności że będą 100% stabilne. Traktowałbym go raczej jako idealny menadżer profili niż narzedzie do podkręcania. Diagnostyka to tylko wstępne propozycje które wymagają weryfikacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, severall napisał:

No w sumie CTR krzemu nie poprawi ? Ja właśnie testuję profil PX.

Już wklepałem swoje nastawy + PX stabilne na 4450mhz git, singlecore w cbr20 sie poprawiło i latency w aida o 0,7ns :E 

dfeecdf1cb1aa.png

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Send1N napisał:

Już wklepałem swoje nastawy + PX stabilne na 4450mhz git, singlecore w cbr20 sie poprawiło i latency w aida o 0,7ns :E 

dfeecdf1cb1aa.png

Ja właśnie złapałem crasha z PXem w CoDzie. WHEA Error. Muszę pewnie podnieść napięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Taki komentarz znalazłem pod zakupem rtx 4070ti aero   w sumie to miedzy rtx 4070super a rtx4080super to jakieś od 1 do 30fps więcej za 2 tysiące więcej ... 
    • Bardzo milo, w tym roku to juz chyba 3 update firmware. W tamtym roku ludzie dlugo czekali na pooprawke do HDR a teraz dosc sprawenie im to idzie. 
    • No sry ale widać w tv nie czytają jakże opiniotwórczego działu z forum pclab. Xd Ale w tv jak zwykle sieją panikę i pewnie co poniektórzy już paszporty w garściach i zapasy papieru wykupują ze sklepów w oczekiwaniu na atak Hamasu na biedronkę.
    • Ok, takie maja zapisy regulaminu, ale nie zmienia to faktu ze sklep jest calkowicie legalny na terenie UK. Oczywiscie dla wielu osob zadna kluczykownia nie jest legit i nie jestem w stanie zmienic takiej opinii, niewazne jakich danych nie przytocze.  1. Zgoda, baza fanow jest wieksza, a zainteresowanie jest jakie jest, nie mamy wplywu na to ile osob kupi gre, pomimo oferowanej jakosci. 2.) Tak jak pisalem, nie zyjemy w idealnym swiecie. 3. Tak, oczywiscie, przeciez wrzucilem dane sprzedazowe z ostatnich 4 FF, to jest jedna wielka rownia pochyla, z tytulu na tytul jest coraz gorzej, wyniki finalowej odslony FFVII moga byc naprawde fatalne, jesli SE nie znajgdzie przyczyn problemu i nie sprobuje ich wyeliminowac. Tak jak pisalem wczesniej - rozbicie jednej gry na 3 czesci, 3-4 letni cykl wydawniczy, wiele zmian fabularnych, jedna platforma. Jakosci Rebirth nikt nie odmawia, te 4 czynniki powyzej robia krzywde tej grze i calej serii. I tu sie bardzo mylisz, bo ja wiem ze to bardzo dobra gra i bardzo chce ja ograc. Zarowno Wy, jak i osoby ktore znam prywatnie i ktore ja ograly mowia mi to samo. Nie podwazam jej jakosci w zaden sposob, za to bardza wkurza mnie ze tak dobry tytul przepada, przez idiotyczna polityke SE. Powody wymienilem, mozesz sie z nimi zgodzic lub nie. EOT.
    • Przy czym tego 1060 to fajnie by wymienić max do roku, bo inaczej trochę bez sensu iść w AM5 i siedzieć na takiej starej karcie. Pod 1080p to nie trzeba nie wiadomo czego, jakiś RTX 4060 /  4060 Ti / RX 6700 XT, to już będzie spoko.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...