Skocz do zawartości
Spl97

Zen 3(AMD Ryzen 5xxx) - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

@Art385

MX2 jest rzadka, rzadsza niż kryonaut, mx4 jest znacznie gęstsza, mx5 jest po środku, dobrze się rozprowadza ale mx2 jeszcze lepiej :E 

Bardzo mało dajesz tego negatywu, ja tam walę po -30 / -20 wtedy dłużej utrzymuje lepsze zegary allcore wolę to niż walkę o lepszego boosta na 1 rdzeniu +25 czy 50mhz staram się osiągnąć kompromis, jakbym miał normalną sztukę mojego cepa to bym w ogóle się tym nie bawił no ale bez jaj 4.6ghz stabilne allcore  to były sztuki ryzena 3600 na tym forum :E 

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Send1N napisał:

@Art385

MX2 jest rzadka, rzadsza niż kryonaut, mx4 jest znacznie gęstsza, mx5 jest po środku, dobrze się rozprowadza ale mx2 jeszcze lepiej :E 

Bardzo mało dajesz tego negatywu, ja tam walę po -30 / -20 wtedy dłużej utrzymuje lepsze zegary allcore wolę to niż walkę o lepszego boosta na 1 rdzeniu +25 czy 50mhz staram się osiągnąć kompromis, jakbym miał normalną sztukę mojego cepa to bym w ogóle się tym nie bawił no ale bez jaj 4.6ghz stabilne allcore  to były sztuki ryzena 3600 na tym forum :E 

Bo testuje stabilność i mnie wku* xD denerwuje jak mi się coś sypie. Ostatnio nawet przerzuciłem się z powrotem na CR2 bo myślałem, że może ustawienie CAD mi bruździ no ale to nie to. Teraz na szczęście -5 mi się wykrzyczało w miarę szybko i nie dawało złudnej nadziei tak więc zostawiam ustawienie z -1 -1 dla sypiąceych się jąder bo to mam dniami testowane i wywalone. Jednak co ciekawe pomimo niższych napięć i boostów AIDA wypluwa lepsze wyniki xD Czemu? nie wiem 

Xa9Su4V.png

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyłącz wszystko na pasku albo zrób test w awaryjnym to zobaczysz magię :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już lapę z tymi profilami w CRT, narazie zostawilem to co mi wyplulo po diagnostyce (srebrna sztuka), w bfie mi trzyma 4575 przy 1.265v i w tym momencie grafa zaczyna sie dusic :D mimo ze to tylko 1080p :D i to na  ultra-low detalach w dx12. Wymiana proca na duzy + czekac na nowego bfa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CTR potrafi wypluć o 100-150mhz niższy zegar przy napięciu na którym sam ustabilizujesz go wyżej, ja z tego co wypluwał nie korzystałem, dopóki ctr nie będzie wykrywał propozycji negatywnej dla curve optimizera to już go nie tykam ? to jest tylko dobre jak wprowadzasz tam swoje nastawy aby mieć hybrydę z 2 profili na dane zastosowania inaczej możesz tracić zostawiając to co wypluwa pod grami. Jak proc tylko pod granie to wyłącz smt przy 5900 będzie lepiej/nieco chłodniej i idź w max zegar.

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Dominix1910 napisał:

Już lapę z tymi profilami w CRT, narazie zostawilem to co mi wyplulo po diagnostyce (srebrna sztuka), w bfie mi trzyma 4575 przy 1.265v i w tym momencie grafa zaczyna sie dusic :D mimo ze to tylko 1080p :D i to na  ultra-low detalach w dx12. Wymiana proca na duzy + czekac na nowego bfa :)

4575Mh dla tego cpu to slabizna, mozna wycisnac wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można, przyjdzie czas na większą zabawę, ale nawet na tym taktowaniu to już grafa robi się słaba a nie proc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szybko wynik.

Zaraz zaktualizuje bios, pobawię się LLC i może uda się 4,7 poniżej 1,3 V

2OwAHiD.gif

 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Dominix1910 napisał:

Można, przyjdzie czas na większą zabawę, ale nawet na tym taktowaniu to już grafa robi się słaba a nie proc ;)

Do 1440p to  juz bedzie trzeba pchac mocniejsza grafe :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Saren7 napisał:

Na szybko wynik.

Zaraz zaktualizuje bios

stxpagbydwm41.png

  • Thanks 1
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Fortis 3 pod Cinebench R23 1,25 V temperatura dobija do 75 stopni, wentylator 100%. Grzeje się dużo mocniej jak R5 3600. Wychodzi około 10 stopni przy tym samym napięciu. Macie jakieś odniesienie? 4,7 1,25 V przeszło 10 iteracji R23 dalej gry będą weryfikować. Jak się znudzi to przyjdzie PBO.

Edytowane przez Saren7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Saren7 napisał:

Na Fortis 3 pod Cinebench R23 1,25 V temperatura dobija do 75 stopni, wentylator 100%. Grzeje się dużo mocniej jak R5 3600. Wychodzi około 10 stopni przy tym samym napięciu. Macie jakieś odniesienie? 4,7 1,25 V przeszło 10 iteracji R23 dalej gry będą weryfikować. Jak się znudzi to przyjdzie PBO.

Puść Geekbench 5, jak przejdzie cały to jest ok. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepisałem poniższe nastawy, które były na R5 3600 stabilne.

Z 5600X po 3 minutach sypie błędami w TM5. Macie jakieś propozycje zmian?

TDcYBG5.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało się okiełznać zmniejszając procodt do 34,3. Pierwszy raz  Latency<57 ns

 

9CI3mSr.gif

Edytowane przez Saren7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, seba1995x napisał:

Puść Geekbench 5, jak przejdzie cały to jest ok. 

Przechodzi, warunek to ustawienie wentylatora min 1200 rpm. Jak miałem na auto wysypało się od temperatury. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Atakuj 4000 Mhz! :glodny:

Edytowane przez addept

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Saren7 napisał:

Przechodzi, warunek to ustawienie wentylatora min 1200 rpm. Jak miałem na auto wysypało się od temperatury. 

To próbuj 4,8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Dominix1910 napisał:

Można, przyjdzie czas na większą zabawę, ale nawet na tym taktowaniu to już grafa robi się słaba a nie proc ;)

Myślisz że zauważysz różnicę między tymi 4575 a np 4.7ghz ? :E to powiem ci że nie chyba że w teście aida i benchmarkach, to jest raczej problem psychiczny i OSD :) 

2 godziny temu, Saren7 napisał:

wentylator 100%. Grzeje się dużo mocniej jak R5 3600. 

Mówiłem :E u mnie przy 1.32v allcore na tym samym chłodzeniu 5-6c więcej jak przy 3700x 1.35v

Ja do 4.7 allcore to bym musiał dać 1.4v i to czymś schłodzić jeszcze, może w zimie sprawdzę, ubiorę się w kurtkę i otworzę wszystkie okna przy -20c

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Send1N napisał:

Myślisz że zauważysz różnicę między tymi 4575 a np 4.7ghz ? :E to powiem ci że nie chyba że w teście aida i benchmarkach, to jest raczej problem psychiczny i OSD :) 

 

W BF V pewnie nie, bo jak pisałem, grafa zaczyna być problemem skoro dobija mi 95-99%  kiedy gra wypluwa 250+ fps-ów a to tylko 1080p.

Może w BF2042 bedzie różnica między 4575 a 4.7 ale do tego jeszcze sporo czasu.

Obecnie to pewnie zostawie jak jest, bo wydajnośc w uj większa i tempy niższe :) bo i niższe napięcie mi serwuje niż co to miałem na 3700x. Pewnie jeszcze skoro CRT daje niższe zegary, coś tam ręcznie podciągnę wyżej i tak zostawię.

 

  

3 godziny temu, Phoenixsuple napisał:

Do 1440p to  juz bedzie trzeba pchac mocniejsza grafe :D

Jeśli 3080 pojawił by się w cenie do 700GBP to może, czasami na alertach takie ceny się pojawiają, ale to pewnie w pół sekundy znikają więc ciężko wyrwać. Widząc co się dzieje raczej tak się nie stanie że będa bez problemu do kupienia za taki pieniądz. ale nadzieja jest skoro procki zaczynają być dostępne, więc będe musiał poczekać do seri 4xxx a na nowym monitorze w fps-ach ciąć maksymalnie detale by te 150-200fps utrzymać.

Edytowane przez Dominix1910

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Dominix1910 napisał:

Obecnie to pewnie zostawie jak jest, bo wydajnośc w uj większa i tempy niższe :) 

ja bym pod gry na 12/24 wyłączył SMT i jechał z zegarem, możesz wtedy wystrugać wyższy a przy 12 rdzeniach nie potrzebne ci SMT ba może być nawet lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Send1N napisał:

ja bym pod gry na 12/24 wyłączył SMT i jechał z zegarem, możesz wtedy wystrugać wyższy a przy 12 rdzeniach nie potrzebne ci SMT ba może być nawet lepiej.

No tak, tylko że obecnie jedynie BF jest taką bardziej wymagającą grą w którą gram, i to nawet nie tak dużo jak kiedyś, w wowie to nic nie da, w F1 nowym jak wyjdzie zapewne też więc imo bez potrzeby :) A jak kiedyś w tym roku przyjdzie monitor to wtedy tym bardziej bedzie grafa za słaba niż proc :) Może przy okazji nowego sezonu w F1 będę sobie coś sklejał na YT to właźić do biosu żeby SMT włączyć spowrotem żeby w Vegasie to lepiej hulało mija się z celem.

Są gdzieś jakieś testy w czym wyłaczenie SMT pomaga?

Edytowane przez Dominix1910

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Send1N napisał:

ja bym pod gry na 12/24 wyłączył SMT i jechał z zegarem, możesz wtedy wystrugać wyższy a przy 12 rdzeniach nie potrzebne ci SMT ba może być nawet lepiej.

Wylaczanie SMT to mit i lepiej nic nie bedzie ;) chyba ze gra to jakis stary rupiec to wtedy moze zrobi roznice ale nie w nowych grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszedłem do wniosku, że zamiast 4,7 na wszystkich rdzeniach lepiej będzie prze curve -30 na każdy rdzeń i + 200 MHz boost. Czyli stracę -50 MHz dla wszystkich rdzeniach, a przy mniejszym obciążeniu można zyskać do 150 MHz.

Edytowane przez Saren7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, seba1995x napisał:

To próbuj 4,8.

Już przy 1,27 V temperatury dobijają do 80 stopni. Chłodzenie blokuje walkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Saren7 napisał:

Już przy 1,27 V temperatury dobijają do 80 stopni. Chłodzenie blokuje walkę.

W czym ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • W sumie to są mody i są mody. Z jednej strony jest taki np. M&B: Bannerlord, gdzie podstawowa gra jest bardzo dobra, a mody to czasami taki Eagle Rising, czyli kompletna przeróbka. Na drugim końcu spektrum mamy np. gry Paradoxu, gdzie na czoło wysuwa się Cities: Skylines 2,  gdzie gra jest goła i Paradox wprost wręcz oczekuje, że community naprawi grę modami, bo sama gra jest goła. Bethesda wpada w tę drugą kategorię.   W takim razie wychodzi na to że nie każde modowanie to frajerstwo, jak samo studio swoją grę wspiera, poprawia i rozszerza, to OK - ale w przypadku Bethesdy, która wydała bubel bo przecież moderzy naprawią, to już jak najbardziej frajerstwo.
    • Unikać podatków można próbować zawsze i jednocześnie da się zarabiać nawet płacąc podatki więc generalnie niczego to nie zmienia w wątku flipperów. No i przypominam że najwyższe stadium rozwoju flippera to nie jest wywalanie 500k i 100k na remont tylko rezerwacja i odsprzedanie cesji 
    • https://videocardz.com/newz/amd-ryzen-granite-ridge-zen5-desktop-cpus-with-6-and-8-cores-and-170w-tdp-spotted-in-transit
    • Mam ~10000zł przygotowane na budżet. Sklep nie ma znaczenia (prawdopodobnie i tak będę brał osobno każdą część ze sklepu gdzie taniej, nawet zza granicy). Monitor już mam (5120x1440). System, peryferia (klawiatura itp) też już mam. Jedyne co to wentylatory do dokupienia jeśli będzie trzeba. PC będzie wykorzystywane do gier (rozdzielczość j.w. co chyba odpowiada 4K) oraz praca (programowanie na maszynach wirtualnych, tworzenie gier, obróbka wideo). Praca głównie w programach Adobe (Premier Pro, After Effects, Photoshop) oraz JetBrains.   Na razie przygotowałem sobie coś takiego pezet - sprawdź listę zakupową w x-kom.pl (yenfp29sn)   Na czym mi zależy Dysk - Dużo miejsca dlatego dysk 4TB. 2TB może się szybko skończyć. RAM - Może warto do 64GB dołożyć? Płyta główna - Obowiązkowo Wi-Fi. Obudowa - Nie wiem dlaczego, ale akwarium mi się podoba.   Jestem w stanie trochę dopłacić jeśli jakiś komponent jest bardziej "przyszłościowy".   Z góry dzięki za wszelką pomoc!
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...