Skocz do zawartości
Spl97

Zen 3(AMD Ryzen 5xxx) - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, Phoenixsuple napisał:

W czym ??

Już w R23. W Primie pewnie blisko 100 byłoby. Może trochę wina jest po stronie pasty. Zabrakło mi Gelida i miałem rezerwowo Cooler Master Essential E1. 7 lat temu kupiona XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Saren7 napisał:

Już w R23. W Primie pewnie blisko 100 byłoby. Może trochę wina jest po stronie pasty. Zabrakło mi Gelida i miałem rezerwowo Cooler Master Essential E1. 7 lat temu kupiona XD

prime nie polecam, wystarczy Blender do gier ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy jakim minimalnym napięciu 5600X robi 4GHz, sprawdzał ktoś ?

Oraz jaki wynik w Cinebench R20 wtedy ma ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Send1N napisał:

Myślisz że zauważysz różnicę między tymi 4575 a np 4.7ghz ? :E to powiem ci że nie chyba że w teście aida i benchmarkach, to jest raczej problem psychiczny i OSD :) 

Mówiłem :E u mnie przy 1.32v allcore na tym samym chłodzeniu 5-6c więcej jak przy 3700x 1.35v

Ja do 4.7 allcore to bym musiał dać 1.4v i to czymś schłodzić jeszcze, może w zimie sprawdzę, ubiorę się w kurtkę i otworzę wszystkie okna przy -20c

Na Fortisie zabawa kończy się już w okolicach 1,27 V przy benchmarkach.  Aktualnie szukam najniższego napięcia dla 4,7. Próbowałem też PBO, ale wtedy napięcie podczas grania 1,31-1.36 V. Co prawda jest 150 MHz więcej, ale chyba nie warto i zostanę z OC wszystkich rdzeni. Jakie masz napięcie podczas grania np. BFV?

Jak mam OC na wszystkie rdzenie to przechodzi Geekbench, R23, Blender o TM5. Z PBO są błędy przy TM5, pozostałe ok.

Edytowane przez Saren7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Phoenixsuple napisał:

Wylaczanie SMT to mit i lepiej nic nie bedzie ;) chyba ze gra to jakis stary rupiec to wtedy moze zrobi roznice ale nie w nowych grach.

Zegar można wyższy uzyskać jak ktoś chce wtedy, ja tak robiłem na 3700x swego czasu smt on ccx1 4350, ccx2 4250 / smt off ccx1 4450, ccx2 4350

9 godzin temu, Saren7 napisał:

Już przy 1,27 V temperatury dobijają do 80 stopni. Chłodzenie blokuje walkę.

Czyli norma myślałem że może jeszcze oprócz dobrej sztuki trafisz 10c chłodniejsza jak tu co niektórzy pisali :E u mnie przy takim vcore 5c na aio mniej do 80 dobijam na 1.3v a do 83 na 1.32 w cbr20 oczywiście przy normalnej temperaturze otoczenia nie takiej jak dzisiaj ? 

Tylko że mi dochodzi jeszcze ram na 1.5v ;) 

 

1 godzinę temu, Saren7 napisał:

Próbowałem też PBO, ale wtedy napięcie podczas grania 1,31-1.36 V.

No w niczym nie przeszkadza tak działa boost, musi być troche napięcia aby taktowanie się nie wywaliło, myślałeś że pbo będzie działać poniżej 1.3v magicznie ? :E zauważ że temperatury niewiele różnią się od allcore oc wtedy w grach, jak odpalisz test to spadnie i tak to ma działać. w BF5 miałem 70-72c ale tam jest ciągle praktycznie 90W w metro exodus mam 55-65. Jak chcesz to możesz dać curve -30 allcore i szukać stabilnego doładowania nie wiem +50 / +100 wtedy będzie najlepszy kompromis z boostem i temperaturami.

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z PBO mam problem przy TM5. Ze statycznym OC te same nastawy pamięci bez problemu przechodzą 10 cykli TM5. Zauważyłem, że w mojej sztuce powyżej 4,725 MHz pojawia się wyraźnie gorsze skalowanie z napięciem. Aktualnie udało się 4,7 1,23 V i chyba tak zostawię. Następny próg to 4,75 i 1,28 V. Pewnie 4,8 wymagałoby co najmniej 1,33 V lub więcej. 

Edytowane przez Saren7
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to jak ty masz takie wyniki to nie ma o czym rozmawiać :E 4.7 1.23v ja nie wiem skąd wy bierzecie  te ryzeny bo jeszcze dobrze nie trafiłem ? myślałem że bawisz się w pbo z innego powodu :] 4750 poniżej 1.3 też kozak. Skalowanie nie tylko na twojej jest takie często tak bywa że dodatkowe 25mhz wymaga srogiego voltażu bądź jest już kompletna ściana, mój chodzi stabilnie na 4575 przy 1.2v a do 4650 potrzebuje 1.35v ?

Dlatego poszedłem w pbo bo mi głowa nie pozwoliła używać takiego taktowania mimo że różnicy nie ma w grach, ernorator z forum miał r5 3600 stabilny na 4.6ghz ?

Możesz spokojnie zostawić 4750 1.28 skoro tylko na nim grasz bo i tak się grzał nie będzie w giercowaniu.

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Saren7 napisał:

Na Fortisie zabawa kończy się już w okolicach 1,27 V przy benchmarkach.  Aktualnie szukam najniższego napięcia dla 4,7. Próbowałem też PBO, ale wtedy napięcie podczas grania 1,31-1.36 V. Co prawda jest 150 MHz więcej, ale chyba nie warto i zostanę z OC wszystkich rdzeni. Jakie masz napięcie podczas grania np. BFV?

Jak mam OC na wszystkie rdzenie to przechodzi Geekbench, R23, Blender o TM5. Z PBO są błędy przy TM5, pozostałe ok.

Zapodaj jakies wyniki, benchae oraz staty z hwiinfo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Phoenixsuple napisał:

Zapodaj jakies wyniki, benchae oraz staty z hwiinfo ;)

B5yBtCN.gif

CxrIsQS.gif

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapodaj jeszcze CB23 i CB20 Single i Multi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze IF poszło stabilne na 1900 :> fajnie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Send1N napisał:

A jeszcze IF poszło stabilne na 1900 :> fajnie ?

Jeszcze wstrzymam się z oceną. WHEA może jeszcze się pojawić ? Lato + Fortis 3 i na 1,23 V przekroczyło 70 stopni. Może dałoby się 4,8 dla sportu ale chyba tylko AiO.

6 minut temu, Phoenixsuple napisał:

Zapodaj jeszcze CB23 i CB20 Single i Multi ;)

Jak znajdę czas to wrzucę. Pamiętam R20 multi było 4709.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Saren7 napisał:

Lato + Fortis 3 i na 1,23 V przekroczyło 70 stopni. Może dałoby się 4,8 dla sportu ale chyba tylko AiO.

Wiele byś nie zyskał przy tych cpu to i tak dobra temp jak na te warunki i to chłodzenie. Ciesz się fajną sztuką ;) 

Single z CBR20 jakby ci się chciało to możesz wrzucić bo bym porównał ze swoim pbo :P 

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Saren7 napisał:

Jak znajdę czas to wrzucę. Pamiętam R20 multi było 4709.

Wierze aczkolwiek jak z kims rozmawiam o OC to licze na pamiatki w postaci sccreenow, kotre zawsze gdzies tam zostaja i mozna do nich wrocic i porownac ;)  Wszystko musi byc przyjete na "papier" :D

Edytowane przez Phoenixsuple
  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że drukujesz te screeny i wpinasz do segregatora ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Send1N napisał:

Rozumiem że drukujesz te screeny i wpinasz do segregatora ?

Otoz to :cool3:

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Send1N napisał:

ja bym pod gry na 12/24 wyłączył SMT i jechał z zegarem, możesz wtedy wystrugać wyższy a przy 12 rdzeniach nie potrzebne ci SMT ba może być nawet lepiej.

Nie musisz 5900x jest lepiej binowany niż 5600x i 5800x tam łatwiej pojechać z zegarem w górę. Szczególnie z włączonym CPPC strugasz najlepsze jajka. Na reszcie stabilność może być na słowo honoru i w grach masz spokojnie co najmniej 6 jajek lecących na 5 GHz 

11 godzin temu, Doamdor napisał:

Przy jakim minimalnym napięciu 5600X robi 4GHz, sprawdzał ktoś ?

Oraz jaki wynik w Cinebench R20 wtedy ma ?

między 1v a 1.05v a jaki wynik to nie wiem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Art385 napisał:

Nie musisz 5900x jest lepiej binowany niż 5600x i 5800x tam łatwiej pojechać z zegarem w górę. Szczególnie z włączonym CPPC strugasz najlepsze jajka. Na reszcie stabilność może być na słowo honoru i w grach masz spokojnie co najmniej 6 jajek lecących na 5 GHz 

między 1v a 1.05v a jaki wynik to nie wiem 

Czyli podobnie jak w 11Gen, szkoda, że mało komu chce tu się dogłębnie testować procesory. ?

 

Może się mylę i ktoś tu wrzuci wynik. ?

 

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie w Podglądzie zdarzeń jakieś błędy związane np. z fastboot? Na poprzednim cpu też się pojawiały, ale w sumie bez konsekwencji, żadnych blue screenów. Może burdel w systemie, trzeba byłoby format zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.06.2021 o 07:44, kibolkks napisał:

Kilka osób już mówiło tutaj, że nowe batche są gorsze, dodatkowo nowsze biosy również ograniczają boost

Skoro AMD ma coraz więcej słabszych egzemplarzy, to wprowadzili by Ryzen 5600 (bez X, z nieco niższym taktowaniem, w niższej cenie niż 5600X) i byłoby git ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wprowadzą to jeszcze będzie tak że te bez x będą lepsze od tych z x :E jak z 3600 było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba już mogę uznać pierwsza iteracja z nowym procesorem za zakończoną do czasu, gdy znudzą się obecne ustawienia.

Z micronów na 1,41 V udało mi się tyle wicisnąć. Pewnie na b-die urwałbym 2-3 ns.

lAztaXW.png

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Saren7 napisał:

Macie w Podglądzie zdarzeń jakieś błędy związane np. z fastboot? Na poprzednim cpu też się pojawiały, ale w sumie bez konsekwencji, żadnych blue screenów. Może burdel w systemie, trzeba byłoby format zrobić.

Nie powinno być nic. Mam mega zasyfiony system, wielokrotnie uszkodzony obraz i wielokrotnie naprawiany sfc. Puść mu sfc /scannow może się obraz windy zdupcył i świruje albo timingi są lekko niestabilne. Najbardziej cię interesuje założenie whea loggera w podglądzie zdarzeń dla ostrzeżeń/błędów bo może być też, że wali ci IF błędami i przy okazji wypluwa gdzie indziej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Saren7 napisał:

Chyba już mogę uznać pierwsza iteracja z nowym procesorem za zakończoną do czasu, gdy znudzą się obecne ustawienia.

Z micronów na 1,41 V udało mi się tyle wicisnąć. Pewnie na b-die urwałbym 2-3 ns.

 

Zmien kosci na Viperki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast zmieniać kości, niech zmieni kartę graficzną na lepszą, skoro planuje się przesiąść na 1440p. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...