Skocz do zawartości
Spl97

Zen 3(AMD Ryzen 5xxx) - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, severall napisał:

@Art385 jakie latency powinienem tutaj mieć ? :E 

stabilne timingi.png

Kurde nie wiem nie jestem ekspertem od cruciali i nie znam zegara cpu ale będę strzelał 58ns 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, severall napisał:

Mam 58.5. <smutek>

Nie jest zle ale sprawdz różnicę w trybie awaryjnym, jak będzie różnica więcej jak 1/1.5ns to znaczy że winda jest przymulona przez coś co działa w tle np.

@Art385 

przeklepałem jeszcze te timingi luzne jak guma od majtek z twojego screena z 4x8 na 2 ławki + dałem 1.5v i i tak się wypierdala na 1900/3800 w okolicy 8-9min tm5 ? nie ma szans u mnie na magiczne 3800megahercufff ?

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Send1N napisał:

Nie jest zle ale sprawdz różnicę w trybie awaryjnym, jak będzie różnica więcej jak 1/1.5ns to znaczy że winda jest przymulona przez coś co działa w tle np.

@Art385 

przeklepałem jeszcze te timingi luzne jak guma od majtek z twojego screena z 4x8 na 2 ławki + dałem 1.5v i i tak się wypierdala na 1900/3800 w okolicy 8-9min tm5 ? nie ma szans u mnie na magiczne 3800megahercufff ?

a jaki error? czyżby 6? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Send1N napisał:

Nie jest zle ale sprawdz różnicę w trybie awaryjnym, jak będzie różnica więcej jak 1/1.5ns to znaczy że winda jest przymulona przez coś co działa w tle np.

@Art385 

przeklepałem jeszcze te timingi luzne jak guma od majtek z twojego screena z 4x8 na 2 ławki + dałem 1.5v i i tak się wypierdala na 1900/3800 w okolicy 8-9min tm5 ? nie ma szans u mnie na magiczne 3800megahercufff ?

Będą ddr5 to się w końcu odkujesz za chude lata na 3733.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Send1N napisał:

Nie jest zle ale sprawdz różnicę w trybie awaryjnym, jak będzie różnica więcej jak 1/1.5ns to znaczy że winda jest przymulona przez coś co działa w tle np.

Sprawdzę, ale wątpię. Żadnego syfu nie mam ani zainstalowanego ani działającego w tle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, severall napisał:

Sprawdzę, ale wątpię. Żadnego syfu nie mam ani zainstalowanego ani działającego w tle.

a podejrzyj w HWinfo na ile wskakuje ci rdzeń #0 i czy stabilnie trzyma taktowanie podczas badania latency? Bo jak dropi w dół to i czas oczekiwania nie będzie wypasiony 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, severall napisał:

Sprawdzę, ale wątpię. Żadnego syfu nie mam ani zainstalowanego ani działającego w tle.

Też tak myślałem, a jednak 2 ns a awaryjnym urwane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Art385 napisał:

a podejrzyj w HWinfo na ile wskakuje ci rdzeń #0 i czy stabilnie trzyma taktowanie podczas badania latency? Bo jak dropi w dół to i czas oczekiwania nie będzie wypasiony 

Trzyma stabilne 4.95GHz, w trybie awaryjnym podobnym wynik 58,5 ns. Może jednak ciężko zejść przy CL16 niżej, i tak dzięki waszym radom zszedłem poniżej 60 ns.

Edytowane przez severall
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Saren7 napisał:

Też tak myślałem, a jednak 2 ns a awaryjnym urwane.

Tyle to jeszcze mieści się w normie, jak ktoś ma sporą różnicę "to wiedz że coś się dzieje" :E u mnie jest 1 / 1.5ns różnicy. Dzisiaj chłop pisał że ma 5ns różnicy ;) 

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, severall napisał:

Trzyma stabilne 4.95GHz, w trybie awaryjnym podobnym wynik 58,5 ns

To znaczy, że tak ma być. U mnie też w awaryjnym ucina max niecałe 1ns ale system mam zasrany. Jeszcze patrząc na te timingi możesz próbować ciąć TRTP na 9 i przestawić TWR na 18 powinno trochę przyśpieszyć w realu ale nie wiem czy będzie to miało jakiś wpływ na latency 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Send1N napisał:

Wbiłem u siebie z ciekawości te wasze timingi w dodatku u mnie TRCDRD na 14 jest niestabilne nawet na 3600mhz, to się nazywa łindołs optymajz :E 

be36bc4e41378.png

Widzisz, widzisz? A tak sie śmiali z moich ustawień ze podręcznik nie ten że niestabilne itp itd. Można? Można  ?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Send1N napisał:

Tyle to jeszcze mieści się w normie, jak ktoś ma sporą różnicę "to wiedz że coś się dzieje" :E u mnie jest 1 / 1.5ns różnicy. Dzisiaj chłop pisał że ma 5ns różnicy ;) 

Ja nie instaluje nic czego nie używam. Program od MSI i Zotaca zainstalowałem , zminiłem LEDy na takie jak mi pasują i wywaliłem to g***no :E. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Art385 ogólnie wysokie to napięcie trzymasz na procku, realnie w grach i przy normalnym uzytkowniu jakie masz napięcie? Ja zeby mi w ogole przeszło cb20 musialem dac 1.35V na 4.8ghz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Art385 napisał:

To znaczy, że tak ma być. U mnie też w awaryjnym ucina max niecałe 1ns ale system mam zasrany. Jeszcze patrząc na te timingi możesz próbować ciąć TRTP na 9 i przestawić TWR na 18 powinno trochę przyśpieszyć w realu ale nie wiem czy będzie to miało jakiś wpływ na latency 

Jeszcze jest taka rzecz że działam na "starej" Agesie 1.2.0.0 bo ta nowa coś mi się wykrzacza i źle współpracuje z CTRem. Może też ma to delikatny wpływ. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, marcinowozniako napisał:

Widzisz, widzisz? A tak sie śmiali z moich ustawień ze podręcznik nie ten że niestabilne itp itd. Można? Można  ?????

Ja tu chciałem tylko pokazać jaka jest różnica w latency między wami w dodatku mam niższe taktowanie na cpu a 4ns niżej, To że ktoś instaluje świeży system to nie znaczy że on dobrze działa po instalacji bo bez kilku ręcznych zmian i ustawień w10 jest dobrze przymulony :E Dobranie napięć też jest ważne, kiedyś wrzuciłem screena jeszcze na ryzenie 3600 jak po zbyt wysokim wbiciu jednego napięcia, dokładnie VDDG CCD z 63.5ns zrobiło się nagle 78 ?

25 minut temu, Art385 napisał:

a jaki error? czyżby 6? 

Teraz dopiero w 15min wypluło w 5 cyklu

52a4e08923c86.png

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Send1N napisał:

działa po instalacji bo bez kilku ręcznych zmian i ustawień w10 jest dobrze przymulony :E 

Wiem, wiem śmieje się tylko. O jakich ustawieniach mówisz? Od dawna już bardziej jestem zwykłym użytkownikiem niz użytkownikiem pro więc nie śledzę dokladnie tego. System ma 2 lata ale może jeszcze uda się go uratować kilkoma zmianami ustawień.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpisz sobie na YT coś w stylu windows 10 gaming optimized, zobaczysz wzrokowo co warto wywalić/wyłączyć a co włączyć, zawsze można coś urwać z opóźnienia. Nawet po świeżej instalacji w10 tyle pierdół działa w tle że głowa mała.

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, marcinowozniako napisał:

Art385 ogólnie wysokie to napięcie trzymasz na procku, realnie w grach i przy normalnym uzytkowniu jakie masz napięcie? Ja zeby mi w ogole przeszło cb20 musialem dac 1.35V na 4.8ghz

Na moim procu nie przejdziesz nawet CB20 na 4.7 przy 1.35v. To nie ja daje to FIT daje. W obciążeniach takich jak gry@100% co nieźle symuluje TM5 to jakieś 1.33-1.35v podaje 

 

16 minut temu, Send1N napisał:

Ja tu chciałem tylko pokazać jaka jest różnica w latency między wami w dodatku mam niższe taktowanie na cpu a 4ns niżej, To że ktoś instaluje świeży system to nie znaczy że on dobrze działa po instalacji bo bez kilku ręcznych zmian i ustawień w10 jest dobrze przymulony :E 

Teraz dopiero w 15min wypluło w 5 cyklu

52a4e08923c86.png

Heh TWRRD nie zagrało ci i coś się spóźniło i poszedł lekki timeout a to dlatego, że te timnigi za zrobione gdzie TWRRD wynosi 4. 

PS. a TCWL ma być 16 

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Send1N napisał:

Wpisz sobie na YT coś w stylu windows 10 gaming optimized, zobaczysz wzrokowo co warto wywalić/wyłączyć a co włączyć, zawsze można coś urwać z opóznienia.

Jak w trybie awaryjnym który wyłącza wszystko co się da latency jest podobne jak normalnie to wydaje mi się że te optymalizację niczego nie poprawią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie przeoczyłem ten timing :E zaraz jeszcze sprawdzę ale stawiam porażkę :)

1 minutę temu, severall napisał:

Jak w trybie awaryjnym który wyłącza wszystko co się da latency jest podobne jak normalnie to wydaje mi się że te optymalizację niczego nie poprawią.

u ciebie jest wszystko ok z tego co mowisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Send1N napisał:

faktycznie przeoczyłem ten timing :E zaraz jeszcze sprawdzę ale stawiam porażkę :)

u ciebie jest wszystko ok z tego co mowisz

No tak, tak ogólnie mówiłem :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeżeli u niego jest wszystko ok to u mnie tymbardziej , wyniki mam takie jak on praktycznie. 

 

Art385 To jest nadzieja ze mam lepsza sztukę niz Ty :D Ale z drugiej strony mi tam chyba 5960 wypluło na 4.8ghz w normalnym trybie czyli znowu nizej niz Ty co wskazuje ze cos tam moze nie grac do końca. No cóż za 2h nede w domu siadam i działam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, marcinowozniako napisał:

To jeżeli u niego jest wszystko ok to u mnie tymbardziej , wyniki mam takie jak on praktycznie. 

 

Art385 To jest nadzieja ze mam lepsza sztukę niz Ty :D Ale z drugiej strony mi tam chyba 5960 wypluło na 4.8ghz w normalnym trybie czyli znowu nizej niz Ty co wskazuje ze cos tam moze nie grac do końca. No cóż za 2h nede w domu siadam i działam. 

Na bank masz lepszy mój ma wypas 5 rdzeni i 2 ok a 1 to kibel ale najważniejsze, że IMC jest w pytę 4 ławki trzyma bez jęczenia. 

No ale ten nowy bios daje radę napięcia są zabetonowane na PBO i tylko lecisz z zegarkami offsetem. Zrobiłem na razie 4 rdzenie i to te najgorsze z potwierdzeniem stabilności a już boost poszedł w cb20 MT 

em8yAy0h.png

PS. coś mocno nie tak masz 6k pkt to się robi na 4.5 GHz 

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Send1N napisał:

faktycznie przeoczyłem ten timing :E zaraz jeszcze sprawdzę ale stawiam porażkę :)

u ciebie jest wszystko ok z tego co mowisz

To nie przeoczaj te timingi grają i wyliczone są na podziałkach pod moje konkretnie 4 moduły. Oczywiście przez to że mam 4 to nie mogę zrobić takich abym miał wszystko przez 6. No ale te możesz zapiąć na moich modułach i testować do woli nie złożą się a i wydajność jak na CL16 3800 jest elegancka 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...