Skocz do zawartości
Spl97

Zen 3(AMD Ryzen 5xxx) - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Ale ja nie mam 1.55v na ramie tylko 1.48V i tak duzo Ale to bdie i dosyć fajne timingi więc jest ok. W grach jest chłodniej niż przy testach, odpowiednio mi się wentylatory rozkrecaja po obciazeniu gpu wiec nie ma żadnych problemów meshify C to potęga pod tym względem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Saren7 napisał:

To już wygląda dobrze. Próbowałeś też na tych ustawieniach, które wysłałem Tobie na priv?

TM5 przechodzi, ale real bench wywala po 8 minutach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, marcinowozniako napisał:

Nie wiem czy do mnie czy nie ale jeżeli chodzi Ci o soc to chyba błąd programu bo jest w hw info 1.1 caly czas.  Co do temp mam przewiewna budę dobre wentylatory ramy jak widzisz chłodne jak na to napięcie.

 

Art385  wiesz obecne  a tym 1.28V i 4.7ghz temp pod obxiazeniem to ta 70-75 stopni maks pod occt więc jakis zapas do 85 stopni jest, natomiast tak jak mówię te 4.7ghz all core jest spoko tymbardziej że mówię napięcie w miarę fajne. Natomiast w grach np w takim Ac Oddysey to boostuje mi raptem do 4.8ghz a to już przy 1.36-1.38 czyli calkiem wysoko. Tutaj to bym chciał poprawić jeszcze bo nie wieze że to koniec juz procka.  A jak testować stabilność tych pojedynczych rdzeni na maks booscie, mówię ustawiłem na 5ghz na 2 rdzenie bodajże 4 rdzeń chyba już 4.9ghz jest i w Windowsie wbija te taktowania bez restartu ale czy przy większym obciazeniu tej ilości rdzeni to będzie stabilne to nie wiem.

Ja mówiłem o Cb20 ten będzie wsysał tyle watów aż walnie w 95 stopni chyba, że wcześniej stuknie w limity. Testowanie jest proste szczególnie jak Curve optimizera nie używasz. Ot wchodzisz do pliku config.ini tam szukasz "runtimePerCore" z 6m zmieniasz na auto to pozwoli odpalić wszystkie próbki fft i choć test trwa około 12-13 minut to nie spotkasz się z sytuacją gdzie przez 5h np. dany rdzeń nie trafi w jakiś zakres FFT. 
Jeśli chodzi o 5GHz to nie powinno być problemu tylko CPU się grzeje choć CTR operuje na niskim napięciu i w razie co ściąga zegar. Ewentualnie jak wskoczy większe obciążenie to bsod wywali. Jednak myślę, że powinno śmigać na moim najlepsze rdzenie są w stanie wbić efektywnie 5 GHz i chodzić ale ja nie używam CTR. 
Na koniec czy to CTR czy ustawianie w biosie to i tak plus minus wszystkie goldeny 5800x boostują w podobny sposób w grach. Ja generalnie aby zobaczyć na ile jest w rzeczywistości polecieć w grach CPU allcore to włączam TM5 :E on ładnie symuluje gry ale w praktyce jak masz uruchomione CPPC to i tak winda będzie pchała grę po najszybszych i najwyżej boostujących rdzeniach jednocześnie ograniczając te gorsze. Na dobrą sprawę pod gry wystarczy ogarnąć najszybsze jajka pod CoryCyclerem a reszta może być na słowo honoru, bo i tak robi za tło i obciążenie na nich będzie od kilku do maks kilkunastu procent, więc raczej crash im nie grozi 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty mówisz o tym programie cyclecore? U mnie tm5 leci na allcore 4.7 wiec do gier to u mnie przynajmniej tak średnio. Jaki profil używasz na tm5? Ja usmusa v3.

 

Wroce do domu to się jeszcze pobawię. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, marcinowozniako napisał:

Ale ja nie mam 1.55v na ramie tylko 1.48V 

Sory porypało mi się bo jak zobaczyłem na fotce na pierwszy rzut oka 1.55v to nigdy bym nie pomyślał że to SOC :E , sam mam 1.5v na swoich ale od 1.53 w biosie już zaczyna mi je ubijać, nawiewu nie zakładam bo i tak więcej jak 3733 cl14 nie ustabilizuje u siebie ;) 

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, marcinowozniako napisał:

Ty mówisz o tym programie cyclecore? U mnie tm5 leci na allcore 4.7 wiec do gier to u mnie przynajmniej tak średnio. Jaki profil używasz na tm5? Ja usmusa v3.

 

Wroce do domu to się jeszcze pobawię. 

Tak do zobaczenia zegarów to w sumie obojętne ale tak chodzi głównie o to, że to obciążenie @100 lecące na sse ale jednocześnie nie siekające po limitach. Baw się ja co się nabawiłem to moje xD Cały zeszły tydzień ogarniałem jak zmusić to zasrane gówno aby mi nie dropiły napięcia a rdzenie nie boostowały w kosmos. Jak ogarnąłem to minęły 2 dni i wszystko ch*ja warte xD Teraz 6 rdzeni jest stabilne na -30 a 2 na -12 i -10. Ostatecznie zjechałem na 2 z -30 na -29 bo pod FMA3 allcore zauważyłem że chodzą o 5 MHz efektywnie niżej niż reszta i koniec. AMD wpadniecie na pomysł aby negatywny offset w sumie powodował tylko podnoszenie zegarów a przy tym nie opuszczał napięć zajęło tylko niecały rok - jest progres :E 

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem - po ponad dekadzie Inteli przesiadłem się na AMD. Mam 5900X na Unify-X B550. Sprzęt dopiero poznaję i obecnie jest dla mnie czarną magią. Nie mam jeszcze nawet zapinki na AM4 i blok siedzi na "słowo honoru", więc o o/c nie ma mowy.

Ale pracować trzeba i co mnie niepokoi, to pobór mocy w czasie pracy "biurowej". Na wykręconym 10900K + mem 4400MHz platforma pobierała w czasie moich codziennych obowiązków roboczych 70-100W, a na pauzie 60-70W. Na AMD rzadko widzę mniej niż 100W, a przeważnie jest to 100-130W. Mówię o całej skrzynce, nie o procesorze. Jest to o tyle istotne, że mam bardzo progresywnie ustawione wiatraki na chłodnicy by komp jak najdłużej pracował pasywnie.

Ponieważ platformę znam bardzo słabo i nie mam dobrego chłodzenia, obecnie płyta leci niemal wszędzie na auto. Jedyne co zmieniłem to pamięci na XMP, dałem globalny offset CPU na -0,1V, C-states na Enable i zdusiłem proca na 95W. Co jeszcze zrobić, by przy mało obciążających pracach skrzynka brała mniej prądu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi zmiana z B550 Tomahawk na Dark Hero podniosła zużycie o 40W jak nie więcej

Wczoraj zapomniałem wrzucić Latency po wyłączeniu syfu z start up'u systemu (to nie tryb awaryjny):

image.jpeg.5f279df86b7f373332ea63a3dbe157ad.jpeg

Na starym biosie nie udało mi się ustawić IF na 1900. Na dniach pobawię się nowym biosem.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przełożyłem dziś AiO CPU z topu na front w konfiguracji pull/push i temperatury CPU spadły o 9 stopni dla temperatury maksymalnej i 15 stopni dla temperatury średniej. W przypadku dwóch chłodnic od CPU i GPU polecam ustawienie GPU AiO na top obudowy i CPU AiO na front. 

Edytowane przez kowallosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Art385 napisał:

Na dobrą sprawę pod gry wystarczy ogarnąć najszybsze jajka pod CoryCyclerem a reszta może być na słowo honoru, bo i tak robi za tło i obciążenie na nich będzie od kilku do maks kilkunastu procent, więc raczej crash im nie grozi 

I chyba tak bym musiał zrobić chociaż z drugiej strony widzę że to jest podejście zupełnie ale to zupełnie inne niż kiedykolwiek miałem. Tutaj naprawdę daleko mojemu prockowi do takiej prawdziwej stabilności. Mniejsza trochę się pobawiłem tym programem co mówiłeś szkoda że nie można wybrać tam konkretnego rdzenia aby testować, może być losowo po kolei ale nie konkretny numer a szkoda bo tak mógłbym szybko zobaczyć które rdzenie są najlepsze bo z tego co widzę to niektóre nawet na 4850 nie mają stabilności. Ogólnie temat chyba odpuszcze i zostane na tym co mi ctr policzy na stocku ogólnie szkoda na to czasu a efekty dla mnie w sumie mizerne będą. I tak u mnie wąskim gardłem jest GPU w 99% przypadków, w rozdziałce 2560x1440. Czas zabrać się może za jakieś OC albo UV nowego rtx3070 :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, kowallosu napisał:

Przełożyłem dziś AiO CPU z topu na front w konfiguracji pull/push i temperatury CPU spadły o 9 stopni dla temperatury maksymalnej i 15 stopni dla temperatury średniej. W przypadku dwóch chłodnic od CPU i GPU polecam ustawienie GPU AiO na top obudowy i CPU AiO na front. 

Jak masz dwie chłodnice, to najlepiej kupić taką budę, w której jest miejsce na 3 chłodnice ;) Przez chłodnice puścić wyciąg, a wolnym miejscem pod trzecią chłodnicę zrobić dolot zimnego. 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Minciu kto wie co przyniesie los, ostatnio nowa karta średnio co 3 miesiące. więc może na razie wstrzymam się tą budą :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, kowallosu napisał:

Przełożyłem dziś AiO CPU z topu na front w konfiguracji pull/push i temperatury CPU spadły o 9 stopni dla temperatury maksymalnej i 15 stopni dla temperatury średniej. W przypadku dwóch chłodnic od CPU i GPU polecam ustawienie GPU AiO na top obudowy i CPU AiO na front. 

A co z temperaturą GPU w takim razie teraz? :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, marcinowozniako napisał:

I chyba tak bym musiał zrobić chociaż z drugiej strony widzę że to jest podejście zupełnie ale to zupełnie inne niż kiedykolwiek miałem. Tutaj naprawdę daleko mojemu prockowi do takiej prawdziwej stabilności. Mniejsza trochę się pobawiłem tym programem co mówiłeś szkoda że nie można wybrać tam konkretnego rdzenia aby testować, może być losowo po kolei ale nie konkretny numer a szkoda bo tak mógłbym szybko zobaczyć które rdzenie są najlepsze bo z tego co widzę to niektóre nawet na 4850 nie mają stabilności. Ogólnie temat chyba odpuszcze i zostane na tym co mi ctr policzy na stocku ogólnie szkoda na to czasu a efekty dla mnie w sumie mizerne będą. I tak u mnie wąskim gardłem jest GPU w 99% przypadków, w rozdziałce 2560x1440. Czas zabrać się może za jakieś OC albo UV nowego rtx3070 :D 

ależ można wybrać niżej masz coś jak cores to ignore. Wpisujesz tam wszystkie których nie chcesz testować. Tylko uprzedzam, że jest szansa potem, że rdzeń się sypnie przy testowaniu wszystkich ciągiem lub w randomie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To powiedz mi jak boostuje twoj procek przy bardziej obciążających grach typu Ac oddysey czy sotr? Ja wczoraj jak podglądałem jaki wbija profil podczas Ac oddysey to tam oscyluje między px low p2 a po czyli generalnie dosyć duze obciążenie ta gra generuje na procka. Jakie ty masz taktowanie pod cb20 na allcore i napięcie? 

 

Z tego ogolnie co widzę to takie ustawianie proca ctr czy z pod biosu nie na sztywno nie ma za dużo ze stabilnością wspólnego,  no i też dla mnie to mega dziwne gdzie 4.7 GHz allcore jest stabilne na avx2 a 4.8-4.9ghz dla jednego czy dwóch rdzeni przy 1.4v juz nie jest :D Strasznie slabo wyglada to skalowanie w górę i u mnie od 4.7 to już praktycznie ściana się zaczyna....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, marcinowozniako napisał:

To powiedz mi jak boostuje twoj procek przy bardziej obciążających grach typu Ac oddysey czy sotr? Ja wczoraj jak podglądałem jaki wbija profil podczas Ac oddysey to tam oscyluje między px low p2 a po czyli generalnie dosyć duze obciążenie ta gra generuje na procka. Jakie ty masz taktowanie pod cb20 na allcore i napięcie? 

 

Z tego ogolnie co widzę to takie ustawianie proca ctr czy z pod biosu nie na sztywno nie ma za dużo ze stabilnością wspólnego,  no i też dla mnie to mega dziwne gdzie 4.7 GHz allcore jest stabilne na avx2 a 4.8-4.9ghz dla jednego czy dwóch rdzeni przy 1.4v juz nie jest :D Strasznie slabo wyglada to skalowanie w górę i u mnie od 4.7 to już praktycznie ściana się zaczyna....

0,1 GHz w grach nie zrobi różnicy, za to na ramie można najwięcej ugrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, marcinowozniako napisał:

To powiedz mi jak boostuje twoj procek przy bardziej obciążających grach typu Ac oddysey czy sotr? Ja wczoraj jak podglądałem jaki wbija profil podczas Ac oddysey to tam oscyluje między px low p2 a po czyli generalnie dosyć duze obciążenie ta gra generuje na procka. Jakie ty masz taktowanie pod cb20 na allcore i napięcie? 

 

Z tego ogolnie co widzę to takie ustawianie proca ctr czy z pod biosu nie na sztywno nie ma za dużo ze stabilnością wspólnego,  no i też dla mnie to mega dziwne gdzie 4.7 GHz allcore jest stabilne na avx2 a 4.8-4.9ghz dla jednego czy dwóch rdzeni przy 1.4v juz nie jest :D Strasznie slabo wyglada to skalowanie w górę i u mnie od 4.7 to już praktycznie ściana się zaczyna....

U mnie przez 95% czasu w Vallhali to 4.8-4.85 ze max spadkami w w okolice 4.675. Natomiast SSE ma to do siebie, że żre waty ale nie generuje dużo ciepła więc CPU boostuje wysoko stąd ewentualna niestabilność. W praktyce wszystko zależy od testu. Np. OCCT lds avx2 bez extreme mogę ganiać bez errorów na manualu 4.7 grubo poniżej 1.3v z extreme to już 1.3v do 4.6 GHz, SSE gdzieś pomiędzy. Następnie dochodzi jeszcze crashowanie od taktów, od za wysokiego napięcia na rdzeń i od temperatury.

Teraz ta nowa beta jak już napisałem wcześniej jest jak zbawienie. Wygląda to tak jakby napięcia dla poszczególnych rdzeni brała z FIT i offset nie miał na nie większego wpływu. Tak więc teraz najgorszy rdzeń na SVI używa napięć między 1.33 a 1.35 nie więcej nie mniej przy obciążaniu go prime95 sse, inny znowu zawsze między 1.41 a 1.45v. Natomiast offset tylko podnosi zegar jak rdzeń będzie za wysoko taktowany to wywala się. Wcześniej na offsecie napięcia robiły co chciały a takty były poza kontrolo xD

Jeśli chodzi o stabilność to AMD ma takie ustawienia na płytach, że 1. po włożeniu CPU w płytę i włączeniu tracisz gwarancje bo PBO jest włączone :rotfl: 2. Na gorszych sztukach z wydajnym chłodzeniem możesz być niestabilny nie dotykając niczego w biosie. W ekstremalnych sytuacjach ludziom crashują procki już w spoczynku i jednorazowych boostach :E Natomiast jak wyłączysz PBO to CPU boostuje tak do 4.75 i 4.45 w cb20 ale za to jest chłodny. 

Co do napięć u mnie w cb20 to na obecnych ustawieniach między 1.3 a 1.33v 

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Art385 napisał:

Następnie dochodzi jeszcze crashowanie od taktów, od za wysokiego napięcia na rdzeń i od temperatury.

Od za wysokiego napięcia? No sle Ty mówisz o błędach podczas testu a nie sytuacji gdzie komputer Ci się restartuje po włączeniu core cyclera, wtedy wiadomo że chodzi o zbyt małe napięcie.  I to jest to o czym mówię procek potrafi mi wbić 5ghz na systemie i się nie wywalić ale po obciazeniu cyclecorem sse prime odrazu restart kompa, i teraz pytanie czy po prostu trafiłem nie na ten rdzeń który jest wstanie utrzymać to taktowanie czy w ogóle pod obciążeniem żaden rdzeń nie jest wstanie tego taktowania utrzymać a w pulpicie obciążenia nie ma więc jest "stabilnie" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie odpowiedziałeś, 5ghz nie jest stabilne pod obciążeniem a w pulpicie trzyma to "na słowo honoru" wysokie napięcie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie nie do końca bo tak jak mówię, wiem napewno że  rdzeń 1 nie jest wstanie utrzymać takiego taktowania pod cór cyclerem natomiast rdzeni jest 8 a ja tak naprawdę nie wiem który wbija te 5ghz na chwilę.  Chociaż zdrowo rozsądkowo pewnie żaden rdzeń nie jest wstanie tego taktowania utrzymać.  Mi w Ac oddysey przy "najlepszym ustawieniu byl wstanie trzymac 4.8ghz przez większość gry ze spadkami do 4.7ghz co jest wynikiem słabszym niż u Art385 a ten znowu mowi ze proca mam lepszego niż on więc to dalej kwestia poprawnego ustawienia z tym ze jest to dosyć żmudne i mowie nie do końca rozumiem ten mechanizm bo wychodzi na to że mam równiejszy procek jeżeli chodzi o rdzenie stąd all core jest 4.7 przy 1.28 ale nie mam benefitow w postaci wysoko boostujacego proca na pojedynczych rdzeniach stąd raptem 100mhz roznicy między all core a powiedzmy 2 najlepszymi rdzeniami....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustabilizuj te boosty najlepiej pod normalne codzienne użytkowanie zamiast pod tą wypalarkę to może osiągniesz te magiczne 5ghz gdzieś stabilne, CC bazuje na prime95 więc wiesz :E Jak będziesz robił krok po kroku to co art wyczynia to do 2022r będziesz grzebał ? sporo pomocnej wiedzy daje ale niektóre rzeczy należy pomijać aby zapobiec utracie życia ?

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, marcinowozniako napisał:

Teoretycznie nie do końca bo tak jak mówię, wiem napewno że  rdzeń 1 nie jest wstanie utrzymać takiego taktowania pod cór cyclerem natomiast rdzeni jest 8 a ja tak naprawdę nie wiem który wbija te 5ghz na chwilę.  Chociaż zdrowo rozsądkowo pewnie żaden rdzeń nie jest wstanie tego taktowania utrzymać.  Mi w Ac oddysey przy "najlepszym ustawieniu byl wstanie trzymac 4.8ghz przez większość gry ze spadkami do 4.7ghz co jest wynikiem słabszym niż u Art385 a ten znowu mowi ze proca mam lepszego niż on więc to dalej kwestia poprawnego ustawienia z tym ze jest to dosyć żmudne i mowie nie do końca rozumiem ten mechanizm bo wychodzi na to że mam równiejszy procek jeżeli chodzi o rdzenie stąd all core jest 4.7 przy 1.28 ale nie mam benefitow w postaci wysoko boostujacego proca na pojedynczych rdzeniach stąd raptem 100mhz roznicy między all core a powiedzmy 2 najlepszymi rdzeniami....

Jeśli korzystasz z CTR to nie wytweakujesz tego. On opiera się na tym, że stosuje profile w zależności od obciążenia a to wszystko na zaniżonym napięciu. Możesz też poustawiać w biosie offset i limity a boosty testować CTR w praktyce w grach będziesz boostował i utrzymywał 50 MHz więcej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Send1N napisał:

Ustabilizuj te boosty najlepiej pod normalne codzienne użytkowanie zamiast pod tą wypalarkę to może osiągniesz te magiczne 5ghz gdzieś stabilne, CC bazuje na prime95 więc wiesz :E Jak będziesz robił krok po kroku to co art wyczynia to do 2022r będziesz grzebał ? sporo pomocnej wiedzy daje ale niektóre rzeczy należy pomijać aby zapobiec utracie życia ?

Ja już dałem sobie spokój z akrobacjami. Taktowanie na sztywno bez PBO.  Geekbench, Blender, R23, TM5 i na tym kończę zabawę. I tak potrzeba prawie 3h żeby wszystko przejść z rozsądną ilością cykli.

Edytowane przez Saren7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Send1N napisał:

Ustabilizuj te boosty najlepiej pod normalne codzienne użytkowanie zamiast pod tą wypalarkę to może osiągniesz te magiczne 5ghz gdzieś stabilne, CC bazuje na prime95 więc wiesz :E Jak będziesz robił krok po kroku to co art wyczynia to do 2022r będziesz grzebał ? sporo pomocnej wiedzy daje ale niektóre rzeczy należy pomijać aby zapobiec utracie życia ?

Tylko to SSE tak więc nie tak tragicznie. Natomiast 5GHz jest dość proste na PBO + autoOC +150 i kilka rdzeni będzie wbijać nawet efektywnie ale skanibalizuje to zegary na gorszych jajkach. Ja osobiście wytweakowałem bez autoOC z Fmax na 4.85 GHz i nawet w testerze CTR który testuje CB20. Na chwilę obecną najgorsze jajko idzie na 4.75 GHz kolejne najgorsze 4.8 a reszta między 4.82 a 4.85. Na TM5 na testach które wciągają ponad 100W zegar ustawia się właśnie pod to najgorsze i mam 4.75 GHz w przypadku lżejszych 4.8. 
Powiem więcej jak na jego mobas jest ta ściemniana beta 1.2.0.3B która w rzeczywistości jest grzebaną A to może się bawić bo idzie to szybko. Na czymkolwiek innym nie polecam w ogóle się męczyć tylko czas zmarnujecie i się poważnie wk*wicie bo zaczniecie obserwować chochliki od AMD czy inne dziwne niestworzone rzeczy.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbym miał taką "normalną" sztukę jak ty też bym siedział na manual oc bo zawsze tak siedziałem na procesorach. A że trafił się odpad krzemu znaleziony gdzies przypadkiem w tajwańskich slumsach to musiałem się ratować inaczej ?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...