Skocz do zawartości
Spl97

Zen 3(AMD Ryzen 5xxx) - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Jak procek nie chce iść na IF 2000 to wina procka czy płyty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Send1N wykonałem testu temperatur GPU i aktualnie wygląda to następująco: 

AiO TOP 4k 15 minut rozgrzania, Arctic Cooling P12 rozkręcony na 100%: 

Bez górnej siatki filtrującej 55 stopni i 90 pamięci

Z filtrem 57 stopni i 92 pamięci 

Niestety nie zrobiłem testów w ten upał przy AiO zamontowanym na froncie, ale spodziewałbym się temperatur sięgających maksymalnie 52 stopnie. 

Docelowo chcę zrobić konfigurację PUSH/PULL, może uda się zbić temperaturę o kilka stopni w dół. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, mazi91 napisał:

Jak procek nie chce iść na IF 2000 to wina procka czy płyty?

Procka :E 

Tutaj nadal widzę ludzie zawzięcie się trzymają atakowania 4000mhz na ryzenie i nawet z toną WHEA wmawiają sobie stabilność :P 

4 godziny temu, Phoenixsuple napisał:

obraz.png.7d6cf005319064255b26b51e08730044.png

Teraz w końcu można oficjalnie powiedzieć że 5900x jest opłacalny względem 5800x ;) 

Edytowane przez Send1N
  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, mazi91 napisał:

Jak procek nie chce iść na IF 2000 to wina procka czy płyty?

Użytkownika i wygórowanych wymagań ;) 

Trochę jakbys pytał, czy chybił trafił w kolekturze i wygrana tylko 500tys a nie 3 bańki to wina kulek, maszyny losującej czy automatu który drukował Ci los ;) 

  • Haha 1
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Send1N napisał:

Procka :E 

Tutaj nadal widzę ludzie zawzięcie się trzymają atakowania 4000mhz na ryzenie i nawet z toną WHEA wmawiają sobie stabilność :P

Dzięki. Jak dobrze, że do nich nie należę ;)

5 godzin temu, Minciu napisał:

Użytkownika i wygórowanych wymagań ;) 

Trochę jakbys pytał, czy chybił trafił w kolekturze i wygrana tylko 500tys a nie 3 bańki to wina kulek, maszyny losującej czy automatu który drukował Ci los ;) 

Jak tam uważasz... Swego czasu mówili że poprawią to w AGESA, więc też problem mógł leżeć w płycie, a nie tylko w CPU, stad moje pytanie. No ale trzeba było wrzucić nic nie wnoszący post ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj bawiłem się trochę CTRem i jego profilami PX. Ustawiłem profile PX z vcore na 1.375V i włączyłem LinXa żeby sprawdzić stabilność :E

Przy teście 4-6 wątków po 3 sekundach miałem 107C na CPU :E throttling nie nadążał, ale emergency shutoff nie zadziałał jeszcze. Z tego co znalazłem przy 115C dopiero jest automatyczne wyłączenie. 

Także, uważajcie co robicie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Phoenixsuple napisał:

:D ja starszemu odapliłem Zombie Apocalypse mod dla Minecrafta, plus Optifine, dajesz render distance na maksa i żałujesz, że nie wziąłeś 5950 ?

Edytowane przez Alyjen
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Saren7 napisał:

Na E3 nie zapowiadali ?

Wrzucaj wynik, jestem ciekawe jak Zen3 kreci w tym tescie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Phoenixsuple napisał:

Wrzucaj wynik, jestem ciekawe jak Zen3 kreci w tym tescie.

Pewnie w sb dopiero będę miał czas jak kac odpuści ?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, mazi91 napisał:

Jak tam uważasz... Swego czasu mówili że poprawią to w AGESA, więc też problem mógł leżeć w płycie, a nie tylko w CPU, stad moje pytanie. No ale trzeba było wrzucić nic nie wnoszący post ;)

Mój post wnosi więcej niż Ci się wydaje. A nowa AGESA to takie VOODO trochę i raczej nie pokładałbym w tym wiary.

Jeśli siedzi Ci 3800cl14-14-14 to już się możesz cieszyć. Jak chcesz lepiej i szybciej to 2x16GB albo 4x8GB  lepiej się zainteresuj a nie wymianą CPU albo Płyty. Bo zaraz będziesz miał siekierkę na kijek ;) 

Od zenów 3000 problemem IF to zawsze CPU. Spójrz na APU gdzie latają synchronicznie powyżej 4000 każdy jeden, jak tylko ma sensowną pamięć. 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajcie ktos wymaksowanego 5800X takie daily 24/7, 5600X tez mile widziany.

23 minuty temu, Alyjen napisał:

Jakie takty trzyma w tym tescie allcore??

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ewidentnie mój odstaje ☹️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest ustawienie proca przez CRT, nic wiecej w nim nie grzebałem, tak jak ustawiło, tak zostawiłem, a wiem że dało by radę to jeszcze mocniej podciągnąć. tak żeby może na 1-4 wątki wbijało 5Ghz? a przy wszystkich trzymało 4.8, w tym tescie to tak bardzo widze nie ciąży na procu bo test przeszedł na 2 profilu a nie 1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Phoenixsuple napisał:

Dajcie ktos wymaksowanego 5800X takie daily 24/7, 5600X tez mile widziany.

Jakie takty trzyma w tym tescie allcore??

w drugim przejściu dołek był na 4599 

image.png.2ca7d0cff41d13a080c1ab790dbbbf5f.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Minciu napisał:

Mój post wnosi więcej niż Ci się wydaje. A nowa AGESA to takie VOODO trochę i raczej nie pokładałbym w tym wiary.

Jeśli siedzi Ci 3800cl14-14-14 to już się możesz cieszyć. Jak chcesz lepiej i szybciej to 2x16GB albo 4x8GB  lepiej się zainteresuj a nie wymianą CPU albo Płyty. Bo zaraz będziesz miał siekierkę na kijek ;) 

Od zenów 3000 problemem IF to zawsze CPU. Spójrz na APU gdzie latają synchronicznie powyżej 4000 każdy jeden, jak tylko ma sensowną pamięć. 

Nie neguję tego i zgadzam się z Tobą. Nie byłem w temacie od dłuższego czasu. Dwa razy ustawiałem RAMy, najpierw 3600, potem 3800 i tak sobie leciały. 

Tylko nigdzie nie napisałem, że będę zmieniać proca czy mobo z powodu niemożności ustawienia IF na 2000 :E  Szkoda kasy i nie czuję takiej potrzeby. Jedynie mam w planie tylko dołożenie drugiego zestawu na BDIE 2 x 8GB i tyle, plus ustawienie ciasnych timingów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Minciu napisał:

Od zenów 3000 problemem IF to zawsze CPU. Spójrz na APU gdzie latają synchronicznie powyżej 4000 każdy jeden, jak tylko ma sensowną pamięć. 

Czyli trafiłem 4 ryzena który kończy się na 3733 :E jakoś nie chce mi się w to wierzyć, tylko że ja mam zwykłe b450, u mnie nawet luzne cl20 + reszta luzno przy zostawionym 1.5v się wywala przy 3800mhz ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Send1N napisał:

Czyli trafiłem 4 ryzena który kończy się na 3733 :E jakoś nie chce mi się w to wierzyć, tylko że ja mam zwykłe b450, u mnie nawet luzne cl20 + reszta luzno przy zostawionym 1.5v się wywala przy 3800mhz ;) 

Ja bym nie wytrzymał i z ciekawości potestował na B550, rozwiązał tajemnicę ?

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Send1N napisał:

Czyli trafiłem 4 ryzena który kończy się na 3733 :E jakoś nie chce mi się w to wierzyć, tylko że ja mam zwykłe b450, u mnie nawet luzne cl20 + reszta luzno przy zostawionym 1.5v się wywala przy 3800mhz ;) 

Ja swojego też trzymam na 3733 ;) na 3800 raz na kilka dni (maks 2-3x na tydzień) wrzucał mi jakieś pojedynczy błąd whea do rejestru, dało się to pogorszyć ale całkiem wyeliminować nigdy. Na 3733 jak ręką odjął, zero problemów :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...