Skocz do zawartości
Spl97

Zen 3(AMD Ryzen 5xxx) - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Widzieliście nową funckje w HWINFo beta?

Dodali Core Temperatures 

 

399468227_Zrzutekranu2021-06-27114018.png.5611274ebd8cb5eb74643a6c07d71101.png

Zastanawia mnie czemu jest taka różnica między Tdie a tymi odczytami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, novi napisał:

Może być, czytałem jakiś czas temu właśnie, że asrock wydał bios pod zen3 i x370. Ale dalej się nie zagłębiałem. 

Teraz ciekawe, co ctr mi wywróży na obu cepach, golden sample chociaż jeden będzie? Znając moje szczęście to jeden będzie bronze, a drugi może silver :E . Zdziwię się mocno jak trafię chociaż golda, nie wspominając o platinum. 

Licze, ze pokazesz jakies 4.7-4.8Ghz alllcore :D  Bo poki co tu widze same marne wyniki z tego ctr.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5900x chyba zrobi pod siebie zanim wbije 4.7 allcore :E . Tam chyba 4.6 to już jest dobrze. A patrząc na 5800x to może być realne, jak sztuka sensowna się trafi :p. Na stałe raczej pójdzie oc ccd czy tam ccx, zawsze mi się myli to. No i if 1900 , nie przyjmuję do wiadomości nie osiągnąć tego stabilnie :E . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, novi napisał:

5900x chyba zrobi pod siebie zanim wbije 4.7 allcore :E . Tam chyba 4.6 to już jest dobrze. A patrząc na 5800x to może być realne, jak sztuka sensowna się trafi :p. Na stałe raczej pójdzie oc ccd czy tam ccx, zawsze mi się myli to. No i if 1900 , nie przyjmuję do wiadomości nie osiągnąć tego stabilnie :E . 

4.7Ghz-4.75Ghz to robily sztuki juz od dawna wiec to nie powinien byc zaden problem ;)  No ale wiadomo rozne sztuki sie trafiaja jednak jestem dobrej mysli i te 4.7Ghz powinno dac sie ustawic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej będzie ciekawie 8:E

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.3dmark.com/compare/cpu/21311/cpu/18841

 

Powoli do przodu te mniej wątków ;)

Ale proc jak zwykle - śmietnik. Silver, ok mogło być bronze albo wood lub paper ?

1 godzinę temu, Phoenixsuple napisał:

4.7Ghz-4.75Ghz to robily sztuki juz od dawna wiec to nie powinien byc zaden problem ;)  No ale wiadomo rozne sztuki sie trafiaja jednak jestem dobrej mysli i te 4.7Ghz powinno dac sie ustawic.

Przypadkiem seria XT nie ma wyjść lada chwila i już od jakiegoś czasu nie leci selekcja X / XT ? Czyli aktualne Xy to papierowe pewnie? :P 

2 godziny temu, RozQ napisał:

pokaż jak ctr ustawił profile 

?- o tak :cassetete:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakich nastawach puszczać tego CTR? Ta środkowa kolumna Advance z napięciem i zegarem po dwa razy ;)

 

Bo czasem to i takie wspaniałe coś mi wypluwa:

image.png.7815cafc272a3203bf9f27b859bdf52d.png

 

Jeszcze drochę i będzie drewno ? Więc obstawiam że coś źle robię :D

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Minciu napisał:

Przypadkiem seria XT nie ma wyjść lada chwila i już od jakiegoś czasu nie leci selekcja X / XT ? Czyli aktualne Xy to papierowe pewnie? :P 

Nie wydaje mi sie, zeby byly planowane XT wersje na tle ostatnich prezentacji AMD. Zen3 nie musi sie obawiac RKL, modele XT zapewne bylyby drozsze co na tle ostatnich cen 11th byloby zlym krokiem. Wersje XT to za maly wzrost, zeby konkurowac z Alder Lake. Przypuszczam, ze pod koniec roku zoabczymy byc moze Zen3 z tym vcache lub cos o czym nie wiemy. Mial byc Warhol ale tak naprawde to byly tylko plotki a nie zapowiedzi AMD. Pewne jest to, ze AMD musi cos wydac w okolicach Aldera i stawiam, ze to nie beda zadne wersje XT bo musi byc cos co przyniesie solidny wzrost wydajnosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, novi napisał:

5900x chyba zrobi pod siebie zanim wbije 4.7 allcore :E . Tam chyba 4.6 to już jest dobrze. 

To wtedy nie ma sensu na 12/24 ustawiać allcore jak taka marna sztuka tylko zacząć zabawę z pbo :E 

34 minuty temu, Minciu napisał:

Ale proc jak zwykle - śmietnik. Silver, ok mogło być bronze albo wood lub paper ?

 

Nie martw się ja też tak trafiam, mój silver 5600x nie chce zrobić allcore 4650mhz stabilnych :E CTR wypluwa 100-200mhz niższe wartości niż możesz ustabilizować sam bo wali test w prime i pod niego to ustawia z niskim vcore. Ja tego programu używałem tylko ustawiając swoje manualne 2 lub 3 profile a nie to co on wypluł ? 1 PX pod obciążenie 1/2/4 jaj z wyższym vcore, drugi P pod gry - wysokie napięcie max zegar allcore i 3 pod jakieś testy z utylizacją 100% z mniejszym vcore i zegarem.

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz dać screena jak to u Ciebie wtakim razie wygląda:

 

image.thumb.png.781240096129630e84e510bc8f9f79c7.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj screen nic ci nie da bo nie dość że 5900 ma iny vid to jeszcze są to cepy lepiej binowane a w dodatku moj to kasztan :E ja sobie ustawiałem ręcznie z tego co pamiętam PX high 1.4v - 4800mhz / mid 4750mhz 1.375v LOW 4700mhz 1.35v  P2 4650mhz 1.34v od 25% do 99% usage i P1 od 99% usage 1.2v 4550mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, ciastolina35 napisał:

Pewnym jest, że już nie uruchomimy R5000 na x370 ?

3 godziny temu, novi napisał:

Podobno na asrockach x370 działają zen3 . 

3 godziny temu, Spl97 napisał:

Wyciekły biosy do niektórych płyt X370,głównie ASRocka z supportem Zen 3,tyle że,samo AMD zainterweniowało i po ptokach :hahaha:

Na szczęście nie po ptokach. Jak komuś bardzo zależy, to nadal znajdzie w necie biosy do płyt  X370 Asrocka, obsługujące Zen 3  także w wersji z APU. Poniżej przykład: po lewej ostatni oficjalny dostępny bios do jednej z takich płyt, po prawej zmodyfikowany bios pod Ryzen 3.

 

x370Zen3.thumb.jpg.8bafac4386d7e23331da4241701dad04.jpg

Edytowane przez sert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, oh,shut up napisał:

Przecież @novi i nowy CPU oraz nowa płyta to gwarantowana telenowela niedziałalności/niestabilności a nie 4.8ghz ;)

Nie da się ukryć, i jeszcze znowu Asrock na jakimś starym trupie jak w szafie czeka mu kilka tygodni MSI B550 XD 

7 minut temu, Send1N napisał:

Moj screen nic ci nie da bo nie dość że 5900 ma iny vid to jeszcze są to cepy lepiej binowane a w dodatku moj to kasztan :E ja sobie ustawiałem ręcznie z tego co pamiętam PX high 1.4v - 4800mhz / mid 4750mhz 1.375v LOW 4700mhz 1.35v  P2 4650mhz 1.34v od 25% do 99% usage i P1 od 99% usage 1.2v 4550mhz

Czyli w P2 to procnty od jakiego obciążenia ma zarzucać ten profil. 

P1 to procenty od jakiego ma wrzucać profil pod wypalarki AVX

A PX to trzy porofile pod niewielkie obciążenia?

 

Zmieniłem LLC aby nie było dropów, ale ciągle Silver siedzi ;) 

image.png.976364e5885982a392630b45e8b22a4f.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, nie mam x370 pod zen3 na razie :E . Więc podejrzewam że powinno to działać od strzałą, chociaż znając życie, pewnie znów coś będzie nie hallo ... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

x370 to nie halo z zen5000 i kartą graficzną na PCIE 4.0 :D 

W jakim celu pchać się w x370 jak to przestarzałe gówno :D 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Minciu napisał:

Czyli w P2 to procnty od jakiego obciążenia ma zarzucać ten profil. 

P1 to procenty od jakiego ma wrzucać profil pod wypalarki AVX

A PX to trzy porofile pod niewielkie obciążenia?

 

 

P2 można przyjąć jak "gamestable profile" walisz np 1.35v ale nie trzyma takiego w "wypalarkach" dlatego ustawiłem sobie tam 99% ;) bo w takich testach cpu zawsze wskakuje na 100% i automatycznie załącza P1, Można zostawić też P1 taki sam jak P2 ale to jest bez sensu bo wtedy ci się grzeje np w cinebenchu że hej

PX to coś ala wyższy boost jak PBO na 1/2/4 rdzeniach np można z tym profilem lepsze single zrobić w benchmarkach. Ciężko jest ten profil ustabilizować jak chce się na żyletki ? 

Im nowsza wersja tym coś nowego autor dodaje, PX profile jeszcze niedawno nie było była tylko hybryda P2/P1, teraz podobno ma wejść w kolejnej wersji wykrywanie ustawień curve optimizera dla poszczególnych rdzeni

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie trochę z innej beczki mianowicie: czy na amd może wystąpić coś takiego jak ustawienie TRFC  na żyletki i mimo że jest stabilne to występuje spadek wydajności w grach mimo że w programach wyniki się poprawiają? wiem że na intelach tak swego czasu było, spotkał się ktoś z was czymś takim?

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Send1N napisał:

Mam takie pytanie trochę z innej beczki mianowicie: czy na amd może wystąpić coś takiego jak ustawienie TRFC  na żyletki i mimo że jest stabilne to występuje spadek wydajności w grach mimo że w programach wyniki się poprawiają? wiem że na intelach tak swego czasu było, spotkał się ktoś z was czymś takim?

Jakie sa te roznice w grach, podasz jakies konkrety??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie nie zauważyłem ale nie raz czytałem tutaj na forum od ludzi na platformie intela którym np trfc szło na 250 a ustawiali 300-320 bo im wydajność w grach spadała przy ustawieniu trfc "na żyletki" mimo że ram przechodził testy bez błędów a wyniki w benchmarkach były lepsze :E :> 

Ciekawy jestem czy zależność 8x TRC przy DDR3 i 6xTRC przy DDR4 co do ustawień trfc ma jakiś sens czy to tylko kolejny mit.

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat u mnie na Intelu nie było czegoś takiego, niżej trfc dawało ułamek FPS więcej :). Ale słyszałem o tym i specjalnie testowałem . Na AMD chyba też nie było czegoś takiego, zen2 na micronach edie potrafił wywalać z gier jak było trfc za nisko o około 10, mimo że testy stabilności przechodził 

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez nie slyszalem o spadku wydajności z TRFC za ciasno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości sprawdziłem pobór mocy w idle na Zen3. Ile macie? U mnie 73 W według watomierza.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, Minciu napisał:

Tez nie slyszalem o spadku wydajności z TRFC za ciasno.

W dziale gry > BF V kiedyś o tym pisali sobie z tego co pamiętam dawno ;) jeden napisał drugi potwierdził xD 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...