Skocz do zawartości
Spl97

Zen 3(AMD Ryzen 5xxx) - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, Tornado3 napisał:

sporo jak na idle

może masz coś w tle

W testach na purepc przy oc z mnożnikiem/napięciem na sztywno też wyszło dużo. Bez oc na sztywno jest 60 W.

Edytowane przez Saren7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Saren7 napisał:

Z ciekawości sprawdziłem pobór mocy w idle na Zen3. Ile macie? U mnie 73 W według watomierza.

 

Default PBO sam procek bliżej 30W się trzyma, grafika 58W + dyski/wiatraki i reszta, po całości ~110W 

image.png.070960574e1bbfa88516232158950a29.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Alyjen napisał:

Default PBO sam procek bliżej 30W się trzyma, grafika 58W + dyski/wiatraki i reszta, po całości ~110W 

 

Sporo grafika Ci bierze, u mnie 3080 na dwóch monitorach 22W.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Alyjen napisał:

Default PBO sam procek bliżej 30W się trzyma, grafika 58W + dyski/wiatraki i reszta, po całości ~110W 

 

Dość dużo masz na grafice. U mnie wszystko prawie tak samo tylko gpu ma 40 W mniej.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie będę patrzył bo dziwnie dużo raportuje a w końcu ma zrobiony UV a nie w drugą stronę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Alyjen napisał:

No właśnie będę patrzył bo dziwnie dużo raportuje a w końcu ma zrobiony UV a nie w drugą stronę :)

W idlu UV to raczej bez znaczenia. Zobacz ile ma zegar na pulpicie, powinno być chyba 210MHz i pamięci około 500MHz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, severall napisał:

W idlu UV to raczej bez znaczenia. Zobacz ile ma zegar na pulpicie, powinno być chyba 210MHz i pamięci około 500MHz. 

no właśnie nie zrzuca zegarów w idle i jest 1830/8000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Alyjen napisał:

no właśnie nie zrzuca zegarów w idle i jest 1830/8000

A jak zrobisz do ustawień domyślnych gpu i reset kompa?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Alyjen napisał:

no właśnie nie zrzuca zegarów w idle i jest 1830/8000

Czy używasz może aplikacji Nvidia Broadcast ? U mnie powodowała że grafika nie wchodziła w idle. Zobacz jeszcze jakie aplikacje siedzą Ci na grafice, któraś powoduje blokowanie na wysokich zegarach. 

Edytowane przez severall
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Namierzone!

 @Saren7 i @severall to nawet nie to. Globalnie (w NVIDIA control panel) profil zasilania miałem ustawiony na maximum performance i włączone Nvidia reflex. Po wyłączniu tych dwóch i restarcie zegary w idle spadają jak trzeba a pobór mocy grafiki spadł do 23W. PC po całości do 68-72W w idle :)

Dzięki!

Edytowane przez Alyjen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Alyjen napisał:

Namierzone!

 @Saren7 i @severall to nawet nie to. Globalnie (w NVIDIA control panel) profil zasilania miałem ustawiony na maximum performance i włączone Nvidia reflex. Po wyłączniu tych dwóch i restarcie zegary w idle spadają jak trzeba a pobór mocy grafiki spadł do 23W. PC po całości do 68-72W w idle :)

Dzięki!

Czyli moje 73 W to w normie ;) Zwłaszcza, że mam vcore na sztywno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Saren7 napisał:

Czyli moje 73 W to w normie ;) Zwłaszcza, że mam vcore na sztywno.

Trak wracając do procesorów jest wszystko cacy :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Alyjen napisał:

Trak wracając do procesorów jest wszystko cacy :D 

Dobrze, że zapytałem przy okazji potwierdzenia poprawiło się idle przy Twoim GPU.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Alyjen napisał:

image.png.070960574e1bbfa88516232158950a29.png

Co to za program?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Send1N napisał:

Co to za program?

Wykres z hw info

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie cpu w idle ma 22w a grafika 7w (jeśli mówimy tylko o pulpicie bez przeglądarki)

Edytowane przez Send1N
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł r9. Data produkcji łapie się w zakresie moich urodzin, może to prezent urodzinowy i jakiś Platinum sample się trafił :E ?

Jak się upre to wieczorem może już złożony będzie 

739c23124f41d63a.jpg

4fb6ce3b4229d30c.jpg

Edytowane przez novi
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś A pro na dzień ojca ? :D 349zł :> 

Ten model ma nadal brązowy klolor bo realne foto u ciebie podchodzi pod jakiś ciemny brąz  :E a byłem pewny że przy 550 przestali się wygłupiać ? 

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idealny kolor pod bronze sample na procku?

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Send1N napisał:

Kupiłeś A pro na dzień ojca ? :D 349zł :> 

Ten model ma nadal brązowy klolor bo realne foto u ciebie podchodzi pod jakiś ciemny brąz  :E a byłem pewny że przy 550 przestali się wygłupiać ? 

Niee, wychyliłem się wcześniej jak była w promce za 399zł niestety :(. Plyta już z 1.5 miesiąca leżała w kartonie i czekała na procka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, novi napisał:

Niee, wychyliłem się wcześniej jak była w promce za 399zł niestety :(. Plyta już z 1.5 miesiąca leżała w kartonie i czekała na procka ?

Drogo :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@novi

Ale pcb jest na bardzo ciemny brąz malnięte? byłem przekonany że po b450 a pro ma grafitowe pcb jak na tomahawku, na twojej fotce wygląda że jednak nie :> 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Novi mam nadzieję że zaatakujesz ramy na 4000MHz ;)

Tekst z podsumowania ostatniego testu procków z PPC.

Cytat

Opłacalność Core i7-11700K względem AMD Ryzen 7 5800X nie wypada tak kolorowo, ponieważ Zen3 potaniały i konkurenta można dostać za 1850 złotych. Mamy zatem bardzo wyrównany pojedynek, ale ostatecznie wybrałbym chyba AMD Ryzen 7 5800X, ponieważ jest bardziej energooszczędny, równie wydajny, natomiast sama platforma AM4 ciągle się rozwija. AGESA 1.2.0.2 pozwala już ustabilizować DDR4 synchronicznie na poziomie 4000 MHz (1:1), wątpię jednak żeby Intel regularnie przesuwał granicę dla trybu Gear1 w Rocket Lake. Wszak za rogiem czeka Alder Lake i LGA1200 siłą rzeczy pójdzie w zapomnienie. 

 Wiadro popcornu w drodze :E

Edytowane przez warrior666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Send1N napisał:

@novi

Ale pcb jest na bardzo ciemny brąz malnięte? byłem przekonany że po b450 a pro ma grafitowe pcb jak na tomahawku, na twojej fotce wygląda że jednak nie :> 

Na to wygląda . W sumie na żywo zbytnio tego nie widać, dopiero jak naświetli to jest czekoladowe pcb jakby xd. 

2000mhz fclk ? Biorę w ciemno :E ! Dziś około 22 dopiero będę coś tam próbował, dziś nie mam czasu akurat zbytnio :/. 

@Up weź 2, na moją odpowiedzialność ?.

@Phoenixsuple widziałem za 349zl, cebula zabolała, ale odpuściłem i nie kombinowałem bo już i tak miałem po 14 dniowym zwrocie :E

Edytowane przez novi
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli pupa, a przez chwile myślałem o tej płycie :E janusze dają taką fotkę że wygląda na ciemno szaro-czarną a przychodzi ukryty brąz :E... ciekaw jestem przy ilu mhz skończysz stabilny nastaw ramu ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • https://pilgrimoutpost.techlandgg.com/news/nightmare-mode-update/?lang=en
    • Spróbuj takiej metody: Pobierz malutki sofcik i uruchom go jako administrator: https://forums.guru3d.com/threads/windows-line-based-vs-message-signaled-based-interrupts-msi-tool.378044/ Ja programik się uruchomi, ustaw wszystkie przerwania na MSI, kliknij w prawym górnym rogu apply i zrestartuj komputer. Uruchom jakiś program/grę, gdzie komputer ma problemy i zobacz, czy coś się poprawiło. Można też pojedynczo przydzielać priorytety dla wymienionych w tabelce podzespołów. U mnie jak widać grafika jest na high i nie koliduje z innymi. Zdarzało mi się mieć wywalanie z gry do pulpitu, bo przerwania systemowe przydzielone z automatu kolidowały między sobą i takie rozwiązanie pomogło. Warto spróbować - tylko nie zmieniaj wszystkich ustawień na raz, ma być zmieniona jedna wartość, apply i restart komputera. Aha... w sterowniku nvidii przydziel rozmiar pamięci podręcznej na "nieograniczony"   p.s. takich problemów, jakie ma Twoja platforma jeszcze nie widziałem, a masz bardzo mocny zestaw.    
    • Ustaw Power Limit na 1% i będzie git. 
    • Miałem dwa "gamingowe" delle. W obu laptopach był problem z tzw. "coil whine", czyli dziwnym odgłosem syczenia i piszczenia. Co ciekawe jak otworzyłem obudowę i sprawdzałem decybelomierzem co wydaje ten dźwięk okazało się że w obu dellach chodzi o sekcję zasilania procesora (albo jakieś dławiki?) a nie o kartę graficzną. Dokładniej o te zaznaczone punkty Dla mnie było to na tyle denerwujące że na dłuższą metę męczyłem się używając lapka. Połowicznie pomagało wyłączenie w biosie Intel C-State (czyli wyłączenie trybu turbo).  Teraz mam chwilowo najtańszego MSI GF63 z i7 9750H + RTX 1650 i zero tego typu problemów. Gamingowe delle będę już raczej omijał szerokim łukiem. Ale z ciekawości możesz spróbować wyłączyć u siebie w biosie opcję C-STATE i zobaczyć czy będzie jakaś różnica. Aha, i nie wiem jak u ciebie, ale u mnie te denerwujące piski i syki było słychać nawet podczas tak prozaicznych czynności jak przewijanie stron internetowych.
    • Wydaje  mi się, że 48-240 Hz.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...