Skocz do zawartości
Spl97

Zen 3(AMD Ryzen 5xxx) - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Fractal c jest ciasny pod aio na top

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, severall napisał:

190626900_Beztytuu.png.c6ab8c8ad1705f7a8f13aaa5376b6988.png

Po godzinie grania w Warzone, 4650/4550MHz = 1.275V.. świetnie.

70C w Warzone to piękny wynik, moje 5800X na PBO jest tam ganiane do niskich 80C, z drugiej strony 5800X vs 5900X będzie cieplejsze niezależnie od scenariusza 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
9 godzin temu, RozQ napisał:

Fractal c jest ciasny pod aio na top

Define C pod AIO na top jest bardzo ciasny. 280mm na przód to najlepsza opcja ale wtedy zabierasz sobie tyle miejsca na grafę, że maks to ~280-290mm. Wiem bo uwzględniając te wszystkie ograniczenia ostatecznie wpakowałem do mojego Noctuę ;)
 JrTMZTpJI3tIvglAXDTcinyy6chikxBKyEWr05u0

Edytowane przez Alyjen
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zawsze mnie to niszczy jak widzę dzisiejsze układy chłodzenia GPU i żeberka radiatorów ustawione pionowo zamiast poziomo dzięki czemu wentyl, który "wieje" z przodu obudowy ma zaburzony obieg powietrza z automatu. :E 

Z drugiej strony rozumiem bo heat pipe'y wymagają pionowej konstrukcji finów ale mimo to dziwnie to zawsze dla mnie wygląda.

Edytowane przez caleb59
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, caleb59 napisał:

Zawsze mnie to niszczy jak widzę dzisiejsze układy chłodzenia GPU i żeberka radiatorów ustawione pionowo zamiast poziomo dzięki czemu wentyl, który "wieje" z przodu obudowy ma zaburzony obieg powietrza z automatu. :E 

Z drugiej strony rozumiem bo heat pipe'y wymagają pionowej konstrukcji finów ale mimo to dziwnie to zawsze dla mnie wygląda.

No one są tak ustawione żeby je wiatraki karty przedmuchiwały i tylko to się liczy dla producenta karty, plus te ograniczenia w technologi heatpipe, o których piszesz. Taka karta równie dobrze może wylądować w budzie bez żadnego dodatkowego wentyla więc nikt nie zaprojektuje swojego produktu z uwzględnieniem elementów, na które nie ma wpływu. 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, caleb59 napisał:

dzięki czemu wentyl, który "wieje" z przodu obudowy ma zaburzony obieg powietrza z automatu. :E 

Dobrze jest dać jeden wentyl z przodu "poniżej" karty. U mnie schładza to GPU o 5-7C. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, severall napisał:

Dobrze jest dać jeden wentyl z przodu "poniżej" karty. U mnie schładza to GPU o 5-7C. 

myślałem o tym ale ja tam muszę używać slima, jedny rozsądny slim to ta 120mm od Noctua a buda ma tak mocowanie ogarnięte, że nie mogę go dać już niżej bez jakiegoś druciarstwa.. spojrzę tam jeszcze przy okazji ale niestety to jest wada tej dosyć ciasnej budy 
gdybym miał krótszego RTXa i zmieścił tam drugą 140mm to by była pełna kulturka 

Edytowane przez Alyjen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używa ktoś wentylatorów pod kartą na piwnicy? Mam u siebie w Lian Li dwa miejsca montażowe i 2xP12 PST z 5pack w szufladzie i zastanawiam się czy jest sens je instalować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Saren7 napisał:

Używa ktoś wentylatorów pod kartą na piwnicy? Mam u siebie w Lian Li dwa miejsca montażowe i 2xP12 PST z 5pack w szufladzie i zastanawiam się czy jest sens je instalować.

Wydaje mi się że w Twojej budzie to ma mały sens... piwnica, zasilacz, kable.. to wszystko spowoduje że będą bezsensownie mieszać powietrze. Bardziej w takiej obudowie jak O11 Dynamic ma to sens.

Ale założ i daj znac jak efekty :E

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, severall napisał:

Wydaje mi się że w Twojej budzie to ma mały sens... piwnica, zasilacz, kable.. to wszystko spowoduje że będą bezsensownie mieszać powietrze. Bardziej w takiej obudowie jak O11 Dynamic ma to sens.

Ale założ i daj znac jak efekty :E

 

Bok obudowy jest 'mesh'. Z drugiej strony ciepło z zasilacza będzie pobierane wprost na wentylatory karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Przez chwilę przestałem śledzić ten wątek, ale widzę, że dla B550 Tomahawk pojawił się nowy beta bios. Testował ktoś? Póki co działam na biosie styczniowym i jest ok (czasem coś LAN świruje i zrywa połączenie, ale nie jestem pewien czy nie jest to problem z kablem). Bios z kwietnia/maja miał pozytywne i negatywnie opinie. Testował ktoś najnowszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SanczoPanczo86 Chyba do wszystkich MSI X570 i B550 pojawiły się biosy z AGESą 1.2.0.3b. Przesiadłem się z AGESy 1.2.0.1 i na moje oko nic się nie zmieniło. Trzeba tylko uważać przy ustawieniach RAMu, bo GDM ustawia się na samej górze, gdzie CR - teraz jest 1T, 2T, Auto i Gear Down Mode, wcześniej przełącznik GDM był oddzielnie gdzieś niżej.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Jenot napisał:

@SanczoPanczo86 Chyba do wszystkich MSI X570 i B550 pojawiły się biosy z AGESą 1.2.0.3b. Przesiadłem się z AGESy 1.2.0.1 i na moje oko nic się nie zmieniło. Trzeba tylko uważać przy ustawieniach RAMu, bo GDM ustawia się na samej górze, gdzie CR - teraz jest 1T, 2T, Auto i Gear Down Mode, wcześniej przełącznik GDM był oddzielnie gdzieś niżej.

Dziękuję za odpowiedź. Zdecydowałem aby zaktualizować bios. W niedzielę zainstalowałem w kompie RTX 3070Ti i zauważyłem, że w niektórych grach użycie GPU waha się w granicach 50-60%. M.in. jest tak w BF4, BF5, GTA5. Rozdzielczość 1080p. Z tego co czytałem w necie to niestety bardzo częsty problem i wiele osób ma ten problem z najnowszą serią RTX. Stwierdziłem więc że poaktualizuję wszystko co się da :).

Nowy bios wydaje się być póki co ok. Do tej pory jechałem na IF 1900 i nie próbowałem więcej, jednak postanowiłem spróbować i dojechałem do 2000MHz. Teraz tylko Cruciale muszą tyle pociągnąć :). Szybkie pytanie - Cruciale 3600 CL16 2x8GB czarne - ile max bezpieczne napięcie można im dać? 1,4v? Domyślne to 1,35v. Niestety 1,35-1,39 wywala błąd w TestMem5. Timingi póki co auto, czyli domyślne. Czemu kalkulator pamięci dla Ryzenów nie obsługuje pamięci 4000MHz? Tzn. nie mogę takiej wartości wpisać. Orientujecie się?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Przeglądając zagraniczne fora w celu inspiracji postanowiłem zmienić napięcia

VSOC 1,125V (LLC3)  VDIMM z 1,465 na 1,500v  VDDP 0.950 na 0.900   VDDG IOD 1,125 1.060      VDDG 1,125 CCD 0. 940

Wartości w odczytach różnią się od tego co ustawiłem. Wyniki w benach zmieniły się minimalnie na + Cb23 ok 200-300 pkt więcej ale latency w aidzie poszło w górę o 1ns 

wracać do tego co było czy grzebać dalej?

@SanczoPanczo86 na zen2 chyba pamięci 4000 to abstrakcja dlatego nie było takich ustawień ale mogę się mylić

123.png

Edytowane przez RozQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
56 minut temu, SanczoPanczo86 napisał:

Dziękuję za odpowiedź. Zdecydowałem aby zaktualizować bios. W niedzielę zainstalowałem w kompie RTX 3070Ti i zauważyłem, że w niektórych grach użycie GPU waha się w granicach 50-60%. M.in. jest tak w BF4, BF5, GTA5. Rozdzielczość 1080p

Z tego co czytałem w necie to niestety bardzo częsty problem i wiele osób ma ten problem z najnowszą serią RTX. Stwierdziłem więc że poaktualizuję wszystko co się da :).

 

To nie jest problem z "najnowszą serią RTX" tylko po prostu tych kart nie wykarmisz przykładowo w BF'ach w FHD na max, u mnie 5600x z ramem B-die 3733 cl14 dociśniętym d podłogi nie maxuje nawet 2070Super (dużo słabszej karty) jak zejdę testowo do fullhd. Wziąłeś karte za tyle pieniędzy do 1080p :>? niezle ;) 

Wymaksowaniem detali w bfie grając w DX12 podbijesz użycie gpu ale w fhd w grach procesorowych na stałą 99% utylizację nie licz.

Edytowane przez Send1N
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
3 godziny temu, Send1N napisał:

To nie jest problem z "najnowszą serią RTX" tylko po prostu tych kart nie wykarmisz przykładowo w BF'ach w FHD na max, u mnie 5600x z ramem B-die 3733 cl14 dociśniętym d podłogi nie maxuje nawet 2070Super (dużo słabszej karty) jak zejdę testowo do fullhd. Wziąłeś karte za tyle pieniędzy do 1080p :>? niezle ;) 

Wymaksowaniem detali w bfie grając w DX12 podbijesz użycie gpu ale w fhd w grach procesorowych na stałą 99% utylizację nie licz.

Wiele osób ma podobne problemy w necie najnowszą serią RTX. Są ludzie, którzy mieli 2080Ti i bez problemu użycie GPU podchodzące pod 100%, a przeszli na 3070 czy 3080 i użycie GPU na poziomie 50-60%. Niektórym pomagała czysta instalka W10, innym sterki, etc. DX12 w BF5 to padaka, nie da się grać. W DX11 jest jedyna grywalność.

Tak, wziąłem kartę za tyle kasy do 1080p i co? Zazdrościsz? :) A skąd wiesz czy zaraz jej nie podłączę do innego ekranu, bo tak się składa, że w kolejce czeka TV 4K i zamierzam na nim poginać w Wieśka 3. Do tego mam monitor 144Hz i w szybkich strzelankach widać różnicę 60 vs 144Hz. Ale muszę przyznać, że lubię jak polaczki oceniają :). Człowieka nawet nie znają, ale już muszą oceniać, jakby to nasz sport narodowy był ;). Jednak dalej nam bliżej do Rosi niż Niemiec mentalnie, stąd daleko nam do niemieckich cen grafik ;). Poza tym są gry jak np. Cyberpunk, które nawet w 1080p na Ultra i wcale nie z najwyższym RT nie zamykają nawet 100fps w 1080p z RTX 3070.

Widzę, że aż musiałeś zedytować posta, aby docinkę dopisać. Czyli z premedytacją! ;)

Edytowane przez SanczoPanczo86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, SanczoPanczo86 napisał:

 BF5 to padaka, nie da się grać. W DX11 jest jedyna grywalność.

Tak, wziąłem kartę za tyle kasy do 1080p i co? Zazdrościsz? :)

To ciekawe bo mam ponad 500h przegrane w BF5 na DX12 i chodzi bez zająknięcia, szczególnie na 5600x bo teraz nawet przy odrodzeniu nic nie szarpie z ustabilizowanym ramem i cpu, i kilka osób się ze mną zgodzi tutaj.

Tego drugiego nawet nie skomentuje :E 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Send1N napisał:

To ciekawe bo mam ponad 500h przegrane w BF5 na DX12 i chodzi bez zająknięcia, szczególnie na 5600x bo teraz nawet przy odrodzeniu nic nie szarpie z ustabilizowanym ramem i cpu, i kilka osób się ze mną zgodzi tutaj.

Tego drugiego nawet nie skomentuje :E 

 

No a jednak nie u wszystkich DX12 chodzi dobrze. Na 2060S mi nie chodziło dobrze i na 3070Ti także nie hula jak powinno. W necie pełno postów na ten temat. W wielu filmikach pokazujących jak zoptymalizować BF5 jest info aby wyłączyć DX12.

Cieszy mnie, że wyjaśniliśmy sobie tą drugą kwestię ;).

Jak sprawuje się ten Gigabyte M27Q? Widzę, że ma opinie podobne do Asusów - czyli mogą pojawić się od nowości pojedyncze martwe piksele i co najwyżej można oddać monitor na 14-dniowy zwrot, bo producent nie widzi problemu w pojedynczych martwych pikselach. Widzę, że też może pojawić się backlight bleeding.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

U mnie ogólnie DX12 działa lepiej bo mam lepszy fps podczas rozgrywki, jedyne co jest w tej wersji to wczytywanie shaderów i stutter przez pierwsze minuty ale to występowało u mnie tylko na mapach na których "wcześniej nie grałem" za drugim razem już tego nie miałem i wolę uzywać 12 u siebie.

Z tym monitorem jest tak jak mowisz, to jest już mój 4 który finalnie został, na początku wziąłem M27Q przyszedł z kilkoma bad pixelami w kolorze zielonym, pstrykanie czy masowanie pomagało na większość ale jeden został i się nie poddał się za cholerę :E Następnie wziąłem G27Q jak zwróciłem tamten, to samo :E Kolejny raz wziąłem znów M27Q i było 4 "martwe pixele" czyli czarne kropeczki więc nawet masaż i pstrykanie nic nie dawało :phaser1: Nie muszę chyba mowić jaki stopień wkur u mnie panował w tym czasie jak zamrożone było w 1 sklepie 3k i w drugim kolejne 1400zł. Finalnie pół roku temu dotarł 4 egzemplarz (3 M27Q) który miał tylko jeden martwy czarny pixel nie widoczny jak się nie szuka specialnie na białym tle i go zostawiłem bo już miałem dosyć walki o idealną matrycę. Pózniej jesze zostało czekanie na zwrot ponad 4tys za poprzednie 3 egzemplarze :E Monitor fajny w tej kasie, g-sync compatible działa bez najmniejszych problemów, niski czas reakcji ale nie polecam ze względu na tą loterię jak nie chcesz sie wkur...

PS nawet kurier się zaczął mnie dopytywać o co mi chodzi bo za kazdym razem ten sam odbierał i przywoził xD :E Raz mu odpowiedziałem a bo ekran był uszkodzony to zaczął drążyć temat że on nie rzuca paczkami i następnym razem otworzymy wspólnie, nie wiedziałem co januszowi powiedzieć panie mam bad pixele :E wiedziałem że chłop będzie w szoku tylko jak usłyszy takie coś :group_h:

Edytowane przez Send1N
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, SanczoPanczo86 napisał:

Nowy bios wydaje się być póki co ok. Do tej pory jechałem na IF 1900 i nie próbowałem więcej, jednak postanowiłem spróbować i dojechałem do 2000MHz...

Sprawdź lepiej czy w HwInfo nie zbierają się WHEA jak odpalisz TM5 na IF 2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Minciu napisał:

Sprawdź lepiej czy w HwInfo nie zbierają się WHEA jak odpalisz TM5 na IF 2000

No właśnie za szybko się podekscytowałem :D. Odpaliłem TM5 dla 3933MHz taktowania RAM (IF odpowiednio połowa tego) przy napięciu 1,4v i auto timingach i przeleciał z pół godziny (przy 4000MHz 1,4 wywalał błąd po minucie). Ale paczam w HW, paczam i tylu WHEA to ja w życiu nie widziałem :). Ponad 600 i to jakieś dwie grupy tych błędów były :D. Także wróciłem do 3800MHz RAM na napięciu i timingach stockowych. Ale na tym biosie mam chyba gorsze OC procka. Wcześniej dawałem w Ryzen Master 4700MHz allcore przy napięciu 1,281v, a teraz muszę dać 1,293 aby mi OCCT nie wywaliło testu. CTR dalej pokazuje że mam Golden Sample i sugeruje dalszy tuning przy 4700MHz i 1,3V.

14 minut temu, Send1N napisał:

U mnie ogólnie DX12 działa lepiej bo mam lepszy fps podczas rozgrywki, jedyne co jest w tej wersji to wczytywanie shaderów i stutter przez pierwsze minuty ale to występowało u mnie tylko na mapach na których "wcześniej nie grałem" za drugim razem już tego nie miałem i wolę uzywać 12 u siebie.

Z tym monitorem jest tak jak mowisz, to jest już mój 4 który finalnie został, na początku wziąłem M27Q przyszedł z kilkoma bad pixelami w kolorze zielonym, pstrykanie czy masowanie pomagało na większość ale jeden został i się nie poddał się za cholerę :E Następnie wziąłem G27Q jak zwróciłem tamten, to samo :E Kolejny raz wziąłem znów M27Q i było 4 "martwe pixele" czyli czarne kropeczki więc nawet masaż i pstrykanie nic nie dawało :phaser1: Nie muszę chyba mowić jaki stopień wkur u mnie panował w tym czasie jak zamrożone było w 1 sklepie 3k i w drugim kolejne 1400zł. Finalnie pół roku temu dotarł 4 egzemplarz (3 M27Q) który miał tylko jeden martwy czarny pixel nie widoczny jak się nie szuka specialnie na białym tle i go zostawiłem bo już miałem dosyć walki o idealną matrycę. Pózniej jesze zostało czekanie na zwrot ponad 4tys za poprzednie 3 egzemplarze :E Monitor fajny w tej kasie, g-sync compatible działa bez najmniejszych problemów, niski czas reakcji ale nie polecam ze względu na tą loterię jak nie chcesz sie wkur...

PS nawet kurier się zaczął mnie dopytywać o co mi chodzi bo za kazdym razem ten sam odbierał i przywoził xD :E Raz mu odpowiedziałem a bo ekran był uszkodzony to zaczął drążyć temat że on nie rzuca paczkami i następnym razem otworzymy wspólnie, nie wiedziałem co januszowi powiedzieć panie mam bad pixele :E wiedziałem że chłop będzie w szoku tylko jak usłyszy takie coś :group_h:

U mnie właśnie na początku przycina bardzo przy DX12 i do tego mocno mi fpsy spadają. Ostatnio to nawet w menu mi gra się zacięła przy DX12.

Co do monitora, to lipa w takim razie. A rozglądałeś się za LG przykładowo? Tylko LG przy 1440p ma raczej 144Hz. Fajnie jakby było ze 170Hz jak w Gigabyte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Między 144hz a 170 nie ma znacznej różnicy tak jak np między 60 a 75hz, to już bardziej kwestia psychiki jak 4.8Ghz na osd vs 5Ghz więcej robi szacun na dzielni niż realna różnica :E Ten monitor mi wizualnie pasował pod moj sprzęt, ja musze mieć wszystko dopasowane do siebie kolorystycznie itp, druga sprawa że rozmiar i kształ podstawki też u mnie jest ważny bo stanowisko ma bardzo ograniczon pole manewru co do szerokości/długośći podstawki itp, nie offujmy tu o mnitorach już ;) 

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od siebie polecam Aorus fi27q-x. Mam dwie sztuki i w fpsach naprawę robią robotę. Tyle że ja potrzebowałem 10900k oraz 6900xt aby wykarmić 1440p 240hz 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Send1N napisał:

U mnie ogólnie DX12 działa lepiej bo mam lepszy fps podczas rozgrywki, jedyne co jest w tej wersji to wczytywanie shaderów i stutter przez pierwsze minuty ale to występowało u mnie tylko na mapach na których "wcześniej nie grałem" za drugim razem już tego nie miałem i wolę uzywać 12 u siebie.

Z tym monitorem jest tak jak mowisz, to jest już mój 4 który finalnie został, na początku wziąłem M27Q przyszedł z kilkoma bad pixelami w kolorze zielonym, pstrykanie czy masowanie pomagało na większość ale jeden został i się nie poddał się za cholerę :E Następnie wziąłem G27Q jak zwróciłem tamten, to samo :E Kolejny raz wziąłem znów M27Q i było 4 "martwe pixele" czyli czarne kropeczki więc nawet masaż i pstrykanie nic nie dawało :phaser1: Nie muszę chyba mowić jaki stopień wkur u mnie panował w tym czasie jak zamrożone było w 1 sklepie 3k i w drugim kolejne 1400zł. Finalnie pół roku temu dotarł 4 egzemplarz (3 M27Q) który miał tylko jeden martwy czarny pixel nie widoczny jak się nie szuka specialnie na białym tle i go zostawiłem bo już miałem dosyć walki o idealną matrycę. Pózniej jesze zostało czekanie na zwrot ponad 4tys za poprzednie 3 egzemplarze :E Monitor fajny w tej kasie, g-sync compatible działa bez najmniejszych problemów, niski czas reakcji ale nie polecam ze względu na tą loterię jak nie chcesz sie wkur...

PS nawet kurier się zaczął mnie dopytywać o co mi chodzi bo za kazdym razem ten sam odbierał i przywoził xD :E Raz mu odpowiedziałem a bo ekran był uszkodzony to zaczął drążyć temat że on nie rzuca paczkami i następnym razem otworzymy wspólnie, nie wiedziałem co januszowi powiedzieć panie mam bad pixele :E wiedziałem że chłop będzie w szoku tylko jak usłyszy takie coś :group_h:

OMG.. to ja myślałem, że moje dwie sztuki M27Q, które przerobiłem bo mnie IPS glow wkurzał to sporo.. żona też się dziwnie patrzyła jak miałem na biurku dwa monitory. Bad pixeli zero, na obydwu. Sam monitor jest petarda, u mnie dodatkowo zaplusował KVM i mam równocześnie prywatnego kompa i służbowego laptopa zapiętego ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie ale to nie ten temat.

Postanowiłem pobawić się chwilę przed pracą i zauważyłem, że bez ctr wydajność single i wielowątkowa leci na pysk  w geek o prawie 10% a single o 3%

Za to L1 cache read rośnie o 21% i latency spada o 1ns sam nie wiemy już co i jak ustawić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Odnośnie hałasu: Kupiłem na próbę "odnawiany" (refurbished) dysk enterprise Toshiba z serii MD i... spodziewałem się, że będzie gorzej. Ja osobiście do PC bym czegoś takiego nie włożył (od prawie 10 lat mam tylko dyski SSD), ale w NASie pracującym w tym samym pomieszczeniu, ale ok. 4m od moich uszu nie sprawia to problemów. Na pewno nie jest to tragedia w stylu opisów, że "takie dyski można używać jedynie w serwerowni albo w piwnicy".
    • Widzę że trafiło na operatora drona i jak już napisane że czegoś nie wolno to emocje biorą górę... - pilota Emocje to biorą u mnie górę jak widzę jak ktoś lata totalnie bez głowy i poszanowania innych - a takich jest 90% użytkowników dronów. Co do licencji to ok, użyłem niewłaściwego określenia, (...) myślałem, że to ogarniesz. - skoro mnie łapiesz za słówka, to cóż: taste your own medicine Nie, nie pisałeś i wiem o strefach, ale podałem po prostu dosadny przykład by zobrazować jak wygląda Twoje myślenie w tym temacie, że jak coś nie jest wprost zakazane to jest dozwolone. Nie, to tak nie działa, bo to co robisz musi być wykonywane z poszanowaniem praw innych osób czy Ci się to podoba czy nie. - widocznie nie wiesz jak działa moje myślenie w tym temacie. Latam z poszanowaniem prawa i prywatności. Jeżeli podczas nalotu, ktoś do mnie podejdzie i poprosi o nie publikowanie wizerunku, to postaram się mu wytłumaczyć, że charakterystyka mojej pracy nie polega na nagrywaniu wizerunku. Jeżeli to nie poskutkuje to pewnie skończy się na policji i sądzie. Ale ochrona i poszanowanie prywatności nie zabrania mi wykonywania swojej pracy. I zaklinanie przez was rzeczywistości tego nie zmieni. To co jest przerażające w dronowaniu to nieświadomość ludzi. Kupuje sobie jeden z drugim drona. Lata i dopiero po jakimś czasie dociera do niego, że są jakieś przepisy regulujące loty. a cała dyskusja zaczęła się od tego, że ja to napisałem, ale uwaga! w odniesieniu do nagrania z drona jakie pokazała TV Republika z przeszukania domu Ziobry, gdzie: - a jak by kręcili z chodnika kamerą to byłoby ok?
    • To też nie jest tak, że gra jest słaba, bo nie jest. To nadal dobra, a w niektórych aspektach bardzo dobra gra. Zadań pobocznych ogólnie jest niewiele w porównaniu z innymi Sandboxami i moim zdaniem dobrze, są zadanie, słabe, średnie i dobre. Jestem w 10 rozdziale i póki co nie spotkałem zadania pobocznego, które zapadałoby mi na tyle w pamięć, że mógłbym je nazwać bardzo dobrym. Ot, takie typowe jrpg-owe poboczniaki, jeżeli ktoś oczekuje tego typu zadań to się nie zawiedzie. Mimo wszystko podobało mi się zadanie z Johnnym (nawet pomimo zbieractwa, które trzeba było dla niego zrobić).  Fabuła główna jest spoko, jeżeli człowiek się głównie na niej skupia to naprawdę da się zaangażować "emocjonalnie", problem w tym, że jest jednak sporo rozpraszaczy i sama fabuła jest rozciągnięta względem oryginału. Już nie będę pisał o zmianach, które w niej nastąpiły, bo to każdy sobie oceni osobiście (każdy, który grał w oryginał oczywiście). Fajne też są relacje między bohaterami, ich komentarze i rozmowy, a tak jak już ktoś pisał, zdecydowanie relacja Tifa-Aearith (i to jak to wpływa na Clouda) robi tu robotę.  Ja zdecydowałem, że po 10 rozdziale skupiam się już praktycznie tylko na głównej fabule, 57 godzin za mną, myślę, że dobije do 70.
    • Do kupienia u jednego sprzedawcy jak wejdziesz w nowy teren po wyjściu z bazy jak popchniesz fabułe to siedzi na poludniu. Normalnie Gromoszczęki czy inne dziadostwa strąca bez problemu, tego brakowało bo ten łuk startowy to szrot jakich mało.
    • Powinni sprzedawać teraz w komputerowych jako gadżet PCMR
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...