Skocz do zawartości
Spl97

Zen 3(AMD Ryzen 5xxx) - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Art385 napisał:

Jakby nie patrzeć przesrane zahaczyć tak niefortunnie, żeby sobie moduł uwalić. Śmieszki heheszki ale mnie by wuj strzelił jakbym oskalpował a potem przy czyszczeniu sponiewierał. Dlatego przed robotą lepiej sobie browar strzelić pewniejsza ręka.   

Pędzelek i sprężone powietrze, ewentualnie patyczek do uszu z IPA a nie ściera kluczem do sukcesu w tym przypadku. Bezołowiowe luty są kurewsko kruche i nie trzeba się zbytnio starać żeby coś upier...

Edytowane przez Jenot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż tak łatwo nie jest, ale luty są rzeczywiście miekkie. 

Ale jest jeden plus nawet jak się urwie element to często ściężka/pad są nienaruszone.

 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Art385 napisał:

Jakby nie patrzeć przesrane zahaczyć tak niefortunnie, żeby sobie moduł uwalić. Śmieszki heheszki ale mnie by wuj strzelił jakbym oskalpował a potem przy czyszczeniu sponiewierał. Dlatego przed robotą lepiej sobie browar strzelić pewniejsza ręka.   

Prawdziwi weterani to kupują pierwsze najtańsze bo i tak większość się rozleje bo tak ręce latają. Dopiero późniejsze to właściwy trunek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się czegoś nie popsuje to się nie nauczy :) . Albo były naruszone luty i tylko ręczniczek im pomógł albo nie wiem jak to się stało ... Nie no nie mam w palcach takiej petardy . 

Musiałem reczniczkiem przemyć styki, bo ufajdalem złącza pasta termo (smaruje radiatory żeby lepsza przewodność do bloku była )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem telefon od znajomego elektronika. 

Za bardzo ciekawie nie jest z tym modułem, ten jeden co ułamałem ma ładnie przejście do złącza, drugi nie ma przejścia, prawdopodobnie lut z kawałkiem ścieżki się wyrwał. mówi, że spróbuję uratować ścieżkę, ale pewnie potencjał ramu będzie słaby przez taką naprawę ? Zobaczę, jak nie to dokupię jeden moduł patriotów i tyle. Szkoda brać komplet, chyba że odsprzedam pojedynczy... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, novi napisał:

Dostałem telefon od znajomego elektronika. 

Za bardzo ciekawie nie jest z tym modułem, ten jeden co ułamałem ma ładnie przejście do złącza, drugi nie ma przejścia, prawdopodobnie lut z kawałkiem ścieżki się wyrwał. mówi, że spróbuję uratować ścieżkę, ale pewnie potencjał ramu będzie słaby przez taką naprawę ? Zobaczę, jak nie to dokupię jeden moduł patriotów i tyle. Szkoda brać komplet, chyba że odsprzedam pojedynczy... 

Do czego ci 32GB ramu ?? O ile pamietam to jedynie grasz w gry multi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Phoenixsuple napisał:

Do czego ci 32GB ramu ?? O ile pamietam to jedynie grasz w gry multi :D

Pewnie dla tego 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
58 minut temu, novi napisał:

Dostałem telefon od znajomego elektronika. 

Za bardzo ciekawie nie jest z tym modułem, ten jeden co ułamałem ma ładnie przejście do złącza, drugi nie ma przejścia, prawdopodobnie lut z kawałkiem ścieżki się wyrwał. mówi, że spróbuję uratować ścieżkę, ale pewnie potencjał ramu będzie słaby przez taką naprawę ? Zobaczę, jak nie to dokupię jeden moduł patriotów i tyle. Szkoda brać komplet, chyba że odsprzedam pojedynczy... 

Weź dwa - jeden i tak pewnie uszkodzisz, więc będzie w sam raz.:szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Phoenixsuple napisał:

Do czego ci 32GB ramu ?? O ile pamietam to jedynie grasz w gry multi :D

Walka o 3800cl14 jest niezbyt realna, to prościej wymaksować wrzucając 4x8gb :P . 

Spokojna rozczochrana, nie uszkodzę ;) . 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to nie zamontowałem tego jeszcze :E ?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Send1N napisał:

Szczerze to nie zamontowałem tego jeszcze :E ?

Haha . Ja też nic nie dłubie, teraz sobie gram . A później będę łapał wizję na tj07, która dziś przyszła :E . Wiec zajęć multum, brak czasu na wyciskanie więcej ^^. Jak naprawi moduł to może coś ustawie, ale nie wiem czy od razu heh

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Peak 78C w Warzone przy 4650mhz na 5900x i zotac 3080 który ma jedno z gorszych chłodzeń(1950mhz trzyma) to w miarę dobre temp? Średnio w grze skacvze 68-72C. Chyba jednak napiszę do arctica by wysłali mi zapinka do montażu bez offsetu (mam freezera II v1), gdzieś test na reddicie widzialem i pod obciazeniem 3-4 stopnie mniej nawet jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomierzyłem jak wygląda u mnie z montażem AiO 280 na top. Gdyby B550 TUF miał niższy radiator, równy z wysokością osłony portów to nie ma problemu, bo mam niski ram. Nawet ALF II 280 wejdzie. W zasadzie każde mobo spełnia ten warunek poza TUF ?

Edytowane przez Saren7
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Saren7 napisał:

Pomierzyłem jak wygląda u mnie z montażem AiO 280 na top. Gdyby B550 TUF miał niższy radiator, równy z wysokością osłony portów to nie ma problemu, bo mam niski ram. Nawet ALF II 280 wejdzie. W zasadzie każde mobo spełnia ten warunek poza TUF ?

Mobo nie ma nic do rzeczy , jesli buda spelnia wymogi AIO 280 a twoja nie splenia to wejdzie z kazda plyta. Za to na front wrzucisz nawet 360mm.

 

 

Edytowane przez Phoenixsuple
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze trzeba uważać na aio arctic frezery bo mają grubsze chłodnice niż standard

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Phoenixsuple napisał:

Mobo nie ma nic do rzeczy , jesli buda spelnia wymogi AIO 280 a twoja nie splenia to wejdzie z kazda plyta. Za to na front wrzucisz nawet 360mm.

Tak zgadzam się z Tobą. Moja na top według producenta 240. Wyżej to tylko przy spełnieniu określonych założeń, kombinacjach, konkretnym doborze części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja obudowa według specyfikacji obsługuje AIO 280 ale chyba na słowo honoru, wentylator opiera się na wtyczce cpu 8 pin lekko ją odginając, wystarczy żeby wentylator czy chłodnica były grubsze o 2 mm i nie dałoby się zamontować.

Edytowane przez severall

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja buda np wspiera 280 na topie ale tylko w trybie pull według instrukcji szczerze to nie wiem niby co to zmienia ze wtedy by cos wiekszego od 240 tam sie wcisnęło, ale miedzy push a pull nie ma różnicy w temp i mogłem wziąć wtedy 280 eisbaera i przetestować, teraz zaluje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do jakiej karty graficznej można porównać grfikę z AMD Ryzen 7 5700G ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno się opłacił bo kupiłem tą płytkę praktycznie nową za 4 stówki z darmowa przesyłką ale nadal leży w pudle :E jak tylko założę to ustabilizuje sprzęt to dam znać ;) będę miał czas teraz na dniach na to dopiero. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nową, znając @noviego to kupił ją z outletu przerżniętą po kimś, sam ją przerżnął i to ostro z tego co pisał i teraz trafiła do Ciebie - deal życia! :E 

  • Haha 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugerujesz że koledzy @novioraz @Send1N to jacyś zboczeńcy dokonujący aktów seksualnych na niewinnej elektronice? W dodatku używanej? [:|]

:E

  • Haha 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, caleb59 napisał:

Jak nową, znając @noviego to kupił ją z outletu przerżniętą po kimś, sam ją przerżnął i to ostro z tego co pisał i teraz trafiła do Ciebie - deal życia! :E 

Novi w promocji ja kupił. Nie z outletu. A sam używał standardowo, z tydzień dwa i odsprzedaż. Biorąc pod uwagę fakt że trzymał ją chyba dwa lub trzy miesiące w pudełku to i tak długo był jej posiadaczem XD

W dniu 2.08.2021 o 19:56, Send1N napisał:

Szczerze to nie zamontowałem tego jeszcze :E ?

Też będziesz ją wpierw w pudle kilka miesięcy trzymał? Novi nie miał proca to miał powód. A później kupił dwa XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...