Skocz do zawartości
Spl97

Zen 3(AMD Ryzen 5xxx) - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, -arek- napisał:

Panowie, dobra cena za 5600x lub 5800x (nówka/używka)? Nie przepłacając.

 

Odnośnie używek to ostatnio kolega zaryzykował i wziął 5600x za 950zł, było na olx kilka sztuk od jednego gościa i okazało się że wszystko gra, koło 1k bym polował

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzis postanowilem zjechac 50Mhz na cpu i sprawdzic napiecie, do testu uzylem czegos mocniejszego niz zwykle czyli AIDA. Bardzo fajnie zszedlem z napieciem oraz z  poborem.

Brak opisu.

 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy zmianie pozycji z zwykłej na Offset w Arctic liquid freezer II zmieniać pastę czy raczej nie trzeba? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Send1N napisał:

@Phoenixsuple

A na 4650 1.3v jak to wyglądało? :P 

Nie testowalem na tym napieciu i zegarze w AIDA ale w blenderze podchodzilo pod 80st wiec w AIDA byloby pewnie wiecej. Tutaj z racji nizszego napiecia pokusilem sie o AIDA i mysle, ze nie ma sie co bic o 50Mhz-100Mhz bo przy takich nastawach jak gram w Warozne to mi proc nie przekracza nawet 50st i wiadomo jest ciszej.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na swoim kiblu mam 4575mhz 1.26v a 4.6 nie jest stabilne nawet na 1.3v :E więc tak go trzymam ;) i tak roznicy nie ma to kwestia głowy tylko i psychiki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

16 minut temu, Send1N napisał:

Ja na swoim kiblu mam 4575mhz 1.26v a 4.6 nie jest stabilne nawet na 1.3v :E więc tak go trzymam ;) i tak roznicy nie ma to kwestia głowy tylko i psychiki ?

Tak sobie tłumacz:P

4.6 nawet nie ma.. ale wstyd.......żartuje.)

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4x8 b-die 3800mhz nadrabia nawet +200mhz u innych z gold binami  tak sobie tłumaczę :pimp:

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Send1N napisał:

4x8 b-die 3800mhz nadrabia nawet +200mhz u innych z gold binami  tak sobie tłumaczę :pimp:

inni też tak mają ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zen3D na AM4 na początku 2022 roku potwierdzony przez AMD's Director of Technical Marketing, Robert Hallock!

 

AMD Ryzen 'Zen 3D' Desktop CPU Expected Features:

  • Minor optimization on TSMC's 7nm process node
  • Up to 64 MB of Stacked cache per CCD (96 MB L3 per CCD)
  • Up To 15% Average performance improvement in gaming
  • Compatible With AM4 Platforms and existing motherboards
  • Same TDP as existing consumer Ryzen CPUs

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawka do WIn11 dla procków AMD naprawiająca błąd ogromnego spadku wydajności cache L3 w Win11 ma się pojawić 19 października:

 

- The CPPC issue has been resolved. The AMD driver power profile is in the release process and targeted for GA release on 10/21. If it is needed before GA, AMD can share the driver directly with customers upon request.
‒ The L3 cache latency issue has been resolved by Microsoft. Microsoft plans to release the fix in their 10C Windows Update which is targeted for 10/19.

 

https://wccftech.com/amd-ryzen-cpus-l3-latency-performance-fix-to-be-resolved-by-microsoft-through-windows-11-update-on-19th-october-cppc-driver-on-21st/

Edytowane przez DaviM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja przestaję się rozglądać za jakimś promocyjnym 5800x/5900x i spokojnie czekam na nowe procki na AM4 ;)

Zapowiada się ciekawy rok 2022 na rynku procesorów. 

Edytowane przez addept

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, addept napisał:

No to ja przestaję się rozglądać za jakimś promocyjnym 5800x/5900x i spokojnie czekam na nowe procki na AM4 ;)

Zapowiada się ciekawy rok 2022 na rynku procesorów. 

Na nowe Zenki bedziesz mial promocje cena up+++ :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ba, rozumie się samo przez się. Jak się napalę to jednak kupię i tak. Wszystko zależy od nastroju. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie AM5 ma być kompatybilne z obecną platformą? Tzn. można się spodziewać że obecne LC w zasadzie będzie pasować przy wymianie płyty, CPU i ram, czy to tak nie działa koniecznie? Ktoś kiedyś próbował zostawić blok i zmienić przy tym platformę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Krzkra napisał:

Chłodzenie AM5 ma być kompatybilne z obecną platformą? Tzn. można się spodziewać że obecne LC w zasadzie będzie pasować przy wymianie płyty, CPU i ram, czy to tak nie działa koniecznie? Ktoś kiedyś próbował zostawić blok i zmienić przy tym platformę?

Byc moze potrzebna bedzie nowa zapinka tak jak producenci rozsylac beda gratisowo pod nowa podstawke intela do swoich chlodzen.

7 minut temu, organiser napisał:

Te nowe zenki będą działać tylko na b550/570 czy nie wiadomo jeszcze?

Poki co cisza.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Phoenixsuple napisał:

Byc moze potrzebna bedzie nowa zapinka tak jak producenci rozsylac beda gratisowo pod nowa podstawke intela do swoich chlodzen.

Na Bykski bym nie liczył jednak za darmo, ale na pewno w takim wypadku będzie do kupienia. To dobra wiadomość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W EK zapinka AM4 kosztowała jakieś 50zl. Zamówiłem. Czekałem. Nie udLo się skompletować z backplate, zaproponowali samą górę. Zrezygnowałem. 

Więc jak ktoś liczy, że wyślą mu gratis na pewniaka zapinkę do AM5 i do nowych inteli to może się zdziwić. 

Nie ma nawet gwarancji że pojawi się zapinka do jakiegoś bloku z chin.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś za coś, możliwość renderowania sceny w  UE 4.0 w czasie rzeczywistym robi swoje. :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Phoenixsuple napisał:

I dla tego tego nawet nie testuje XD.

I jestem ciekaw ile portali będzie testować na w10 nowe Intele vs AMD. A ile na w11. A ile na obu systemach? XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja olewam poki co win 11, scheduler napewno daloby sie zrobic pod Alderka w Win 10 ale trzeba pompowac balonik i nowy system instalowac :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...