Skocz do zawartości
Spl97

Zen 3(AMD Ryzen 5xxx) - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Wiadomo o co chodzi :D Chcą "zachęcić" na nowy system. Kiedyś robili to DirectX'em. Teraz Intelami.. Tylko zapomnieli chyba o AMD.. jełopy przekombinowały jak zwykle. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, severall napisał:

Jak to sprawdzić? U mnie wyniki w benchmarkach identyczne jak miałem na Windows 10. W grach też nie zauważyłem różnic.

AIDA ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Phoenixsuple napisał:

AIDA ;)

Nie widzę zwiększonego latency. Może to się tyczy jakichś specyficznych konfiguracji ? 

aida11.jpg

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Minciu napisał:

Dziwne, dziwne...

Teraz, Phoenixsuple napisał:

Moze twoja wersja systemu posiada juz poprawke ;)

Z tego co pamiętam to robiłem testy też na 1 buildzie jaki był i też było tak samo około 10 ns. (ale może mnie pamięć zawodzić)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie wszystkie zeny psuje.

Mi się nie pali do testów beta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, severall napisał:

Z tego co pamiętam to robiłem testy też na 1 buildzie jaki był i też było tak samo około 10 ns. (ale może mnie pamięć zawodzić)

5900X w L3 powinien miec ponad 1Gb/s. Ale nie wiem tez czy masz porca na auto czy jak oraz plan zasilania jaki do  testu. Mimo wszytsko wyniki i tak masz git, znaczaco roznice sie do tych prezentowanych w art.

13 minut temu, Minciu napisał:

Może nie wszystkie zeny psuje.

Mi się nie pali do testów beta.

Za kilka dni bedzie latka wiec nie bedzie sie trzeba nad tym juz zastanawiac.

Testy testami ale szczerze nowy system nic nie wnosi w moim uzytkowaniu nowego wiec nie widze poki co sensu jego instalacji.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak zmusza do instalacji W11 :D

Np Auto HDR. Bo nie auto HDR to nie wiem czy się śmiać czy płakać. To powinno być ogarnięte tam. Odpalasz coś z YT na HDR i trzeba po menu grzebać i odpalić z palca HDR. Kończysz oglądanie i trzeba po menu grzebać żeby wyłączyć HDR. Ogólnie lipa. Ponoć W11 ma zrobić co trzeba z automatu. Do gier tak samo. 

Za chwilę wyplują pewnie nowego DXa albo coś podobnego i tak czy siak przesiadać się będzie trzeba bo zaraz coś nie ruszy. Np nowe intele :D Albo AMD z 3D keszem zepsują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co przeżywać, to tylko patch do 10 nazwany nowym windowsem ;-) Robisz aktualizację jak każdy update i wszystko działa tak samo, jakieś problemy typu ten cache na dniach masz poprawkę i tyle a tak to będziesz czytał co tam znowu zablokowali żeby zmusić do przesiadki :P

Chociażby DirectStorage na 10 ma być trochę ograniczone w porównaniu do 11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Phoenixsuple napisał:

Testy testami ale szczerze nowy system nic nie wnosi w moim uzytkowaniu nowego wiec nie widze poki co sensu jego instalacji.

To prawda, i pare rzeczy jest bezsensownych. Np nie można zmienić położenia paska np na lewo. Co przy korzystaniu z 2 ekranów było calkiem przydatne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, severall napisał:

To prawda, i pare rzeczy jest bezsensownych. Np nie można zmienić położenia paska np na lewo. Co przy korzystaniu z 2 ekranów było calkiem przydatne.

Co ty masz za build tego systemu? Widzę agesa 1.2.0.3 a ja za nim wrzuciłem W11 wrzuciłem 1.2.0.4B i zrobiłem testy. Tarzałbym się ze śmiechu po podłodze jakby się okazała, że to AMD sobie popsuło xD Jak coś to położenie paska da się zmienić ja mam wyrównanie do lewej. Dajesz ustawienia paska potem zachowania paska i przestawiasz wyrównanie w lewo i już system jest lux 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Minciu napisał:

https://imgur.com/NHUyZPI

Wygląda OK. 

U kogo to jest ? :P 

EDIT dobra szczaiłem że u ARTysty xD 

@severall też widzę że ma l3 w porządku hmm ciekawe

Ogólnie w11 jest spoko a np 8 i 8.1 ominąłem całkiem "więc wiedz że coś się dzieje" :E odchudziłem go po swojemu i powyłączałem wszystkie bzdury tak jak na 10 w grach nie zauważyłem zmiany wydajności względem 10, tzn może jakieś są ale nie odczuwalne w normalnym użytkowaniu bez równoczesnej rozgrywki w10 vs 11 z włączonym osd ? 

L3 u mnie xD

d7069843d3151.png

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Send1N napisał:

U kogo to jest ? :P 

EDIT dobra szczaiłem że u ARTysty xD 

@severall też widzę że ma l3 w porządku hmm ciekawe

Ogólnie w11 jest spoko a np 8 i 8.1 ominąłem całkiem "więc wiedz że coś się dzieje" :E odchudziłem go po swojemu i powyłączałem wszystkie bzdury tak jak na 10 w grach nie zauważyłem zmiany wydajności względem 10, tzn może jakieś są ale nie odczuwalne w normalnym użytkowaniu bez równoczesnej rozgrywki w10 vs 11 z włączonym osd ? 

L3 u mnie xD

d7069843d3151.png

Przepustowość jak puszczę zaraz po starcie systemu to też mam normalną gorzej później. Natomiast czas oczekiwania to na stock to najlepiej jakieś 26.5ns nie na stock 16ns. Dlatego pytam o build bo wiem, że były takie które działały normalnie ale to nie były RTM. Moim zdaniem doceń gest MS nawet tak uzależniony od grzebania człowiek jak ja zbastował teraz trfc 200ns timingi 16-16-16-36. CPU bez clock override tylko CO zrobione i odwyk jak się patrzy :rotfl:    

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany zrobiłem z ciekawości mem test w AIDA64 żeby zobaczyć ile mi spadł dostęp do kaszy pod 11. Ale szczerze to ja nic nie widzę. Czy to widać gdzieś poza AIDA? Proszem siem nie śmiać z ustawień pamięci pc od miesięcy kopie i przy kolejnym update bios nie bardzo już mi się chciało rzeźbić.

kxvX6Ht.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, eagle napisał:

Pany zrobiłem z ciekawości mem test w AIDA64 żeby zobaczyć ile mi spadł dostęp do kaszy pod 11. Ale szczerze to ja nic nie widzę. Czy to widać gdzieś poza AIDA? Proszem siem nie śmiać z ustawień pamięci pc od miesięcy kopie i przy kolejnym update bios nie bardzo już mi się chciało rzeźbić.

 

Jak masz ustawione cpu?/ L3 masz 2x zanizona. To ja mam wieksza na 5800X a Ty powinienes miec ponad 2x wieksza.

 

oacAnQK.png

Jednak zanizona kasza to ta co wstawil Send1N.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś pierwszy "kwiatek" mnie dopadł przed chwilą po tygodniu używania W11 przy wypakowaniu archiwum restart pc, wchodzę w podgląd zdarzeń a tam whea 18 cache hierarchy error robię test cinebenchem przechodzi bez problemu, wypakowuje archiwum i znowu to samo :E 

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Art385 napisał:

Co ty masz za build tego systemu? Widzę agesa 1.2.0.3 a ja za nim wrzuciłem W11 wrzuciłem 1.2.0.4B i zrobiłem testy. Tarzałbym się ze śmiechu po podłodze jakby się okazała, że to AMD sobie popsuło xD Jak coś to położenie paska da się zmienić ja mam wyrównanie do lewej. Dajesz ustawienia paska potem zachowania paska i przestawiasz wyrównanie w lewo i już system jest lux 

Nie wiem, jestem w dev insiderze więc pewnie build mam najnowszy.

BIOS mam najnowszy do mojej płyty ze strony MSI.

Co do paska to nie chodzi mi o wyrównanie ilon do lewej tylko o przeniesienie całego paska na prawą/lewą stronę w pionie i tylko na jednym monitorze. (Bylo to możliwe w Win10, tutaj nie)

Edytowane przez severall

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Send1N napisał:

Jakiś pierwszy "kwiatek" mnie dopadł przed chwilą po tygodniu używania W11 przy wypakowaniu archiwum restart pc, wchodzę w podgląd zdarzeń a tam whea 18 cache hierarchy error robię test cinebenchem przechodzi bez problemu, wypakowuje archiwum i znowu to samo :E 

Nie tylko Ciebie  ja wczoraj miałem dwa restary i problemy z dźwiękiem na podkręconym ramie ( częściowo to może wina zbugowanego  biosu beta  bo wczytałem zapisany profil i ustawienia były inne :E  )

U mnie Aida wypluwa takie kwiatki profil XMP 

 

 

cachemem-XMP.png

 

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak trzepnę moją sztukę do 4675 i potraktuję 1,3v, to mam spoko wynik w cinebenchu r23 ~ 12000 punktów,  (zbliżony do Phoenixsuple :cool3:).

https://forum.pclab.pl/topic/1324537-cinebench-r23-ranking-forum-pclabpl/page/6/?tab=comments#comment-16547751

Mam parę pytań, bo mi brakuje wiedzy i ogólnego ogarnięcia w temacie.

1. Bez OC w cinebenchu23 nie boostują rdzenie, max do 4275 (wszystkie), przez co wyniki jest o 1500 ptk mniejszy - 10500 ptk. Jako, że cpu zakupiłem do grania w gry, a nie cinebencha, to w grach zauważyłem (msi afterburner podczas gry) , że podczas grania boostują czasem jeden czasem kilka rdzeni do 4600 MHz - rozumiem, że to jest normalne? 

2. Uznałem, że oleję całe to OC i będę się cieszył z tego co jest, a nie jakimiś tam drobnymi przyrostami w benchmarkach, bo to zakrawa o absurd.

Względem poprzedniej sztuki (1600AF) mam przyrost ponad 20 FPS w RoTR. Na 1600AF = 104 FPS podszas testu wydajnościowego. Teraz na 5600x - 125 FPS, to chyba "prawidłowy" wynik? w granicach normy?

Moja sztuka to golden sample, ale nie nie mam warunków do prawilnego podkręcania, płyta raczej budżetowa, chłodzenie też, jedyne sensowne rozwiązanie to zostawić to tak jak jest i nie kombinować, nic z oc? Jak myślicie?

Bez-tytu-u.jpg 

 

 

Edytowane przez Ex6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ex6

Normalne, tak właśnie działa boost te rdzenie które są w użyciu boostują najwyżej jak porafią a te które nie są odpoczywają że tak powiem aby cpu mieścił się w limicie W jak pompuje wysokie vcore dla boosta, pisałeś że dałeś 4675mhz i 1.3v moja sztuka na 1.3v nie jest stabilna nawet na 4600mhz manualnie allcore, sprawdź sobie ile potrzebujesz do 4650mhz jak poniżej 1.3v to będzie to spoko opcja do zostawienia na co dzień.

Edytowane przez Send1N
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Ex6 napisał:

Jak trzepnę moją sztukę do 4675 i potraktuję 1,3v, to mam spoko wynik w cinebenchu r23 ~ 12000 punktów,  (zbliżony do Phoenixsuple :cool3:).

https://forum.pclab.pl/topic/1324537-cinebench-r23-ranking-forum-pclabpl/page/6/?tab=comments#comment-16547751

Mam parę pytań, bo mi brakuje wiedzy i ogólnego ogarnięcia w temacie.

1. Bez OC w cinebenchu23 nie boostują rdzenie, max do 4275 (wszystkie), przez co wyniki jest o 1500 ptk mniejszy - 10500 ptk. Jako, że cpu zakupiłem do grania w gry, a nie cinebencha, to w grach zauważyłem (msi afterburner podczas gry) , że podczas grania boostują czasem jeden czasem kilka rdzeni do 4600 MHz - rozumiem, że to jest normalne? 

2. Uznałem, że oleję całe to OC i będę się cieszył z tego co jest, a nie jakimiś tam drobnymi przyrostami w benchmarkach, bo to zakrawa o absurd.

Względem poprzedniej sztuki (1600AF) mam przyrost ponad 20 FPS w RoTR. Na 1600AF = 104 FPS podszas testu wydajnościowego. Teraz na 5600x - 125 FPS, to chyba "prawidłowy" wynik? w granicach normy?

Moja sztuka do golden sample, ale nie nie mam warunków do prawilnego podkręcania, płyta raczej budżetowa, chłodzenie też, jedyne sensowne rozwiązanie to zostawić to tak jak jest i nie kombinować, nic z oc? Jak myślicie?

Ustaw cepa na sztywno, 4600Mhz i jak najnizsze napiecie, zrob kilka petli CB i do grania wystarczy ;)

Podaj nastawy tego Tomb Raidera jakie miales do testu, gpu masz 6600XT rozumiem?? Najlepiej wklej foto wyniki to bedzie mozna porownac.

Edytowane przez Phoenixsuple
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, po kilku testach zatrzymałem się na 4650 i 1,26v, przeszedł cinebencha23 - 11918.

1-2625.jpg

  

3 godziny temu, Phoenixsuple napisał:

Podaj nastawy tego Tomb Raidera jakie miales do testu, gpu masz 6600XT rozumiem?? Najlepiej wklej foto wyniki to bedzie mozna porownac.


Tak, mam 6600XT, ale dokładne testy nastawy i pomiary obecnie utrudnione, bark czasu i zainstalowanej gry.

Dziękuję za pomoc. 
Jak coś to będę pytał.

Pozdrawiam

Edytowane przez Ex6
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...