Skocz do zawartości
Spl97

Zen 3(AMD Ryzen 5xxx) - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, DaviM napisał:

No on cały nowy build łyknął. Kto by tam czekał 5 dni żeby kesz przyspieszył :)

To znaczy że gier nie instaluje tylko same benchmarki ciśnie :E ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Send1N napisał:

Jak to j est ze ty masz ustawione zasilania dla 2x16gb zamiast 4x8 i to w ogóle działa w dodatku stabilnie na cl14 :E czasem nie pojmuje tych cudów ? 

BTW latka do ryzena miała byc w środę z tego co czytałem wczoraj a tu już pobiera? siedzę teraz na kiano x3 bo mój piec jest modernizowany na stole :E 

 

Co masz na myśli pisząc o zasilaniu  ''2x16gb zamiast 4x8''  te ustawienia są stabilne ( jak do tej pory  :E  bo żadne testy w TM5 nie są gwarancją stabilności...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że u ciebie widze że masz zasilania takie jak proponuje nawet stary calculator do ramu pod ryzena 7/3/3 jak ja takie coś ustawie na 4x8 to nawet mi pc nie wstaje ;) bo testowałem, to są zasilania do 2x16 dual rank ;) masz to na auto?

u mnie tylko takie coś tylko pozwala na stabilną prace 4x8

eef05bd83a25a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie zawsze bo tak jak wspomniałem u siebie aby ustabilizować 3800 cl15 tylko tak to działa na 7/3/3 nawet treningu ram nie przechodzi i nie jest mozliwe odpalenie windy :) to samo z cad busami 40-20-30-20 mam stabilne a jak tylko dam auto to w 17 minucie anty mi wywala 1 error już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Send1N napisał:

To znaczy że gier nie instaluje tylko same benchmarki ciśnie :E ?

A jak xD Puściłem AIDE ten fix działa ale to i tak żart z ludzi wzrósł mi o kilka ns czas oczekiwania memek. Przepustowość kopia odczyt poszło w porywach 2GB/s w dół... Czas oczekiwania L3 aby wbić 11ns to musiałem ze 3x test potarzać tak 12-13ns! Przepustowość L3 650/600/650 trochę mało ale już nie musze mieć w tle odpalonej przeglądarki z youtubem i kilkoma kartami aby nie spadało do 200 GB/s. Prime95 na 1T puszczony przez skrypt dalej powoduje praktyczne zawieszenie systemu jak wyciągniemy go z paska i trzeba się nieźle napocić aby go ubić z menadżera jak go wcześniej nie mieliśmy odpalonego a jak mieliśmy to też wcale łatwo nie jest bo zanim zmienimy focus na menadżera to myszka się porusza tak w tempie 3mm na 1 sekundę. Scheduler jest dalej w dupie. Systemów oszczędzania energii dalej nie włączałem bo bym miał BSOD na pulpicie. 
Oprócz tego jest spoko wywaliłem już W10 a system zostawiam bo mi się menusy podobają ale dla kogoś z mniejszą znajomością platformy raczej nie polecam przesiadki bo jak nie wiesz co z czym w razie co to jest zwyczajnie niestabilny 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.10.2021 o 20:12, DaviM napisał:

Nowy build (22000.282) wreszcie naprawia błąd L3cache w Ryzenach i dziesiątki innych błędów:
- We fixed an L3 caching issue that might affect performance in some applications on devices that have AMD Ryzen processors after upgrading to Windows 11 (original release).

 

A jak z 22478.1012?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z l3 jest nadal coś nie tak mimo wszystko na tej fotce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Nowe poprawki lataja problem z AMD na Win11

Przed:

 

Po:

 

Jaki plan zasilania w windows?? Jesli "wydajnosc" to wyniki nadal nie tak.

Poprawne dla 5900X.

GHmzJ9a.png

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Zainstalowałem łatkę z "łapy".
L3 Cache wróciło do normy,

 

 

Cos nie do konca.

VMXZb1t.png

 

Edytowane przez Phoenixsuple
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Chodzi o to że u ciebie widze że masz zasilania takie jak proponuje nawet stary calculator do ramu pod ryzena 7/3/3 jak ja takie coś ustawie na 4x8 to nawet mi pc nie wstaje ;) bo testowałem, to są zasilania do 2x16 dual rank ;) masz to na auto?

u mnie tylko takie coś tylko pozwala na stabilną prace 4x8

Nie będę tego bronił jak niepodległości, ale wg mojej wiedzy te ustawienia zależą w dużym stopniu od płyty głównej - nawet z tym samym kompletem pamięci na jednej zadziała, na innej nie (tzn tak, ale właśnie na innych ustawieniach)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
AlderLejk pewnie będzie w grach z 5-10% szybszy od RaketLejka, ale w wielu grach wciąż będzie mu sporo brakować, i to momentami naprawdę sporo, do Zen3, o Zen3D czy Zen4 nie wspominając:
 

 

Edytowane przez DaviM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No. Tak jak pisałem - Zenki mają swoje "duże" momenty :) Intel już takich nie ma :)

Edytowane przez DaviM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Do tego jeszcze test w CS:GO i Intel leży co ? ? 

50% szybszy czy 60%? Ile to bylo?

Czuje ze 3D Kesz Tani niestety nie bedzie.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co z tą łatką jest 20 i na win update nic na stronie amd też nic ? od 6 rano wchodzę i sprawdzam :E 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Co z tą łatką jest 20 i na win update nic na stronie amd też nic ? od 6 rano wchodzę i sprawdzam :E 

Ta latka jest w tej zakladce "opcjonalne" ale nie kazdy ponoc jeszcze widzi.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ja nie widzę ? wbiłem rano w opcjonalne patrzę jest jedna myślę sobie gitara lecimy z benchmarkiem aida :E a tam aktualizacja sterownika WDT do dysku zewnętrznego :pimp:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co można już spokojnie instalować Windowsa 11 z Ryzenem?

Na dniach przychodzi nowy dysk NVMe i jest okazja formata po ponad 3 latach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można było cały czas ? ja tam problemów nie uświadczyłem a miałem od razu po premierze, teraz masz dostępny nowszy build.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Co z tą łatką jest 20 i na win update nic na stronie amd też nic ? od 6 rano wchodzę i sprawdzam :E 

Cos przycyganili u mnie tez nic nie ma nawet w opcjonalnych.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są już gdzieś te drivery od AMD bo coś dupa cicho w Internecie. Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic właśnie nie ma ani łatki ani driverów :E też sprawdzam od wczoraj regularnie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...