Skocz do zawartości
Spl97

Zen 3(AMD Ryzen 5xxx) - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Fera 5 po taniości - wydajniej niż fortis, wydajny i cichy wentylator (sam mam i przetestowałem fluctusy) pracują wzorowo. Istnienie i zakup fortisa po premierze fery 5 straciło sens ? 

Drożej scythe fuma 2 jest ok.

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
35 minut temu, Send1N napisał:

Fera 5 po taniości - wydajniej niż fortis, wydajny i cichy wentylator (sam mam i przetestowałem fluctusy) pracują wzorowo. Istnienie i zakup fortisa po premierze fery 5 straciło sens ? 

Drożej scythe fuma 2 jest ok.

Dzięki. Tak po taniości szukam może używkie jakąś.

Ta fera 5 wydaje się bardzo fajna. Tylko piszo, że mała powierzchnia styku z procesorem. I nie wiem czy to w ogóle się bedzie nadawało na przyszłość pod nowe procki np te co teraz intel wypuszcza głownie przez tą powierzchnię styku.

Fuma 2 nie. Ja nie bardzo lubie towery.

Nic nie chcę z AiO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noctua wypuściła teraz czarnego towera ze swoim nowym czarnym wentylem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, wompierz napisał:

Dzięki. Tak po taniości szukam może używkie jakąś.

Ta fera 5 wydaje się bardzo fajna. Tylko piszo, że mała powierzchnia styku z procesorem. I nie wiem czy to w ogóle się bedzie nadawało na przyszłość pod nowe procki np te co teraz intel wypuszcza głownie przez tą powierzchnię styku.

Fuma 2 nie. Ja nie bardzo lubie towery.

Nic nie chcę z AiO.

Kilka miesięcy temu miałem 5800X i Fera 5.
Spokojnie możesz wziąć ten cooler. Mniejsza powierzchnia styku w niczym nie przeszkadza.
A samo chłodzenie bez trudu daje sobie radę z tym prockiem.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Realny spadek między W10 a W11 można sobie wyliczyć właśnie na przykładzie CS GO. Ponadto updateowany system z W10 będzie sprawowało się gorzej niż czysta instalka. No ale to do przewidzenia przecież za wygodę trzeba zapłacić.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zen3 z pamięcią L3 3D V-cache będzie masowo produkowany w listopadzie.

Zen3 w ulepszonej wersji B2 jest rozsyłany i ma być ogólnie dostępny pod koniec grudnia.

 

https://wccftech.com/amd-zen-3-3d-vache-ryzen-cpus-enter-mass-production-next-month-zen-3-b2-stepping-available-end-of-december-alleges-rumor/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stare płyty Gigabyte na A320 dostają oficjalną obsługę Zen3 (Ryzen 5000) i APU na Zen2 (Ryzen 4000), łącznie z 16-rdzeniowym 5950X :) :

 

- Update AGESA ComboV2 1.2.0.3 B

- Add compatibility for processors support

GA-A320M-H (rev. 1.x

GA-A320M-H (rev. 2.0)

GA-A320M-H (rev. 3.x)

GA-A320M-S2H (rev. 1.x)

GA-A320M-S2H (rev. 2.0)

GA-A320M-S2H (rev. 3.x)

 

https://ithardware.pl/aktualnosci/gigabyte_dodalo_wsparcie_dla_ryzen_5000_i_4000_w_plytach_z_serii_a320-18335.html

https://wccftech.com/gigabyte-silently-adds-ryzen-5000-zen-3-ryzen-4000-zen-2-cpu-support-on-a320-motherboards/

Edytowane przez DaviM
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, DaviM napisał:

Zen3 z pamięcią L3 3D V-cache będzie masowo produkowany w listopadzie.

Zen3 w ulepszonej wersji B2 jest rozsyłany i ma być ogólnie dostępny pod koniec grudnia.

 

 

Źle zrozumiałem czy będzie coś w stylu "XT" oprócz tego z 3d cache :> czy to po prostu jest tak napisane aby nie powtarzać tego samego słowa w jednym zdaniu xD :E 

4 godziny temu, DaviM napisał:

Stare płyty Gigabyte na A320 dostają oficjalną obsługę Zen3 (Ryzen 5000) i APU na Zen2 (Ryzen 4000), łącznie z 16-rdzeniowym 5950X :) :

 

 

Ciekawe czy ktoś się pokusi o wpakowanie 5950 do a320 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Send1N napisał:

Źle zrozumiałem czy będzie coś w stylu "XT" oprócz tego z 3d cache :> czy to po prostu jest tak napisane aby nie powtarzać tego samego słowa w jednym zdaniu xD :E 

Z różnych powodów przez pewien czas może być tak, że będą dostępne procki:

- Zwykłe Zen3 w rewizji B1,

- Zwykłe Zen3 w rewizji B2 (potem B1 całkiem znikną),

- Wypasione Zen3Dcache z Zen3 w rewizji B1, nazwane np. "revizja C1",

- Wypasione Zen3Dcache z Zen3 w rewizji B2, nazwane np. "revizja C2",

- i najbardziej prawdopodobne: wypasione Zen3Dcache z Zen3 w rewizji B3 (czyli jeszcze innej niż zwykłe Zen3 B1/B2 ze zrozumiałych powodów), nazwane np. "revizja C3".

 

Zen3 B2 ma mieć taką samą nazwę jak B1 (patrząc na nowe BIOSy) czyli 5950X/5900X/5800X/5600X/itd.

Ale to wszystko może się jeszcze pozmieniać...

Edytowane przez DaviM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze frytki do tego :P robi się bałagan jak u nvidii z tymi modelami xD 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, DaviM napisał:

Z różnych powodów przez pewien czas może być tak, że będą dostępne procki:

- Zwykłe Zen3 w rewizji B1,

- Zwykłe Zen3 w rewizji B2 (potem B1 całkiem znikną),

- Wypasione Zen3Dcache z Zen3 w rewizji B1, nazwane np. "revizja C1",

- Wypasione Zen3Dcache z Zen3 w rewizji B2, nazwane np. "revizja C2",

- i najbardziej prawdopodobne: wypasione Zen3Dcache w rewizji B3 (czyli jeszcze innej niż zwykłe Zen3 B1/B2 ze zrozumiałych powodów), nazwane np. "revizja C3".

 

Zen3 B2 ma mieć taką samą nazwę jak B1 (patrząc na nowe BIOSy) czyli 5950X/5900X/5800X/5600X/itd.

Ale to wszystko może się jeszcze pozmieniać...

Ku*wa, to zrobiło się poletko dla januszy marketingu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, DaviM napisał:

Zen3 B2 ma mieć taką samą nazwę jak B1 (patrząc na nowe BIOSy) czyli 5950X/5900X/5800X/5600X/itd.

Przecież to dokładnie ten sam procesor, Zen 2 w wersji B2 też bł identyczny. To są ulepszenia procesu produkcyjnego, a nie procesora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, kalderon napisał:

Przecież to dokładnie ten sam procesor, Zen 2 w wersji B2 też bł identyczny. To są ulepszenia procesu produkcyjnego, a nie procesora.

3800X i 3800XT to też te same procesory, a jednak nazwę mają inną - i o to podejrzewam pytał Send1N, bo wyraźnie pytał o "XT", więc odparłem, że nazwę maja mieć taką samą, ale to i tak może się zmienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za nim pojawiły się XT to nagle wysypało się sporo lepszych sztuk niż te premierowe, ja np miałem problem ogarnąć stabilne 4.2 na 3600 przy 1.35v :E a jakiś dzieciak kupował i ustawiał 4.5ghz na 1.25v z palca i hulało, xt to były po prostu zebrane te lepsze biny bez tego dopisku żeby kupujący niedzielny janusz miał pewność że proc w pudełku jest lepszym binem niż ten bez "T" i nie musiał losować jak novi xD 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nawet na forum był przybliżony tydzień do którego łatwo można trafić mocną sztukę.

Plusy procesu TSMC i wielu klientów więc i proces szybciej aktualizowany bez synchronizowania z generacjami któregoś producenta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostał już ktoś cashback od asusa za zakup b550 :P ? U mnie susza jeszcze, a to już ponad 2 miesiące minęły od zatwierdzenia wniosku ... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, novi napisał:

Dostał już ktoś cashback od asusa za zakup b550 :P ? U mnie susza jeszcze, a to już ponad 2 miesiące minęły od zatwierdzenia wniosku ... 

Asus wysyla na sam koniec czyli po 3msc ;) Testowane 3x :D

  • Confused 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, ja raz odbierałem i dostałem po ponad 3 miesiącach, upomniałem się i w ciągu 2 dni miałem, czyli prawie 3tyg czekania jeszcze xd . Myślałem że mi się tylko tak zdarzyło na sama końcówkę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będziesz brał do nowego bfa? :E z ferą 5 aby było wydajnie i budżetowo xD 

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...