Skocz do zawartości
Spl97

Zen 3(AMD Ryzen 5xxx) - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

bardziej się opłaca fera 5 ta z dwoma wentylatorami 145zł z przesyłką a ta z jednym 118zł? Widziałem, że te wentylatory ponad 50zł szt normalnie i podobno są dobre.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z jednym, z dwoma tylko podnosi hałas a wydajność jest ta sama praktycznie, zawsze możesz podbić obroty na jednym i osiągniesz to samo a akurat wentylator który ma jest świetny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od wentyli, moja Noctua NH-D14 z 2011 roku nie wydaje z siebie hałasów, a korzystam z 2 wentyli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, wompierz napisał:

bardziej się opłaca fera 5 ta z dwoma wentylatorami 145zł z przesyłką a ta z jednym 118zł? Widziałem, że te wentylatory ponad 50zł szt normalnie i podobno są dobre.

Jeśli potrzebujesz drugi wentyl np. do obudowy to bierz duala, ale jeśli nie to różnicy w skuteczności chłodzenia nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, caleb59 napisał:

Zależy od wentyli, moja Noctua NH-D14 z 2011 roku nie wydaje z siebie hałasów, a korzystam z 2 wentyli.

Zależy chyba bardziej od budowy radiatora, jak miałem swego czasu prolimatech megahalems to używałem go z topowym wentylem Silent wings 3 pózniej dołożyłem drugi taki sam i utworzył się jakiś dziwny elektryczny dzwięk od ciśnienia :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety jest jednak dalszy ciąg problemów z L3 cache na Ryzenach:

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to dodatkowo na już około wyższy 1ns wyższy czas oczekiwania w porównaniu do W10 i to w najlepszym wypadku bo może być nawet 2-2.5ns. Jak kiedyś usuną wszystkie pułapki jakie zastawił intel podczas współpracy z MS to zen3 na W11 w gierkach powinien być szybszy z parę % niż na W10  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

według świeżego testu z dzisiaj w niczym to praktycznie nie przeszkadza a w grach nawet potrafi być zawrotne 2% wydajniej :E ciekawe ilu już co się zarzekało że zostanie jeszcze przynajmniej 2 lata na w10 zmieniło na 11 po tym teście dla magicznego boosta fps xD

 

Edytowane przez Send1N
  • Haha 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6000 to już będzie obsługiwany przez wyłącznie chipsety serii 500? :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko i wyłącznie przez x570s żeby było śmiesznie XD

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Minciu napisał:

Tylko i wyłącznie przez x570s żeby było śmiesznie XD

Nie w tej bajce ;) 

56 minut temu, Pioy napisał:

6000 to już będzie obsługiwany przez wyłącznie chipsety serii 500? :/

Nic nie wiadomo jeszcze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Phoenixsuple napisał:
3 godziny temu, Pioy napisał:

6000 to już będzie obsługiwany przez wyłącznie chipsety serii 500? :/

Nic nie wiadomo jeszcze. 

To x470 tym bardziej nie będzie obsługiwać.

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

zamontowałe fera 5 i ogólnie to widać, że taki kińczyk. Jeden kołek-dystans miał spaprany gwint i musiałem kombinerkami dokręcać. Ciekawe kto to będzie odkręcał...

Też jakiś inteligent wymyślił żeby kołki miały śliską plastikową powłokę zamiast zrobić jakieś ząbkowanie i najlepiej z metalu.

Zapinki mogą powyginać finy na radiatorze.

Wentylatory wyglądają solidnie tylko nie wiem po co dali rozdzielacz. Bezsensowny kabel i te gumowe wstawki też takie sobie.

Drugi może wrzucę gdzieś do budy za jakiś czas bo faktycznie są ciche.

Cena i teoretycznie gwarancja 6lat. Trochem rekompensuje. 148zł z przesyłką z dwoma wentylatorami i 122zł z przesyłką z jednym wentylatorem.

Z wyglądu cooler całkiem ładny. W końcu ktoś ogarnął żeby dać plastikową wstawkę na górze radiatora a nie go malować jak w forisie.

 

A wracając do tematu to są jakieś szanse, że b450 obsłuży nowe procki od amd?

 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hydra dostała obsługę 3D ryśków 6000. Więc b450 i x470 mogą zostać wykluczone. 

Jakby proce nazywały się 5600XT itp to mogłoby działać. Bo głupio byłoby powiedzieć że 5000 ma działać na chipsetach 400 a później dodać że jednak 5000XT już nie. Ale jak zmienili nazwę na 6000 to już nie wiadomo. Może być jak z PCIE4.0 i chipsetami 400. Działa do pierwszej bety. A później zadyma i nie działa.

Na pocieszenie b550 i x570 są nieco tańsze niż z690 XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, wompierz napisał:

Wentylatory wyglądają solidnie tylko nie wiem po co dali rozdzielacz. Bezsensowny kabel i te gumowe wstawki też takie sobie.

 

Rozdzielacz jest standardowo w tych wentylach a one nie są przerobione specjalnie na ferę single fan więc został ? sam wentylator musisz przyznać że jest ok łożysko ciche i dobrze wieje, spc nigdy jakością wykonania nie grzeszyło ale coś za coś, fera 5 i tak jest dobrze wykonana w porównaniu do poprzednich chłodzeń od spc (kilka sie przewineło mi przez ręce) Swoje fluctusy zwróciłem po 19 dniach xD (do 21 dni był zwrot) :E januszerka bo zmieniłem koncepcje i przerobiłem swoje chłodzenie z 240 na 280, ale z fluctusów byłem zadowolony przez te ponad 2 tygodnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SPC jest spoko jak ktos nie mial nic lepszego w rekach, spoko tez bo cena przyzwoita ,a jakosc wykonania to zawsze byla padlina wdg mnie. Mam od nich klawe i troche sprzetu przeszlo przez rece.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No dla mnie duży plus to cena, gwarancja 6lat, to, że w testach wypada bardzo dobrze. Prawie porównywalnie z najlepszymi chłodzeniami powietrznymi no i że polska firma więc w razie problemów można bezpośrednio do nich walić.

NH-D15 to koszt 500zł i przy tych dwu wieżowych cały czas boję się, że będą problemy na nowych płytach. 

A co do nowych procków to też mi się wydaje, że ta zmiana nazwy na 6000 zamiast refresh XT wykluczy płyty b450 i x470.

Widziałem dzisiaj newsy, że w styczniu planowana premiera ale na razie tylko plotki. Widocznie nowe intele mają ładną wydajność w grach i AMD trochę się przestraszyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Phoenixsuple napisał:

SPC jest spoko jak ktos nie mial nic lepszego w rekach, spoko tez bo cena przyzwoita ,a jakosc wykonania to zawsze byla padlina wdg mnie. Mam od nich klawe i troche sprzetu przeszlo przez rece.

SPC ma spoko cenę przecież nie bez powodu. Jakościowo to i tak dostajesz więcej niż można by się spodziewać a przy okazji oferuje spoko wydajność. Wolę tak niż na odwrót gdzie płacę worek złota i jedna część jest jakości premium a druga ulepiona z gówna. Co do klaw nie miałem ich ale obecnie mam chińczyka od modecoma kupionego w promocji i na raty xD Jest z kamienia a Corsair K95 wytrzymał rok a kosztował 10x tyle :E Obudowy też mają spoko znaczy jak za kasę. Co się nakląłem to moje ale ogólne wrażenia pozytywne.  Ogólnie wszystko mają spoko biorąc pod uwagę cenę to tak jak z zakupem kiełbasy na promocji podchodzisz ostrożnie bo coś tanie a potem się okazuje, że całkiem smaczna 

 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 godziny temu, organiser napisał:

To pewne info że x470 nie obsłuży 3d cache?

AMD NIC jeszcze nie powiedziało odnośnie chipsetów które oficjalnie obsłużą ten procesor, więc hmm.... Tak, to pewne, że X470 nie obsłuży Ryśków z 3D Cache.:szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, wompierz napisał:

No dla mnie duży plus to cena, gwarancja 6lat, to, że w testach wypada bardzo dobrze. Prawie porównywalnie z najlepszymi chłodzeniami powietrznymi no i że polska firma więc w razie problemów można bezpośrednio do nich walić.

NH-D15 to koszt 500zł i przy tych dwu wieżowych cały czas boję się, że będą problemy na nowych płytach. 

A co do nowych procków to też mi się wydaje, że ta zmiana nazwy na 6000 zamiast refresh XT wykluczy płyty b450 i x470.

Widziałem dzisiaj newsy, że w styczniu planowana premiera ale na razie tylko plotki. Widocznie nowe intele mają ładną wydajność w grach i AMD trochę się przestraszyło.

Ceny za D15 zaczynają się od 429 zł, ale za 369 zł jest  Arctic Liquid Freezer II 280mm, 360mm wersja kosztuje 409, a 420mm jak ktoś ma miejsce w obudowie 445 zł, więc zakup Noctui traci trochę sens o ile ktoś nie ma paranoi na temat wycieków czy awarii pompki.

Co do wsparcia na pewno będą działać tylko na B550, X570 i X570S o ile nie wyciekną jakieś beta biosy. Od dawna się mówi o premierze w styczniu, jak by się przestraszyli to papierowa premiera byłaby teraz, a wysyłka w grudniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, wompierz napisał:

..Widziałem dzisiaj newsy, że w styczniu planowana premiera ale na razie tylko plotki. Widocznie nowe intele mają ładną wydajność w grach i AMD trochę się przestraszyło.

Nie zupełnie, o 3D już dużo wcześniej było wiadomo, że ma wyjść. Teraz będzie premiera Intela i zaraz zacznie się kręcenie hajpu na 3D, nieKONTROLOWANE przecieki i takie tam zaczną wyłaźić :D 

6 minut temu, Peter06 napisał:

Ceny za D15 zaczynają się od 429 zł, ale za 369 zł jest  Arctic Liquid Freezer II 280mm, ..

bez porównania lepszy zakup. Pompki mają na wypasie, jest cicho nawet z wentylem na VRM. Nie zapowietrzają się jak Aseteki. Nawet jak źle puści się węże i czasem bombelek powietrza zassie przy odpalaniu kompa, to od razu jest wyrzucany do chłodnicy. Odpowietrza sie perfekt samo z siebie od strzała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz wymieniać ,procesor i płytę główną i nie wiem czy to robić.Po premierze Alderów ,ryzeny 5600x zapewne nie stanieją dopiero po premierze 3D Cache.Kupić płytę i zasilacz a procesor w nowym roku.

Chyba że ktoś ma sensowną sztukę do sprzedania dużo taniej niż teraz w sklepie.

Edytowane przez CzerwonyJohn
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, CzerwonyJohn napisał:

Mam teraz wymieniać ,procesor i płytę główną i nie wiem czy to robić.Po premierze Alderów ,ryzeny 5600x zapewne nie stanieją dopiero po premierze 3D Cache.Kupić płytę i zasilacz a procesor w nowym roku.

Chyba że ktoś ma sensowną sztukę do sprzedania dużo taniej niż teraz w sklepie.

Jeżeli chodzi o zasilacze to poluj na promocje RM750X i RM850X 2019, bo je teraz wyprzedają, na promocji w x-komie jest teraz XPG Core Reactor 750W za299 zł czyli konkurent tego pierwszego, robiony w tej samej fabryce CWT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz mam już upatrzony,problemem jest płyta i procesor.Choruje na płytę aorusa ale ona jest droga a nigdzie tanio nie ma.

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...