Skocz do zawartości
Spl97

Zen 3(AMD Ryzen 5xxx) - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Mozna kupic sensowne mobo. Ja do drugiego kompa pod 5600 kupilem Asus Strix Gamming II na b450 za 499zl. Seria b550 czy x570 nie wnosi nic do zycia. Sam mam drugiego kompa z dyskiem na PCIE4.0 na b550i nie widze zadnej roznicy w codziennym uzytkowaniu w stosunku do b450 (nie kopiuje kilkunastu GB codzien)

Edytowane przez sultan_kosmitow
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawać mi te 3D-VCache :E

AMD!, shut up and take my money ! :D

  • Haha 3
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.11.2021 o 15:40, wompierz napisał:

zamontowałe fera 5 i ogólnie to widać, że taki kińczyk. Jeden kołek-dystans miał spaprany gwint i musiałem kombinerkami dokręcać.  

U mnie jest podobnie. Serwis który składał komputer powiedział, że nie da się tego wkręcić nie używając kombinerek i odmówił montażu tj. podjął by go na moje ryzyko. Jak to wyglądało u Ciebie? Dokręciłeś kombinerkami i wszystko gra?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Godzinę temu, Astec napisał:

U mnie jest podobnie. Serwis który składał komputer powiedział, że nie da się tego wkręcić nie używając kombinerek i odmówił montażu tj. podjął by go na moje ryzyko. Jak to wyglądało u Ciebie? Dokręciłeś kombinerkami i wszystko gra?

Ta. Kombinerkami dokręciłem bez problemów. Ale znaki od kombinerek na kołku już są. Nie wiem jak będzie przy odkręcaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.11.2021 o 23:26, Send1N napisał:

według świeżego testu z dzisiaj w niczym to praktycznie nie przeszkadza a w grach nawet potrafi być zawrotne 2% wydajniej :E ciekawe ilu już co się zarzekało że zostanie jeszcze przynajmniej 2 lata na w10 zmieniło na 11 po tym teście dla magicznego boosta fps xD

 

Win  10

 

win10-best.png

 

Win11 :E 

 

Screen-Shot-11-06-21-at-08-53-AM-001.png

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To na stock procesorze ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Roberto78 napisał:

Tak na auto

Aaa no to zmienia postać rzeczy xd . Po oc jakbyś miał taki wynik to coś byłoby nie tak według mnie, chyba że 5900x daje takiego boosta w forzie, chociaż nie widać tego w testach :)

windows 10:

609cf4b3f8b4b153.jpg

 

Dzis może wrzucę 11 i zobaczę co w trawie piszczy 

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, novi napisał:

Aaa no to zmienia postać rzeczy xd . Po oc jakbyś miał taki wynik to coś byłoby nie tak według mnie, chyba że 5900x daje takiego boosta w forzie, chociaż nie widać tego w testach :)

windows 10:

609cf4b3f8b4b153.jpg

 

Dzis może wrzucę 11 i zobaczę co w trawie piszczy 

 

Wiem,  że na auto  to nie jest miarodajne ale na  Win 10  285FPS   to najlepszy wynik jaki uzyskałem z procesorem na auto ( nie  ustawiam inaczej  :E

edit

Test jest mniej -więcej powtarzalny   przez przypadek 303FPS  było na podkręconej karcie na stock jest 301 FPS jeśli  OC GPU ma tu jakiś wpływ :E 

Nie pamiętam dokładnie  ale to 285 FPS   |(Win 10)   też było na podkręconym GPU

 

Edytowane przez Roberto78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekawy czy są jakieś korzyści na win11 jak trzyma się Ryszarda na sztywno :p.

Auto jakoś mi nie pasuje, za duże napięcia daje w grach , pbo to samo . Dlatego sobie go trzymam na 1.25v , po wymaksowaniu 2x16gb musiałem zdjąć z rdzeni po 50mhz względem max 2x8 . Coś za coś :) . Ogolnie na ss wyżej po lewej stronie jest fclk1900 ram 3800cl15, po prawej fclk 2000 ram 4000cl15 :) . Oczywiście whea są , ale wydajność rośnie . Ogólnie ostatnio zapomniałem o tym i grałem pół dnia i nic się nie działo na fclk2000. Ale jednak whea id19 była tona w podglądzie zdarzeń :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@TheMr. dalej w szoku? Mowilem ze wszyscy skorzystaja :D 5800x super wybor w tej cenie jak ktos ma stara b450 i np r2700/3600

Edytowane przez Wu70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej, że ładne przypomnienie wydajności się pojawiło, zen2 daleko w lesie za zen3 :D . I ogólnie to co było mówione "ryzen 3700x nie daje nic względem 3600" ładnie zostało obalone :P . 

Pozostaje czekać na zen3 3d v-cache, a pod koniec 2022 roku celować w nową platformę z ogarniętymi ddr5 :P . 

Windows 11 zainstalowany, -20fps forza względem win10 :E . Czy tą poprawkę do l3 cache trzeba ściągnąć z strony, czy powinna się pobrać przez WU ? Niestety l3 tragiczne, zamiast 1200 1200 1200 , mam 400 200 500 , jak naciskam sto razy to skacze do 1200, ale i czesto jest 200-700, opoznienie l3 11.5ns , powinno być poniżej 11 :P 

Edytowane przez novi
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij sterowniki do chipsetu ze strony AMD  niby poprawili preferowanie najlepszych  rdzeni 

Poprawkę  od micrioshitu miałem w opcjonalnych aktualizacjach 

Jak masz ~ 11ns  to chyba tą poprawkę już masz  u mnie z tym bugiem było ~16-17 ns :E

l3.PNG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobrałem ręcznie i podczas instalacji wyskakuję, że już ją posiadam. W opcjonalnych mam pusto, w zainstalowanych nie widać jej ;) . Idę pograć, zobaczę czy nie ma jakichś problemów ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 godziny temu, novi napisał:

Pobrałem ręcznie i podczas instalacji wyskakuję, że już ją posiadam. W opcjonalnych mam pusto, w zainstalowanych nie widać jej ;) . Idę pograć, zobaczę czy nie ma jakichś problemów ? 

Bo masz ją już pewnie zainstalowaną w normalnych. Ja miałem w normalnych aktualizacjach po update sterów do chipsetu.

btw jak teraz ryzeny 5800x tak polecą z ceną to mam nadzieję, że bez problemów za 1200zł dostanę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
40 minut temu, organiser napisał:

To jakaś potwierdzona obniżka się szykuje?

Tak. Już są ale czy w Polsce będą odczuwalne to nie wiem. 5800x mocno obniżyli cenę. Widocznie amd jest pewne swoich nowych procków które mają wyjść w styczniu.

AMD-Ryzen-5000-Microcenter.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
23 minuty temu, organiser napisał:

To by wychodziło 1200zł za 5800x. jak u nas 5600x jest po 1400

Nie bo to ceny z USA. Tam mają niższe ceny elektroniki i są podawane bez podatku więc u nas zapewne 1500-1600zł o ile w ogóle takie będą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy jest sens to kupować, ja raczej poczekam do wyjścia tej nowej generacji i zobaczę jak to bangla zanim podejmę decyzję, kupowanie teraz serii 5000 która już na starcie ma parę procent w plecy tylko dlatego że dadzą obniżkę 200 zł...

Edytowane przez Mar_S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Mar_S napisał:

Pytanie czy jest sens to kupować, ja raczej poczekam do wyjścia tej nowej generacji i zobaczę jak to bangla zanim podejmę decyzję, kupowanie teraz serii 5000 która już na starcie ma parę procent w plecy tylko dlatego że dadzą obniżkę 200 zł...

A czy 5% zmieni cos w odczuciach. Pzyrosty mocy to może po dekadzie widzisz.  Jeśli myślisz że nowa generację da wiecej niż 5-8% to się zdziwisz 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Mar_S napisał:

Pytanie czy jest sens to kupować, ja raczej poczekam do wyjścia tej nowej generacji i zobaczę jak to bangla zanim podejmę decyzję, kupowanie teraz serii 5000 która już na starcie ma parę procent w plecy tylko dlatego że dadzą obniżkę 200 zł...

Nie no, jeśli jakimś cudem będzie RX 5800x po 1200 złotych, to może i się złamię. Jeśli nie, to czekam na nowe procki od AMD i zobaczę w jakich cenach je rzucą. W każdym razie nie spieszy mi się z wymianą. 

Edytowane przez addept

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, addept napisał:

Nie no, jeśli jakimś cudem będzie RX 5800x po 1200 złotych, to może i się złamię. Jeśli nie, to czekam na nowe procki od AMD i zobaczę w jakich cenach je rzucą. W każdym razie nie spieszy mi się z wymianą. 

Po tyle nie bedzie ale moze do 1600zl spadnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W najlepszym razie cena 5800X spadnie do poziomu 12600K,czyli ~1500 zł,choć cena 1600-1700 zł bardziej realna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jak wypada Alder Lake w emulacji. Jeśli ma ktoś porównania to bardzo proszę podesłać. Mi zależy na fpsach w emulatorach, także RPCS3, którego wyniki w RDR1 widzicie poniżej. Dlatego Zen 3 powinien stanieć, bo nie prezentuje się wybitnie przy Alder Lake. Rozważam Zen 3D i Alder Lake ale świetnie byłoby mieć jakimś sposobem 60 fps w emulacjach, a to trudno czasem osiągnąć, jak widać poniżej.

unknown.png

W dniu 7.11.2021 o 16:04, sultan_kosmitow napisał:

A czy 5% zmieni cos w odczuciach. Pzyrosty mocy to może po dekadzie widzisz.  Jeśli myślisz że nowa generację da wiecej niż 5-8% to się zdziwisz 

Jeśli tak dalej pójdzie, to w 2023 będzie 8 większych rdzeni i 32 mniejsze rdzenie (w i9), a gry i tak wykorzystają może 6 z 40 jak w miarę "dobrze" pójdzie. Albo gry muszą wykorzystywać wszystkie wątki albo wydajność 1C musi wreszcie zacząć z powrotem skakać do góry, a nie ślimaczyć się jak po Sandy Bridge.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...