Skocz do zawartości
Spl97

Zen 3(AMD Ryzen 5xxx) - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Grubo. Jeszcze się okaże, że ryzeny 9 wystrzelą z cenami ... A ja się ostrze na r9 z 3d vcache ... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na premierę nie kupi się 3d kesza, to już nie kupi się wcale XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://mineraptoreum.com/

Kalulator mówi że 5900x i 5950x robi pogrom z 5800x

Intele to ledwo na prund moze ugrają. 6 sztuk 10900K kręci tyle co mój rysio. Lub tyle co 3 moje rysie powinny kręcić. 

Czyli jak ktoś czeka na promocję z 5900x albo 5950x to polecam brać już teraz XD

Soft jest jakiś dziwny, coś tam testuje wpierw.

image.png.4c0f03a0f42ea97340d308e76acad17f.png

 

Kalulator mówi że stock rysio robi tak: 

1 x Ryzen 9 5900X's which have a hashrate of 3557 h/s each.
Total for all Ryzen 9 5900X's is 3557 h/s

U mnie na razie najlepsze nasatawy ciągną 7850h/s.. Czyli tyle co dwie sztukiz kalkulatora i jeszcze trochę ;) 

Z drugiej strony ryśki 3000 też ostro kopią, więc może 5000 kryzys ominie XD Przynajmniej w najbliższych tygodniach?

Cytat

 

CPU's Selected:
Calculations now based on using latest v1.2.x of the CPU Mining software

Your total hashrate is based on the following CPU's:

2 x Ryzen 9 5900X's which have a hashrate of 3557 h/s each.
Total for all Ryzen 9 5900X's is 7114 h/s

2 x Ryzen 9 5950X's which have a hashrate of 4247 h/s each.
Total for all Ryzen 9 5950X's is 8494 h/s

6 x Intel i9 10900k's which have a hashrate of 1339 h/s each.
Total for all Intel i9 10900k's is 8034 h/s !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

4 x Ryzen 7 5800X's which have a hashrate of 2111 h/s each.
Total for all Ryzen 7 5800X's is 8444 h/s

5 x Ryzen 5 5600X's which have a hashrate of 1699 h/s each.
Total for all Ryzen 5 5600X's is 8495 h/s

2 x Ryzen 9 3950X's which have a hashrate of 4236 h/s each.
Total for all Ryzen 9 3950X's is 8472 h/s

2 x Ryzen 9 3900XT's which have a hashrate of 3781 h/s each.
Total for all Ryzen 9 3900XT's is 7562 h/s

 

 

ps zanim skonczylem to pisać, to program znalazł już nastawy na 8100h/s a pokazuje jeszcze, że zostało dwie godziny wyszukiwania i ustawiania najlepszej opcji.  Szuka już pół godziny. Rano sprawdzimy co z tego wyjdzie ale to wynik niczego sobie chyba. 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na te rewelacje dot. Raptoreum to radzę teraz nie panikować i poczekać co się wyklaruje z tego fantu do stycznia/lutego przyszłego roku. Całkiem możliwe jest to,że nowy twór pozwalający kopać na CPU skończy tak jak Chia,czyli chwilowy szum i potem idzie na zapomnienie ?. Uwierzcie mi,że na rynku były i są przed tym Raptoreum krypto kopiące na CPU jak Monero (XMR) i on za wielkiej popularności wśród minerów nie ma :E

8 godzin temu, Minciu napisał:

Jak na premierę nie kupi się 3d kesza, to już nie kupi się wcale XD

To się jeszcze okaże :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Minciu skąd masz aż taki wynik kopania :E

Skoro dobrze ustawiony 5900x kopie tyle, a kopanie wspomaga kasza, to na prawdę 3d vcache może być białym krukiem . Pod warunkiem, że ta waluta nie padnie na cyce .

W cenie jednego rtx3080 nonlhr, złoży praktycznie 3 platformy z ryżem 5900x, gdzie według Twojej prędkości kopania, jeden powinien zarobić około 8dolcow dziennie . Jeśli tak będzie to widzę że będzie większa pompa niż na rtx3080 ...

Prawdopodobnie tak mocno nadrabia solidnie ustawiony ram w 4 modułach + OC z 4400mhz allcore na stock na 4600mhz . 

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, pisałęm tylko co testowało :P

Miałem właśnie sprawdzić co się wykluło no i oczywiście Router się zawiesił XD Raz na kilka miesięcy się zdaża no i padło akurat na dzisiaj. 

Ogólnie to nie znamsię. Odpaliłem niech się turla z RTXem do pary :)

 

2 godziny temu, Spl97 napisał:

Patrząc na te rewelacje dot. Raptoreum to radzę teraz nie panikować i poczekać co się wyklaruje z tego fantu do stycznia/lutego przyszłego roku. Całkiem możliwe jest to,że nowy twór pozwalający kopać na CPU skończy tak jak Chia,czyli chwilowy szum i potem idzie na zapomnienie ?. Uwierzcie mi,że na rynku były i są przed tym Raptoreum krypto kopiące na CPU jak Monero (XMR) i on za wielkiej popularności wśród minerów nie ma :E

To się jeszcze okaże :>

Zanim chia sie wyklarowała to ponad pół roku minęło. Do dzisiaj ciężko znaleźć normalną cenę na HDD, ale watk jest kilka modeli w kilku sklepach już w normalności. Czyli co, z ryzenem zaraz będziemy czekać i nie panikować do premiery Zen4 ? 

Świetna rada! :notworthy: Na pewno ci co czekali z zakupem rok temu na rtx3070 bo 3200 polskich złotych BRUTTO!  to za drogo są niezmiernie wdzięczni za takie porady :phaser1:

Za drogo było też za 3100, 3000, 2900 i 2800 :P rekord koło 2600 się zakręcił ale i tak było za drogo :D 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czuję że idą obniżki cen ryzenow 5000.. ktoś na nie czeka?

11_kryptowaluta_raptoreum_bardzo_lubi_po

 

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R5 i r7 niezagrożone, gorzej z r9 . 

Chociaż mało kto kupuje R9 do gier więc tragedii nie będzie ? . Gorzej z płytami głównymi może być przez taką bańkę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Minciu napisał:

Świetna rada! :notworthy: Na pewno ci co czekali z zakupem rok temu na rtx3070 bo 3200 polskich złotych BRUTTO!  to za drogo są niezmiernie wdzięczni za takie porady :phaser1:

Moja porada czy twoja ma taką samą wartość co rady ludzi,którzy obojętnie czym się zajmują w sferze krypto. Czas pokaże co będzie,więc na razie sugeruję te wypociny pisane brać z dystansem,tym bardziej na Chię też było kręcenie hype miesiącami jak teraz zaczyna się robić z Raptoreum. A jeśli coś będzie na rzeczy,to ten kto ma w planach kupno CPU w najbliższych miesiącach,ten będzie kupował,proste.
A co do GPU,że czekali albo być może nadal czekają na GPU,bo powiedzieli,że za drogo... Kto się spodziewał w zeszłym roku,że aż tak aktualna bańka się tak bardzo rozpędziła i nadal nie pęka i możliwe,że ten cały cyrk potrwa nie do grudnia przykładowo,a nawet do połowy 2022r. na przykład? Zapewne Ty nie wiedziałeś i ja także.
Nie neguję,że Raptoreum przegoni Monero,ale widzę,że póki co patrząc na hashrate obu krypto,to ich dzieli aktualnie przepaść (~80 MH/s vs ~2,6 GH/s),aczkolwiek jedyna różnica jest taka że,że opłacalność jest na chwilę obecną ponad 10 razy większa na korzyść RTM,ale za to trudność sieci RTM jest na sporo niższym poziomie od XMR. Może się okazać,że jak efekty hype będą widoczne na ogólnym wykresie hashrate i zarazem zwiększy się trudność sieci,a kurs RTM odpowiednio nie zareaguje do góry,to tak różowo z opłacalnością już nie będzie.

@novi To nie tak,jak ssanie na CPU sprawi,że R9,Threadrippery,Epyc-i nie zaspokoją potencjalnego zwiększonego popytu jako że ci ludzie rzucą się masowo kupować CPU wraz z mobo oraz ram i kopać RTM jak usłyszą,że to mega opłacalne i ten tego... ,to w ruch pójdą też R5 oraz R7 i to wszystko trzeba mieć z tyłu głowy. W najbardziej pesymistycznym scenariuszu także Intele oberwą,mimo że ponoć kopią dużo gorzej od Ryzenów z powodu mniejszej ilości cache L3 w sobie. Przecież z GPU stało się tak,gorsze kopanie ETH takich Radeonów jak 6700 XT,6800,6800 XT itd. od RTX-ów nie wystraszyło górników w braniu Radeona do kopania. Czy z płytami głównymi będzie gorzej? I tak i nie. Płyt głównych do wyboru masz znacznie więcej od CPU,to jest raz. Dwa,te lepsze płyty za obecne ponad 1k zł mają sekcje zasilania CPU,które wystarczą z dużym zapasem i z kilka lat ciągłej pracy prawdopodobnie wytrzymają nie wspominając o tym,że CPU bardzo rzadko ot tak z siebie się zepsuje. To nie karta graficzna,która po 2-3 letnim kopaniu krypto na okrągło bądź krócej w zasadzie jest szrotem czy bombą z opóźnionym zapłonem.

Na to wszystko mogę podsumować jednym zdaniem: Przeżyjemy,zobaczymy :>

Edytowane przez Spl97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysków twardych po Chia do dzisiaj nie ma, a ile czasu już minęło?

Było nakręcanie Hype na Chia i efekt był. Do dzisiaj jest.

Teraz jest Hype taki sam na Raptor to zgadnij co będzie po premierze 3D. Ja się domyślam. 

Monro kopiesz cały dzień masz z tego niecałego baksa. Na Raptorku na ten moment masz z tego kilka dolców za dzień. 

Jak ktoś ma 5 koparek na celeronach, to zamiast bić się o kolejne GPU do koparki może kupić 5 Ryszardowi od ręki. 

Ok ok.. mogę się mylić. Poczekamy zobaczymy. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro biją się o resztki 3900x 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To całe Raptoreum na razie nie ma akceptacji wielkich giełd krypto , mam nadzieję że  się  Hype  skończy szybciej niż  zaczął .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Minciu napisał:

Na allegro biją się o resztki 3900x 

Przekonałeś mnie, dzisiaj wystawiam.  :E 

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to ciekawie, ciekawe do ilu dojdzie i na czym stanie ostatecznie  :D

 

raptor.jpg

Szkoda tylko że mam tego Phantoma jako chłodzenie, teraz żałuję, no ale muszę zmienić obudowę bo ten szrot od SPC już się sypie, poza tym chciałbym 420mm żeby wchodziło na górę, a to już niestety ogranicza wybór i podnosi koszt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Bemx2k napisał:

To całe Raptoreum na razie nie ma akceptacji wielkich giełd krypto , mam nadzieję że  się  Hype  skończy szybciej niż  zaczął .

kod tego cryptocrapu ewidentnie pisany na zamówienie. można jedynie spekulować kto był zleceniodawcą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kogo to obchodzi? Mogę opylić starego 3900X za którego mi ostatnio dawano 1450 zł za 2 koła przy odrobinie szczęścia i kupić 12900K albo ostatecznie 12700K i mieć ładny wzrost wydajności kosztem 500 zł dopłaty do płyty.  :E 

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw GPU, potem dyski, teraz CPU... Co za czasy ?‍♂️

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak macie w biosie ustawiony cpu? A jak ram i ile modułów?

Jaki soft do miningu?

Odpaliłem teraz cpuminer gr 1.2.4.1 win10 ,na 5900x wypluło rotation 01.1 2700 h/s :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Mar_S napisał:

Kogo to obchodzi? Mogę opylić starego 3900X za którego mi ostatnio dawano 1450 zł za 2 koła przy odrobinie szczęścia i kupić 12900K albo ostatecznie 12700K i mieć ładny wzrost wydajności kosztem 500 zł dopłaty do płyty.  :E 

Brać w promocji 5900x i pomoc rtxowi XD Kopie jak 3900x dla tego te drożeją do ceny niemal 5900x.

 

 

 

Godzinę temu, Mar_S napisał:

 

Szkoda tylko że mam tego Phantoma jako chłodzenie, 

Ponoć najlepiej na 1.0v UV zrobić. 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest jakaś promocja aktualnie czy trzeba czekać na Blek Frajdej i 3 sztuki które X-kom wystawi 200 zł taniej?  :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Rocket1337 napisał:

Jak macie w biosie ustawiony cpu? A jak ram i ile modułów?

Jaki soft do miningu?

Odpaliłem teraz cpuminer gr 1.2.4.1 win10 ,na 5900x wypluło rotation 01.1 2700 h/s :/

Minciu ma 4.6ghz allcore, ram 4x8gb 3800mhz cl16 jeśli się nie mylę . 

@Mar_S gonisz 3900x ? Widzę że używki żadnej nie ma na zuolx i alledrogo :E

Edytowane przez novi
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mediaexpert 2500zl około. Chyba gdzieś 2300 też widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, novi napisał:

Minciu ma 4.6ghz allcore, ram 4x8gb 3800mhz cl16 jeśli się nie mylę . 

@Mar_S gonisz 3900x ? Widzę że używki żadnej nie ma na zuolx i alledrogo :E

A jak? Wystawię dzisiaj na 3 dni i niech zabierają, zanim ta dęta waluta jebnie o podłoże i hype się skończy.  :E 
Zrób to samo ze swoim, weźmiesz se 12700K, do gierek idealny  ;) 

4 minuty temu, Minciu napisał:

Mediaexpert 2500zl około. Chyba gdzieś 2300 też widziałem.

Muszę w takim razie lepiej poszukać, znalazłem najniżej za 2599.  ;) 

W Media niestety cena 2699  :( 

Edytowane przez Mar_S
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...