Skocz do zawartości
Spl97

Zen 3(AMD Ryzen 5xxx) - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Coś , Ty . Nie kalkuluje się . Niech nawet bym dostał z 2300 z racji świetnej sztuki, płyta 800zl , mam 3100zl, 2k wychodzi i7 , zapinka lga1700 do heatkillera 35 euro z wysyłką , i nie wrzucę tego na podstawowa z690, więc jakieś 1500 muszę liczyć na płytę.  Daje to w przybliżeniu 3600zl, 500zl dopłaty niby , ale nie wiadomo czy taka płyta za 1.5k mi podpasuje. Więc może to się skończyć na płycie za 2k albo więcej . A co zyskam ? 5 FPS w Forza 5 na wysokich poza miastem, gdzie i tak mam ich ponad 200 :E ? Bo w sumie tylko w tamtej lokacji karta zrzuca taktowanie , wypluwając ponad 200fps . 

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pier...temu od razu płyta w cenie procesora potrzebna...
Dobra, nie było tematu.  :E 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz że ja na byle guanie nie będę siedział i nie będę przymykał oka na rażące wady ? . Aktualny Asus jest płyta w 95% idealna . Można się przyczepić do vdropa o 0.03v, ale jednak to nie jest jakieś niewiadomo co.  Po tym jak miałem teoretycznie lepsze b550 unify , trzeba jednak przymknąć oko na takie drobne niuanse , bo tamta płyta to była klops do OC względem tego Asusa . Jakby mi te z690 Ace przyszło za 1100zl to już bym miał i7 w domu leżeć do kompletu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Mar_S napisał:

A jak? Wystawię dzisiaj na 3 dni i niech zabierają, zanim ta dęta waluta jebnie o podłoże i hype się skończy.  :E 
Zrób to samo ze swoim, weźmiesz se 12700K, do gierek idealny  ;) 

Muszę w takim razie lepiej poszukać, znalazłem najniżej za 2599.  ;) 

W Media niestety cena 2699  :( 

Nocna wyprzedaż jeszcze jest w media? Bo tam na nocnej spoko kosztował chyba :) 

8 minut temu, Mar_S napisał:

Ja pier...temu od razu płyta w cenie procesora potrzebna...
Dobra, nie było tematu.  :E 

Kasztana za kafla też da sie kupić :D Ale idąc w tą stronę to na AM4 kasztana kupisz znacznie taniej niż na z690 ;) 

Widzę że promocja z nocy sie skonczyla :D Przy krypto trzeba działać szybko i zdecydowanie, a jak na giełdzie wyczekać lepszy moment :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A i nie wiedomo czy jebnie, w sumie warto tam jak na razie kołoniej się zakręcić bo rokuje dobrze :P

 

image.png.57b224a5d3d2c1bb726e848b2c2bd883.png

1 godzinę temu, galakty napisał:

Najpierw GPU, potem dyski, teraz CPU... Co za czasy ?‍♂️

Można płakać jak dziecko albo skorzystać. Mój RTX3080 nie kosztował mnie NIC. Moja była 1080TI też nic mnie nie kosztowała. 

Wiec co szkodzi spróbować? :P Ja wole gratis graty niż płacić za nie krocie i mieć już ból dupy nawet jak trzeba wydać 1000zl na GPU do zabawy. A Ty?

i1vrb9bm42i41.jpg

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki hash ostatecznie wyliczyło? Ja nie miałem cierpliwości i wyłączyłem przed końcem.  :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia jak to działa, ale to jakiś random jest i raz cisnie raz ssie. Średnio i tak za nisko względem kalkulatora. Ale trzeba tam coś w systemie przestawić i poprawić aby nie były na wjazd informacje o błędach.

 

Chyba w tym filmiku albo drugim na tym kanale gościu tlumaczy co poprawić:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś szuka fery 5 pod rysia po taniości? Przez przypadek natrafiłem na alledrogo, dual 100zł , zwykła 80zł . Patrząc że jeden wentylator kosztuję około 40-45zł, to radiator zostaję za 20zł, jak darmo :E . Ciekawe czy po 50zł by poszły same radiatory, to bym sobie przytulił z 6 wentylatorów :D 

OUTLET SilentiumPC FERA 5 DUAL FAN (SPC304) - Części komputerowe, Chłodzenie procesorów - Allegro.pl

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arctic P12 na wierze i resel XD Fluctus do budy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam i tak tego kopał nie będę, interesuje mnie tylko sprzedaż cepa, więc niech kopie ile chce   :E 

48 minut temu, novi napisał:

Wiesz że ja na byle guanie nie będę siedział i nie będę przymykał oka na rażące wady ?

A tego że nie będziesz oka na wady przymykał to akurat wiem, zarówno te istniejące jak i te nie istniejące.  :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Bemx2k napisał:

To całe Raptoreum na razie nie ma akceptacji wielkich giełd krypto , mam nadzieję że  się  Hype  skończy szybciej niż  zaczął .

Nie ma akceptacji większych giełd jak binance czy coinbase,bo to jest stosunkowo nowy twór,który wszedł kilka miesięcy temu i dopiero teraz zaczęło się zainteresowanie przez wyciekające informacje,że ktoś tam z górników to przetestował i doszedł do wniosku,że "świetnie" to będzie kopać na Ryzenach z racji takiej,że algorytm GhostRider lubi dużo cache L3. Jak popularność nie zmaleje,a wręcz przeciwnie jeszcze wzrośnie,to wejście na większe giełdy to kwestia czasu. Przykładowo przez JEDEN dzień kapitalizacja rynkowa tego crypto wzrosła tak,że RTM przesunął się z ponad 1000 na ~900 miejsce :E

7 godzin temu, ghs napisał:

kod tego cryptocrapu ewidentnie pisany na zamówienie. można jedynie spekulować kto był zleceniodawcą.

Poszukałem co nieco informacji i z tego co można się dowiedzieć,to RTM to tak naprawdę fork RVN z algorytmem mającym pewne powiązania z RVN oraz XMR :E Niestety muszę zmartwić tym,że na ASIC nie da się tego kopać :(

5 godzin temu, Minciu napisał:

A i nie wiedomo czy jebnie, w sumie warto tam jak na razie kołoniej się zakręcić bo rokuje dobrze :P

Jak wcześniej napisałem zobaczy się co z tego wyrośnie,a całkiem pokaźny wzrost kursu można szukać w efekcie początku kręcenia wczoraj hype na ten twór. Pewnie zaczęło się skupowanie Ryzenów 9 :E W sumie wczoraj trafiłem na niezły komentarz na pure (rzadko ogólnie zaglądam na ten serwis),ale można z tego coś wyciągnąć.
e9b776ff8f9b63a8.jpg

Albo na ITH
07e83f706576c8df.jpg

Edytowane przez Spl97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Spl97 napisał:

Nie ma akceptacji większych giełd jak binance czy coinbase ,bo to jest stosunkowo nowy twór, który wszedł kilka miesięcy temu ...

 

,że "świetnie" to będzie kopać na Ryzenach z racji takiej,że lubi dużo cache L3. ..

 

https://medium.com/@kawwwoin/raptoreums-ghostrider-algorithm-explained-93f1f8070158

Raptoreums GhostRider Algorithm Explained
Jan 5, 2019 

 

Ta waluta nie ma nic wspólnego z ostanią premierą intela i jakimś tam oddechem na plecach AMD. Tak samo jak altorytm GhostRider, można czytać sobie jakis art o tym temacie z 2019roku. Ale jak zwykle foliarze już węszą spisek XD 

A ja bym powiedział, że RTXy bardzo dobrze kopią ETH, przypadek? NIE WIERZĘ! :D Na pewno ETH zrobili właśnie po to, aby sprzedać każdą jedą 3080 w cenie z dupy !! Wszystko było ustawione ;) 

 

image.thumb.png.4875e7a4a22aea863cbd6493b4cf04e8.png

 

Wiem jedno, ryzenów 3900X nie ma juz nigdzie w sklepach w żadnym kraju ;) Jeśli ktoś spodziewa się że kupi ryśka 5000 za bezcen po tym jak wyjdą 3D, to chyba upadł na głowę XD Tak samo jak ma ktoś w planie kupić miesiąc po premierze Zen 3D w promocyjnej cenie, Będzie taka promocja jak teraz i9 mają promocje, już + kilkaset pln do ceny względem premiery a to wcale nie kopie i nie skupują ludzie tego garściami na chate ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podana jest data powstania 2018 czy tam podajesz datę 5 stycznia 2019r. ,ale oczywiście były zrobione testy,a wejście na giełdę! to 17 marzec 2021r. Mnie chodziło o wejście na giełdę,a nie kiedy dany twór powstał od zera. Przecież możesz sam to zobaczyć na wykresie tego krypto na coingecko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak to dłubali od 2018 czy 2019 roku, a na giełdę puścili w marcu 2021, to jaki to ma związek z Intelem 12generacji? Już wtedy wiedzieli że te Raptor będzie gorzej się kopał na 12gen niż na ryzenach i planowali tak podbić sobie sprzedaż? :D To chyba projekt Macieja Wróżki zatrudnionego przez AMD już kilka lat temu :D No spisek ewidentny 

https://www.facebook.com/polskizwiazekfoliarzy/ - tutaj polecam to zgłosić ;) 

94097418_103417734681314_782745067573372

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ciekawe kiedy w końcu zbanują krypto w USA i UE. Bo, że to nastąpi nie mam wątpliwości tylko pewnie za dużo grubych ryb na razie w tym siedzi i jak się opróżnią to poleci ban.

Nie dość, że piramida finansowa to jeszcze marnuje masę prądu i sprzętu elektronicznego. Przez crypto sprzęt bezsensownie drożeje a to wystarczy obywatelom żeby dać przyzwolenie na bana.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy się opłaca to banować.

A jeśli martwi Cię zużywanie energii, to podpowiem, że rozwój cywilizacji tak właśnie wygląda. 

Równie dobrze można zbanować wszelkie banery i reklamy na mieście. Najlepiej też zbanować telewizję, radio, internet. Odkurzacze, pralki, kosiarki. Wszystko można ręcznie opierdzielić. A nie marnować prąd. Zęby też można palcem przelecieć a nie soniczne i elektryczne szczoteczki 

Dozwolone powinny być tylko żarówki LED po jednej na pokój.

O smartfonach to juz nawet nie wspominam. 

Powinniśmy zakazać produkcji alkoholu i całego innego gówna. Jak wiadomo fabryki ciągną najwięcej prądu. 

Można tak kontynuować bez końca, gdzie jeszcze marnuje się prąd. 

 

Apropo piramidy finansowej, wypadałoby zbanować też giełdy na świecie. Bo niczym nie różnią się od krypto giełdy. 

Edytowane przez Minciu
  • Confused 2
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Wompierz napisał:

Ciekawe kiedy w końcu zbanują krypto w USA i UE.

 

Nigdy :E

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Wompierz napisał:

Ciekawe kiedy w końcu zbanują krypto w USA i UE. Bo, że to nastąpi nie mam wątpliwości tylko pewnie za dużo grubych ryb na razie w tym siedzi i jak się opróżnią to poleci ban.

Nie dość, że piramida finansowa to jeszcze marnuje masę prądu i sprzętu elektronicznego. Przez crypto sprzęt bezsensownie drożeje a to wystarczy obywatelom żeby dać przyzwolenie na bana.

 

Nie zbanują tego,poszło to już za daleko. A nawet jeśli zbanują,to co się stanie? To samo co z Chinami,czyli będą przenosić koparki do innych państw. Tego się nie zatrzyma ot tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Metoda jest prosta jak konstrukcja cepa, wystarczy giełdom zablokować konta i cała bańka się rozsypie jak domek z kart.  :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czasu aż się ludzie wkurzą i zaczną puszczać z dymem te ich koparki a samych górników zabijać na miejscu albo w zamieszkach rozkradać CPU i GPU z koparek.

Zakazać i karać jak za pranie pieniędzy. Inaczej tego szaleństwa się nie powstrzyma

  • Like 1
  • Haha 2
  • Confused 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 minuty temu, CzerwonyJohn napisał:

Do czasu aż się ludzie wkurzą i zaczną puszczać z dymem te ich koparki a samych górników zabijać na miejscu albo w zamieszkach rozkradać CPU i GPU z koparek.

Zakazać i karać jak za pranie pieniędzy. Inaczej tego szaleństwa się nie powstrzyma

Idź się lecz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Wompierz napisał:

Idź się lecz.

A co bałbyś się gdyby tak cię wściekły tłum przydybał,broniłbyś tych swoich kopareczek czy wolałbyś przeżyć,co wybrałbyś.Jestem ciekaw jak tak tego bronisz.

Edytowane przez CzerwonyJohn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy zalegalizować, opodatkować i ceny wrócą do normalności.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, CzerwonyJohn napisał:

A co bałbyś się gdyby tak cię wściekły tłum przydybał,broniłbyś tych swoich kopareczek czy wolałbyś przeżyć,co wybrałbyś.Jestem ciekaw jak tak tego bronisz.

majtki i skarpetki też mamy Ci oddać? :) Wszystko do bagażnika auta spakować z kluczykami czy nie pakować nic i po prostu wstać i wyjść a Ciebie wpuścić do środka? 

https://polskatimes.pl/jeden-procent-populacji-ma-prawie-tyle-pieniedzy-co-pozostale-99-procent/ar/3720682

1% ludzi ma połowę całego siana ze świata. Więc myślę że lepiej tutaj się wściec i odebrać im gacie. Hmm? Idziemy? Jak to obronisz? :D 

ps. moją koparkę ciężko będzie podzielić jak przyjdziesz z tłumem. Mam jedno GPU i jedno CPU. Wiec za dużo ziomków lepiej nie zbieraj. 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Mar_S napisał:

Kogo to obchodzi? Mogę opylić starego 3900X za którego mi ostatnio dawano 1450 zł za 2 koła przy odrobinie szczęścia i kupić 12900K albo ostatecznie 12700K i mieć ładny wzrost wydajności kosztem 500 zł dopłaty do płyty.  :E 

a kogo to obchodzi co Ty możesz opylić i za ile :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...