Skocz do zawartości
Spl97

Zen 3(AMD Ryzen 5xxx) - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, CzerwonyJohn napisał:

Do czasu aż się ludzie wkurzą i zaczną puszczać z dymem te ich koparki a samych górników zabijać na miejscu albo w zamieszkach rozkradać CPU i GPU z koparek.

Zakazać i karać jak za pranie pieniędzy. Inaczej tego szaleństwa się nie powstrzyma

Nick adekwatny do poglądów widzę 8:E

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie, jeśli można mieć coś za darmo, mając dany sprzęt to ja nie widzę sprzeciwów . Mimo takiego wyznania nie kopie od lutego, puściłem jakoś w kwietniu na 4dni kopanie na 6800xt, ale profit był 80 dolców za te 4 dni , więc :) . Fotowoltaika jest , więc można się bawić a mimo wszystko mi się nie chce . Zastanawiałem się, żeby kupić 2 rxy z blokiem wodnym , dopakowac 2 dodatkowe chłodnice i kopać na całego . Cpu, i 2x GPU . Dziennie pewnie by wyszło około 18 dolców , więc zwrot byłby całkiem fajny . Patrząc co się dzieje, pewnie do połowy następnego roku kopanie nadal będzie się opłacać . Za szybko zrezygnowałem, bo do dziś z 2x3070 miałbym za free 2 takie kompy jak w sygnie . Produkuje prąd dla siebie, więc mnie kila że będę go pobierał . Za coś się płaci :)

Edytowane przez novi
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, CzerwonyJohn napisał:

A co bałbyś się gdyby tak cię wściekły tłum przydybał,broniłbyś tych swoich kopareczek czy wolałbyś przeżyć,co wybrałbyś.Jestem ciekaw jak tak tego bronisz.

Po tysiącu wstawionych "konfjuzed" plebsom potężny guru w końcu przemówił ?

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, ghs napisał:

a kogo to obchodzi co Ty możesz opylić i za ile :E

Mnie obchodzi, resztę świata razem z sarenkami, króliczkami i innym gównem mam głęboko w dupie.  :E 

RTM dzisiaj osiągnęło ATH na poziomie 7 centów, nie utrzymało bo zaraz poleciała sprzedaż od napaleńców, ale przypomniały mi się shitcoiny jakie kopałem na przełomie 2017/18, jak się człowiek dobrze wstrzelił to dawało się miesięcznie zarobić kilkakrotnie więcej niż na ETH.  ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Minciu napisał:

1% ludzi ma połowę całego siana ze świata.

siano nie jest ważne tylko kontrola, tak aby te 99% pracowało za te siano w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku. bez kontroli siano jest warte tyle ile papier na którym zostało wydrukowane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zwracałem uwagi na te crypto :-) Wczoraj prawie zapakował się mój 5950x na allegro :-) Miałem brać 12900k. Ale widzę że jest przednia zabawa z raptorkiem :-) Ciekawe jakie będą miały wyniki ryśki z 3d cache.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo dopiero niedawno zrobiono o RTM szum. Jak można obstawić,będą jeszcze wyższe od 5900X/5950X. A znając życie,wszyscy się rzucą na te CPU i to nie tylko Ryzeny 9,ale także R7 i R5 szlag trafi mając z tyłu głowy co się stało z kartami graf.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tę dziwną kryptowalutę można kopać na GPU? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile teoretycznie dziennie na 5900x czy 5950x dziennie uzysk jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kilka dni temu zysk dzienny na 5900X lub 5950X wyniósł coś między 3 a 4$,ale wtedy kurs RTM wynosił ~0,02$. Teraz mamy kurs na poziomie ~0,06$, a niedawne ATH było nieco ponad 0,08$.
Dla takiego 5800X zysk sprzed kilku dni wynosił nawet nie 2$.

Co będzie dalej? Nie wiem.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze to forum jeszcze chwile temu tetniło życiem o OC i wynikach w aida + wynikach w benchmarkach i grach, losowaniu sztuki przez noviego xD a teraz nawet tu się robi jakaś kaszana o krypto :/ wszystko idzie ku gorszemu niedługo wymyślą kopanie na wentylatorach pc, im większe obroty tym wincyj zysku coś jak im szybciej chomik zapier w kółku tym więcej prądu generuje ?

  • Like 3
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Send1N napisał:

kurcze to forum jeszcze chwile temu tetniło życiem o OC i wynikach w aida + wynikach w benchmarkach i grach, losowaniu sztuki przez noviego xD a teraz nawet tu się robi jakaś kaszana o krypto :/ wszystko idzie ku gorszemu niedługo wymyślą kopanie na wentylatorach pc, im większe obroty tym wincyj zysku coś jak im szybciej chomik zapier w kółku tym więcej prądu generuje ?

Masz rację I też mnie to boli, ale niestety to jest odzwierciedlenie sytuacji na rynku. Boom krypto o bezprecedensowej długości i sile. Brak sprzętu do gier. Nie ma sensu dyskutować która karta lepsza która gorsza bo cokolwiek uda się kupić to dobrze. Nie ma przez to sensu emocjonowac się też pozostałymi komponentami, bo bez GPU i tak wszystko jedno. Nawet nowych konsol nie ma. I z tego wszystkiego poprzekładane też premiery gier. Także dobrze nie jest, pół biedy jeśli ktoś ma jakiś sprzęt i jakąś ulubiona grę która ma nim działa, bo tak to kaszana totalna. 

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Send1N

W tym roku to nawet i ja się nieco wykruszyłem, chociaż w międzyczasie dorwałem R9 5950X, a nieco później R9 5900X do drugiej platformy, które nadal są u mnie. Tego pierwszego obsadziłem nawet na Dark Hero, poczęstowałem chłodnicą 420, dowaliłem mu 64GB ramu i... nawet nigdy go nie podkręcałem. Może jeszcze do tego wrócę, bo ni cholery nie wiem jaki potencjał mają te dwa procki, nie mam na nich żadnych rekordów (a to też się prosi) i po prostu nigdy się nimi nie bawiłem. Puściłem tylko jeden test na Stock'u, gdzie okazało się, że mój procek bez PBO przebija wynik w multi wrzucony tutaj w temacie o Cinebench'u R23 na 5950X z PBO. To jakoś mi wystarczyło żeby się ucieszyć :)

Zabrałem się w tej chwili za Aldery, które bardzo mi się spodobały, bo znów zasmakowałem dawnych czasów. Jak tak dalej pójdzie to może i do Zen 3 też wrócę.

Po raz kolejny dopowiem tylko, że praktycznie każda platforma którą miałem, nadal znajduje się w moich rękach i zawsze mogę do niej wrócić. Większość jest już nawet w formie kompletnych komputerów.

Mój stary Kaby Lake 7700K nadal stabilnie działa na 5.2GHz, R5 3600 nadal robi 4.7GHz, nadal piszę z mojego Haswell'a 4770K @ 4.5GHz itd.

Po prostu człowiek stara się rozwijać i robi inne, równie ciekawe rzeczy :)

  • Like 2
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym ryzenem 3600 na 4.7ghz to jakiś pogrom, myślałem że nikt nie miał lepszej sztuki niż @ernorator :E jakie tam napięcie? bo to jest więcej o 100mhz niż moj 5600x potrafi wycisnąć przy 1.31v na allcore :E ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.44v lub coś około tego wystarczało:

r23657jw7.png

Obecnie do 24/7 leci sobie 4.4GHz @ 1.18v

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Send1N napisał:

kurcze to forum jeszcze chwile temu tetniło życiem o OC i wynikach w aida + wynikach w benchmarkach i grach, losowaniu sztuki przez noviego xD a teraz nawet tu się robi jakaś kaszana o krypto :/ wszystko idzie ku gorszemu niedługo wymyślą kopanie na wentylatorach pc, im większe obroty tym wincyj zysku coś jak im szybciej chomik zapier w kółku tym więcej prądu generuje ?

A tam, cicho być!
We wrześniu byłem o krok od puszczenia 3900X za 1450 zł, a teraz mam już ponad 2000 na aukcji!  :E 
Kupuję średnią klasę na przeczekanie do Blek Frajer, a jak nic nie będzie to dokulam się na nim do premiery refreshy Ryzena lub mocniejszego osadzenia Alder Lake na rynku.  ;) 
Bo na razie to nie ma prawie płyt, nie ma pamięci, a co najgorsze nie ma chłodzeń.  ;) 

Edytowane przez Mar_S
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, RemiKo napisał:

1.44v lub coś około tego wystarczało:

 

A myślałem już że na "ludzkim" napięciu to szło :E czym schładzałeś 1.44v poza grami aby nie zagotować ? :P 

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Mar_S napisał:

A tam, cicho być!
We wrześniu byłem o krok od puszczenia 3900X za 1450 zł, a teraz mam już ponad 2000 na aukcji!  :E 
Kupuję średnią klasę na przeczekanie do Blek Frajer, a jak nic nie będzie to dokulam się na nim do premiery refreshy Ryzena lub mocniejszego osadzenia Alder Lake na rynku.  ;) 
Bo na razie to nie ma prawie płyt, nie ma pamięci, a co najgorsze nie ma chłodzeń.  ;) 

Jak się zlicytuje to daj znać za ile poszedł.Powoli chyba zaczyna się czas w którym opłaca się wrzucac na sell ryzeny,ja akurat muszę zrzucić 5900x

Edytowane przez forum
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O cholera, jakie ceny... Jak banieczka nie pęknie to niedługo migracja na Alder Lake/DDR5 wyjdzie za darmo, a może i na flaszkę zostanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zapomnę, więc sam sobie obserwuj  ;)
https://allegro.pl/oferta/amd-ryzen-9-3900x-11427603724

Pamiętajcie tylko że 3900X i 5900X kopią w zasadzie tak samo, a nawet chyba 3900X ciut lepiej (według tej tabelki którą ktoś wrzucał, aczkolwiek to kopanie dziwne jest) więc nie ma co liczyć na ekstra dopłatę raczej.  :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

836b348484081867.png

Wygląda,że to ostatnia szansa żeby kupic w sklepie nowy 5900x.....2750zl komputronik :E 

------------

Wrzucę wam dla rozluznienia atmosfery i przez aukcje Mar_s`a , niech pewne jednostki pamietaja ze to nie temat red vs blue i w dyskusje sie nie bede wdawał ;)

Po prostu dwa moje domowe komputery i gra w której mam 3 cyfrowy gameplay,obecnie "moja jedyna na dysku"

 
 
W dniu 13.11.2021 o 06:50, forum napisał:

 

=== Amazon New World 1440p max detale, i9 DDR4 4100c15 gear1+ RTX3080 @1700Mhz ,cpu nie bottlenekuje grafy :E 98% load gpu =================

6c9d1f4c0464542d.jpg

========================================================================================================

=== Amazon New World 1440p max detale, Ryzen 5900x + RTX3080 @1700Mhz ==========================================

a41b28abef2b72e5.jpg

========================================================================================================

 
Edytowane przez forum
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, forum napisał:

Po prostu dwa moje domowe komputery i gra w której mam 3 cyfrowy gameplay,obecnie "moja jedyna na dysku"

Jak usłyszysz głośny trzask to będzie to pękające serce @novi  :E 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Send1N napisał:

kurcze to forum jeszcze chwile temu tetniło życiem o OC i wynikach w aida + wynikach w benchmarkach i grach, losowaniu sztuki przez noviego xD a teraz nawet tu się robi jakaś kaszana o krypto :/

Mnie krypto najwidoczniej drugi raz chce mi zrobić na złość :E Za pierwszym razem nierówna walka trwała miesiącami (w sumie każdy się domyśli co było ;)). Jak przyszłe 6800X na premierę będzie mniej więcej w cenie i7-12700K,to będę szczęśliwy. Możliwe,że do stycznia/lutego dozbieram do tych 2000-2100 zł.

Płyta główna,to już najmniejsze zmartwienie.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...