Skocz do zawartości
Spl97

Zen 3(AMD Ryzen 5xxx) - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Send1N napisał:

kurcze to forum jeszcze chwile temu tetniło życiem o OC i wynikach w aida + wynikach w benchmarkach i grach, losowaniu sztuki przez noviego xD a teraz nawet tu się robi jakaś kaszana o krypto :/ wszystko idzie ku gorszemu niedługo wymyślą kopanie na wentylatorach pc, im większe obroty tym wincyj zysku coś jak im szybciej chomik zapier w kółku tym więcej prądu generuje ?

Ja teraz poszedłem w kulturę pracy, procesor na niskim napięciu, karta też, jedynie ram wymaksowany. Nie będę się bił o "100pkt" więcej w benchmarkach kosztem kultury pracy.  Swego czasu faktycznie ciekawie było w temacie, kto mniej ns w AIDA, kto więcej w CB20. Do tego w Ryzen 100MHz w tą czy w tą dużo nie zmienia :E

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno już coś pobijać po takim czasie na rynku a większość zapaleńców już na stabilnych ustawieniach siedzi i nie dotyka ;)

Ale przyjdzie premiera i wszystko wróci :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Spl97 napisał:

Mnie krypto najwidoczniej drugi raz chce mi zrobić na złość :E

Po prostu to trzymanie tak długo i szukanie na siłę dobrych stron tego rupiecia się musiało kiedyś zemścić :group_h: :( 

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam,rola "prawdziwego" entuzjasty zobowiązuje :cool: Najważniejsze,że miałem z tego radochę oraz jest to udokumentowane :E

  • Confused 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, RemiKo napisał:

1.44v lub coś około tego wystarczało:

 

Obecnie do 24/7 leci sobie 4.4GHz @ 1.18v

Też muszę u siebie sprawdzić, czy na tyle pójdzie na 1.2V, bo podejrzewam że problemy z wieszaniem się miałem przez niedowoltowane ramy, a nie procka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się nie napalaj bo ja miałem ryzena 3600 który nie był stabilny na 4.2 przy 1.35v :E a remiko po prostu trafił  platynę + schłodził 1.44v azotem do testu jednorazowo xD 

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój jest stabilny przy 4.3 na 1.25V, więc mogę się pobawić :glodny:

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź od razu 4.5 na 1.3v ? fortis 3 ogarnie na tym cepie takie vcore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja robiła 4,4@1,25V AVX2 małe dane pod Navis 280, 4,5 bez stabilności małych danych potrzebowało już 1.325V, max co się udało to 4.58 na 1.45V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5900x już wymiotło i ceny w górę idą ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezla pompa jest, ciekawe ile ktoś za mojego by położył . Nie chce sprzedawać, ale ciekawe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i9 12900k na premiere w morele stał za 2700 z kodem -10%? Miałem brać z ciekawości ale odpuściłem, teraz po sprzedaży 5900x pewnie bym pewnie z 200-300zł musiał dopłacić za wymianę na 12900k+płyta ddr4... A 5900x z morele za 2150 wpadł.

Edytowane przez MSF Koi
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze widzę,że 5900X w sklepach jeszcze są,więc póki co trochę nietrafione twierdzenie,że wymiotło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Spl97 napisał:

Jeszcze widzę,że 5900X w sklepach jeszcze są,więc póki co trochę nietrafione twierdzenie,że wymiotło.

z czasem dostawy na kiedy? Ewentualnie w jakiej cenie? :P 2900? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba spojrzałeś tylko na x-kom,gdzie jest info,że za miesiąc będą mieli na stanie ;)
Poza tym macie w stosunkowo dobrej cenie,jak ktoś musi kupować,to niech kupuje.

https://www.proshop.pl/Procesor/AMD-Ryzen-9-5900X-Procesor-12-rdzeni-37-GHz-AMD-AM4-Procesor-AMD-w-pudelku-bez-radiatorawentylatora/2884173
https://www.morele.net/procesor-amd-ryzen-9-5900x-3-7ghz-64-mb-box-100-100000061wof-7267022/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze, niech się wszyscy przerzucą na cache ryzenów a potem oddawajcie moje RTXy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie oddadzą ci,górnicy to parszywe istoty które wezmą wszystko co będzie ich obiektem zainteresowania ?

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Send1N napisał:

Sprawdź od razu 4.5 na 1.3v ? fortis 3 ogarnie na tym cepie takie vcore

Na razie bez problemu poszedł, pograłem pół godzinki w Elex i wszystko gra. Zrobiłem test w cpu-z i bez zwiechy. OCCT nie testowałem, bo to syntetyk - mnie interesuje stabilność w grach i przeglądarce.

Ps. Czy warto taką sztukę wymieniać na R5 5600X, dużo zyskam w grach?

Edytowane przez @lek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób mu test w cinebench r23 całe 10minut, nie jest taki ciężki jak wszelkie wypalarki i nie wygrzewa tak mocno, jak przejdzie cały to git, 5600x jest wydajniejszy ale zależy w co grasz bo jak interesuje cie przedział 90-110fps i granie w single to nie ma sensu do tej karty co masz. 4.5 nawet na 1.3v wygląda zacnie sprawdź 4.550 albo 4.6 jeszcze :D tak do napięcia 1.35v a później będziesz schodził w dół najwyżej ;) w pewnym momencie pojawi się ściana i możliwe że nie zrobisz nawet 4.525mhz ale tego nie wiemy :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Phi...

Ja mam ekonomiczny OC na 4.0GHz i 1.25V i się @Send1N dziwił, że u mnie tak mało Watów żre procesor w obciążeniu, tak się robi OC! :gitarzysta:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, caleb59 napisał:

Ja mam ekonomiczny OC na 4.0GHz i 1.25V

Ekonomiczny? U mnie 4.4 GHz przy 1.29V więc nie wiem co w tym niezwykłego :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wierz mi dużo zważywszy, że mam jeden z pierwszych bieda binów popremierowych. :E 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
22 godziny temu, Spl97 napisał:

Mnie krypto najwidoczniej drugi raz chce mi zrobić na złość :E Za pierwszym razem nierówna walka trwała miesiącami (w sumie każdy się domyśli co było ;)). Jak przyszłe 6800X na premierę będzie mniej więcej w cenie i7-12700K,to będę szczęśliwy. Możliwe,że do stycznia/lutego dozbieram do tych 2000-2100 zł.

Płyta główna,to już najmniejsze zmartwienie.

Poczekaj na mityczny patch do WIndowsa dla swojego FXa. Teraz plotka głosi, że dzięki patchowi Buldi będzie kopał jak 2 Ryśki 3900X.:lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...