Skocz do zawartości
Spl97

Zen 3(AMD Ryzen 5xxx) - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Mar_S napisał:

Jak kupię lepsze chłodzenie to też się w to PBO pobawię, sztuka chyba się niezła trafiła bo 4.7 realnie na 1.22V śmiga bez zająknięcia.  :E 

z takim egzemplarzem to bym nawet nie tykał żadnego pbo ? 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Send1N napisał:

z takim egzemplarzem to bym nawet nie tykał żadnego pbo ? 

Co kto lubi . Ogólnie na pbo z curva mam 5ghz w grach, ale napięcie średnie to 1.4v , dużo jaj, które się opierdzielaja , więc napięcie skacze do góry .  Dlatego na sztywno trzymam tego cepa na niskim napięciu . Nie chce go zdegradować, chociaż to raczej jest ciężkie tylko grając powyżej 1.3v :) . Ogólnie, może wrócę do pbo, ale bios w asusie leży . Czekam na lepszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 moduły 4000CL19 to kolejne dwa powinny być takie same, czy mogą być 4000CL16 ? bo nie wiem czy aby nic nie kolidowało w OC, ustawieniu timingów to powinny być takie same wszystkie moduły.

Edytowane przez ciastolina35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, novi napisał:

Co kto lubi

Na tej twojej b550 to pbo działa tragicznie w porównaniu do b450 tomahawk jak swego czasu to sprawdzałem :D ciężko było mi to jakoś ogarnąć a nie chciało mi się od zera jechać z reszta na tej płycie to wszystko działa gorzej ? tylko wsparcie i wygląd jest lepszy dlatego sprzedałem tomahawka a nie a-pro ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta a pro, pod 5800x jeszcze dawała super radę, ale jak dostała 5900x to zdziczała :E . Teoretycznie, na papierze, wszystko powinna trzymać w ryzach, ale 5900x ją mocno zdezorientował , z resztą unify b550 podobnie poległa jak ta a pro :E . 

Może taka sztuka procka, stąd też najlepiej współpracuje z tym asusem co mam. Ale nie da się pominąc baboli w biosie, jest ich parę, nie da się ukryć. Głównie w mniejszym stopniu uprzykrzają życie, ale jednak ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy  pamięci muszą mieć taki sam zegar i cl jeśli zamierzamy podkręcać, żeby nie były problematyczne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie muszą być takie same. Ale będzie jak z genami. Wszystko co najgorsze odziedziczą. 

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetestowałem swojego 5600X i wyniki są według mnie niezłe

Z włączonym PBO w CBR23 mam 11710pkt, na R5 3600@4.4GHz 10247pkt. 

Sprawdziłem tez jak się ma sytuacja z zegarami.

Podczas testu CB na wszystkich rdzeniach było około 4590MHz i napięcie 1.3V.

Czy PBO zostawić na Enable, czy na Auto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro miałes "4590mhz" a nie 4575 czy 4600 to wyłącz jeszcze spread spectrum przy zabawie w oc

ciekawe jak ta sztuka zachowa się na manualu bo patrząc na twoje pbo 4.6 1.3v allcore to wygląda na słabą sztukę ale pewnie i tak lepsza niż moja bo ja jak zwykle trafiłem totalny kibel gorący i ze słabym oc/uv.

Sprawdz jeśli ci się chce ile będzie potrzebował  napięcia do równych 4.6ghz aby przejść cały test Cinebencha r23 ;) 

Ogólnie to różnicami w pkt w cb się nie sugeruj, największy boost jest w grach względem zen2 ?

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Send1N napisał:

Skoro miałes "4590mhz" a nie 4575 czy 4600 to wyłącz jeszcze spread spectrum przy zabawie w oc

ciekawe jak ta sztuka zachowa się na manualu bo patrząc na twoje pbo 4.6 1.3v allcore to wygląda na słabą sztukę ale pewnie i tak lepsza niż moja bo ja jak zwykle trafiłem totalny kibel gorący i ze słabym oc/uv.

Sprawdz jeśli ci się chce ile będzie potrzebował  napięcia do równych 4.6ghz aby przejść cały test Cinebencha r23 ;) 

Ogólnie to różnicami w pkt w cb się nie sugeruj, największy boost jest w grach względem zen2 ?

Spread spectrum miałem wyłączone, reszta na auto z włączonym PBO. 

Myślę, ze przy manualnym OC nie zejdę poniżej 1.3V przy 4.6GHz.

To napięcie 1.3V płyta sama ustawiała i nie widziałem nic powyżej, a z filmików jakie oglądałem ludzie mieli po 1.45V na Auto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.45 auto to jest napięcie boosta dla 1/2 rdzeni, ja napisałem wyraźnie że chodzi i o allcore które zbiło ci do 1.3v i 4.6ghz tak to właśnie działa na auto napięcie jest wyższe i niższe zależnie od obciążenia cpu/ilości rdzeni/wątków, tylko ciekawy jestem czy czasem do 4.6 byś nie potrzebował 1.2 / 1.25v i by było stabilnie na manualu ;) 

Jak miałeś SS wyłączone to ciekawe skąd takie dziwne taktowanie 4590 ?:/ bclk może nie ma równych 100.

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 @novi 

kiedyś żartobliwie pisałem kilka razy abyś w końcu przestał bawić się w półśrodki i zamontował chłodnicę ze swojego mercedesa :E a jednak jest to możliwe, przemyśl tą ważną decyzję życiową xD ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W grach bostuje do 4640MHz na 1.3V, niedługo pobawię się w OC i zobaczę co potrafi ta sztuka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Send1N napisał:

 @novi 

kiedyś żartobliwie pisałem kilka razy abyś w końcu przestał bawić się w półśrodki i zamontował chłodnicę ze swojego mercedesa :E a jednak jest to możliwe, przemyśl tą ważną decyzję życiową xD ?

Wiesz, że widziałem ten test . W sumie zastanawiam się nad zewnętrznym LC po części :E.  Z budami pod dobre LC krucho , lub ceny są kosmiczne . Ale zastanawiałem się nad dedykowanym rozwiązaniem w postaci mora :E . Na zimę zamontować za oknem i zalać borygo, żeby nie zamarzło , to by można rekordy bić :E

Do póki nie mam karty pod wodą to to co mam starcza, temat będzie bardziej skomplikowany, gdy przyjdzie karta z blokiem. Wtedy muszę się doposażyć minimum w jeszcze jedna chłodnice 360-420 , a z buda pod 3 chłodnice kolorowo nie jest... 

słyszeliście plotki o ryzenach 3d cache? 

podobno będzie ciężej uzyskać taki zegar jak na zen3, średnio około 7% niższy zegar będzie, więc przewaga 3d cache nie będzie raczej tak spektakularna jak na slajdach. Chyba że skalowanie wydajności na wyższym zegarze będzie bardziej na korzyść 3d cache . Zapowiedź w styczniu na ces ma być podobno, a premiera luty/marzec . Ogólnie wszystko działa na psychiczną niekorzyść am4, coraz bardziej zastanawiałem się nad 12 gen, wydajności nie brakuje, ale tyle czasu czekać i może się okazać że w moim przypadku zmiana proca będzie wielce nieuzasadniona (bardzo dobrą sztukę mam ). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze dlatego AMD dalo na pokazie tylko 4Ghz zegar do slajdow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może tak byc. Według wcześniejszych plotek premiera miała być końcem stycznia, jeśli zostanie przesunięta jednak na luty/marzec , to może tak być, że AMD stara się rozwiązać problem niższych zegarów. Niestety przez dodatkowy cache, temperatury będą wyższe, więc niższy zegar zapewne będzie wynikał z problemem z schłodzeniem nowych prockow, i pewnie napięciem nie da się szaleć.  Oczywiście pobór energii ma pójść w górę, bo wiadomo że z powietrza , cache się nie nakarmi :)

wczoraj pobłądziłem trochę, i można takie informacje znaleźć . Forum UK+ odnośnik na redita (analiza na podstawie Milan) , dodatkowo chińskie forum. Wszystko znalezione przypadkowo, podczas czytania o potencjale 12gen :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, novi napisał:

 Wszystko znalezione przypadkowo, podczas czytania o potencjale 12gen :E

Juz za chwile, juz za momencik :przytula:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałem w koszyku 12700kf i MSI z690-a , ale jakoś nie kliknąłem . Dziś to już raczej po temacie jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Send1N napisał:

kiedyś żartobliwie pisałem kilka razy abyś w końcu przestał bawić się w półśrodki i zamontował chłodnicę ze swojego mercedesa :E a jednak jest to możliwe, przemyśl tą ważną decyzję życiową xD ?

My wkładamy chłodnicę Mercedesa do PCt'a a mój dziadek w latach 70 na chłodnicy z Żuka pędził Bimber :E

Samochodowe graty się przydają :E 

 

Edytowane przez DjXbeat
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko niestety mosiężna/miedziana chłodnica to chyba w w115 była, więc taniej kupi nową dedykowana more :E

Przydają się, jakby nie patrzył :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, novi napisał:

Wczoraj miałem w koszyku 12700kf i MSI z690-a , ale jakoś nie kliknąłem . Dziś to już raczej po temacie jest :)

Nadal sa promo w komputronie ale na twoim miejscu majac 5900X to bralbym 12900k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, novi napisał:

Wczoraj miałem w koszyku 12700kf i MSI z690-a , ale jakoś nie kliknąłem . Dziś to już raczej po temacie jest :)

Czyli jednak haha :E a twoje pisanie o pasowaniu nigdy nie jest wiarygodne :E nadal ci brakuje fps w apexie ? ?

  • Haha 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...