Skocz do zawartości
Spl97

Zen 3(AMD Ryzen 5xxx) - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Roberto78 napisał:

 

W Wiedźminie 3 wynik co najmniej dziwny  na Ryzenie  na 3600TI mam więcej FPS  w Nowigradzie  wszystko wymaksowane.

Nie robiłem dokładnych testów  ale średni FPS  jest sporo wyższy  niż te  122FPS-y co prawda mam 5800X

Nie znam jego procedury i konkretnie miejsca wiec trudno mi ocenic, to juz by trzeba jego zapytac, chociaz patrzac na OSD ciezko sie do czegos doczepic ale dzuo osb na to zwrocilo uwage. Pamietaj, ze ten test jest w 1440p a nie 1080p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, ciastolina35 napisał:

4 banki są jakoś szkodliwe dla kontrolera w cpu? Napięcie mam 1.47v, maksymalna bezpieczna temperatura dla pamięci do 55c ? ?

nie tylko są najbardziej wymagające i najtrudniej je ustabilizować ;) temp pamięci akceptowalna jest do tej pory aż się nie zaczną błędy w testach od niej :E 

@Roberto78

no pisali już że w w3 sie FX'em odbiło ryzenowi w tym teście względem intela xD 

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Phoenixsuple napisał:

. Pamietaj, ze ten test jest w 1440p a nie 1080p.

 

Faktycznie. Mój błąd

 

Edytowane przez Roberto78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zonka - zaktualizowałem system do W11. Wszystko działało ładnie. Wczoraj chciałem sprawdzić wynik w CB23 na nowej windzie. Puściłem test 10 min i po 3 komputer odmówił posłuszeństwa. Odpaliłem ponownie - 10 min przeszło ale na końcu system się zawiesił. Po ponownym restarcie 3 minutki i czarny ekran. Pomyślałem cóż ustawienia niestabilne, trzeba dovoltować (mam Ryśka 5800x@4500 1.16v). Vcore w górę a efekt ten sam. Co ciekawe na W10 CB mogłem puszczać godzinami na 1.13v (pod windą hwinfo pokazywało 1.12v) i wszystko było cacy. Do stabilności w OCCT potrzebowałem 1.16v (1.15 pod obciążeniem) i tak to zostawiłem. W każdym razie pod W11 ustawienia wydawały się niestabilne. Ale puściłem OCCT i 2 godzinne testy pod rząd bez zająknięcia, CB23 kilka minut i znowu restart. Zrzuciłem na dysk z powrotem W10 (miałem zrobiony obraz w aomei tuż przed aktualizacją do 11) i CB23 poszło 2 godzinki.... Co zauważyłem - w hwinfo max pobór cepa w CB23 pod W11 to 118w, w W10 niemal 130w (z tym że pod W11 to wynik po niecałych 10 minutach). Po tym przy długim wstępie pytanie - czy też ktoś zauważył coś podobnego u siebie pod W11, bo zastanawiam się czy system niestabilny (choć pod W10 nie zaliczyłem nigdy żadnego problemu) czy po prostu W11 ma dalej problemy wieku dziecięcego. W budzie siedzi Aorus X570 Elite (bios z agesą 1.2.0.3b), RTX 3060ti, 2x16 GB 3600 (działa na profilu xmp), psu - Silentiumpc supremo fm2 750 w.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jesteś sam z tym dovoltowaniem cpu względem W11 ;) 

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak AVX2 małe dane szły na W10 to na W11 pewnie też pójdą. A jak nie szły to niestety ale dupa random stable :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, lechoo84 napisał:

@Send1N - z ciekawości - ile dorzuciłeś do pieca?

jedno "oczko" wyżej ? bo inaczej raz na ruski rok potrafiło mi wywalić whea od 4 rdzenia procka :E a na w10 nie stało sie to nigdy

U mnie dopiero małe dane idą na 1.2v po skręceniu do 4.4ghz :E przy 90-93 stopniach ale idzie ?

 

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, zobaczę ile u siebie będę musiał podciągnąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.12.2021 o 16:51, rz3pka napisał:

Hej, zabrałem się za UV Ryzena 5600x, zrobiłem wszystkie biosowe podmianki, odpaliłem CTR, odpaliłem test. Wysypał mi się komputer po 5 GHz i wyskoczyło mi, że mam CPU: Platinum Sample.

I opcje dla profili 1:

1150mV

4500 MHz

profil 2:

1300mV

4750MHz

i undervolt:

1025mV

4250MHz

W którym kierunku iść w kompie gamingowym.

U mnie podobnie, tylko że Gold i różnica 50MHz

 

Sample 5600x.PNG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, radier napisał:

Ciekawe czemu Asus porzucił agese 1.2.0.4  . Byłem trochę zniesmaczony, bo ostatni bios na b550-e wyszedł jakiś kwartał temu, i ma parę błędów . Czekam z niecierpliwością na najnowszy bios :). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od czasu włożenia 5800X mam dziwne problemy. Komputer co któryś raz nie wstaje, nie daje obrazu choć wszystkie wentylatory chodzą i dioda power świeci ale komputer nie reaguje w ogóle na przycisk Resetu ani na dłuższe przytrzymanie Power. Pomaga odłączenie z prądu na jakiś czas dopiero po tym zabiegu wstaje po czym za jakiś czas znowu nie wstaje i znowu czarny ekran i brak reakcji. Ktoś ma pomysł o co może chodzić? BIOS wgrałem ostatni dostępny 7B86vHD3 (beta), teraz zrobiłem downgrade to poprzedniej stabilnej wersji 7B86vHC zobaczymy czy będzie jakaś różnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś oc? Szczególnie pamięci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CPU auto + PBO a RAM jak w sigu ale trzymam go tak od 2 lat i z 3700X nic się nie działo.

Edytowane przez bleidd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że trafiłeś słaby kontroler w procesorze, ja w pierwszym 3900X nie mogłem wyjść powyżej 3533? Chyba 3533, albo jeszcze niżej.  ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla chętnych link do dysku google w pierwszym komentarzu:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.12.2021 o 07:32, lechoo84 napisał:

Mam zonka - zaktualizowałem system do W11. Wszystko działało ładnie. Wczoraj chciałem sprawdzić wynik w CB23 na nowej windzie. Puściłem test 10 min i po 3 komputer odmówił posłuszeństwa. Odpaliłem ponownie - 10 min przeszło ale na końcu system się zawiesił. Po ponownym restarcie 3 minutki i czarny ekran. Pomyślałem cóż ustawienia niestabilne, trzeba dovoltować (mam Ryśka 5800x@4500 1.16v). Vcore w górę a efekt ten sam. Co ciekawe na W10 CB mogłem puszczać godzinami na 1.13v (pod windą hwinfo pokazywało 1.12v) i wszystko było cacy. Do stabilności w OCCT potrzebowałem 1.16v (1.15 pod obciążeniem) i tak to zostawiłem. W każdym razie pod W11 ustawienia wydawały się niestabilne. Ale puściłem OCCT i 2 godzinne testy pod rząd bez zająknięcia, CB23 kilka minut i znowu restart. Zrzuciłem na dysk z powrotem W10 (miałem zrobiony obraz w aomei tuż przed aktualizacją do 11) i CB23 poszło 2 godzinki.... Co zauważyłem - w hwinfo max pobór cepa w CB23 pod W11 to 118w, w W10 niemal 130w (z tym że pod W11 to wynik po niecałych 10 minutach). Po tym przy długim wstępie pytanie - czy też ktoś zauważył coś podobnego u siebie pod W11, bo zastanawiam się czy system niestabilny (choć pod W10 nie zaliczyłem nigdy żadnego problemu) czy po prostu W11 ma dalej problemy wieku dziecięcego. W budzie siedzi Aorus X570 Elite (bios z agesą 1.2.0.3b), RTX 3060ti, 2x16 GB 3600 (działa na profilu xmp), psu - Silentiumpc supremo fm2 750 w.

Miałem podobny problem ze stabilnością Win11. Randomowe restarty w grach, pulpicie czy benchmarkach nawet na ustawieniach stock

Nie wiem dokładnie co pomogło ale problem ustąpił gdy zrobiłem 3 rzeczy

- update bios z agesą 1.2.0.3b do agesa 1.2.0.3c (tez z dopiskiem o kompatybilności z WIn11)

- aktualizacja WIN11

- Aktualizacji sterowników chipsetu

Edytowane przez koniu22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, koniu22 napisał:

- update bios z agesą 1.2.0.3b do agesa 1.2.0.3c
 

Ta wersja bios jest jedna z najlepszych ;)

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Mar_S napisał:

Możliwe że trafiłeś słaby kontroler w procesorze, ja w pierwszym 3900X nie mogłem wyjść powyżej 3533? Chyba 3533, albo jeszcze niżej.  ;) 

Może. Wyłączyłem PBO, ustawiłem RAM na 3600 16-16-16-32, będę obserwował. Choć generalnie dziwne rzeczy się działy po podczas pracy w Windzie potrafiłem "dostać" czarny ekran przy np. włączeniu pendrive-a. I zawsze w takiej sytuacji świeci się czerwona dioda CPU na płycie

bHuN4uh.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślicie ze te nowe 5600X z 3d cache będą znacznie lepsze od zwykłego 5600X? Mam 1000 zł bon z x-kom i nie mam go na co wydać :E kiedy te procki z 3d cache maja wejść na rynek? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie ma chyba nawet pewności że cache dostanie cokolwiek poza R9.

19 minut temu, bleidd napisał:

Może. Wyłączyłem PBO, ustawiłem RAM na 3600 16-16-16-32, będę obserwował. Choć generalnie dziwne rzeczy się działy po podczas pracy w Windzie potrafiłem "dostać" czarny ekran przy np. włączeniu pendrive-a. I zawsze w takiej sytuacji świeci się czerwona dioda CPU na płycie

Obsługa USB nawala, takie objawy też miałem, znikała klawiatura albo słuchawki  ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, MrKetiw napisał:

Myślicie ze te nowe 5600X z 3d cache będą znacznie lepsze od zwykłego 5600X? Mam 1000 zł bon z x-kom i nie mam go na co wydać :E kiedy te procki z 3d cache maja wejść na rynek? 

Jak wyżej , w dodatku nie wiadomo czy 3d cache oczaruje wydajnością . Premiera okolice lutego . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, novi napisał:

Jak wyżej , w dodatku nie wiadomo czy 3d cache oczaruje wydajnością . Premiera okolice lutego . 

No nic to czekamy do lutego i zobaczymy czy pokonają 12600K który to ogólnie jest w super cenie ale płyty na z690 to żart cenowy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, MrKetiw napisał:

No nic to czekamy do lutego i zobaczymy czy pokonają 12600K który to ogólnie jest w super cenie ale płyty na z690 to żart cenowy. 

4 stycznia 2022 r. Amd ma konfe podobno wtedy mają zapowiedzieć kaszankę i nowe wejściowe karty graf. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...