Skocz do zawartości
Spl97

Zen 3(AMD Ryzen 5xxx) - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba nie kupiles 12/24 do gier prawda? skoro renderujesz na co dzień a tempy masz po 85c to wolałbym to sprzedac i kupić coś co to schłodzi jak należy, albo rób 2 profie w ctr jeden do renderingu np na 1.15v drugi do grania zamiast tracić kasę na fluctusy które nic nie dadzą :] 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

f240 to nowy navis od spc, tzn aio . 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

renderuje mało :D ale kanał na YT mam, 3900x wyrenderował więcej bo wcześniej była zajawka na filmiki :D
podoba mi się responsywność 12 rdzeniowych Ryśków, mam 2 monitory, czasami w coś gram a na drugim oglądam mecz lub coś innego... przeglądarka otwarta a tam 20 kart :D wszystko śmiga lepiej niż na i7 6700K 4 rdzeniowcu :D No fajnie jest to nie będę kupował 5800x czy 5600x tfuu :P i foty przyjemnie się obrabia nic się nie przycina :)

jest ok :)

jeszcze bym powalczył z 4,7 na jednym CCD a na drugim te 4,6 GHz ale nie wiem czy to zabawa warta świeczki...

Edytowane przez fryy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

a ten navis ma test na zen2 lub 3 czytylko na intelu :> bo tutaj mocowanie z offsetem robi największą robotę przy ALF 

Nic offset nie robi. Miałem i można temat olać.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

z offsetem można bylo urwać ze 3 stopnie dodatkowo + gruba chłodnica + wydajniejsze wentyle i się zbiera wszysko (grosz do grosza) :E a kolega chce kiśić na eisbaerze i wymieniać wentyle, moim zdaniem złe posunięcie bo można go sprzedać i kupić tego alf 280 z aukcji za 320. @Mar_S miał eisbaera na ryzenie i tez nie byl zadowolony.

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zaczynam od najtańszej opcji :D wywalenie Pure Wings 2  :D  zobaczymy co to da :D 150 zł poszło

może sprzedam te 3 x PW2 za 50 zł :D

jak będę renderował to cepa przestawię na 4,5 GHz i 1,20V będzie miał zimno że jeszcze będzie chciał kocyk by go przykryć podczas renderowania :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Najwyżej zwrócisz :] ja fluctusy zwracałem na 13 dzień :E bo zmieniłem chłodnice w eisbaerze na 280 a tamte tylko 120stki były (i nadal są) a szkoda bo wentyle zacne mega wydajne + bezgłośne łożysko.

Edytowane przez Send1N
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

ja zaczynam od najtańszej opcji :D wywalenie Pure Wings 2  :D  zobaczymy co to da :D 150 zł poszło

może sprzedam te 3 x PW2 za 50 zł :D

Git. Bo te Pure to się nadają na chłodnicę jak Celeron do renderingu ;-)

Fluctusy dobrze śmigają na mojej 480mm chłodnicy. Są bardzo kulturalne. Nawet bez tych gum.

A bez gum dlatego, że z nimi nie idzie tych 4 wiatraków obok siebie pomieścić na chłodnicy. Nie pokrywają sie z otworami montażowymi.

 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby ten 5600x rev.b2 a i tak program wypluł 'bronze sample' :E 

4,6GHz 1,325V 

4275MHz 1.15V

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, MarcoSimone napisał:

Git. Bo te Pure to się nadają na chłodnicę jak Celeron do renderingu ;-)

Fluctusy dobrze śmigają na mojej 480mm chłodnicy. Są bardzo kulturalne. Nawet bez tych gum.

A bez gum dlatego, że z nimi nie idzie tych 4 wiatraków obok siebie pomieścić na chłodnicy. Nie pokrywają sie z otworami montażowymi.

 

OK kulturę mają podobno przyjemna 

A zauważyłeś niższe temp chociaż trochę. 

Mi jeden PW2 zaczyna terkotać, już mi BQ wymienił jeden wentylator... Chyba drugi się sypie ale gwarancja minęła, straciłem cierpliwość więc wlatują Fluctusy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Pan Ciastovy napisał:

Niby ten 5600x rev.b2 a i tak program wypluł 'bronze sample' :E 

4,6GHz 1,325V 

4275MHz 1.15V

Kupsko straszne :( 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
3 minuty temu, galakty napisał:

Kupsko straszne :( 

Dla mnie najważniejsze jest to że nie muszę się użerać z podstawką 1156 z i5 760 nic na tym już stabilnie nie działa, a czekać kolejne 3 tygodnie na serwis zew. x-kom'u nie zamierzam. Przynajmniej ten 5600x i tak dla mnie jest chłodniejszy od tego co miałem 3700x, potrafił w spoczynku mieć 53 C, w grach dobijał do 90 C.

Edytowane przez Pan Ciastovy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
17 minut temu, Pan Ciastovy napisał:

Niby ten 5600x rev.b2 a i tak program wypluł 'bronze sample' :E 

4,6GHz 1,325V 

4275MHz 1.15V

to wygląda jak moj kasztan :E jadę na 1.225v @ 4550mhz, do 4.6 potrzebuje 1.31v :E (do 4575 - 1.275v)

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Send1N napisał:

to wygląda jak moj kasztan :E jadę na 1.225v @ 4550mhz, do 4.6 potrzebuje 1.31v :E (do 4575 - 1.275v)

Ja zostawiam swojego na PBO tylko limity pozdejmowałem i niech działa jak najdłużej tylko oby się nie skończył po gwarancji :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Same kasztany ostatnio widze na forum

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, FynyxDuppelExpert napisał:

Same kasztany ostatnio widze na forum

 

Trzeba napisać do AMD żeby dało co nie co lepszych krzemów na rynek polski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Napisano (edytowane)

Moze lepszy krzem leci do 5800x3d teraz? Z tego co rozumiem, ten proc jest na tyle delikatny przez ten 3d cache, ze wymaga tylko dobrych jajek.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie to samo co było z serią XT. Lepsze sztuki poszły do nowych modeli. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój nie jest żadnym kasztanem, proszę nie obrażać mojego 5900x ? 

Pewnie do PL lecą odpady produkcyjne i inne których nikt nie chciał kupić za półdarmo ha :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
3 godziny temu, fryy napisał:

Mój nie jest żadnym kasztanem, proszę nie obrażać mojego 5900x ? 

Pewnie do PL lecą odpady produkcyjne i inne których nikt nie chciał kupić za półdarmo ha :)

Calkowity random .. Nie ma znaczenia , pudelka leca jak leci.

Zreszta AMD by sie nie bawilo w takie sortowanie. Szkoda czasu.

Jest tez trochu inaczej czesc tych slawetnych golden sample szczegolnie z tych wszystkich filmikow na YT tworzonych dla kilkalnosci nigdy nie bylo stabilnych ...

Tylko o tyle zeby pościć proste benchmarki... W recenzjach na portalach też nie ma na to czasu ....

Ludzie z czasem sie doksztalcili jesli chodzi o testowanie wspolczesnych prockow i jest mniej postow typu czemu moj podkrecony procesor jest niestabilny w jakiejs grze skoro go testowalem Prime95 i bylo ok ....

Zreszta większość tych podkreconych procków i tak nie przechodzi OCCT z AVX2 i małą próbką ... ? Tak tak zaraz bedzie g@#@ burza ...

Ale Zen3 powyzej 4.3-4.4GHz. naprawde potrzebuje solidnego napiecia zeby byc w "pelni" stabilne.

 

Edytowane przez grayman_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja naprawdę mam kasztana w rev.b2 nie chce odpalać nawet jak ram ustawie 3600MHz jak miałem na 3700x a na 5600x (max.3200 + szyna 1600, dalej ściana), podbijałem napięcia SOC, RAM, ustawiałem napięcia nawet POST nie ma 8:E

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, fryy napisał:

OK kulturę mają podobno przyjemna 

A zauważyłeś niższe temp chociaż trochę. 

Mi jeden PW2 zaczyna terkotać, już mi BQ wymienił jeden wentylator... Chyba drugi się sypie ale gwarancja minęła, straciłem cierpliwość więc wlatują Fluctusy :)

Nie badałem różnicy niestety :P

Najważniejsze dla mnie, że LC zrobiło się ciche na tych samych rpm.

Arctic P12 nie mają startu do Fluctusów.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mnie zastanawia jedno: czy upgrade biosu na starych pytach B350 oraz wymiana pierwszego Ryzena na te najnowsze wpywa na OC RAM-u? Czy udało się wam wycisnąć więcej?

Szczególnie mnie ciekawią pamięci na Micronach B-die, bo takie mam. To corsairy 3000 MHz z podpisu, ale udało mi się wydusić stabilne jak skała (działa od 2 lat bez żadnej zadyszki) 3200MHz. Czy pod nowym prockiem jest szansa na więcej?

Edytowane przez charon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...