Skocz do zawartości
Spl97

Zen 3(AMD Ryzen 5xxx) - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Bemx2k napisał:

Czyli chcąc zmienić platformę wystarczy wziąć jakąś  płytę  na  chipsecie  x570 do tego  Ryzen 9 5900X i jakieś fajne  RAM'y  3600 CL16 ,dodam ze liczę na  przyzwoity przyrost mocy względem mojego zestawu.

jak grasz cinebench to nawet 100% jeżeli w inne gry to max 5-10% a może nawet mniej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na benchmarku są dane zgodnie z którymi w CB20 multi 5900X jest o 14% szybszy od 3900X

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Uprzedziłeś mnie, to jest ładna masakra. Jestem ciekaw po kij mają wprowadzać nowe b450? Jak ich x470 nie będzie pod nowe Ryzeny xD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nigdzie nie jest wspomniane, że nie dostaną. Pewnie aktualnie nic nie wspominają o 400, żeby napędzić sprzedaż chipsetu 500.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Ogider napisał:

to najwazniejsze:

Ryzen 5 5600 Comes In Early 2021 With a $220 US Price

p.s. Wielkosc i grubośc czcionki to nie mój "krzyk" tylko taki format się kopiuje z artykułu :P

Edytowane przez darkonza

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Early 2021 czyli w okolicach Rocket  Lake.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciekawe czy taki był plan, czy poczytali co na nich wiara wiesza za ceny ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Można zauważyć, że Zen2 mimo wyższego wyniku single core w benchmarku czasem traci 20% do Intela w grach. 

Edytowane przez Saren7
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
16 minut temu, Tomcat napisał:

Ciekawe czy taki był plan, czy poczytali co na nich wiara wiesza za ceny ;-)

Oczywiście ze taki był plan, bo czym mieliby obstawić tą półke cenową skoro Zen2 przestanie być produkowany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Info o tym Ryzenie 5 5600 od jakiegoś no-name'a z Twittera (typowy wypełniacz na WCCFTech), ale już opisujemy plany AMD :E  

• Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tego wynika, że 10900K ma taką samą wydajność single core co 3800XT. :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do noname zgoda, ale to że AMD nie będzie miało procesora pomiędzy 700 a 1300 zeta to jakiś dziwny pomysł na forum funkcjonujący na powaznie

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wydaje mi się, że obojętnie co by tam było napisane też być to zacytował i dodał: to najważniejsze. Co jest ważnego w tekście, który każdy może wrzucić, z ceną, którą każdy może sobie sam wymyślić i z datą, którą każdy może sobie dopisać, to nie mam zielonego pojęcia.

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, BlindObserver napisał:

Wydaje mi się, że obojętnie co by tam było napisane też być to zacytował i dodał: to najważniejsze.

Przeciez tam jest napisane kilka rzeczy, a to czy pojawi sie czy nie pojawi 5600 mam wrażenie jest najwazniejsze bo większość planujących kupno zen3 chciałoby takiego procka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Napisane kilka rzeczy, które wymyślili no-name i WCCFTech :D Nie ma co, to najważniejsze. Ale pośmialiśmy się, tyle starczy.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 minut temu, lion_cfs napisał:

Z tego wynika, że 10900K ma taką samą wydajność single core co 3800XT. :szczerbaty:

Bo poza grami tak to wygląda

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zrobię twitta na R5 5700X. Ciekawa czy WCCFTech przechwyci i doda na stronę :cool:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
21 minut temu, BlindObserver napisał:

Info o tym Ryzenie 5 5600 od jakiegoś no-name'a z Twittera (typowy wypełniacz na WCCFTech), ale już opisujemy plany AMD :E  

Blind nie rozwalaj planu wydawniczego AMD :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Joak dla mnie, to ogromny minus dla AMD za tą całą antyknsumencką, marketingową szopkę z wersjami normalnymi, X, XT i tymi samymi modelami pod róznymi nazwami (vide X700 i X800) procesorów.  Efektem tego jest selekcja procesorów i całkowite wycięcie tego, co wielu osobom sprawiało przyjemność przy zakupie procesora - czyli zabawa i niepewność co do O/C. AMD postanowiło tu wydoić konsumenta na maksa i to po prostu uciąć. Kupujesz jakiś procesor w wersji np. X i już wiesz, że wyżej dupy nie podskoczysz. Jak 200mhz podbijesz jakimś niebotycznym kosztem, to jest cud. Polityka intela w tym względzie podoba mi się dużo bardziej. Tam nie ma takiego cebulactwa na szczeblu korporacyjnym, że dzielą jeden model procesora na 3 wersje co 100mhz i liczą sobie z 40% więcej za każdy z modeli.

• Confused 1
  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
14 godzin temu, Altun6277 napisał:

Przy premierze Zen3 Gosu tam wróci. Ten typ tak mial. Zawsze tu wracał, aż nie dostał perma. 

Jak Gosu tu wróci z zapasem,to wiemy co z nim robić :cool:

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
24 minuty temu, Sidr napisał:

Joak dla mnie, to ogromny minus dla AMD za tą całą antyknsumencką, marketingową szopkę z wersjami normalnymi, X, XT i tymi samymi modelami pod róznymi nazwami (vide X700 i X800) procesorów.  Efektem tego jest selekcja procesorów i całkowite wycięcie tego, co wielu osobom sprawiało przyjemność przy zakupie procesora - czyli zabawa i niepewność co do O/C. AMD postanowiło tu wydoić konsumenta na maksa i to po prostu uciąć. Kupujesz jakiś procesor w wersji np. X i już wiesz, że wyżej dupy nie podskoczysz. Jak 200mhz podbijesz jakimś niebotycznym kosztem, to jest cud. Polityka intela w tym względzie podoba mi się dużo bardziej. Tam nie ma takiego cebulactwa na szczeblu korporacyjnym, że dzielą jeden model procesora na 3 wersje co 100mhz i liczą sobie z 40% więcej za każdy z modeli.

No wcale Intel nie ma/nie mial i3 czy pentiumy co 100 MHz z 20% większą ceną :E Przestań trollowac w temacie AMD jeśli nie jesteś zainteresowany ich kupnem, bo fanboyow Intela mamy dosyć. 

Jak nie wiedz jak działa korpo to się doucz. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi