Skocz do zawartości
Spl97

Zen 3(AMD Ryzen 5xxx) - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Zdaje mi się,że przy 95 st. zaczyna zrzucać taktowanie,ale czy wy chcielibyście na słabym chłodzeniu mieć na 5600X czy 5800X takie temperatury? Bo ja nie.

Edytowane przez Spl97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nie. Ja tylko twierdzę, że Dark Rock 4 do 5800X nie będzie (prawdopodobnie) potrzebny, bo i Fortis 3/Grandis 2 sobie z tym poradzi. Jeszcze nie widziałem więcej jak 80st u siebie na 3700X po OC pod 1.4V, na 1.31V nie osiąga w grach 70 st, w burn testach gdzieś do 75 dochodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

75 stopni pod obciażeniem to normalna temperatura, przecież na co dzień takich nie osiagniesz. Ja pod CB20 mam 69 stopni, a w grach 48-52. 

2 minuty temu, bleidd napisał:

Oczywiście, że nie. Ja tylko twierdzę, że Dark Rock 4 do 5800X nie będzie (prawdopodobnie) potrzebny, bo i Fortis 3/Grandis 2 sobie z tym poradzi. Jeszcze nie widziałem więcej jak 80st u siebie na 3700X po OC pod 1.4V, na 1.31V nie osiąga w grach 70 st, w burn testach gdzieś do 75 dochodzi.

Tu się zgadzam. Ale poczekajmy z werdyktem na testy :)

Zeny 2 zaskoczyły nas napięciami i temperaturami, wcześniej tego nie było. Ja mam Gelida i nawet jak CPU siedzi na 60-70 stopni to radiator jest chłodny, CPU kiepsko oddaje ciepło. Przy Ryzenie 2600 był duuużo cieplejszy.

Edytowane przez galakty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, bleidd napisał:

Oczywiście, że nie. Ja tylko twierdzę, że Dark Rock 4 do 5800X nie będzie (prawdopodobnie) potrzebny, bo i Fortis 3/Grandis 2 sobie z tym poradzi. Jeszcze nie widziałem więcej jak 80st u siebie na 3700X po OC pod 1.4V, na 1.31V nie osiąga w grach 70 st, w burn testach gdzieś do 75 dochodzi.

Odpal Battlefield 5 gdzie obciążenie na wszystkich wątkach dochodzi do ~80%. 

Uruchom OCCT AVX2 i zobaczysz 90C+  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, galakty napisał:

Zeny 2 zaskoczyły nas napięciami i temperaturami, wcześniej tego nie było. Ja mam Gelida i nawet jak CPU siedzi na 60-70 stopni to radiator jest chłodny, CPU kiepsko oddaje ciepło. Przy Ryzenie 2600 był duuużo cieplejszy.

Zaskoczyły,bo jest inna budowa - CCD masz przesunięte bardziej na bok,zamiast ulokowane na środku,gdzie chłodzenia dostępne na rynku najlepiej radzą z odbiorem ciepła,gdy rdzeń jest ulokowany na środku.
Co do napięć w Zen 2,podbijają się co chwilę,gdy napięcie jest ustawione na auto.Sztywne ustawienie napięcia oraz opóżnienia PWM wentylatora na chłodzeniu niweluje problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Spl97 napisał:

Co do napięć w Zen 2,podbijają się co chwilę,gdy napięcie jest ustawione na auto.Sztywne ustawienie napięcia oraz opóżnienia PWM wentylatora na chłodzeniu niweluje problem.

Po ustawieniu na sztywno mam ciszej i chłodniej niż na Zen+, także jestem zadowolony. Ale na Auto świeżo po wgraniu BIOSu to była porażka, nie wiedziałem że Gelid tak dmuchać potrafi :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, DjXbeat napisał:

Odpal Battlefield 5 gdzie obciążenie na wszystkich wątkach dochodzi do ~80%. 

Uruchom OCCT AVX2 i zobaczysz 90C+  

Nie wiem jak BF5, nie mam. A co do OCCT AVX2 no to właśnie o tym mówię, jak ktoś gra w burn testy to niech odkłada na lepsze chłodzenie :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, bleidd napisał:

Nie wiem jak BF5, nie mam. A co do OCCT AVX2 no to właśnie o tym mówię, jak ktoś gra w burn testy to niech odkłada na lepsze chłodzenie :) 

Każdy gra w burn testy. Bo to jedne z najlepszych gier są obecnie i do tego za darmo.

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Art385 napisał:

Każdy gra w burn testy. 

Te burn testy to często są zwykłe aplikacje z AVX wykorzystywane w codziennej pracy ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, DjXbeat napisał:

Te burn testy to często są zwykłe aplikacje z AVX wykorzystywane w codziennej pracy ;) 

O tak, wykorzystuję co 10 minut :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, galakty napisał:

O tak, wykorzystuję co 10 minut :) 

Wytłumacz to tym, którzy kupują R7 3800X/ R9 3900X do pracy w programach z obsługą AVX ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, galakty napisał:

O tak, wykorzystuję co 10 minut :) 

Wiesz, że gry też korzystają z avx?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, DjXbeat napisał:

Wytłumacz to tym, którzy kupują R7 3800X/ R9 3900X do pracy w programach z obsługą AVX ;) 

A maja problemy ze sprzętem? Bo nie widziałem tutaj narzekania.

1 minutę temu, Art385 napisał:

Wiesz, że gry też korzystają z avx?

Ale co mnie obchodzi czy korzystaja jak CPU jest chłodne? :) 

Ta gadka o AVX2 jest męczaca... 

Edytowane przez galakty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Art385 napisał:

Wiesz, że gry też korzystają z avx?

I co z tego jezeli w grze z avx masz 48c a w occt 72c. To z assassin.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, galakty napisał:

Ale co mnie obchodzi czy korzystaja jak CPU jest chłodne? :) 

Ta gadka o AVX2 jest męczaca... 

A potem jest czego mam randomowe spadki fps, czego mi gra glitchuje, czego czasem jakieś duchy mnie do pulpitu wyrzucają a czasem nic się nie dzieje. Gdybyśmy tylko mogli znaleźć związek przecież cpu jest chłodne xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, galakty napisał:

A maja problemy ze sprzętem? Bo nie widziałem tutaj narzekania.

Tak - nie są wstanie utrzymać normalnych temperatur przy długotrwałym obciążeniu dlatego o OC z AVX można tylko pomarzyć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Art385 napisał:

A potem jest czego mam randomowe spadki fps, czego mi gra glitchuje, czego czasem jakieś duchy mnie do pulpitu wyrzucają a czasem nic się nie dzieje. Gdybyśmy tylko mogli znaleźć związek przecież cpu jest chłodne xD

Nikt nie tworzy watku że coś mu działa, zawsze się narzeka. Wejdź na forum samochodowe i znajdź temat "Moje auto jest sprawne". 

Jakie gry korzystaja z AVX? Może coś mam i odpalę, może mi wywali na pulpit i przyznam Ci rację. Przejdźmy do czynów ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, galakty napisał:

Nikt nie tworzy watku że coś mu działa, zawsze się narzeka. Wejdź na forum samochodowe i znajdź temat "Moje auto jest sprawne". 

Jakie gry korzystaja z AVX? Może coś mam i odpalę, może mi wywali na pulpit i przyznam Ci rację. Przejdźmy do czynów ;) 

BF np.? Przyznawać mi nie musisz racji graj w glitche i spadki wydajności na totalnym randomie. Puszczenie na 15 minut dużego obciążenia nie zabija można obadać czy nie sypie błędami a potem wiesz, że gierki możesz katować bo obciążenie znacznie lżejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Art385 napisał:

BF np.? Przyznawać mi nie musisz racji graj w glitche i spadki wydajności na totalnym randomie. Puszczenie na 15 minut dużego obciążenia nie zabija można obadać czy nie sypie błędami a potem wiesz, że gierki możesz katować bo obciążenie znacznie lżejsze.

EA mi konto zbanowała, a ostatni raz grałem 3 miesiace temu więc na tym nie sprawdzę. 

Tak bo Ty wiesz lepiej że mam spadki wydajności, uspokój się :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty to masz chyba jakiś problem z czytaniem jak masz niestabilnego proca to myślisz, że to tak zawsze działa na słowo honoru? Przetestuj sobie w CTR czy nawet w occt wsio bez różnicy i tyle wiesz, że będzie latać. Kurde całe 30 minut i wyjaśnione

Nie bądź jak ludzie robiący OC na GPU w opór bez testów i potem nie wiedzący, że mają niższą wydajność na stock bo działa. Jednak rzucają się zawsze. Potem zobaczą jak powinno być i jest trolololo

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Small Data AVX2 w OCCT wywali proca, ale w codziennym użytkowaniu nie będzie problemu i żadnych niestabilności. Po co mam robić coś, co nie ma odzwierciedlenia w praktycznym użyciu? Po co mam ładować napięcie do 24/7 skoro na obecnym jest dobrze? 

Miałeś podać przykłady gier w których będę miał ścinki i wywalanie do pulpitu. Dałeś jedną w której nie mogę sprawdzić.

 

EDIT: Żeby nie było, Large Data AVX2 przechodzi bez zająknięcia. Ja tu mówię o Small Data, to jest przerost formy nad treścią.

Edytowane przez galakty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Art385 masz rację pod warunkiem, że ktoś nie ogarnie dlaczego dostał BSOD-a albo go wyrzuciło do pulpitu. Od roku gram na ustawieniach CPU jak z synaturki, ani jednego zwisu czy problemu. Może i po godzinie OCCT Small Data z AVX2 by się wysypał, nie mam zamiaru jednak z tego powodu go voltować bo nic nie zyskam. A może i byłoby ok, nigdy nie sprawadzałem bo sensu w tym nie widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Small Data na bank Ci wywali proca po kilku minutach, bo to jest katowanie do sześcianu. Tylko właśnie, po co to robić... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie czy Wy cokolwiek z tego rozumiecie https://pl.wikipedia.org/wiki/Advanced_Vector_Extensions#Rozkazy_AVX ?

wystarczy wykorzystać instrukcje ładowania danych z pamięci do rejestrów XMM które są częścią YMM (jako młodsze bity) i masz program wykorzystujący AVX (który wywali się się na Pentium G) ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, DjXbeat napisał:

O ile z płytą główną jak najbardziej się zgadzam bo bez problemu można na niej zrobić OC zarówno procesora jak i pamięci tak w przypadku chłodzenia to niestety ale mijasz się z prawdą. R5 3600 pomimo tego  że jest wykonany w 7nm ma 2x mniejszą powierzchnie oddawania ciepła względem procesorów 14nm a te nie pobierają 2x więcej watt.

widocznie źle trafiłeś. nawet ryzeny 2600, 3100 i 3300x (z racji tego że to odpad z odpadów) grzeją się bardziej od ryzena 3600. to raz. dwa i to kluczowe dwa: ryzen 5600 to będzie jeden (ciut walnięty) chiplet a nie dwa (też ciut walnięte) chiplety ryzena 3600. więc zarządzanie energią i odprowadzanie ciepła na bank będzie lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...