Skocz do zawartości
Spl97

Zen 3(AMD Ryzen 5xxx) - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

ale sytuacja zmieniła się po premierze Intela 10th i wejściu i5 10400F, który w grach jest wydajniejszy a jednocześnie od dłuższego czasu jest znacznie tańszy. 

Też tak uważam, co nie zmienia faktu, że po ujawnieniu cen 8 października wyszukiwanie słabych punktów Ryzena uaktywniło się w ostatnim czasie i to w temacie, który jest poświęcony ZEN 3.

Edytowane przez baron6b
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
33 minuty temu, baron6b napisał:

Też tak uważam, co nie zmienia faktu, że po ujawnieniu cen 8 października wyszukiwanie słabych punktów Ryzena uaktywniło się w ostatnim czasie i to w temacie, który jest poświęcony ZEN 3.

ale czemu się dziwisz w tej cenie procek musi kosić konkurencję bez dwóch zdań i być pozbawiony wad, przy zen2 wielu uważało że 3600x czy nawet 3600 jest na równi z 8700k (co oczywiście nie jest prawdą bo w grach odstaje i to wcale nie mało) tyle że 8700k kosztował 1600zł a 3600 około 800-900zł co przy takiej różnicy cenowej sprawiało że nikt się tych wad nie doszukiwał, obecnie taki 5800x to koszt około 2200 a taki  10700k około 1800zł aby dopłacić 400zł musze być pewny że ten 5800x jest szybszy w grach a nie tylko w cb20 chłodniejszy, mniej energochłonny, po prostu musi być w każdym aspekcie lepszy od intela

Edytowane przez ci4stek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 minut temu, ci4stek napisał:

ale czemu się dziwisz

prawda wygląda zupełnie inaczej.

95 procent  ludzi nigdy  nie miala  i mieć nie  bedzie  ryena   i  lake  jednocześnie to nie  ma porównania.

Dla tych ludzi ryzen1600 jest porównywalny w grach  do 8700k

1 godzinę temu, Spl97 napisał:

Tak jak wyżej,brali patrząc na wynik Multi-Core

czas upłynął  i jest jeszcze gorzej.Mamy ok2020 i w necie jest na  tyle dobry przeplyw  informacja  ze passmak  to ostatni   benchmak   na  ktory  sie  patrzy

Edytowane przez Damiankowalski
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na techlipton forum kojarze kogos kto ubóstwiał Zen w odniesieniu do i7 8700K. Było głośno.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@MaxForces,

mówiąc krótko: w 3770K te megaherce były puściejsze niż w FX, bo jednak 8350 nie tylko wygrywał, ale i nie musiał być podkręcony :)
Ale dosyć o bajkach innych użytkowników :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To że łykacie każdy bzdet z internetu to już nie moja wina, miałem kilka sztuk FX na topowych płytach, selekta 2600K który robił 5Ghz na 1.2V, oraz bardzo dobrego 3770k, wszystkie były testowane w tych samych warunkach i FX wypadły słabo.
Wrzucaliśmy też wyniki na forum 3ds Maxa więc pewnie nadal gdzieś tam są, o ile wątek nie zniknął podczas przenoszenia forum na nowy silnik.

Edytowane przez Mar_S
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobra,ale może już dość rozmów o pustych megahercach,bo jednak nie ten temat :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
18 minut temu, DaviM napisał:

@MaxForces,

mówiąc krótko: w 3770K te megaherce były puściejsze niż w FX, bo jednak 8350 nie tylko wygrywał, ale i nie musiał być podkręcony :)
Ale dosyć o bajkach innych użytkowników :)

wez sie zastanów czasem co piszesz

1. Porównujesz 4 rdzenie plus ht które ma wydajność  28 procent  rdzenia z  8 rdzeniowcem

W grach fx1 byl  10 procent słabszy od c2d  2  generacji a fx2  porównywalny  w  rdzeń

Realnie Ivy brige to   była rakieta przy  fxie

11 minut temu, Mar_S napisał:

To że łykacie każdy bzdet z internetu to już nie moja wina, miałem kilka sztuk FX na topowych płytach, selekta 2600K który robił 5Ghz na 1.2V, oraz bardzo dobrego 3770k, wszystkie były testowane w tych samych warunkach i FX wypadły słabo.

z niepełnym gpu load to ivy dublowalo fpsem  fxa

Edytowane przez Damiankowalski

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

AMD już wyszło z obiegu, że wszystkie zestawy polecane na forum mają procesory Intela?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Patrząc z boku w grach będzie podobnie do Intela w innych przypadkach sporo wydajniej.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 minut temu, King Arthas napisał:

AMD już wyszło z obiegu, że wszystkie zestawy polecane na forum mają procesory Intela?

Myślę, że to skutek podwyżki cen Ryzenów 3 generacji(bo w końcu nie tylko Zen 3 mają być droższe - obecne Zen 2 również podrożały, zamiast tanieć) i jednoczesnych niezłych cen intelów. To chyba normalne, że poleca się to, co się w danym momencie najbardziej opłaca. Szczególnie teraz, gdy AMD i Intel są wydajnościowo tak blisko, jak nie byli od kilkunastu lat.

Edytowane przez okejotron
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, okejotron napisał:

Myślę, że to skutek podwyżki cen Ryzenów 3 generacji i jednoczesnych niezłych cen intelów. To chyba normalne, że poleca się to, co się w danym momencie najbardziej opłaca. Szczególnie teraz, gdy AMD i Intel są wydajnościowo tak blisko, jak nie byli od kilkunastu lat.

W danym momencie ale nie na parę dni przed premierą nowych sprzętów. Ja również nie znoszę rad w stylu poczekaj do świętego nigdy ale kila dni chyba można?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, eagle napisał:

W danym momencie ale nie na parę dni przed premierą nowych sprzętów. Ja również nie znoszę rad w stylu poczekaj do świętego nigdy ale kila dni chyba można?

Nie no oczywiście, ale to są zestawy polecane na teraz, nie na 'za kilka dni'. Nikt nikogo przecież nie zmusza, żeby z nich korzystać, a o niedalekiej premierze nowej generacji chyba każdy zainteresowany składaniem kompa wie.

Edytowane przez okejotron

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W watku Intel 10th gen - jazda po Intelu, tutaj jazda po AMD. Pieknie sie to czyta :hahaha:

• Haha 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
39 minut temu, eagle napisał:

Ale te parę dni nic nie zmieni. 6/12 za 1400-1500zł kupią tylko ortodoksyjni fanboje przy 8/16 za 1400zł, które w grach jak będzie w ogóle odstawać to max 10%. A po sparowaniu z szybkim ramem pewnie w ogóle nie będzie. 

Nawet naganiacze jak DaviM nic w tej kwestii nie zmienią. 

Edytowane przez Kowal
  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
20 minut temu, amsztel napisał:

W watku Intel 10th gen - jazda po Intelu, tutaj jazda po AMD. Pieknie sie to czyta :hahaha:

Standard :] 

tenor.gif

:E 

• Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
58 minut temu, eagle napisał:

Jeśli ktoś buduje nową platformę to sorry ale AMD się nie opłaca w kwestii gier. I kilka dni tego nie zmieni, bo będzie wręcz jeszcze gorzej. Jeśli ktoś ma już fajną platformę na AMD, to poczekanie i kupno ich procesorów ma jakiś sens. I tyle. 

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, Mar_S napisał:

Wrzucaliśmy też wyniki na forum 3ds Maxa więc pewnie nadal gdzieś tam są, o ile wątek nie zniknął podczas przenoszenia forum na nowy silnik.

W dziale recenzje masz moja recenzje Fxa z 3ds    wliczajac .

Wykresy z 3ds dolacze jak bede w domu

https://app.photobucket.com/u/maxforces/p/31c682ab-6192-47bf-afd4-2a8ac67db1e4

Edytowane przez MaxForces
Dopisanie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 minut temu, galakty napisał:

I kilka dni tego nie zmieni, bo będzie wręcz jeszcze gorzej

przewidujesz  ze cena ryzena 5000 poleci jak saturn 5?

rtx 3000 to nie jest ale  kto  wie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli okażą się szybsi od niebieskich odpowiedników to cena ma mniejsze znaczenie. Produkt top się robi. Gracz będzie kupował. Ten co ładuje 3080-70 do kompa. Potem mogą wyciągnąć rękę po tych oszczędniejszych ...5600 non x czy 5700

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, Damiankowalski napisał:

przewidujesz  ze cena ryzena 5000 poleci jak saturn 5?

rtx 3000 to nie jest ale  kto  wie

Moim zdaniem na premierę to kompletnie nieopłacalne będzie. Do tego nie wiadomo co z dostępnością. Zamiast czekania miesiąc może wyjść kilka albo nawet pół roku. 

Co było z Ryzenami 3600? Pierwsze sztuki to były śmieci. BIOSy nie działały, restarty, BSODy... I ktoś tu mówi że warto kilka dni poczekać. Zabawne. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, galakty napisał:

I ktoś tu mówi że warto kilka dni poczekać.

ja uwazam ze  nie kupuje sie starego sprzętu i  warto poczekać.

ale nie  tu bo  amd będzie za intelem

Za jakies 2 miech bede mial 10850k to mogę posparować z 5900

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
48 minut temu, galakty napisał:

I ktoś tu mówi że warto kilka dni poczekać. Zabawne. 

O, widzę że się znasz. To mam pytanko: brać teraz coś na Zen2/Zen3 czy raczej poczekać i zobaczyć co pokaże RocketLake?

Edytowane przez DaviM

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi