Skocz do zawartości
Spl97

Zen 3(AMD Ryzen 5xxx) - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Męczył trochę, ale nie tak jak amorek. Niepotrzebny ten ban aż do 5 listopada. To nie było trollowanie. Za grubsze afery i bluzgi niekiedy ludki dostawali po 3 dni zpp. Ja tam się do moderowania nie wtrącam, ale po co przyspieszać upadek forum i zanik ruchu na nim? Tacy ludzie jak Davim nakręcają dyskusję i imo jak nie wyzywa, nie obraża, albo nie trolluje na bezczelnego - banów być nie powinno. A swoje zdanie ma prawo mieć każdy. Forum jest do dyskusji, a nie przedstawiania jedynej słusznej wizji kierownictwa partii.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie podzielam takiej logiki. Nie będzie wzrostu 50-60 % w grach, tylko 200 % !!!!! :E

PS. Luzik, do 5 listopada już niewiele zostało. Jeszcze tylko 100 stron spamu w tym wątku.  Zaczyna się wsteczne odliczanie. 

Edytowane przez addept

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Dla mnie i dla wielu osób czytających i udzielających się w tym wątku to był czysty trolling z którym zrobiono porządek. 

Nie, nie był. Z takim podejściem, to wyciąłbyś wszystkich z innym zdaniem od twojego. I z kim by przyszło pisać i o czym, jakby każdy miał te samo zdanie i tok rozumowania? Bo wzajemne kółeczko adoracji jednej opcji w pewnym momencie zrobi się nudne, gwarantuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, darkonza napisał:

zeby was podenerowwać :P

 

 

 

nie nas ale i cala społeczność, tak jak zbanowany tak i ty nie macie pojęcia o żadnym zagadnieniu dotyczącym tego tematu poza jednym Miec ostatnie zdanie za wszelka cene nawet za cene BANA tak dokładnie, wcale sie nie dziwie ze Nie-ogar dostał bana bo nawet nie wiedział jak się zabrać za wyżej wymieniony Passamrk, który tak naprawdę n ie wnosi nic wartościowego poza kilkoma nie zweryfikowanymi wartościami, wasz tok rozumowania nie ma nic wspólnego z dedukcja faktów, czyli coś pokroju Sygnalizacja świetlna a z kołkiem Kon z klapkami na oczach,  dla was nie ma znaczenia jaki będzie efekt końcowy, liczy się tylko to jak największy ogień możecie rozpalić do momentu otrzymania Bana.... ten twój koleżka już na dzień dobry podpisał się ze nie ogarnia a w punkcie gdzie go przerosło stawia Mur z wulgaryzmów czyli Typowy TROLL, domniemam ze tak jak i on tak i ty nie potraficie rozpisać tabel testowych Procesora i omówić szczegółowo caly Proces który składa się na wydajność z owej Tabeli, później masz pretensje ze klasyfikujesz się na równi wiedza z nieogarem,

już wam nie raz pisałem Ogarnijcie się a zawartość tematów będzie o wiele bogatsza i spokojniejsza, to nie jest jedyny temat który zarzucany jest mięsem przez nieogarniętych użytkowników, 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daliby premierę z fizyczną dostępnością to nie byłoby takich wyliczeń, spekulacji. Przyszły tydzień premiera/zapowiedź RDNA2. Mam nadzieję, że będzie szybciej w odniesieniu do Zen3.

Edytowane przez Saren7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Kelam napisał:

Nie, nie był. 

Szanuje Twoje zdanie niemniej pozostanę przy swoim i dla mnie to był trolling.

5 minut temu, darkonza napisał:

Nie i sam przy tych 50-60% pisałem ze przesadził (moim zdaniem), ale nie zmienia to faktu ze zawsze chętnie czytam jakieś wyliczenia, dużo chętniej niż nic nie znaczące pierdniecia, nawet jeśli wyliczenia błędne.

Przesadził a nadal bronił tego heretycznego wzrostu wszelkimi możliwymi sposobami choć to się w ogóle kupy nie trzymało. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Valeri napisał:

Nie tak dawno Novi pisał że jego R3600 ma lepszy CPU Render niż 10700K w SOTTR co i tak nie przekładało się na wynik końcowy :) taki drobiazg

tu jest taka sama sytuacja

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi bardziej o końcowke gdzie ktos wrzucil wyniki z 10900K i amd nie wypadlo tak rozowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tam też w komentarzach nasz gwiazdor wystawiający laurki 8:E

  • Haha 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, marcinowozniako napisał:

To bardzo fajnie, siedzę na nowym biosie od 3 tyg i zero problemów. 

O jakich problemach z pamięcią i IF mówisz? Również posiadam płyttę MSI i mimo oznaczenia Beta żadnych bugów i problemów nie dostrzegłem. 

Taichi - BIOS 3.00 (AGESA 1.0.0.4) - zero problemów, ustawienie wszystkiego to 15 minut z DRAM Calculator jako bazą, żadnych błędów czy niestabilności. Po zmianie na P3.40 (AGESA 1.0.8.0) - na defaulcie działa (2133MHz), na timingach z BIOSu P3.0 dostaję w twarz takim czymś:

kernel: [Hardware Error]: Corrected error, no action required.
kernel: [Hardware Error]: CPU:0 (17:71:0) MC27_STATUS[-|CE|MiscV|-|-|-|SyndV|-|-|-]: 0x982000000002080b
kernel: [Hardware Error]: IPID: 0x0001002e00000500, Syndrome: 0x000000005a020001
manjen kernel: [Hardware Error]: Power, Interrupts, etc. Ext. Error Code: 2, Link Error.
manjen kernel: [Hardware Error]: cache level: L3/GEN, mem/io: IO, mem-tx: GEN, part-proc: SRC (no timeout)

To taki linuksowy odpowiednik błędu WHEA, ten konkretny jest związany z IF, niby "corrected", ale coś jest nie tak. Pomaga jedynie mocne poluzowanie timingów RAM i ręczne ustawienie napięć.

MSI: po zakupie miała BIOS 7C35v1A, zero problemów z ustawieniem RAM/IF prawie jak na Taichi (drobne, mało istotne różnice). Po aktualizacji BIOSu (beta 7C35v1C3 - AGESA 1.1.0.0) system (Linux, Windows) nie uruchamiał się nawet na totalnym defaulcie (ram na 2133MHz), ustawienia z Taichi powodowały brak POST, po trzydniowej zabawie jest 100% stable, płyta źle ustawia napięcia SoC, VDDG i VDDP, po ręcznym "tuningu" co parę mV nie ma problemów.

Nie tylko ja mam takie jazdy z nowymi BIOSami, na overclockers.net w wątku Taichi to standard i nikt nie poleca biosów wyższych od 3.00, na reddicie właściciele MSI też się wypłakiwali. Być może zależy to od użytego RAMU, tego że mam 4x8GB - nie wiem, ale jak w changelogu piszą, że poprawili stabilność i kompatybilność RAM, a w rzeczywistości jest wprost przeciwnie, to mam poważne obawy przed premierą nowych ryśków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jenot No tak, mnogość konfiguracji nie ułatwia zadania producentom płyt głównych. Ja mam 2x16 Dual Rank i tak jak mówiłem wcześniej na płycie MSI zero problemów, płyta dobrała napiecia soc czy vddg poprawnie i po OC ramu i Procka żadnych problemów. 4 ławki załadowane na pewno nie pomogły w twoim przypadku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Valeri napisał:

Chodzi bardziej o końcowke gdzie ktos wrzucil wyniki z 10900K i amd nie wypadlo tak rozowo

To mój wynik jak coś. Potem jeszcze wyższe wrzucałem ;)

Ale to miało małe przełożenie jako że rysiek pewnie nie miał ramu pod korek ustawionego.

Więc troszkę też niesprawiedliwe.

Edytowane przez Ogider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Valeri napisał:

przestań sięgać tak nisko a zobaczysz ze poczujesz się lepiej, patrz ile jest portali krzak co paplają w kolko i to samo tak jak pierwszy lepszy nie-ogar a później jak fakty przemówią to zachowują sie jak strusie łeb pod biurko z okrzykiem to nie my :rotfl:,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może niektórzy nie grają tylko przychodzą do domu, otwierają piwo, włączają benchmarki i wzdychają do cyfr.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, marcinowozniako napisał:

@Jenot No tak, mnogość konfiguracji nie ułatwia zadania producentom płyt głównych. Ja mam 2x16 Dual Rank i tak jak mówiłem wcześniej na płycie MSI zero problemów, płyta dobrała napiecia soc czy vddg poprawnie i po OC ramu i Procka żadnych problemów. 4 ławki załadowane na pewno nie pomogły w twoim przypadku. 

Ja stawiam, że to jednak AMD dało ciała z AGESą, bo problemy dotyczą tylko nowych wersji - 1.0.8.0 i 1.1.0.0, przynajmniej do 1.0.0.4B nie było żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakkolwiek miał ten ram ustawiony test ewidentnie sfabrykowany pod tania sensację. Myślę że będzie dobrze ale nie rewelacyjnie, czyli tak jak przy poprzednich dwóch premierach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigiuś wypuścił pierwsze biosy z AGESA ComboV2 1.1.0.0 B

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, darkonza napisał:

Heretyk, kiedys by spalono na stosie, a dzis tylko ban więc jest postęp :)

Dla mnie 2+2= 4 a on z takiego równania próbował zrobić 6 i wmawiał, że tak będzie i tego zaciekle bronił. 

8 minut temu, darkonza napisał:

Przeciez samo AMD pokaząło na slajdach wniektych grach 50%, więc aż taka wielka herezja to wcale nie była

Polecam przejrzeć slajdy z wcześniejszych prezentacji ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Kelam napisał:

Męczył trochę, ale nie tak jak amorek. Niepotrzebny ten ban aż do 5 listopada. To nie było trollowanie. Za grubsze afery i bluzgi niekiedy ludki dostawali po 3 dni zpp. Ja tam się do moderowania nie wtrącam, ale po co przyspieszać upadek forum i zanik ruchu na nim? Tacy ludzie jak Davim nakręcają dyskusję i imo jak nie wyzywa, nie obraża, albo nie trolluje na bezczelnego - banów być nie powinno. A swoje zdanie ma prawo mieć każdy. Forum jest do dyskusji, a nie przedstawiania jedynej słusznej wizji kierownictwa partii.

Akurat gdy nie było DaviM,ten wątek miał jako taki poziom,ale jak się pojawił i w kółko przez 2-3 dni nawijał o jednym i tym samym temacie,jakim był program zwany PassMark,zdążył zrobić w wątku syf.
Nie jestem zwolennikiem stosowania od razu rozwiązań siłowych,więc najpierw próbowałem przemówić do rozsądku,jak się okazało bezskutecznie,potem go "uciszyłem",tyle że nadal nawijał to samo.
W końcu coś trzeba było z tym zrobić bardziej stanowczo,a już miałem naprawdę dość,to sięgnąłem po rozwiązanie ostateczne - magiczny przycisk zgłoś i poszedł RTM.

Nakręcić dyskusję i wypowiedzieć to jedno,ale jednak jakiś poziom musi być,a on swoimi wypowiedziami nie wniósł dużo.A Amorek i jego 2080 Ti to była inna para kaloszy,jego niektóre wypowiedzi były śmieszne,aż w końcu poleciał i dołączył do m.in.Wallec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Tornado3 napisał:

Dzisiejsze 4 nowe z Geeka (R5900X)

2x ram 2133 i 2x 3200

Patrząc na te wyniki to względem i7 10700 z Ram 4000Mhz dla single jest wzrost ~22% a dla multi ~33%. 

https://browser.geekbench.com/v5/cpu/compare/4362747?baseline=4372857

 

Tutaj i7 10700 vs R7 5800X

https://browser.geekbench.com/v5/cpu/compare/4328883?baseline=4372857

Edytowane przez DjXbeat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@VSS

Wkleiłem link do artykułu w którym AMD to nie ma nagle +50% do wydajności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...